Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

deni26
16. okt 2009

ahojte, ak mozem, pripojim sa. Jacka, ja ten infacol davam treti den, lebo my sme mali neskutocny problem s prdkanim a musim poklopat, je to fajn. Len v nejakej teme som citala, ze to baby davaju prvy tyzden 4x denne, druhy 3, a tak dalej. Ja to davam zatial 4 a zatial ziadny problem. Aj v navode je pisane pred jedlom, sice nie kolko krat, ale ja to davam tak. Uvidime. Dufam, ze to po 3 mesiacoch prejde.

jamaat
16. okt 2009

sia, je to 2 x do týždňa utorok a štvrtok, medzi deviatou a dvanástou, presnú hodinu si dohodnete. 8 hodín za 66,40 eur. A je tam aj sauna, vyhrievajú ju pre deti na 55 stupňov. Inštruktorka je v pohode, aj prostredie je pekné. Do vody chodíme cez dezinfekčné lavóriky 🙂
Ten sliač si tiež chvália, len je to tam nie také pekné a nové.

mia78
16. okt 2009

ahojte , ja som malej uz umele mlieko dala vecer aj som ju nakojila a bola stale nervozna tak sme dali po chvile mliecko a zaspala kludne... ale kojime dalej ....

plavat chcem ist aj ja tak sa potom dohodneme na jar.......som chodila aj s malim stými co v dixone su teraz predtym plavali v radvani a tam mali hocikedy studenu vodu mali my mal stale sopliky inak plavanie bolo dobre........
a co v Dixone nieje dobre? lebo na Stare Hory to je dost daleko..........

jacka
16. okt 2009

deni...jasne že sa pripoj .....beriem každy názor....len nech už je 3mes. a koliky pojdu fuč ☹ ...zase sem večer plakali....už som nevedela čo s ním tak som strčila rektárnu rurku a pekne sa vyprdkal a vykakal a bolo na chvilu dobre..

jajka82
16. okt 2009

Ahojte, Jacka...... to len musíte vydržať 3 mesiace, ja som dávala malemu Infacol, Sab simplex, espumisan , no všetko som skúsila a nič veľmi nepomáhalo, až kým sme nemali po 3 mesiacoch, už je lepšie.

jamaat
17. okt 2009

mia, v Dixone nemajú saunu. Takže kvôli tomu som šla na St. Hory a cesta mi trvá vlastne len o 10 minút dlhšie. Zároveň mi malá aspoň zdriemne v aute, lebo máme cez deň problém so spánkom.

petulig
17. okt 2009

jacka vyskusaj tie probiotika co sia pisala infant dophilus. My to davame, sice niekedy zabudnem ale klop klop preslo ju brusko. Prdi ako stary chlap.

baby ako uspavate vecer deti? Mala zvykla sama pekne zaspat ked bola napapana, ale teraz sa jej nechce. Musim ju nosit a hojdat alebo zaspat na cicke.My sme to kojenie nejak rozbehli, ale vecer je to rovnake stale. Niekedy sa naje za 20 min a spi a niekedy ako vcera trihodiny po chvilkach. Ale co uz. Uz som mala vcera v ruke aj Bebu ze kupim, ale odolala som.

mia a to plavanie, ved nie je problem ist dve na jednoom aute, az tak daleko to zas nie je. Dohodneme sa na jar, uz aby to bolo, lebo prechadzky v tomto pocasi to je uzas.

sia som kukala fotky na FB, maly je uz aky velky. To je neskutocne ako to ide. Nas oco ked pride po tyzdni zo sluzobky tak lenkuka ze sme zase pribrali 🙂

Ozaj ake pleinky pouzivate? Pampersky alebo tescove alebo huggies? Nam sa akurat mina balik pampers tie newborn a rozmyslam ci nevyskusame ine.

sia222
17. okt 2009

jamat a je to v tom altenbergu kde ty chodíš?deti davaju do pary či do suchej?
ja ak budem chodiť na jar tak možem niekoho ešte brávať kludne v kufri je miesta dosť🙂))))

peťu mi dávame makový odvar večer 😲 😀 😀
ja mu pustím kolotoč a poviem moj zlatý maminku bolí chrbát tak kukaj na zvieratká no a ked su dni že ma má na haku tak sa ponoskáme trošku ked nás bolí bruško sa noskáme dooossťť dlho🙂)ale on strašne hlce jedlo a grgne ty kokso neviem kolko to može mať decibelov ale dosť isto🙂 kupila som flašu antikolik a zdá sa že je to lepšie echcem zakríknuť..
no ved on rastie ako z vody a tak sa mení strašne zo dna na den..
ja dávam pampersky ale videla som v teskáči že baby kupuju tie teskové také zelené bohvie aké su..

petulig
17. okt 2009

no ja kolotoc mam taky divny stale dokola to tam hra uz jej to na nervy musi ist, ale skusim nainstaovat. Ona je schopna ajhodinu si somrat v postielke a nespat. Vcera mna skor zlomilo aj draheho a ona pri nas v posteli a hudla si a krochkala a kadeco 🙂
nam sa grgat velmi nechce ale ked uz tak potom poriadne., My radsej prdime ale tak ze ma to aj zobudi 😀

inak ja som vcera na ranajky mala makovnik a dieta mi spalo cele poobedie asi sedemhodin len s prestavkou na jedenie. Horsie potom ze do pol jednej vnoci sa chcela zabavat 😀

sia222
17. okt 2009

čaf.no pekne.tak kupuješ len makovníky čo? my inak púšťame aj rozprávky našli sme staré kazety počúva ako fras.naj má polepetka 🙂)

sia222
17. okt 2009

miuš malá aká zlatá s tým sloníkom🙂)

jamaat
17. okt 2009

sia, ano, v Altenbergu je to. A sauna suchá.

Kukala som albumy, pekné detičky máte.

A čítam, že aj na FB ste? No aj mňa už nahovorili, tak som tam Jantaara Stubai. Mooožete ma pohľadať. 🙂

jacka
17. okt 2009

vraj makový odvar 😀 😀 ...len škoda že ti sia neverííím 😀 😀 😀 ....ja by som mohla zjesť aj kilo makovníka ...na moje deti to nezaberááááá...... 😝

pokukám aj ja fotky.....

jamaat..ja som tam tiež..teda na FB...ale nejak chodím kuk len fotky...stále sa v tom neviem vyznať... 😅 bud som fakt blbá alebo už starnem 😀 😀

jajka.......veru vydržať....len ked vidím....ako sa chudatko pučí a stahujem si nožičky k brušku...tak je mi to luto....aj v noci masírujem...teda vlastne stále ked prebalujem...tak mu postláčam bruško .....ach jaj....už aby sme mali po...

jacka
17. okt 2009

peti...teda na tej fotke s Miškou by som ta nepoznala.... 😵 😕 ...si to určite ty 😀 😀

jamaat
17. okt 2009

jacka, mne to tiež musela dcéra vysvetliť. Nie je to ako klasický messenger.

petulig
18. okt 2009

jacka no takto nejak vyzeram v poslednom case 😀 aj dnes bola hrozna noc. Nieco som asi pojedla, lebo mam hnacku kua a mala celu noc poriadne nespala. Kazdu hodinku polhodinku sa vrtela,krochkala vzdychala a ja s nou. Hruuza. Teraz spi konecne uz hodinu a ja samozrejme uz hore a spat sa mi neda. Muz akruat odchadza na tyzden prec som zvedava ako to ideme zvladnut 😵 ale som prisla na to, ze ked s nou poobede nejdem von tak neni sanca normalne zaspat. TOto mi robi furt kua, tak prsi neprsi musim s nou von.
idem ja asi k nasim, nech si aspon trosku oddychnem

sia222
18. okt 2009

čafte..jáj pozerám že ideme presedlať na FB? dobrá vecička len žere čas 😀
jaci do toho sa dostaneš každý je z toho na začiatku magor🙂
my by sme si inak baby mohli písavať v noci nie cez den 😀 😀

jacka
18. okt 2009

juj v noci...som rada že sa pozbieram s postele a prebalim a nachovám 😀 😀 😀 taký pc ani na um nepríde 😀 😀 😀 😀 😀

juj to neviem či sa dostanem.....do FB..mne to nemám kto vysvetlit polopate 😀 😀 😝 😝

kuspitka
18. okt 2009

Ahojte.prepacte,ze som vam sem v trhla.
potrebovala by som pomoc viete niekto stranku na kociky co sa daju kupit v BB aj obchode?na nete neviem najst.
dakujem

jacka
18. okt 2009

peti..len chod k vaši...veru taký oddych by som brala aj ja....a si sa pýtala na tie tesco zelne plienky...tak ja ich mám..ale nie je to bohvie aký zázrak..su tenšie...a musím častejšie menit .......čo chcem za ten peniaz 😝

mia78
18. okt 2009

ahojte, ten moj mali by stale malu pusinkoval a stiskal musim naneho davat pozor lebo ju pripuci 😝

ja som si dala makovnik a sa my zdalo ze mala viac spinkala ........to ako robis makovi odvar? uvaris mak pomlety? a vodu scedis?ato mu das vypit? a spí ti potom?

FB som aj ja pozerala ale tiez som sto zatial mimo musim skocit k brachom nema to naucia 😀 😀 😀

juj a vnoci by som asi tiez nezvladla pisat kym mala zaspi tak mam dost a zalahnem........uz ma chrbat boli co narukach zaspava, pokial cuska tak ju neham lezkat ale ked spusti koniec 😖

ja mam zatial pampersky, oskusala som viacere pri malom a ostala som prinich....ale oskusaj a uvidis....

mishelin
18. okt 2009

ahojte baby ak je medzi vami niektora co rodila v BB cisarskym nech mi prosoim napise do IP..dakujem vam

jamaat
18. okt 2009

Ja som skúšala fialové Tesco plienky - normálka. Nejaké veľké rozdiely v nich nevidím. Len Huggies nemám rada. Viacerí hovorili, že sa v nich deťom ritka zapaluje. A môžem potvrdiť. Míňame ich teraz, keď je chladno a na noc ich nedávam. Podľa mňa sú dobré aj z DM Babylove, aj z Lidla Toujours

sia222
19. okt 2009

čafte.joooj my sme dne s buvali že od 22 do 4 😀 no ale od tej 4sme hore 😀

miuš to s tým odvarom bola sranda 😀 neviem či aj ty mi píšeš v srande že ako to robím ten odvar alebo to nepoznáš 🙂 kedysi sa to hovorilo že to staré ženy dávali deťom ale to asi makovice vyvarené neviem.to preto že to je opium .v niekt štátoch mak nekupiš ani volne ako u nás len v lekárni..
ja neviem ani či to je pravda že to dávali ale sa to tak vždy zo srandy hovorilo 😀 😀
jaj moj patík to by sommu nikdy nedala...dnes ideme na poradnu som zvedavá kolko vážime..bože my nejako chrchlíme ale ja som koza vypálila kureniu a suchý vzduch...

aine04
autor
19. okt 2009

ahojte 😉
jamaat tebe sa neda spavat? 😀

mius, ved to je take zlate, taky maly brasko co si pusinkuje sestricku 😵

co sa tyka plienok, mne sa zase huggies osvedcili najviac. pokial su v akcii za tych 421 Sk (boze ja furt ratam v korunach) tak su rovnako drahe ako zelene tesco (myslim cena za jednu plienku). takze vtedy nakupime zasoby. ja ich mam rada lebo maju vzadu tu gumicku, takze sa matulo neprekaka. a ritka je v poriadku takze nespekulujem nad inymi pokial mam zasoby tychto. ale zelene tesco tiez nie su zle.

my sme boli na vikend na juhu no ale pocasie katastrofa. ja ale tiez chodim maleho "vysmradit" von v kazdom pocasi. akurat kym ho naobliekam, to je revu.

no idem kuk vase fotocky a najst jamaat na FB 😀 😉

jamaat
19. okt 2009

aine, pozerala som koncert Amy Winehouse, preto som tak neskoro písala 🙂 .........inak chodím spávať pred polnocou.

sia, myslím, že ten odvar sa kedysi ozaj používal.

sia222
19. okt 2009

jamat a ty si už bola na tom plávaní č sa len chystáš? neviem si topredstaviť ako to tam funguje ked si možeš vybrať hodinu bo ja čo som poznala v inom čo chodili tak to kurz proste začal niekedy a detičky učili od začiatku až po zložitejšie veci a tak aj spolu.tak tam sa asi venuju indi vindi deťom či ako? no neviem či ma chápeš čosa pýtam tak že napr ja a ty by sme išli v tu istu hodku a vy by ste už išli po 10x a my poprvé tak vám by sa venovala zvlášť a nám zvlášť?či v ut a štvr su len tí malkáči?

aine to hej to je také zlaté ta surodenecká láska len pri tých menších deťoch treba fakt dávať pozor bo oni to myslia z lásky a može sa udiať kadečo..náš filipko tiež lubil peťku velmi a ešte ani nesedela a pozerám čo tá ma v puse a on sa s nou podelil s klobáskou 😀 😀 jáj deťuše naše krásne...

jacka
19. okt 2009

mia..presne viem o čom píšeš....ešte aj oči na zadku aby som mala...len stískať a bozkávať....ono je to pekne...len ja sa bojím aby mu neublížil...ked som ho pristihla ako zobral Petka na ruky...hlavička len tak padla....skoro ma odviezli

jamaat...to ja mám o takom čase už druhe vstávanie za sebou...tak si neviem celkom predstaviť akoby som asi fungovala na druhy den...ja padám do postele okolo 9h...a už teraz rozmýšlam ako zvládnem silvestra aby som to prežila v zdraví 😀 😀 😀

mne sa zase osvedčili plienky happy......a pampersky by somv vyhodila do smetí len taký šup 😝 😝

jacka
19. okt 2009

ozaj...boli sme na ortopedii vo Zv a máme ist zas po 3mes....aj v BB ja to?...sa mi zdá že ked je všetko o.k tak je to zbytočné..a to nám kazala baliť v noci na široko...to sa mi zdá tiež padnute na hlavu ked spí tak aj tak má nožičky od seba 😕

iwusca
19. okt 2009

ahojte tak my sme boli v poradni vo stvrtok a mame uz 4400g ale akosi sme sa zmensili z 56 na 54 cm 😀 takneviem ako to meraju v tej nemocnici... 😝

a ja som tiez na FB som tam ako Ivka Sch 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre