Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
2. nov 2009

caaftee..mala spi sama to je zazrak, ale idem asi k nej lebo ma laame kaslem aj na telku.
my sme dnes na poradni narastli o cm a pribrali na 4590g uz to aj citit 😀
ja tie darceky kurnik neviem veru ale musim zacat najvyssi cas a to este aj drahy ma poveril,ze aj za neho aby som kupila, ze ja mam viac casu..no bohovo vidno ze nebol doma sam s malou.Vsetko kupim cez net a hotovo. 😵
no idem chrapkat,bohvie dokedy sa bude dat. Zajtra sa ozvem co doki povedal.

a sia kde chodis kocikovat? Ja kolkokrat na namestie zajdem to mam tak 40 min a asponnejakych ludi vidim 😀 tam okolo mna ma to velmo uz nebavi.

sia222
2. nov 2009

petu ja som taká trubka že tiež už buva a čumákujem na telku namiesto toho aby som išla spať..ja chodím lenn tu po kopci pretože napešo by to bolo až táák dale´ko nejko by som to zvládla smerom dole horšie že bývame na samom vrchu a velmo do kopca a samá zákruta hore kopcom🙂))takže to by som iste skapala..a do auta sa mi ho teraz nechce dávať bo je vykurene tam by mu bolo teplo a zas ho handrkovať z auta do kočíka sa mi nechce len koli kočíkovaniu po meste..do esc ma o s ním teraz neláka koli vela ludom a bacilom..takže tu uschnem na tom kopci až do jari 😀 😀 a ked zleze sneh tak aj ja s malinkým🙂ale ked potrebujem niečo mužo ho postráži a idem si sama..no horšie že su tu len dve ulice v podstate zeda také dva smery a zachvílu už aj tie psiská budem vedieť po mene..každý den stretnem poštárku..a tak 😀 😀
ved ked bývaš na fončke tam máš kade tade ved to je velké nie?

petulig
3. nov 2009

ved jasne mam kde len tiez je to o tom istom furt, ale tak nejak vydrzime. Teraz m ikrpec nejakym zazrakom spi v kocikju v chodbe mam tu bordel ale zase som na konovi 😀 .no idem daco porobit, budeme mat navstevu nech ma neohovaraju ze som doma a nic nerobim. 😀

aine04
autor
3. nov 2009

ahoj kočky 😉 ,
som vas zanedbala posledny tyzden ale viete ako to chodi - furt je co robit a tyzden ubehne ani sa nenazdate...
tiez uz spekulujem co s vianocami, su tu vlastne uz o mesiac a pol a tie posledne dva tyzdne je v obchodoch davova hysteria takze mam na nakupy v podstate mesiac. a uz mam 2 darceky, ja sikulka 😀 , takze zostava asi tak 10 ludi, to je uz nic 😀 , hlavne ze som zacala...

od nedele som uz mamou velkeho chlapa, moj matusik mal uz pol rocik. zajtra ideme k fotografovi spravit nejake rodinne foto, dufam ze budu aj publikovatelne, ja som priserne nefotogenicka. 😝

jaci a preco sa s detickami nemoze na cintorin? ja som to nevedela a vzala som drobca so sebou, dufam ze to bude ok.

sia222
3. nov 2009

čafte.teda aine som pozerala foto ten matúšik je už ozaj chlapisko zlatunký je velmi..jaj už aby sme aj my troška podrástli..toto moje dieťa mala byť asi baba vkuse kecá a dáva si do pusky ruky stále🙂)

fakt to uteká zima prejde..a už budeme velkáči všetci
a kde ideš k fotografovi?

jamaat
3. nov 2009

Ahojte.
No dnes je zase škaredo, ble. Doniesla som si starý 30-ročný kočík ešte po bratovi a dám ho na balkón, aby tam mohla Emka spávať. Nechce sa mi prechádzať a nech je na čerstvom vzduchu. Dúfam, že mi tam aspoň pár krát zaspí, lebo máme zase blbé obdobie ešte nespavejšie ako zvyčajne.
Nemusíte sa báť nechávať deti dlhšie von na zime. Monika je októbrová, tá mi hodiny spala vonku na mraze. Riadne zababušená, ja som len do obchodu zbehla, ona zaspala a keď sme sa vrátili, odparkovala som ju v záhradke pred činžákom a len z okna pozerala, či sa kočík už hýbe, že sa zobudila. Alebo mi prišli susedia zazvoniť, že už plače. 🙂 No ale to som tým chcela povedať, že hodiny na mraze spala, vôbec chorá nebola, ani nebýva.

aine, gratulujem k polrôčku. Onedlho aj my oslávime. Dnes asi skúsim dať Emke prvý raz krumplík, čo na to povie.

iwusca
3. nov 2009

ahojte
petu tak ja som si poplietla datum a poradnu mame nie zajtra ale az piatok a myslim zeuz budeme mat aj 5kg lebo papa ako odusu 😀 ale minulu noc uz prespala celu som normalne nechapala a budila som sa furt a kukala ci dycha 😉 no a dnes spala od 22 do 4 rano potom sa napapala a este potiahla do 8 som zvedava dokedy jej to vydrzi 😉

inak my chodievame tiez 2x za den von doobeda okolo 10 na hodku a poobede ju vacsinou zoberie moj ocino kocikovat a to su aj 3 hodky vonku lebo on sa vzdy zakeca s dakymi susedmi a musi sa pochvalit kazdemu aku ma peknu vnucku 😀 a zatial je OK myslim ze je lepsi cerstvy vzduch ako taky vydychany doma. ale uz sa tesim aj ja na jar a leto ked bude moct byt vonku na zahrade a bez plienky 😉

jacka
3. nov 2009

jamaat.....presne to som chcela počuť...lebo mi každy vraví..nenechávaj ho dlho...hodka stačí..prechladne....juj..mám rada ked sa niekto stará......čo bud nemal deti alebo velmi dávno odrastené......však je zababuškaný že ho ani nevidno.....a ked ho vyberiem tak je teplučký

aine....sice ja tomu neverím s tým cintorínom...ale vraj preto že vidia duchov a ked začnu rozprávať tak to zmizne..tá schpnost vidiet.........nech si urobí každy usudok..pokial nevidím neverím(teraz ma tu prídu strašiť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 )

iwusca..tak ty už hádam nekojíš ked tak dlho spinká.......my sme hore každe 2 hodky....a medzi tým ked počujem ako sa pokaka.....bomba ako z dela....tak ešte aj prebalujem...vlastne..ani neviem či v noci spím....... 😠

uteká..o chvilu nám už budu odvrávať...ani sa nenazdáme 🙂

aine04
autor
3. nov 2009

ja som s matusikom vonku vzdy tak dlho ako sa nam chce. pokial spinka a je teplucky, tak neviem preco by mal prechladnut, ved ja ho riadne naobliekam aj poprikryvam. a mama mi tiez vravela ze ma nechavala v kociku vonku spavat ako babo a ja som novembrova. takze suhlasim, pokial dietatku nie je zima, vobec nie je dovod sa obmedzovat ze hodinku a dost. ved to uz nie su novorodencekovia.

jacka fiiiha, to je dobra schopnost.musim najprv porozmyslat ci este verim na duchov... no kazdopadne boli sme len chvilocku, zapalili sme sviecku muzikovmu ockovi a sli sme. aj tak matulik zacal plakat. zeby...?

sius ideme niekde nad bageteriu, dufam ze to tam najdeme ja som sa s fotografom dohodla telefonicky.

sia222
3. nov 2009

jaci že díííkkk 😀 😀 neskoro si podala info a ja že zuby a to budu duchovia!!!!! 😢 😢
vidíš ale bohvie čo na tom je to iste dávno sa tak vravelo aj že červené do kočíka treba dať koli urieknutiu..nevravím že zrovna toto ale niečo na takýchto veciach je..a nevieš či sa dá vybaviť nejako že ked vidí toho ducha že by ho aj pokočíkoval po vonku??bomy sme boli len svokre na hrobe..že by sme z toho vyťažili vieš?? 🙂 🙂 ale ja verím niekt veciam bo sa mi stali a dovtedy som neverila neco na tom bude..

sia222
3. nov 2009

neboj nenachladne ja som tiež za to isť von aj na dlhšie podla mna je to zdravé a chore su skor deti kt su zatvorené doma stále. ja aj rano aj večer vetrám aj ked je _ 20

jacka
3. nov 2009

juj na to som zabudala.....plače lebo sa bojí..škoda že som to zabudal napísať...aj moj Matko dlho plakával....ked sme sa šli okolo cintorína.....aj sa tu chodíme sánkovať....ale vždy sme sa museli otočiť čo tam nechcel byt.....však nech verí kto chce 😉

sia...a čo zuby....a čože sa stalo 😅

jáj som rada že Petulo može byť dlho vonku...som mala stále obavy....ako ho preniseť dnu...a je to vyriešené..bude tam pokial sa nezobudí a hotovo... 😉

no ja vetrám stále......akždu chvilu..neviem či som už s toho nie zrela na psychiatriu...muž len hlavou kruti 😀 😀

iwusca
3. nov 2009

jacka ale kojim ale aj dokrmujeme lebo mliecka mam malo pre nu ..ale teraz som si kupila caj s koprovym semenom ataky olej masatny na podporu tvorby mlieka tak uvidime ci sa to spravi...a je fakt ze UM viac zasyti tak dlhsie vydrzi spinkat...ale cez den si to vynahradi a spi akurat v kociku a ked sa vratime z vonku tak este chvilku spi a potom je stale hore..takze tak 😒
no a smejeme sa na nej lebo ona ako papa tak zaroven aj tlaci do plienky 😀

ozaj a kedy by uz mala drzat hlavicku?ked je na brusku tak uz si ju sama otaca aj par sekund udrzi ale este to nie je ono...

a zajtra mame 6 tyzdnov 😎 ..asi by som sa mala objednat na gyndu... 😒 🙄 😝

petulig
3. nov 2009

hojtee..iwusca sa maas aspon sa vyspis. a mas super ze ti ocino chodi von. My po troch hodinach hore v noci ale aj to dobre, niekedy to byva aj horsie.

Bola som na tej gynde a vraj vsetko ok, ze ci chcem antikoncepciu 😀 tak este nechcem radsej, aspon sa budem mat na co doma vyhovorit xi.

inak s tymi prechadzkami aspon nam to skor ujde cely den. Len to treba naplanovat dobre, lebo ked pridem domov skor ako o stvrtej potom neviem co s nou do pol siestej siestej kym ju okupem, lebo po hodine uz vymysla a mrauci.

w tymi duchmi som to aj ja pocula, niekedy na nu tak hladim ze na co tak pozera, hlava uplne odveci vykrutena a cuci ako puk.

jacka tie bomby do plienok to je super, kolkorat sa naje, ma samozrejme cistu plienku pekne dopapa, hodi usmev zarazi sa a bum 😀 nastastie v noci nekadi, len cikaa.

som sa pytala na tu hlavicku vcera, ze uz by mala trenovat a snazit sa ju udrzat, ale tak do mesiaca by ju uz mala aj mesiac udrzat. Nasej malej sa na brusku vobec nepaaci, este tak na mojom 😵 za to ked je na pleci tak tou hlavou co vyvadza a nohami sa odo mna odraza 😀 uz by hadam aj behat chcela.

aine04
autor
3. nov 2009

no ja som sa strasne dlho bala duchov ako decko. sa pamatam ze som v noci budievala segru aby sla so mnou na WC-ko ( co mi dodnes vyhadzuje na oci 😀 ) lebo sama som sa bala. ale nepamatam sa zeby som kedy nejakeho videla. bala som sa asi nejak intuitivne. ja som mavala hrozne bujnu fantaziu. a co este ked mi sesternica porozpravala o upiroch.... mama myslela ze ju zaskrti.. 😀 😀 😀 jaaj stare dobre casy. som zvedava co raz navymyslaju moje deturence 🙂

jacka
3. nov 2009

aine....vraj zlaté časy 😀 😀 ..ja som sa tiež bala....ked som šla na wecko tam som všade zapalovala ...a už som sa bála zhasnuť 😝 ....ale mne len nedávno behal mráz po chrbte............asi pred rokom..vraj nedávno 😀 😀 ...som uspávala Matka.,......a mi vraví..maminka...tam je ujo....ja sa ho pýtam že kde ....no hore(a ukázal na plafon).....pýtam sa ho čo ujo robí..a on mi na to ......pozerá sa na mna....chápete?..ja sama doma.... všade tam jak v hrobe.....a on mi toto zapotí....tak som musela zapáliť....a ukázať že tam nik nie je...............no nebolo mi vtedy všetko jedno.....aspon vidno aku maju deti fantáziu,že 😀 😀 .....alebo nie? ;-

peti..tak žiadna diera na vyše??? 😀 😀 😀 ......no ja mám normálne strach tam isť....že ked ma bude kukaťa niečo do mna strčí..........tak ujdem ........jááj chudák muž...si ešte dlho počká 😀 😀 .......
máš pravdu...rýchlejšie ubehne čas ked si von...lenže ja tu mám ešte jedno dieta.....ktore si myslí že ho zanedbávam..... ☹ ..tak mám doma veselo.....a dalšie dieta príde večer z práce.....a vtedy mne padla...rovno do postele......... 😔

iwusca......na mliečko je dobrá vinea,alebo si kup čaje....na tvorbu mlieka...najlepšie v lekárni......ešte jeden kavovinovy nápoj je ....Inka....a ešte jeden ..to neviem názov.......a hlavne vela zaprážených polievok s raascou...juj tolko toho je 😉 .................. a to papanie...nevie či má tahat alebo tlačiť....ech to poznám...hlavne v noci...len potom oči prevalujem že zase budem prebalovať 😝

sia222
3. nov 2009

jaci neblbni s tými duchmi šak sa v noci pos.. a to zž som dosť stará🙂)) ja sa toho aj bojím a j niekt vciam verím..uffto je tema na dobru noc🙂)škoda že si mi to nepovedala skor asi by som nešla ja som v tomto trdlo..
zuby som myslela že nám sa tisnu zubky tek že mraučí koli tomu..sliny ako slintoško a skoro celu pasť si ide dať do pusky..juj to bude asi ako filipko v 3-4 mes vyliezli jednotky a patík má teraz 2aj kusok.no náš tiež nechce byť na bruchu revká tak ale na rukách presnE DRží SI SUper hlávku a švihá s nou sám nevie že na kt stranu skor 😀 😀

jamaat
3. nov 2009

Riadna duchárina tu!

petulig
4. nov 2009

fuu to co ste preberali ? 😀 to ani citat radsej nejdem.
som dnes bola tie prispevky vybavovat a to by som nebola ja keby som nieco nezabudla. Tak na dva krat 🙄
jaaj ja tu mam chladnicku, mala mi spi pri otvorenom okne, ruky ma ako zaba, lebo anibohovi strcit do vaku, alebo rukavice nehrozi 😠

jacka k tej diere sa mi nevyjadril 😀 ale nebolo to prijemne kua to vysetrenie, ale po porode uz malina 😀

daco fajne by som si dala. Co varite dnes? alebo tento tyzden co budete? 😀

lulu26
4. nov 2009

Ahojte baby,

tak sa hlasim spat, pustili nas domov v pondelok...zltacku sme nemali, tak to je fajn..
zacnem pomaly od zaciatku:
streda 28.10. o 12.30 zacala odtekat voda, jasne, ze to vyslo tak, ze nebol doma ani manzel, brat akurat odisiel do svajcu, navsteva tiez...tak som si zavolala maminu sesternicu..dala este sprchu, oholila a ide sa 🙂
prijal ma Mudr. Balaz cca o 14.30 a Mudr. Masarykova, aine, ak je to teda tvoja segra, je fakt super, mila, suciti s nami zenami, bol rozdiel ak ma kazde dve hodiny pozeral chlap a potom ona na druhy den.
podla Balaza som sa otvarala dobre, videl to najprv do rana 6,00 ze ma este odrodi...
ale krcok stuhnuty, kontrakcie, tak kazdu pol hodinu, tie sa dali prezit...takze vzdycharni som si vypocula 4 porody, vecer ku mne dali babu, ktora mala kontrakcie kazdu chvilu, ale take baby, ze uz plakala, ta sa zase naopak odo mna, neotvarala...takze celu noc som nejako nespala...rano, Mudr. Masarykova vravi, jej vy ste este tu? tak ze bude rada, ak to odrodime spolu...
vecer mi dal este Balaz 2 cipky na uvolnenie svalstva, rano nejaku malu infuziu, tak tie kontrakcie este oslabli...
o 10.30 dali Oxytocin, uz som lezala na tej super posteli a nebola flasa ani v polke a uz kricim sestricke, ze ma tlaci na kakanie.. a ona, ze nie, to rodime 🙂
bolo 12,4O a mala 12,50 sa ohlasila s mierami 55 cm a 3,5 kg, riadny valibuk, po prepusteni sme mali 3270g, ale vraj to sa pochudne...
Doktorka bola zlatucka, zasila ma urcite pekne, lebo sa smiala, ze sa musim este potom pacit manzelovi...
kym ma sila, tak sestricke povedala, nech mi poda mobil, nech si uz volam manzelovi a rodinke...sestricka najprv, ze daju, ked ma zosije, ale doktorka, ze nie, ze to aspon odvedie pozornost od sitia..no nie je zlata 😉
kedze som potom trosku viac krvacala, dali este infuzku a zostala som tam este o hod. dlhsie, vypocula dalsi porod a 16,30 ma dali na izbu...
rano dosla doktorka sa na mna pozriet, popytat sa ako sa mi dari a tak..no este raz velka vdaka jej patri...
no a tie kolobehy na oddeleni uz poznate.. budenie na krmenie, hrozne,,,mala mi plakala kazdu chvilu kvoli tomu...mlieko sa mi sputilo len v nedelu, uz som bola v depkach....sestricky ze malo ju krmim...ja uz som aj plakala, ked ma dosli pozriet nasi s manzelom....
ked sme prisli domkov, tak sa to nejako trosku upravilo, dnes v noci 0,30 budenie, tak o 4,15 a potom rano... asi sa pomaly uci cicat viac, je trosku leniva, lebo zaspi na cice...
vcera uz bola detskarka sa na nu pozriet, strach mam osetrovat ten pupcok, boze, ked to vidim...
ale uz viem, preco som sa mala vyspat este...ucim sa rozoznavat plac hladu, plac objatia,plac plnej plienky..ta ma nejaku pansku dupku, lebo co je pusti, uz place...no a krasny pohlad a usmev po nakojeni, prebaleni, je uzasny, ten porod stal za to, i ked este sedim na pol zadku, bolia krize, nevyspatost..
chcem sa opytat, ked dojcite, davate aj nejaky cajik? ak ano, ktory je dobry?
tak zatial, urcite budem mat dost otazok aj ja, mozno sa budem opakovat, urcite niekde dozadu by som odpoved nasla..budem rada, ak mi tiez poradite...

petulig
4. nov 2009

vitaj doma lulu 🙂 tak to tu mozme uzavriet uz sme vsetky maminy. Ja som tiez bola pani doktorkou spokojna a to ma len vysetrovala. Velmi mila aj pri kazdej vizite porozpravala usmievala, zlatucka.
inak ja doteraz nerozoznam plac plnej plienky alebo hladu. Ona ked zacne tak za chvilu je bordova a teda nervacka riadna.
to kojenie sa upravi. Ja som tiez riadne stresovala a je to trosku lepsie. To vecerne to je uz o inom ale to ma isto suvis s uspavanim a mne sa ju nechce hojdat tak radsej uspavam kojenim.
uziivaj si 🙂

sia222
4. nov 2009

čafte..luôlu alee si sa utrhla vidno že to to chýbalo 😀 😀
čajík sa nedáva ked kojíš kedysi sa dával najnovšie vyskum 😀 dokazuju že ked sa čisto kojí sa nedáva bo tie tekutiny stačia čo su v mliečku ale ty vela pi tekutín..

ja som varila taku kapustu kyselu ako moja babka kedysi s maskom a zemiakmi zahustenu mukou troška..že vraj vitamínky ale to nem dobrý recept pre petu však??u nás to papká zbytok rodiny a ja som na ovsených vločkách a cerealiach 😀 😀 skusila som krpca uložiť do postielky tak uvidíme..no s tým oknom som už aj ja na to myslela asi hodím bundu otvorím okno aj jeho nababusím 😀 😀 kua tak mi chýba balkon závidím tým čo maju asi dám k susede tá má 😀 😀

lulu vitaj inak zas na konovi!!!! 🙂 🙂 hod foto emilly..ozaj ako ju budete volať zdrobnelinkou??

lulu26
4. nov 2009

Caute,

volame ju Emilly, ale sem tam Emi....vcera doktorka mi vravela, ze si mam nejaky cajik kupit,tak neviem...ze sem tam moze...
ja len chodim pozerat ci dycha sakra...sem tam aj v noci sa trhnem a nakuknem do postielky..
jaj, a baby ako ste ukladali novorodencov do postielky? tak ako v nemocke, na 45 stupnov? alebo moze spinkat normal rovno? davam ju zatial do zavinovacky...ale tie rucky ma petulig presne ako ty vravis o svojej, nedaj boze ich dat dnu, ale mne to pripada take neprirodzene ich jej tam strkat..ved len kope...chce sa hybat...
a este nieco, asi urcite zistim, ci jej mojej mliecko staci nie? snad je dostatocne vyzivne....ale to asi uvidime pri prvej poradni ako nam pribrala...

lulu26
4. nov 2009

jaj a este nieco, na to polohovanie sa pytam preto, lebo v nemocke strasili na ten syndrom nahleho umrtia, tak ma az zmrazilo. ze dieta ma byt na rovnej podlozke, to chapem...len sa bojim ju nechat napr. rovno na chrbatiku celu noc...co ked bude v noci zvracat...

lulu26
4. nov 2009

Foto hodim, len som z tej techniky blba a neviem si z fotaku zmensit foto, lebo su vacsie a tu sa to da dat len do 700kb.. neviete ako sa to dava?

petulig
5. nov 2009

lulu v nejakom programe si to zmensi, najjednoduchsie v obycajnom kresleni vo windowse. Tam si to daj zmensit o 50 perc. a malo by to byt akurat.

evita221
5. nov 2009

Lulu,vitajte doma.Ako vám závidím,ja si práve dnes pomaly pakujem tašku do porodnice.NO a preto som sa vás chcela baby opýtat,čo také navyše okrem toho bežného zoznamu do Rooseveltky potrebujem.Vy si to ešte pamatáte a ja mám ten bežný zoznmam.Mali ste detičky oblečené vo svojich veciach,alebo erárnych? Tak vám dakujem pekne,držte sa.

jacka
5. nov 2009

Lulu blahoželám......pekne si to popísala 😉 ...hlavne že to máš už za sebou.............a k tomu čajíku...ja mám druhe..a prve bolo narodene v lete...a žiadny čajík nepotreboval.....ked je smädná tak si potiahne predne mliekčo...neboj nič....určite sa nič nestane 😉 ...................a to kto bola taký milý že vás postrašil syndromom.....a prečo vám nepovedlaa že to býva väčšinou u skoro narodených...alebo chorých detičiek.....že zdravému by sa to nemalo stať...........a už vobc nie kojeným detom..lebo su často hore.......tak klud...a pokoj 😵 😵

evita....tak ešte ty a sme kompletný........dávali nám tam oblečenie pre malé.....ale kolegyňa vedla mna...si nosila z domu....podla mna je to zbytočné

no ja mám dnes den na prd...sa teším kedy sa skončí 😝 😝 ......už mu vela netreba... 😉

lulu26
5. nov 2009

jacka, neuveris, ale detska primarka...
a ja prvorodicka, si to vies predstavit ake strachy..prvu noc som spala s nou pri lampe..a niekedy vyskocim z postele a pozeram ci dycha..ja viem, to ma prejde...to je taky materinsky strach asi...
tiez si myslim, ze jej staci mliecko a ked bude mat malo, urcite sa ohlasi 😉
a s tym castym budenim mas pravdu, dnes od 3,00 do 4,30 som ju zabavala, prebalena, napapana a Emilly si asi zmylila noc s dnom a bola plna elanu, tak rozrusena...mrmcala...tak muz mi hovori, preco jej nedam cumlik a predstav si zabralo to..
Cumlik snad moze nie? lebo aj to, ze ked kojim, tak by nemala...sice sem tam badam, ze si cicu myli s dudou, ale nejako casto jej ho nedavam ak nechce..alebo vyslovene si to situacia vyzaduje..
dnes prva cesta autom k Dr, aka tichucka bola, bodaj by nie, ak som sa vyvazala v aute cele tehotenstvo 🙂

petulig
5. nov 2009

jaaj zeny ako ste naucili deti na cumle? Moju z kazdeho natahuje, uz mame doma zbierku ze mozem rozdavat a ani bohovi nic.
ja som dnes nejaka sikovna, poprala, navarila, upiekla babovku , ale keby mi svokra malu nezobrala von tak neurobim ani prd.
pat hodin a uz tma no paraada, za chvilku kupat a spat a pekny den za nami.Uz aby bola jaaar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre