Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

lulu26
29. sep 2009

Ahojte baby,

tak to blahozelam kazdej, konecne ste sa dockali. Aj ja uz chcem ☹
zunajda ja byvam tiez na radvani, Nam, L, stura.ty kde? nebola som tu dlho, lebo som mala PC mimo. Ale co ma trapi uz od nedele su hnacky, chapete? uz som zjedla horkej cokolady na kila, banany, borovky a hnacka podla toho co som jedla.. smiali sa, ze ci nerodim, lebo u nas vsetky najprv hnackovali, tak rodili..dohovaram malej nech neblazni, ze je to este skoro, na tyzden mam zapis a do stvrtka skolu, to musime stihnut. tak som volala sestricke na gyndu, a ze to mam malo tych bacilov, tak som kupila hylak forte a acidko, tak som zvedava, ze ked nemam horucku, kontrakcie, tak sme v poho 🙂 to ma potesila.
zajtra idem do tej AMB do nemocky, na 7.45hod, ale ako ste pisali, asi tam vysedim aj dieru co? aj sestricka vravela, ze to bude na dlho, tak sa tesim...
Sia, na tu zahu pivco pomohlo, diky za tip 😉 volala som aj tej pediatricke, tak nas potom s malou zoberie, sestricke som vravela, ze som dostala na nich tip, ze su dobri, tak sa smiala, bola zlata.
kto tu vlastne ostal na rodenie? uz len ja? ziadna ina termin oktober? ☹ s kym ja budem hrat tie karty?

jacka
29. sep 2009

loren...na vizite mi doktorka povedala že ma asi silnejšie stiahol a steh sa zarzal ako ked sa poržeeš na papieri tak sa teším kedy sa zahojí 😝 ...veru kačica je správni výraz 😀 😀 😀

loren
29. sep 2009

lulu aj ja byvam na nam.l.stura 😉

lulu26
29. sep 2009

ja byvam v tom prvom vchode 10, kde je to kadernictvo. my to tam sice este zariadujeme, ale od piatka uz som tam, mam skolu, tak zbehnem pre mamku do pp, ide so mnou, ked to na mna uz pride, lebo manzel robi v zahranici. tak to som rada, budeme spolu kocikovat 🙂

loren
30. sep 2009

no ja tam budem o taky tyzden tak ked porodis tak sa ozvi potom budem rada

evita221
30. sep 2009

Ahojte nové maminy,srdečne blahoželám,tak to máte za sebou.Lulu nebud smutná,aj ja som ostala sama,žiadna decembrová mamina.No hádam sa ešte nejaké tehulky prihlásia a nenechajú nás v štichu.Prajem vám vela radosti z vašich detičiek a potichu vám závidím.Držte sa a decembrové maminy píííííšte 😵 😵 😵

iwusca
30. sep 2009

tak sa hlasim aj ja konecne ale len tak narychlo lebo mala zacala dako mrncat 🙂 Emka sa narodila 23.9. o 20:20 s mierami 56cm a 3860g. Mala je strasne zlata a zatial spinka tie 3-4 hodinky napapa sa a spi dalej takze si oddychnem aj ja trosku 🙂

loren
30. sep 2009

iwusca gratulujeme 🙂 pekne mieri a bodaj by vam taketo papanie a spinkanie vydrzalo

jacka
30. sep 2009

ahoj iwusca..také útle žiena...a taká velká baba sa ti narodila 🙂 ..hlavne že ste zdravé 😉

petulig
30. sep 2009

cafte..trosku kludu drahy sa ulozil s malou a je tam podozrive ticho. Mala si vnoci skratila intervaly na 2,5 hod max3 dufam ze to nechce vymenit za tie povodne 4 hod. tak vy ste vsetky z radvane a ja tu sama 🙄
jacka ale zdrzala vas iba o jeden den detska nie? my sme boli v poradni a doktorka somrala, ze mala ako sme doma pribralavyse300 g, nie ze by rada bola.
no mala mrnci, dufam ze nie zas brusko idem kuk

jacka
30. sep 2009

jeden den..ale to bola celá večnost.....a keby si vedela akú zatiahnutu ručnu brzdu mi dali vedal seba..tiež si mohla pobudnut na hotely dlhšie 😀 😀

petulig
30. sep 2009

😀 no mne stacilo veru, bohate. sice aspon som mala navarene vzdy ale nestoji mi to za to.. 😀
tak teraz si uzivajme doma medzai 4 stenami, uz mi hrabe z toho. Dufam ze coskoro ked sa dame dokopy dame dake kocikove stretko

aine04
autor
30. sep 2009

ahojte kočky 😉
tak v prvom rade, iwu, srdecne blahozelam, prajem vam obom len to najlepsie 🙂

jaci no to ti verim ze ten posledny den bol nekonecny, hlavne ked si ratala ze uz budes vtedy doma. ja som bola len normalne tych 5 dni a uz som sa nevedela dockat domov, potom ma segra volala hysterka 😠

pocujte, to tu polovica z vas mala priblizne rovnaky termin a polovica byva na rovnakej adrese? 😀 dobre nahody...

my sme aj s matuskom chorucki, matusik prvykrat v zivote a chytil to samozrejme odo mna chudatko. ale musim poklopat, pekne to znasa, trpezlivo, akurat v noci sa mu pre sopliky nedalo spinkat, len tak chrcal. uvidime ako to prejde a v sobotu mam ist na svadbu najlepsej kamoske, ach jaj.

drzte sa a hlavne drzte babiky co najdalej od tejto jesennej pliagy...

jacka
30. sep 2009

aine...máš super sestru....sympoška baba.....aj ty si taká 😕 😉

petu .....mne hrabe už pekne dlho 😀 😀 ...a teraz ešte viac 😅

evita221
30. sep 2009

Iwu,blahoželám ,baby popíšte,kto vás rodil a tak,aby sme aj my čakatelky vedeli aspon približne dočoho ideme.A ozaj,kupovali ste monitor dychu pre detičky?Ja zvažujem,že si to kúpim,tak ak máte nejaké info,tak vám budem vdačná.Díky.

ramana
30. sep 2009

No mňa rodil Jenčo a bola som spokojná - taký mladý sympoš, ale pôrodné asistentky boli riadne kravy teda 😔 pardon zy výraz. A čo sa týka monitoru dychu tak ten budeš mať v sebe! V noci ked náhodou dietko dýcha nepravidelne alebo iný zvuk vydá hned budeš hore načúvať či je všetko OK 😉

lulu26
1. okt 2009

Dobre ranko,

uz tu vidiet, ze ste maminy na plny uvazok a my cakatelky este mame casu na pisanie 🙂
ramana, ked spominas Jenca, vcera som bola u nho na kontrole, tak ten rychle rozprava a rozprava, ale sympos.
smiali sme sa, lebo aj on caka 7.11.a zena chodila k primarovi, doteraz to bola dcera..az si ju zobral on, mal cas a pozeral a co nevidi, pipusika medzi nozkami 🙂
ale ze kupili len jednu bundicku ruzovu, tak vravel zene, ze ju musia odlozit..tak vsetci sme omylni.. 😉
vcera uz ako mi povedal, ze tasku tak ci tak uz mozem mat pripravenu, tak vtedy mi uz nejako doslo, ze sa to blizi...
mala nema vraj ani 3kg... ☹ to este priberie< budeme mat maly stuplik doma
loren to je super, je nas tu viac z radvane, ja som sa stretla aj so siou uz, super baba, tak miesto vypisovania si musime vymenit cisla a hoc kedy si zavolat a vybrat sa na kavicky aj s dietmi

jacka
1. okt 2009

ja som rodila pri Balážovi..ale prijímal ma Rohnen...či ako sa volá....a porodne asistentky boli zlaté.....aj setričky na odd...len detská dr. bola krava 😝

evita každy porod je iny...tak je zbytočne ťa stresovať...len sa teš na babätko......a hlavne ...veeela dýchať 😉 😵

iwusca...tak bodaj by ti to s Emkou ten spánok vydržal čo najdlhšie 🙂

aine04
autor
1. okt 2009

cauko 😉
jaci, kdeze, my sme si so sestrou vobec neni podobne. divne ze nas jedna mater mala, a tvrdi ze aj jeden otec 😀 😀

ja som rodila pri molitorisovi, s tym som bola velmi spokojna a porodne asistentky... no... dalo sa, ale vidno ze ta robota je pre ne uz rutina, nejaka zvijajuca a kriciaca zenska v porodnych bolestiach ich uz nevzrusuje. mala som trochu dojem ze to maju na brade. no nie trochu ale dost.
ale detske sestricky boli na mna mile, to sa nemozem stazovat. dokonca, ked som mala matusika jednu noc u nich na pozorovani, tak vraj jacal celu noc a jedna setricka ho teda celu noc nosila na rukach. mile od nej, mohla ho kludne buchnut do postielky a jac si kolko chces....
evita ja som monitor nekupovala, presne ako vravi ramana, u nas som monitor ja 😀 . ja by som tomu aj tak stopercentne neverila, tak ci tak by som babo kontrolovala, tak naco mi potom je taky drahy pristroj...

petulig
1. okt 2009

cawte...no nam sa uz druhu noc skratil spanok, davame tak dve max dve a pol hodinky a to po 4 co davala predtym nie je bohvieco 😎 no ale co uz. Ja uz pomaly dopredu stresujem ked ostanem sama doma a drahy pojde do roboty. Ma chytaju take hlupe nalady sakra.To asi tie hormony co sa mi odplavuju, teda dufam 😀
a toto pocasie hlupe, slniecko zmizlo uplne a sa bojim ist aj von ked je takato kosa.

a dnes nam sestricka volala, ze treba prist zopakovat to pichnutie do paty co robili v nemocke. Dufam, ze tam nie su nejake zle vysledky.

baby a na mna nezabudnite, do radvane to nemam az tak daleko 😀 a mam tak aj medzistanicu keby bolo zle a bolo by treba papat 😖

jamaat
1. okt 2009

Ahojte.

iwusca, tak vítame ďalšiu Emku na svete. Aj moja bola veľká, ale ty si nás ešte predbehla! 🙂

Nezabudnite aj mňa na stretko zavolať. Som síce na opačnom konci, ale prídem. 🙂

sia222
1. okt 2009

čafte babky. tak som sa sem aj dostala.akási som na roztrhanie tento týž.🙂 všetkým novopečeným gratulujeme🙂))) a prajeme všetko naj.
lulu neboj ak aj bude z tých menších detičiek..náš patík mal 2600 ked sme odchádzali z porodnice a dnes sme boli na poradni má 6týžd a máme 4kilečkáá!!! dr sa smiala že riadny hladoško.takže sme v podst za nejakých 5týž pribrali kiloapol..asi chce tie nevesty dobehnúť 😀 z čapíc mu už dávno ušká trčia..
no v tej radvani to bude riadna kočík party🙂))riadne sa už okosilo teda zima sa blíži.ale vianoce budú ok s drobčekmi pod stromčekom.ja už pomaly kupujem dárčeky nemám rada ten chaos po obchodoch predtým to už len tak v klude chodím vychutnávať atmošku.ale ako sa poznám odkedy mám tento sposob nakupovania darčekov tak na velkú noc nájdem niečo v šatníku zabudnute zas..
aine tak skore uzdravenie matuškovi..

petulig
2. okt 2009

babky kolko vam deticky spia cez den? ako sa zobudia napapaju odgrgnu a hned zase spia dalej? Myslim tie uplne malicke. Ja si pripadam ako ze zabijam total cas, nieco si porobim ked buva, ale potom len cakam kedy sa zobudi a furt ju chodim pozerat. Kedy sa uz toto unormalni 😀 som bola zvyknuta medzi ludmi a teraz mi z toho max. hrabe 😕

petulig
2. okt 2009

babky kolko vam deticky spia cez den? ako sa zobudia napapaju odgrgnu a hned zase spia dalej? Myslim tie uplne malicke. Ja si pripadam ako ze zabijam total cas, nieco si porobim ked buva, ale potom len cakam kedy sa zobudi a furt ju chodim pozerat. Kedy sa uz toto unormalni 😀 som bola zvyknuta medzi ludmi a teraz mi z toho max. hrabe 😕
a ked sa zobudia a pekne ich date do poriadku, ale spat akosi nehrozi nechate ich tak lezkat a zabavat sa same ci?

mozno blbe otazky,ale ja neskusena prvomama 😀

jacka
2. okt 2009

petu.....hrabe aj mne....ja tiež chodím kontrolovať či dýcha a tak......a ked sa vybuva tak len tak obzerá svet akoby videl až na koniec sveta...ale nechám ho nech sa obzerá 😉 .......a keby bola možnosť..tak spím s ním....neboj unormálni sa...ale ved ty už možeš chodiť von...aspon na hodku... 😉

sia ja ta obdivujem ako si zvládla dve male deti

petulig
2. okt 2009

no ved ja by som rada chodila von, ale kym sa ako tak dame dokopy, mala sa zobudi kym ju prebalim nakrmim a kym mi zaspi tak prejdu aj dve hodiny a slnko zajde 😀 potom kym ju obleciem dam do kocika kym obleciem seba tak sa mi uz ani nikam nechce a samej uz vobec nie 😀

sia222
2. okt 2009

čafte.no peťu ty sa máš že sa nudíš ja zasa akosi nestíham..akosi sme samá návšteva tento týžden..akurát som rýchlo koláč upiekla mnam furt len jem 😀 teda nie jem žerem..
náš patílk ako kedy niekedy je hore doobeda aj poobede len občas zdriemne a niekedy buva cel den napapká sa a buva zas..ale von treba chodiť či je slniečko či nie aj v mrazoch 😀 to obliekanie je oštara ale čo už..
jaci ja ti neviem ako som to zvládala asi som šlapala na niečom🙂ale zas je pravda že pepka bola anjel babo stále spala a ked už chodili tak to bolo ok.u nás bolo kam chodiť to mi tu dosť teda chýba.krásny park jazero pešia zona peekná ako v kupelnom meste tak si tam pobehali unavili sa do hory sme chodili a tak..vždy tam boli maminky s deťmi sa zahrali maminy pokecali.. ja som s nimi velmi vela času trávila vonku tuná ten park keby dali do poriadku tiež by bol krásny a vysťahovali odtial bezdomovcov..tu nič také nie je aspon neviem o tom..a tam pod pamatníkom to je tiež také o ničom myslím..paťu ale na fonč su tiež pekné miestočká na kočíkovanie nie?teda neviem v kt časti si ale ked chodím autom tade su takm také kludné časti pekné..to na tomto kopci je ako na konci sveta🙂
jaci akolko má ten starší? nežiarli na bratčeka?mne vadí akurát to nevyspatie ja sa potrebujem proste vyspať dobre bo potom som nervná zlá ako ked je chlap hladný 😀 ale ved aj to príde raz že si pospíme 🙂

aine04
autor
2. okt 2009

ahoj,
siuska dakujem, hadam ho to skoro prejde, len zajtra este tu svadbu musime zvladnut. nastastie si so sebou beriem chuvu - moju sestru, ta s nim bude v hoteli na izbe tak snad mi neochorie este viac ked bude v teplucku a pohodli. ale uz to vidim ako si ja uzijem svadbu, budem sediet ako na klincoch...

petu ja ta uplne chapem, mala som presne tieto stavy ked sa matulik narodil. na jednej strane som bola zufala ze som ako o kol priviazana, to sa skutocne nedalo ist od takeho babatka nikam a jeho som tiez este nechcela velmi medzi ludi vlacit. a na druhej strane som ho ani nechcela nechat doma, hoci aj na hodinku s nasimi. pritom maminke uplne doverujem, ved nas vychovala tri a ona mi ho ozaj za cely cas ani z ruk nepustila, stale varovala. ale ja len co som odbehla povybavovat do mesta tak sa mi tam uz normalne ruky triasli ze ci malicky doma neplace. no na nervy - hysterka
musis trosku vydrzat a zvyknes si, jednak riesit veci v casovom limite 😀 , a potom, aj malinka ti bude rast a bude sa s nou dat coraz viac.

inak ja som sa malemu zakazdym ked bol hore snazila prihovarat alebo mu tisko spievat. dietatko sa krasne nauci reagovat. takze pokial som videla ze ma naladicku a nechce sa uz zaoberat sam sebou a okolim, tak som mu rozpravala. hocijake hluposti, ze aky je krasny chrobacik a tak.... len uz potom mi zacalo z toho pekne hrabat, ked som sa prichytila ako na vsetko co poviem aj normalnym ludom hladam rymy 😀 😀

jacka
3. okt 2009

aine...ja sa Petkovi tiež prihováram...a tvári sa tak rozumne...no chutnučký je...len nie stále sa to dá.... ☹

sia...Matko mal v juli 3 roky.....a som na tom ako ty.....potrebujem sa riadne vyspať....lebo som potom nervná a podráždená....preto ta obdivujem ako si zvládla taký malí vekový rozdiel.....

inak to dobre poznám...myslím tie stavy.....ale naštastie aspon možem vyliesť na dvor a nadýchať sa vzduchu inak by ma odviezli.....a tiež som si myslela že sa nik nepostará lepšie o dieta ako ja...omyl....treba si určite oddýchuť tým že vypadneme z domu a na chvilu...ak sa dá vypneme 😉

aine tak prijemu zábavu a najedz sa koláčikov aj za mna 🙂

juj my sme mali desnu noc....Petula bolelo bruško a najlepšie mu bolo ked mal nožky pokrčené a bol na rukách....tak som zas nič nespala

a mia tu už dávno nebola....kde je?

sia222
3. okt 2009

čafte.kua mna by na svadbua si nik teraz nedostal ja mám pocit že žúrujem každú no ked sa rano zobudím rozbitá 😀 😀
ja som tiež bola pri prvom ako vy..ale aj teraz mám niečo z toho to zato isto že t je po tolko rokoch.ale je podla mna pravda to som čítala v mudrc knihách že prvorodené deti si aj vo vyššom veku vyžaduju viac pozornosti atd.u nás sa to potvrdilo.tým že človek stále skáče okolo baba a venuje sa mu stále..možno až prehnane.pri pepke som vedela už čo to a neletela som hned len čo pípla a by som povedala že je taká samostatnejšia.dokáže sa sama zahrať v pohode kdežto filipko si vyžaduje stále nejaké podnety..
no to aj unás sa spieva kadečo a ani melodiu to nemá.. 😀 😀 ja si oživujem pesničky od detí zo školky ešte zas..
no detičky nás naučia kadečomu ale na sebaovládanie je to dobrá vec.tie deti malinké.človek je taký milší rozpráva zdrobnelinkami je to milé. kua len toho spánku jemálo 😀
nevideli ste niekde na dvd čku teletabís?

no miuš už by si sa veru mohla ozvať.dufam že je všetko ok.
aine tak si uži ak sa bude dať..ved matušik je už velký chlap neboj a aj na soplíky si treba zvyknuť aby nebol presmradkaný ked pojde do školky tam bude bacilov až až..ja som chodila s malinkým možno aj dosť skoro ale som si povedala že ked zvládol tu nemocnicu a tie navštevy a bacilky v jedálni čo sa tam ani nevetralo riadne..tak už musí zvládnuť aj europu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre