Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

mia78
12. feb 2010

ahojky , sia tak je aj na doma by mali byt vraj pevne topanocky ...my sme malemu davali bud sandalky take vysie aby mal spevneny clenok............

a ten tlak veru mne tiez kava nezabera..snazim sa viacej pit ale sa aj pozabudnem tak motanica riadna.....

jamaat
12. feb 2010

petulig, nebudeš naspeedovaná. Ja to beriem už roky. Obsahuje to tiež kofeín, ale keď som porovnávala množstvá, tak som bola prekvapená, že v 1 tabletke guarany je asi toľko ako v 1 pohári koly. Myslela som, že oveľa viac, lebo mi fakt zaberá. Asi to bude aj inými látkami, ktoré obsahuje. Ale nie je to žiadny speeder, keď ma hlava bolí, musím si dať aj 2 tabletky. Určite vyskúšaj.

S tými topánkami je to tiež kadejako. Už sa napríklad ozývajú hlasy, že vytvarovaná podrážka nie je dobrá, lebo noha si zvykne na oporu a netvaruje sa sama správne. K vyšším členkovým topánkam sa ja staviam dosť nedôverčivo, lebo na túry vraj tiež treba vyššie, no ale mňa všetky otlačili, značkové aj neznačkové, takže pekne krásne nosím nízke a ani nemám pocit, že som neohrabaná v bagandžoch. A dieťa nevie povedať, že ho niečo tlačí. No tak teda neviem...sama som sa ešte nerozhodla čo a ako idem. Bosé ich treba na lúku vyhnať.

sia222
12. feb 2010

čafte.no tak zas toanočky indi vindi🙂
a čo chodítka,pavuk, viem že sa to tu inak vola v BB ale neviem si na to slovko teraz spomnúť🙂
dávate dti do toho či nie? bo ja som zas počula že to nie je ok..a kamoška mi vravela že lepok zas vraj hej že od 6 mes aj rožky možu a to jej na gastre povedali🙂)
kua tento svet je divný občas schyzofrenický volajaký🙂
jaj termix som bola na Fb teda ti nezavidím aj ked sa nevyspím ale je to uplne ine ako u teba..sa čudujem aj tak že už je veliký a tak nekludno buva ja som to nepoznala pri deťoch už v takom veku..či sa mu dačo aj nesníva škarede moje malé..
idem si dať dnes tatarák sa teším už 😀 😀 😀
jamat vidíš a ja som bola s pepkou u ortopeda davno a ten mi zas vravel že tvarovane aby sa správne tvarovala nožka..ako u debilov už..bose na luku je ale ok len teraz by im bola zimka🙂)
jamat a nebuši ti srdce z guarany ? ja som skusila čaj zelený ale z toho mi tlče srdco..
teraz mám z azie čaj zo ženšenu tak čakám zmenu ked ho ijem že tak o 10r dozadu omladnem(dufam že nie na mozgu) 😀

petulig
12. feb 2010

cafte..kua mame nausnice. To bolo placu , som plakala s nou chudatko. Teraz mi hotova spi v kociku.

tu guaranu skusim, to su tabletky nejake? tusim som to aj v tescu videla. poobzeram, lebo vino ani kava nezaberaju.
sia ten caj potom das tip ked to zaberie 😀 😀 aby sme ta este spoznali

jamaat
12. feb 2010

petu, ja v lekárni kupujem. Srdce mi z toho nebúši a zelený čaj pijem každé ráno 🙂 ....ale nie som nejaká kofeíno-odolná. Káva mi riadne zaberá, len mi nechutí a je mi z nej zle.

sia, lepok najnovšie už od šiesteho, vraj ešte kým je dieťa kojené je najlepše. Na pavúku sa lekári zhodujú, že to nie je zdravé. Ani ho nepoužívam. A ani ho nemám. Máme také iné chodítko, kde sa len rukami opiera, ale to tiež ešte nepoužívame. Ešte by si nos rozbila.

inac
12. feb 2010

caute, poradte, prosim, restiku s detskym kutikom v centre bb. olivo ma v nedelu detsky kutik zatvoreny... 😠

mia78
12. feb 2010

petu a de ste dali prepichnut?

moj mali uz zuval v siestich mesiacoch rozok co pozeram na fotky aj v choditku behal a nic mu neni, jasne ze nebol vnom cely den iba ked som si nieco potrebovala spravit tak na chvilu.....

petulig
12. feb 2010

mia v novamede na plastike. Dostala som blocek, ze plasticka operacia. Tak moje dieta ma uz prvu plastiku za sebou 😀 😀

sia222
12. feb 2010

peti bohzná čo si si bola dať robiť v novamede po porode vylepšovať a hádzeš to na dieťa!!!nehanbíš sa? 😀
kua tak som to prešvihla s tým lepkom bo my už nekojíme🙂))zatra mu dám rožťok🙂)

peti tip dám len ten čaj je z korei takže som zvedavá kto mi ho tam resp aj tebe pojde kupiť🙂)to mi mužo doniesol inak teraz ma napadlo že prečo mi zrovna taký kua doniesol🙂)sa mu zdám stará či čo asi musm u vyhubovať asi🙂)ale mne to už bude jedno ked ja omládnem vlastne ty aj tak chodíš na plastiky ja zatial len čaje🙂))
moji velkáči tiež chodili v pavuku a nič im nie je.a čo to máš za čudo t rukami čo sa odráža?daj foto

inac to prečo maju v nedelu zatvorený detský kutik?to tak maju stale?

takyna
13. feb 2010

Ahojte kočky, prosím vás kde sa robí morfologický ultrazvuk v Banskej Bystrici, alebo v okolí???

ďakujem za odpoveď 😵

termixicek
13. feb 2010

caute zienky :D
no Sia...ja som si tiez myslela, ze treba topanocky, ale to ti je vraj uplne inak. Minule davali v zenskom magazine...bola tam pani ortopedicka a vravela, ze najlepsir by bolo, keby deti do 4 rokov nemali obute nic, len na boso, ale kedze to nie je mozne, vravela o vhodnej obuve, takze sa budeme riadit podla toho a na doma bude stale bez topanociek, no nejake mu predsa kupim, nech sa v tom nauci chodit, ale nedam mu ich na cely den. No niekedy mali deticky na nohe od rana do vecera papucky, takze to vraj nie je dobre, lebo vyklenok sa vraj neformuje prirodzene, ale podla obutych topanociek. Takze naboso a najlpsie vraj po trave vela behat v lete naboso :D

termixicek
13. feb 2010

a k tym pavukom som este zabudla...ze to vraj naozej neodporucaju doktori, ale tak moj nazor je, ze na 30 minut dva krat denne to neuskodi. No my sme nemali pavuka, lebo Adamko ma zalezanu nozku z maternice a nemohli sme ho tam davat, aby sa na nu nenaucil zle stupat, cvicili sme s nou, ale v pohode sme to zvladli aj bez pavuka a zacal chodit ako 10 mesacny sam...

mia78
13. feb 2010

ahojky, tak a mame uvitanie za sebou 😀 😀

hej tam v tom magazine davaju dobre veci a toto som akurat presvihla hmmm......

takyna myslis 4D ak hej taj v RADVANI mediklinik DR. FRUVALD............

jacka
13. feb 2010

ej mia....super 😵 😵 ...nám ešte ništ neprišlo 😝

ja som proti tým pavukom..........nedávala som prve a tiež sa rozbehol ked mal 10mes........všetko má svoj čas....neviem prečo to siliť 😉 😉

sia...a ked tak často v noci vstávate čo s ním robíš?.....lebo mne ked toto robí tak mu dám prsníka čušká...... 😵 😔 ...alebo len pohladkám ....a zaspinká...ale to funguje velmi slavo 😝

no na boso dietato ale treba koberec....nie drevenu podlahu....lebo je tvrdá ....tak bacha na to....už potom su lepšie papučky...aby neboli ploché nožky 😉

sia222
13. feb 2010

jaci dám mu dudu a je ok akurát že niekedy ked lahnem tak sa len uložím a zas 🙂 paráda ale už mi to adí akosi menej asi som si už zvykla 😀

kua aj s papučkami na doma 😀 vysejem ja asi trávu v obyvačke🙂))
aj ja rada pozerám damsky magazín ale uznajte že aj tam sa roznia v niekt názoroch..
jediné koho nemám rada ked tam mudruje je dr bukovský ved on chudák tak nezdravo vypadá keby si dal klobasku abo bočik pečený hned by bol na tom lepšie 😀 😀

miuš daj foto z kolísky🙂 ja som to skoro nestihla len som nabrala zbytok rýchlo aj manža ten že či má isť v obleku? 😀 😀 a sme padali bo som bola na MS v krasokorčulovaní juniorov na štadione..jáj krasne to bolo

termixicek
13. feb 2010

No Sia cista pravda...hned by lepsie vypadal...hrozny je chudacik a uz mu ta spravna vyziva leze na mozog
Jacka, presne o tom bola rec...ploche nozky. Doktorka vravela, ze ak ma dieta dane, ze bude mat ploche nohy, bude ich mat aj napriek topankam a vsetkej moznej obuvy. Vravela, ze ploche nohy sa najcastejsie diagnostikuju v 4 az 5 rokoch a ze je to otazkou niekolkych mesiacov, co to daju doporiadku, ale ze je vzdy lepsie, ak ma dieta ploche nohy, s tym vedia rychlo nieco urobit, ale vraj ak nosia deticky nespravnu obuv, tak sa im umelo tvori vyklenok, ktory im nie je prirodzeny a ze to uz nie je jednoduche napravat, preto vraj treba topanocky bez vyklenku, rovne, aby dietatu rastla nozka tak, ako sa narodilo a nie umelo a ze s makkou podrazkou, aby tlmila take tie detske capkanie :D
No naboso som myslela samozrejme ponozky...ja davam Adamkovi puncosky a na to este hrube ponozky, aby mu nebola od podlahy zima a ma teple nozky, nie ako ja, vecne studene :(

mia78
13. feb 2010

jaaaaj to ho fakt nemusim taky je mudry ze as..... 😝 nech si neha tie klicky a somaryny 😖

uz som dala FB.... a co si bola s Petkou pozriet ani som nevedela ze nieco take je......

my ideme na Donovale na psíky............

petulig
14. feb 2010

hojte

sia bola si aj s malym na kraso? Som aj ja chcela ist ale nemal mi vcera kto byt s malou a som ju tam nechcela tahat. Jaj skoda, ja take mozem

mia ako to tam prebiehalo? vela deti bolo? aj sa vrestalo? ci vsetky pekne pocuvali 🙂)

jacka
14. feb 2010

čauko.............peti ..čo sa bojíš že tam bude tvoja vrešťať?.....neboj nič 😵

petulig
14. feb 2010

🙂 ja sa len pytam pre istotu dopredu.

Dnes dieta prvykrat vrestalo polku prechadzky . Svokor ju zobral prevetrat ja ze si vybehnem na nakupy do europy, pozriet autosedacku a stolicku dietatu a dieta sa po hodine zobudilo a koniec. Takze tak 😀 vedela, ze som chcela ist s kamoskou na drink maska jedna 😀 😀

inak cim viac chodim a pozeram tie stolicky tak uz vobec neviem co mam kupit. Vezmem prvu plastovu asi co uvidim a bude. Sme pozerali v hypernove mali vypredaj na drevenu aj so stolikom, ale sme tam krpca posadili, tak mi to pripadalo, ze bokom prepadne.

mia78
15. feb 2010

peti neboj to rychlo ujde a neplakala sa tam obzerala poplafone a okolo a pokecala 😀 😀 😀 daj jej predtym napapat a bude spokojna......pofotit si mozes aj sama ale foti aj fotografka a spravy fotky po tri v koliske a potom este s rodicmy aby maly aj starke my sme si dali aj tak pofotit.......

nam tiez mala v obchode sa zobudi ale dam ju trocha vysie a obzera 😅

tak uz neozeraj u kup 😀 😀 😀 😀

osusko
15. feb 2010

ahojte termixicek gratulujem k zubkom aj ja čakám teraz nejako prestala tak slintať ako slintala
sia ano som z BB. No ano začali sme 7 mesiac lebo mame šesť a pol. už m je to jedno o chvílu august a 1.rok.

dieta mi tu robí premety a pomaly asi sa uz posadíme lebo je snaha
už som ju dala aj do šporťáku
je tam ako kozmonaut

neboj sia nebudem zapijat v septembir a možno hej spolu s pertou nieked na prelome zapijeme

termixicek
15. feb 2010

No dobry den prajem vsetkym... :D
Osusko...dakujeme :D uz aj vam to pojde kazdu chvilu...
No tak vam idem napisat, ze ako sme mi kupovali dnes nase prve topanocky. Jaaaaaj hlavu v smutku som mala normalne. Tak dieta moje, ked dostalo na nohu zimnu backoru, najskor spustil rev, ze teda on to na nohe nechce a potom sa v tom nevedel ani pohnut, co to bolo tazke...taaakze sme museli kupit na doma najskor, aby sa v topankach naucil chodit a o nejaky tyzden-dva pojdeme kupit zas. No kupili sme take, co mu spevnuje clenok, ale bez vyklenku. Ta predavacka sa celkom vyznala, tak vravela, ze sa tie nazory aj na ten vyklenok lisia, ale dostat aj take aj take, tak ked uz musi mat na nohach nieco, aby sa v tom naucil chodit, nech je to bez toho vyklenku. No tak som mu ich domka obula a nejakych 5 minut si len nohy obzeral, ze co to ma, potom sa aj postavil a zacal sa v nich prechadzat...nemotorne chuda moje, v tom musi nozky dvihat vyssie, no ale prisiel na to sikulko a uz mu to celkom ide :D
Teraz zabuval, pocitak ze vstane o pol 3, tak mam cas sa aj najest poriadne aj si tu posediet, poriadene mam, vsak po vikende :D
A vy ste ako vikendovali??? My len tu domka a na navsteve :D

osusko
15. feb 2010

ahoj termixicek a kde ste kupovali botky?
v nemocnici? a či v meste?

termixicek
15. feb 2010

osusko tam kde baby radili, kde je steak house

jamaat
15. feb 2010

termixicek, veru teraz som si spomenula, že som sa s tou predavačkou bavila, keď som bola prieskum trhu robiť v hentom obchode a od nej som prvý krát počula, že už sa ortopedické vložky tak jednoznačne neodporúčajú. .....Skopírujem tvoj príspevok o topánočkách do našej májovej témy, ok?

To v Bystrici bolo krasokorčuľovanie? A ja som nevedela nič také.

Dr. Bukovského môj chlop volá Orieškožrút 🙂

jamaat
15. feb 2010

A ešte som chcela.... Dávať dieťa do pavúka na 2x30 minút je síce teoreticky neškodné, ale prakticky sa to tomu dieťaťu tak zapáči, že si to bude vyžadovať oveľa viac 😅

sia222
16. feb 2010

čafte.čo tomu zas vonku mrndoli🙂ň
cez víkend bolo MS v kraso juniorov teda stihla som len v sobotu bo potm sme boli preč ale bolo to krásne..
peti nie patík nebol ved čo by tam robil drobčok ešte..
bukovskému sa asi aj štikuta🙂)
jamat a za dva roky zas povedia že ortopedické vložky su to naj čo na nožku može byť🙂)
ale mám jeden overený fakt že pepku bolievali nožky a bola som na orto s nou a predpísali jej vložky a fakt ju prestali bolieť a rada to nosí a dr povedal že to je z toho a mu vravím vtedy že aj mna bolia lýtka bo chodím(chodila som)na vys opatkoch a tieš som si na doma kupila ortovložkové papučky a fakt ma prestali 😀
tak ja si tu travu nasejem 😀
jamat ataké som videla chodítko čo je stacionarne ale su tam také dva kruhy a a oni sa vraj hýbu a simuluju chodzu boh zná či aj to je zlé..a to by mi vyho bo by sa mi nemotal kade tade a na parketách to by bol furt v nejakej skrini

sia222
16. feb 2010

no to hej jamat teraz som pozerala čo si mi link dala to čo sa rukami som nevedela že toto myslíš to poznám..toto nechcem to ked bude v takomto štadiu dostane kosačku a bude makať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre