Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

iwusca
2. aug 2009

baby a co poviete na baby vak? mne sa to celkom pozdava hlavne ked budem chodit v MHD tak je to asi aj pohodlnejsie ako sa trepat s kocikom nie?

a kolko asi stoja tie vlozky a podlozky do porodky? nech viem kolko euracov si mam nachystat..

jamaat
3. aug 2009

Ahojte, už som zasa tu, boli sme na chate. Dúfam, že ste všetky OK. Už sa vám to riadne kráti. 🙂

aine04
autor
3. aug 2009

ahojte 🙂
aj my sme boli na chalupe, jaaaj najradsej by som sa tam teraz prestahovala. stary dom, pol metra hrube mury, vnutri normalne kosa... len ocinko nema dovolenku, tak trcime v meste. ale len co pride piatok, uz aj sa dekujeme.

jaci tak malinky stale hore hlavkou ako som sa docitala... neboj, aj cisarsky dopadne dobre, hlavne je nech ste s drobcekom v poriadku 😉

jamaat
3. aug 2009

Petuliq, ak som dobre pochopila, chystáš sa kúpiť len 2 materské podprdy? To ti bude málo. Ja mám 9. 🙂 .... Ale to v týchto horúčavách prepotím. Ale aj tak potrebuješ minimálne jednu novú na každý deň. Objednávala som okrem iného aj z Otta. Prvá várka mi bola veľká, ale druhá mi je už dobrá a sú super. Akú máš veľkosť?

jamaat
3. aug 2009

aine, kde máte chalupu? My nemáme, len od známych sme si prenajali na týždeň. Ale malá mi nechcela ani tam spávať, hoci tam bolo chladnejšie, museli sme ju kočíkovať.

aine04
autor
3. aug 2009

jamaat my mame pri Leviciach, muzikovi rodicia odtial pochadzaju... co sa tyka spania, my stale zaspavame jedine na rukach. niekto musi krpca nanasat, on sa tam potom zataji, aby nikto nevidel ze zachrapkal a ked sa uz nacisto opusti tak ho supneme do postielky alebo do kocika. 😀 to je metoda...

petulig
3. aug 2009

cafte..jamaat 9? sak to sa nedoplatim 😎 . Pojdem este dakde do cinakov ci nedoplnili velkosti. Ptrebovala by som 80 B, ale to nebolo k zohnaniu tak mam 80C a az taky velky rozdiel to nie je. Zatial mam len jednu, este zo dve som planovala kupit, ale devat sa mi zda straaasne vela.
no idem ja do obchodu a kuknut detsku doktorku, opytat sa ci nas vezme .

iwusca tie vlozky jedno balenie stoja okolo 1,60Evri tusim a podlozky jedna okolo 14 sk. Ja som platila za vsetko dokopy cca 300 sk a to som este taku malu odsavacku do nosa kupovala. Nie je to take hrozne.

halinka1
3. aug 2009

Iwusca,
ja som si uz babyvak kupila, je to uplne perfektna vec z viacerych hladisk. nastudovala som si o tom viac nez dost, teraz len cakat na to, ci aj babatko bude s tymto sposobom nosenia suhlasit. je to super, pretoze ho tam mozes nosit dve-tri hodky uz od narodenia v tej polohe koliska. a je to jednoduchsie ako satka, kvoli uzlu. Ja som taka alternativa, aj plienky som kupila latkove.
porodnicke vlozky som si kupila v tom obchodiku v lazovnej (28 ks za 1, 16 Euro) so zdravotnickymi potrebami a este musim dokupit tie podlozky, lebo o nich som nevedela. Tie vraj maju aj v DM, take polovicate, ze vraj take stacia, len na tu cast postele, kde je ich treba a zvysok mozes potom pouzit doma pri prebalovani

jamaat
3. aug 2009

aine, to ja keď moju položím alebo zastaví kočík, tak sa hneď zobudí. ..........Tak môžem urobiť bystrické stretko u vás na chalupe. Keď sa tam všetky stretneme a začnú nám bábätká poriadne kakať a grcať, to bude tá chalupa vyzerať! 😀

petuliq - Veď ja mám tak veľa kvôli tomu, že za deň aj 3 prepotím. A aspoň sa nemusím obhaňať s praním kvôli čistým podprdám. Mám aj z číňáka, ale nenosím ich veľmi rada, tá látka nie je taká kvalitná vzdušná a sú také voľáke špicaté. Tak ich vytiahnem až vtedy, keď sú ostatné špinavé. Tieto sú výborné, hladké a pevné: http://www.otto.sk/d-3973291-stylove-podprsenky...
A tieto tiež rada nosím: http://www.otto.sk/d-3962728-podprsenka-na-dojc...

jamaat
3. aug 2009

halinka, aj ja mám babyvak a využívam ho. A plienky tiež látkové používam, jednorazové len na noc alebo keď ideme von na dlhšie.

Tie podložky do nemocky neboli treba, iba ak by ste si ich chceli meniť 3 x za deň. Ale keď som prvé dni silno krvácala, tak som mala aj tak košeľu stále zagebrenú, takže mi bolo jedno, či mám nejaký fľak na podložke. A potom mi vymenili. A potom som aj začala používať tie popôrodné nohavičky a to bolo oveľa lepšie ako bez nich. Boľavý človek sa ťažko hýbe aj bez toho, aby ešte zvieral medzi stehnami vložku. Mala som si dať tie nohavičky hneď.

halinka1
3. aug 2009

Jamaat,
ake mas latkove plienky? ja som nad tym dlho uvazovala, ci byt pohodlnejsia a kupovat jednorazovky alebo ist do tohto. presvedcila ma kamaratka, ktora ich pouzivala pri oboch detoch. tak som si kupila presne tu istu sadu, co aj ona, usetrila na tom v konecnom dosledku poriadne. plus ked k tomu priratam aj ekologicke pranie (peru sa na 60 stupnov v zmesi s jadroveho mydla, kristalickej sody a octu). nuz, ale toto je zatial vsetko len teoria, takze uvidim o chvilu v reale.

jamaat
3. aug 2009

halinka, ja mám tie obyčajné ešte po prvej dcére, takže 14-ročné 🙂
Teraz som na chate týždeň dávala iba jednorazové a domov sme sa vrátili s riadnymi vyrážkami na ritke. 😒 Nepomohla ani rybacia masť, ani sudokrém, ani nič.

jamaat
3. aug 2009

Periem v obyčajnom prášku.
Okrem ušetrených peňazí a lepšej pokožky mám dobrý pocit, že moje dieťa nevyprodukuje tonu odpadu, ale len tretinu tony. 🙂

mia78
3. aug 2009

ahojte babule,.......taj ste pekne víkendovali,hned by som sa zasila niekde na chatu , malemu sme slubili este navstevu v ZOO tak neviem ci sa tam vobec este dostaneme ..........mne mali tiež zaspával len na rukách alebo v kočíku tak som zvedavá ako bude krpatá 😀 ....................

ja tiez este musim do lekarni nabehnut......................podprdy mam zo styri zatial tak potom uvidim ci bude stacit a pripadne dokupim😎 ................................

ja som mala satku na viazanie a mali mi vnej nechcel byt 😒 ...........

jaj my sme konečne cez víkend vymalovali,tak este doriadujem a potom uz len budeme cakat 😀 .....to je dnes hic pojdem sa ochladit hadam 😀 ...............

petulig
3. aug 2009

jaaj mia to mame podobne, ty mas aspon uz poriadene, ale ja mam v byte bombu. Okno sme vymenili, ale akosi to trvalo nejak dlho takze to ostalo len zamurovane a nevystierkovane, vsade tona prachu co som ako tak spratala, ale pri stierkovani sa naprasi znova. a najlepsie ze musim cakat, kym bude mat kamos koncom tyzdna cas mi to prist dokoncit. Takze ani riadit ani prat ani nist 😖
nech uz je konecne menej teplo toto je strasne, potrebujem este aj plienky do mesta ist kupit a neviem sa donutit. Ako vidim tak este aspon zo dve podprsky mi bude treba, tak sa budem musiet prinutit veru tento tyzden.Ja by som najradsej svoje nosila co aj doteraz pekne vytahane 😀 len asi by som ich vytahala este viac 🙄

ozaj a oblecenie krpcom periete v detskych praskoch ? Je v tom nejaky rozdiel? Ci sa oplati to kupovat, alebo rovno nejaky ariel sensitive a prat do vsetko v jednom.

mia78
3. aug 2009

ja periem v detskych Lovela aj avivaz Lovela.........mne sa mali vyhazoval potych obycajnych ako persil a ariel

iwusca
3. aug 2009

diky za info dnes som bola v meste kupit tie podlozky. vlozky nemali a nechcelo sa mi uz behat po meste tak som ich pekne krasne objednala na www.docsimon.sk. 2x vlozky+1xnohavicky+vlozky do podprdy za 7.10 Ecok...celkom dobre nie?

jammaat dik za tip na tie podprdy uz som objednala 🙂 2 uz mam a tu som objednala tie co su balene po 3 za 20ecok co je tiez dobra cena si myslim tak mi to hadam bude stacit 😉

a pre ten baby vak som uz viac-menej rozhodnuta lebo sa mi to strasne paci a imho je to aj dobre pre babo...asi pred 2tyzdnami sa ma moja teta pytala co mi maju darovat ked sa mala narodi tak jej mozem povedat aspon 😎

petulig
3. aug 2009

ja som pozerala tie podprsky, ale tam mi vzdy vyhodilo ze nie su skladom, ze mi ich poslu neskor. Isto mi to poslu niekedy o pol roka. Jaamat ako dlho im to trvalo asi? pamatas?
som sa dnes chcela pobalit do tasky a zistila som, ze taska mala. Ved to pomaly aby som si kufor zobrala na vsetky tie baliky blbosti.

jamaat
3. aug 2009

tá trojitá sada mi prišla asi o 3 týždne a tá dvojitá asi o 5 týždňov od objednania. Poštovné som platila iba raz. Obidvoje sú dobre elastické, takže sa prispôsobia na rôzne prsia. Nepozerajte ale tabuľku veľkostí, tam to majú blbo rozpísané.

jamaat
3. aug 2009

Furt sa vás zabudnem spýtať, či viete, že v DM Drogerie rozdávajú tehotenské aj mamičkovské bonusové knižky.

iwusca
3. aug 2009

uvidime kedy to poslu...ved aj ked neskor tak dve zatial mam...

a tej DM som sa dozvedela ked som si tam bola nieco kupit. Teta mi strcila do ruky letak ze to mam vyplnit a doniest aj s teh.knizkou alebo rodnym listom baba a budem mat bonusy 😉 sesternica to ma a vravi ze sa to oplati a da sa usetrit hlavne na plienkach a tamponoch do podprdy..

jamaat
3. aug 2009

iwusca, nie buď-alebo, ale najskôr z tehu knižkou a po pôrode s rodným listom. Dostaneš dve bonusové knižky. 🙂

Pozerám, že budeš mať tiež Emu. Tak ma napadlo - dnes som bola u veterinára so psom a v čakárni bol pes Leo, potom došli so sučkou Emou, no a ja mám dcéru Emu Leu. Tak sme tam pekne spolu čakali, aj som im povedala, ako súvisíme. 😀

iwusca
3. aug 2009

no tak to aby som tam zasla co najskor 😎

ano bude Ema a uz sa nevieme dockat 🙂 este nam par tyzdnov ostava ale uz mam zbalene veci do porodky a chytaju ma take stavy ze by som upratovala vsetko 😀

petulig
3. aug 2009

a mne v DM povedali, ze az s rodnym listom mam prist. Tak teraz co? Nevedia ci su sami. 😎 Pojdem tam zajtra narobit poriadky hadam.

jamaat
3. aug 2009

Požičiam ti moju Emku, najmä keď spať nechce. 🙂

loren
4. aug 2009

ahojte aj ja som si chcela kupit tie podprsenky na kojenie s Otta no nemaju 😒 bola to super cena a dnes som aj bola v cinakoch ale nikde nemaju a mne sa zda zbytocne vela dat za podprsenku na kojenie 800 sk za jednu no nie

mia78
4. aug 2009

loren nepozerala si v Tescu ja som tam kupila dve za 12eur, to mali asi tak pred tyznom neviem ci este budu...boli medzi podprdami treba riadne pozret ja som ich nahodou zahliadla ....

lucka0122
4. aug 2009

ja som si v quelle kupila dve za 360sk

jamaat
4. aug 2009

Aj ja mám jednu teskácku.
Loren, keď ju aj nemajú na sklade, tak ti ju pošlú neskôr. Veď máš ešte čas.

aine04
autor
5. aug 2009

dobre ranko, prvaaaaa 😀 😀 😀
no necudo ze som prva, hore sme od pol stvrtej priblizne. vcera sme boli cely den u nasich a maly vonku na dvore cely cas chrnel, v noci sa mu uz neracilo... nastastie sme si este okolo siestej na hodku schrupli ale ach jaj, to bola noc....

ja mam podprdky styri a zatial stacia, aj ked tu teskacku nenavidim, lebo je nejaka divna. ale na doma ju znosim, za ten cas co sa ostatne tri operu a vyschnu... tampony do podprdy teraz nepouzivam, hlavne nie tie jednorazove, v tomto dusne je to des, prsia mam uplne sparene, radsej stale periem podprdy. ked dosluzia kupim nove. pozerala som tie z otta a pacia sa mi, tak vravite ze dlho trva kym ich dodaju? no asi by som sa mala rozhybat....

jaci, ty byvas vo zv, tam vraj maju v nejakom obchode tiez za dobru cenu... musim sa este svagrinky popytat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre