Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
19. okt 2009

jacka my sme boli u khouriho a ze mame prist o dva tyzdne na kontrolu, ale ja to flakam to balenie.V noci jej to nedavam velmi.
My sme vcera od jedenastej do pol jedenj nosili, tak ju brusko bolelo chudatko. Dufam, ze dnes vymyslat nebude.

aine aj ty si na FB? ako ta najdem?🙂
iwus serus, dalsiu poradnu mam 2.11 vy kedy?

jamaat
19. okt 2009

sia, ona ti povie, kedy máš prísť. Začínate naraz, jeden kurz, potom už chodíš stále v tú istú hodinu s tými istými ženami. Ja už som bola, zajtra ideme druhý raz.

iwusca, aj moja sa scvrkla 🙂 ...ale iba o centimeter. Mám pocit, že v pôrodnici to len tak šup-šup merajú a nie vždy presne.

jacka, prečo ste boli v ZV? Ak je všetko v poriadku, tak nemusíš baliť. To len ten doktor asi ešte žije v starých dobách. ....A na kontrole sme tiež boli po 3 mesiacoch.

petulig
19. okt 2009

jaamat mala ma nadherne ociska pozerala som na FB🙂 ta sa Vam riadne vydarila.a aka je uz velkaa. No uteka to.

jacka
19. okt 2009

peti a ty si kde?....šla si k vašim? 😉

iwusca...tak to ste peken pribrali...my ideme zajtra tak som zvedava na ten uspech..a ako maličká spinká?

to balenie na široko...vraj s toho byvaju koliky ...že sa dietako nemože riadne hýbať.....neviem čo je na tom pravdy 😅 😕

petulig
20. okt 2009

uz som doma jacki. mamina prisla ku mne kym je drahy prec.Nam vcera mala normalne po kupani zalomila o siedmej vecer bez vymyslania a spala do siedmej rana, budila sa tak po 3,5 hod na papanie, 5minutovka a spime dalej. Kiezby jej to vydrzalo dlhsie.

kamoske sa vcera narodil maly Patrik 4380 g a 55 si neviem predstavit ako ho porodila . My este ani po mesiaci tolko kil nemame, mala to ma vsetko v lickach, ma ich ako sysel 😀

inak aj ja som pozorovala, ze ked ma plienku nasiroko tak sa nevie hybat a vecer mame skoro vzdy problem s bruskom. Tak jej davam len sem tam ked von ideme. Na noc skoro nikdy, nech si pekne kope.

lulu26
20. okt 2009

Caute baby,

hlasim sa, ze som este neporodila ☹
a uz ma to ani nebavi, vy uz tu mate ine starosti, chodite si tade kade, aj ja uz chcemmm
pri poslednej kontrole, sme na ctg robili vraj velke vlnovky, krcok otvoreny na pol centi a nic..
ani spinenie, ani nic...Ci to moze prist len tak? naraz?
uvidime co povedia v piatok, to mam aj termin, tak uvidime...pocasie hnusne, ale uz sa zabydlivame v BB. Mamina je pri mne, tak ta uz stihla umyt okna 🙂 este ze ju mam..pre malu vsetko pripravene, poprate, pozehlene, tak by uz mohla ist na svet, ze sa pridam do spolku...
ako citam, pekne rastiete, papate...len tak dalej..

petulig
20. okt 2009

lulu serus..neboj ono to pride , este buvaj co najviac a oddychuj. Mne akurat malu zobrala svokra tak nieze by som spala, ale sedim na konovi 😀 . a kde v BB vlastne byvas? Ci aj ty v radvani? Som sa bola dnes objednat na gynci a tolko mamiciek sa tam prechaadza a ja tu skoro sama na foncke kua. 🙄

jacka
20. okt 2009

ahoj lulu......vieme ako sa citiš...a to si predstav že my sme prenášala skoro 2t.......

to čo je dnes za den --Petko mi nechce spať 😝

mia78
20. okt 2009

ahojte, mysme boli vcera v poradni uz mame 4950g,za mesiac my pribrala 900g 😀

sia sranda musi byt 😀 😀 😀

ved ja ho neham pusinkovat len naozaj treba pozor davat lebo on sa nanu zvali tak by ju pripuci 😀 😅 😅

jamaat
20. okt 2009

petu, ďakujem za pochvalu. A onedlho už aj ty budeš spomínať, akého malého štopla si ešte nedávno mala. 🙂

S tým balením naširoko a kolikami je to pravda.

petulig
20. okt 2009

tteda vy riadne priberate a mne doktorka povedala ze vela pribrala a to pribrala 700 g za mesiac tak neviem co sa jej nevidelo.
Inak isto za nejaky cas aj nasi doktori pridu na to ze to balenie nasiroko je hovadina, ze fakt len v tych pripadoch ked je nejaky nalez. Je to na nervy ani do ziadnych gati sa mi nevojde mala.

jaamat vy ste uz boli na privitani? Kedy sa to asi chodi? nejak v troch mesiacoch asi ? Kolko tam asi volaju naraz mamiciek. Lebo teraz co som citala v novinach radnicnych tak riadne vela babetiek za september to by nas tam bolo neurekom.
jaaj ako sa mi drieme, teraz ked sa uz svokra kazdu chvilu vrati s malou 🙂

do materskych centier sa chystate chodit ? ja som objavila ze tu mame na foncke Mostik ci ako sa to vola a pondelky su tam pre mamicky doobeda s detmi do 1,5 roka tak hadam pojdem pozriet aspon nejake mamicky hadam spoznam.

aine04
autor
20. okt 2009

ahojte babule a babuliatka
ja som dnes bola krpca vyprechadzat, aj mi zaspal v kociku, tak sme von mrzli hadam 1,5 hodiny. teda ja som mrzla, maly drichmal a este ako spokojne 😀

petu my sme mali privitanie tusim 11. septembra a maly sa narodil 1. maja, takze viac ako po 4 mesiacoch. a bolo tam presne 5 babatiek vratane nasho, co prisli. neviem ci ostatne neprisli alebo ich maju podelene na viacej varok za den...
ja do materskeho centra asi nepojdem. malemu je to zbytocne, aj tak sa s detmi este nevie hrat a ja sa vykvakam na konikovi ked mam potrebu 😀
ani neviem ako by som to stihala, to uz by som mala doma asi ako po najazde tatarov a domka mam lepsie pohodlie aj na prebalovanie aj na kojenie atd...

lulu co myslis tymi velkymi vlnovkami? 😀 zaznamenali ti kontrakcie?

jacka
20. okt 2009

no konečne mám po večernom vreskote ☹ Petko už spinká ..dnes mal potrhaný spánok...boli sme v poradni a máme 495g...mia.... 😉 sranda,že? 🙂

jamaat...to som potrebovala počut....teraz rozmýšlam či mu vobec budem dávať na noc....ale v noci je zatial v pohodičke...napapáme sa prebalíme a spinkáme...klopl,klop 🙂

idem niečo porobit...celý den som ani prstom nemohla pohnuť 😝

petulig
20. okt 2009

to ti uz buva maly? teda mna to len cakaa. vydrzi ti do kolkej asi? uz do rana s prestavkami na papanie?.
Kupali sme a teraz papame a som zvedava ci sa nam bude chciet spat. Lebo mama by uz spala 😀 len co na to krpec .

jacka
20. okt 2009

peti ..buva....poobede spal asi len pol hodku..aj to sa medzi tým stále budil......reval od 16h...som myslela že ma vystrie...neviem ako bude spať...ráno sa ozvem...dufam že dobre....lebo ma to totáône vyčeraplo...neviem prečo práve dnes...ked to robí stále 😒

idem ja tiež spať... 😔

petulig
20. okt 2009

drzime si palce..bru noc 😉

petulig
20. okt 2009

ozajbaby to potvrdenie ze sa mala dozila 28dni to je na to nejake tlacivo ci mi to da detska dr?

mia78
20. okt 2009

petu je nato tlacivo a to ti daju tam de sa rodinne vybavuje.,

my uz nebalime na siroko mala ma ok tak doky povedal ze nemusime.

jacka tak sranda sa zhodli krpci 😀

sia222
20. okt 2009

čafte.miuš ja sommala normálne výčitky že som to napísala bo si vravím že ak to nejaká kočka nepozná a ja truba to tu píšem zo srandy a dá to dieťatku..no dovi dopo🙂)
to tlačivo ti dajuna urade a dr ti to potvrdí.inak peti ved vy chodíte k dr čo ja však??ja som bola včera mame 5kg a 56cm za 3týž sme pribrali 950 a ani nemukla 🙂 sa ma asi bojí🙂))asi vypadám hrozivo🙂
ale ved ja toto nechápem tie ich poznámky a čo ako ked chcu papkať tak im nemáme dať či čo?a nechať ich revať?ved ked su iba na mlieku nepoviem ked budu vačší žeby sa prejavovala nejaká obezita a dieťa je živené cukríkmi a slaninou.teda neviem ale v tomto veku si myslím že si to ten organizmus reguluje sám malinký a ked nemá mieru vygrcne..a nepovedala ti čo máš robiť ked reve od hladu?ked cumel sa nemá dávať čaj sa nemá dávať..máš si zapchať uši?

jaci aj ja som to počula to balenie a koliky.ja som nebalila..ale je to logické ved keby ma nekto tak zaviazal revem ako blázon aj ja 😀 len na mna už nemaju poštolky..kua šak ani moje tangáče neoblečem ešte🙂tiež ste na tom tak či už ste pochudli??kua ale šak ja aj vyžieram teda 😀

miuš už si bola u dr?

ttiffanny
20. okt 2009

ahojte baby!
trošku sa vám tu vtriem. dúfam, že nevadí 😝 . som z bb a čakáme bábo začiatkom apríla. chcem sa vás opýtať, či ste chodili niektorá na predpôrodnú prípravu. ja viem o dvoch žienkach, ktoré to robia - p. Mičáková a p. Longauerová. Neviete mi poradiť, kde by som mala začať chodiť? a ak ste to absolvovali, pomohlo vám to? ďakujem všetkým za cenné rady.

petulig
21. okt 2009

mia ja mam tie tlaciva ale tam som nasla miesto len kde ma gyndos potvrdit pre detsku tam nic nevidim, ci som slepa ci co ?

jackaa dufam ze ste mali lepsiu noc ako my. My sme od desiatej vecer do druhej kricali, brusko. Ja uz neviem kde je chyba, jeden den krasne zaspi o siedmej a spi do rana a na druhy den toto. Moze to byt tym ze sme vcera kojili vyse dvoch hodin, stale sa mi odpajala a mozno sa nahltala vela vzduchu ? Ale neviem kua ako tomu zabranim, tam jedine flaska asi pomoze, ci ?idem sa asi opytat tej annag, lebo takto to nemoze ist stale.
chudatko tak plakala a prdela pri tom, strasne pozerat na nu.

sia taka divna sa mi zda ta doktorka niekedy, ked sa chcem poradit tak to ukonci tak ze no musite sa potrapit, alebo povie to co si viem aj v knihach precitat, ale ja chcem skor nejaku jej osvedcenu radu, ale to mozem zabudnut. A drahy mi uz aj Bebu kupil, ale zatial odolavam. Cez den pohoda, ale vecer kolkokrat rozmyslam, ze s flasky by mozno tolko vzduchu nepohltala a bola by spokojnejsia.

jacka
21. okt 2009

petu....no dobru...prvý krát sa zobudil sa podrž..o pol jednej..a ptom každu hodku dve 😝 ...ale 3h.som nespala ani nepamätám ......takže dobrá noc 😉
sa ti može aj s fľaky nahltať,nie?......teda ja neviem nikdy som nepoužívala.....a odgrgáva ti?....možno aj s tohió ju bolí bruško ☹ .....inak to plakanie a prdkanie mám aj ja..ale o čosi skor.....tiež som s toho vyčerpaná....a včera bol taký divný den 😒

daj vediet čo ti annag poradila 😉

sia...a vobec si nebalila?ani ked bol maličký?....ja veru cez den nedám...... ked mu dám dole.........tak sa pekne vyprdká...............................ja som si konečne zmestila do riflí...nemohla som ich vytiahnuť...už som robila paniku....a zrazu šup 😀 😀 super pocit 😉

aine04
autor
21. okt 2009

ahojte,

peti v noci ste mali zase frmol ☹ ... hadam sa to brusino uz cim skor zlepsi. my sme si s tym tiez uzili svoje. na flasku by som sa ale nespoliehala ze pomoze, podla mna je to skor horsie ako prso. ked vies ze sa nahlce vela vzdusiku, lebo sa dlho koji, tak tam asi pomoze len ju dlhsie po papani nosit v zvislej polohe. sa pamatam ze matusko si obcas riadne pogrgal, aj zo 5 krat alebo aj viac. ale aspon to je dobre ze sama takto prdka.
nepomoze ked ju rozbalis a jemne jej prikrcis nozicky k brusku? neskusala si?

ttiff, ja som nechodila takze ti neporadim 😒 , neskoro ma to napadlo a to sa chodi celkom dlho, takze ja uz by som bola byvala aj porodena, kym by mi priprava skoncila 😀 . ja som bola len na tej jednorazovej hodine co robi nemocnica vo zvolene, lebo cvicit mi dr. aj tak neodporucal kvoli panve a klbom.

babule pozeram ze vam deticky v poradni aj meraju... no nas nemerali ani raz, ani ked sme prisli z porodnice. vzdy len zvazia a obvod hlavicky.

petulig
21. okt 2009

no teda super jacki..my sme zaspali okolo pol druhej , strhloju o druhej a zase plac a potom okolo ol tretej uz zaspala na tri hodinky. Teraz dospava.
ved prave ze aj ta flaska je asi o tom istom. Napisala mi zaial ze to moze byt tym ze je velmi unavena podrazdena a nevie sa ukludnit. ze jej treba pomoct zaspat ale ako? 🙄
grganie ako kedy, niekedy mi rovno na prsniku odpadne a ani bohovi odgrgnut tak ju necham tak nemam silu ju budit.

ja tiez nedavam tie nohavicky, len sem tam. Vidis a vcera mala cely den a vecer bol problem. Predtym dennemala a super.Ze by to fakt malo vplyv?

treba oslavit jacki tie rifle, nejaky fajny kolacik 😀. Mne su vsetky gate velke,som zvedava dokedy mi to vydrzi.Ale to je vsetko tym stresom a nevyspatim,alebo tym ze nemozem papat keksiky cokoladove🙂 taaak by som si dala grisik s grankom kua

aine04
autor
21. okt 2009

petu, grisik s trochou granka kludne vyskusaj. to zas neni tolko kakaa, sleduj malu a ak sa nevyhadze tak kludne mozes papat. to jej na brusino neublizi, to je ta vyhoda.

petulig
21. okt 2009

myslis ze mozem? ja uz neviem pre istotu nic take nejem.No ja som uz vcera skusala vsetko, bolo to lepsie ked sme ju rozbalili a hybali nozickami, ale len dovtedy kym neprisiel dalsi krc a zas zacala plakat.Horsie je ze ked mi grga tak sa potom vzdy preberie a nejdem ju uspat. Cumel nechce najlepsie zaspi na prsniku.
Skusim jej davat este tie kvapky pred kojenim a uvidime. A pockam co mi annag poradi..Ja len dufam, ze po tych 3-4 mesiacoch to prejde same nejakym zazrakom.

lulu26
21. okt 2009

Ahojte,

tak este sa gulam a gulam, ked uz ani spat sa mi neda, a pali ma zaha jak fras..
Petulig ano, byvame na radvani, ale na foncordu budem chodit k detskej lekarke k Dinajovej..
aine, asi ano, kontrakcie, aspon tak mi to vysvetlila ta mlada sestricka..uvidime, co povedia v piatok..
ja nechcem sakra prenasat 2tt, ved to ma asi roztrhne ☹
pekny den vam prajem..mne mamina umyva vsetky okna, este ze ju mam 🙂

iwusca
21. okt 2009

ahojte tak vidim ze mate trapenie s papanim a bruskami..... my tiez ale vzhladom na to ze ju musim aj dokrmovat lebo moje jej nestaci tak v noci sa budi len raz cize sa aspon trosku vyspim..chvalabohu nemame kvoli flaske problem s prisatim tak aspon trosku toho mojho mliecka ma...cez den uz tolko nespi uz riadne vnima vsetko okolo co sa hybe a za chvilu uz aj hlavicku bude drzat 🙂

petu my ideme do poradne 3.11. a potom 23.11. dalsi termin este nie je...a enviem preco ale mne sa zda doktorka v pohode vsetko mi poradi co sa spytam ....mozno je to tym ze aj ja som k nej chodila od narodenia tak ma pozna 😀

lulu tak sa aj s tebou uvidime u dr. Dinajovej 😎

tifany ja som chodila k p.Micakovej ale az od dakeho 33tt a bolo to fajn...ona robi sestricku u mojho dr a je strasne zlata to cvivenie nebolo nic narocne a nemam pocit ze mi to pomohlo pri porode to je skor na to aby si nezostala uplne mlandrava 😀 ale cvicili sme dychanie a to sa fakt hodi lebo pri porode som nevedela co mam robit skor takze aspon to dychanie som mala automaticke 🙂 a vela info ti tam povie o porode a tak...

petulig
21. okt 2009

iwusca tak nas davo vzdy o den po sebe doktorka 🙂 akoze nemam nic proti nej, len je taka odmerana niekedy. ale mas to fajn ze v noci len raz, my ked uz zaspime tak potom sa da, sa budime v noci tak dva krat tri krat max to som si uz zvykla, ale raz to mozem snivat.no idem tahet, idem k nasim.

jamaat
21. okt 2009

Keď vás čítam s tými kolikami, tak ďakujem bohu či komu, že moje dievky ani jedna nemávala koliku. Emka mi nemohla večer zaspať z nervov, nie z koliky.

petu, ten grís si môžeš dať. Ja som aj čokolády normálne jedla....vlastne všetko. Nič som nepreháňala, ale dala som si aj paradajky, aj orechy, proste všetko.

Na tie koliky ešte môžete skúsiť fenyklový čaj, buď dať malým, alebo vypiť vy a ono sa to dostane aj do mlieka. Ale to je skôr vtedy, keď sa nemôžu vyprdkať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre