Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jacka
8. júl 2010

@mia78 ..že za mlada?..... 😀 😀 😉 ....ja mám strach že tam Peťko vobec nepojde..........myslím tým vodu......ak mám pravdu povedať...tak sa velmi neteším 😅

@petulig ja malého uspávam spolu......nejdem sa ešte na noc znervoznovať...a cez den ho šupnem, do kočíka......tam za 15min zaspí...okrem dneska.....bol hore od pol 1...... ...potom už len 5min ........poobed...a od pol7 spinká....aj ked už bol raz hore...dufam že už vydrží apson dve hodky 😨

@bobocka .....už to prechádza.....asi som to však podchytila.......už len bolí..a teraz večer ma tak fajne kusol ked som mu dávala papušať....som myslela že aj z kože vyletím.............

@sia222 ......ty ako žiješ 😀 😀 ..ešte sa ti budí hladoš maličký 😵 ......no a s tým spaním...nebude to skor..napr.ked budu musieť ráno vstávať do školky.....a ani za svet ich nezobudíme......ešte sa aj otočia na druhý bok 😀 😀 😀 😀

bobocka
8. júl 2010

@jacka no tak to je fajn 😉 hadam uz aj coskoro boliet prestane 🙂 a kusance,tak tych som si uzila kym mal drobec len dasienka a teraz ked uz ma zubky,tak nic 🙂 ale niekedy sa fakt vedel fajne zakusnut 😒 to boli jak fras 😖

sia222
9. júl 2010

jaci 2-3 x za noc na miečko🙂) sa mi vidí že už som si na to zvykla ale mohol by s tým prestať:DD
ked boli školkari sa mi to nestalo to vstali v pohode lebo išli večer naprogramovane hajať ja som nedovolila v takom veku čumeť na telku dho abo tak myslím že aj pre také deti je spanok velmi doležitý ale ked začali do školy už som polavila občas teraz su už nenormálne velkí pubiši🙂 tak jasko že ked je volno nechodia o 8 dopostele..najnovšie mastia v posteli večr karty dlho🙂)zajtra idem po nich do tabora a po ceste nazad bojnické zvieratká už sa teším..
jamat uži si pohodu apozdrav moje milované mesto:D

sia222
9. júl 2010

jaci ešte som zabudla v nemocke mi taká fajn sestrička dávala solux ked sa mi zapalovali lebo nevedel sať a mala som veela a huste a pomohlo mi to že sa mi to pustilo aj tie hrčky a pak studené obklady mi kázala hned potom a bola to fajn rada aspon mne to pomohlo velmi..

jacka
12. júl 2010

sem už nikto nechodí ☹

tak mám zas zápal.........

petulig
12. júl 2010

@jacka ja som tu, sledujem, ale nikto nic nepise.
My mame riadne problemy zo zaspavanim kua furt. Hroza. Dnes uz aj cez den vymyslala. Jedine do kocika a von, tam zaspi. hore vydrzi styri hodiny a ide ma porazit. Nijako mi to nevychadza. Ak sa zobudi o pol osmej zaspi o pol dvanastej na hodinu apol a potom mi zaspi okolo stvrtej na hodinu a to je masaker potom v postielke vecer. Milion raz sa postavi na nohy a ja polohujem a dokola. A pripadne k tomu vresti, aby som sa nenudila.Este spavaju vsetci dva krat cez den? Rozmyslam c by nemohlo jej to natiahnut nejak na jedno spanie. Mozno by vecer nevymyslala tolko.

bobocka
12. júl 2010

@jacka https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zapal-prsnika-2/ jacka tu na tomto fore su celkom fajn babske recepty na zapal prsnika.skus daco pohladat.mrzi ma,ze ta to tak trapi ☹ .moja kamaratka akurat terraz prekonava zapal tiez.zobrali jej vzorku mlieka a prisli na to,ze na zlateho stafylokoka 😒 .berie atb a probiotika a aj jej dcerka ma zaradenu biogaiu.skus si dat u doktora mliecko na rozbor.lebo ak to nepreliecis,tak sa ti to bude stale vracat ☹

bobocka
12. júl 2010

@petulig a to moze byt aj pocasim,to miskino zle spavanie.moj misko spava cez den strasne.na obed da hodinku a poobede niekedy polhodku a inokedy vobec.ale aspon,ze v noci spi.predvcerom sme v noci spali 13,5hodiny 😀 podla mna je ok ak maju deticky cez den len jeden spanok.ak to malickej bude vyhovovat,tak to tak skus 😉

bobocka
12. júl 2010

inak kocky,my sme mali dnes druhu lekciu plavania a ja som nasena.mne sa tam paci hadam viac nez mojmu drobcovi 😉.je to akurat v takom hlupom case(o pol jednej na obed)to vacsinu spava,tak je taky okrepkany,no paci sa mu velmi.urcite budem chciet aj v septembri pokracovat 🙂.

petulig
12. júl 2010

@bobocka super ze sa mu paci,su take zlate krpce ked sa tesia v tej vode. aj malej sa pacilo velmi, vcera sme aj na plazi boli tak sme sa vysantili.Zajtra pojdeme asi tiez pozriet poobede. Inak od septembra by mala fungovat aj plavaren vynovena, tak isto tam nejake kurzy budu. Tusim uz aj chodilo info ze pripravuju od septembra plavanie niekde v bb ale nebolo specifikovane kde. Ak by boli tak pojdem isto tam, alebo budeme chodievat aj same.
a to spavanie, no fakt neviem.ona by aj spala, ale ked sa v polospanku furt postavi, nieco ju proste taha, akoby bola naprogramovana ze sup treba vstat na nohy. zoberiem ju na ruky, ulozi sa mi na plece, vzdycha aka je unavena a polozim a dokola.

bobocka
12. júl 2010

@petulig no paci sa mu riadne,ale hovorim,mne este viac.ja sa tam rochnim jak mala 😀 az sa krotit normalne musim 😀 .mne sa v megagyme celkom paci.jedine co mi fakt vadi je,ze dole si musia maminky kocik nechat a nie je to tam strazene a az na tretie sa s dietatkom musia trepat.ja som si kupila retaz na bicykle a kocik i o zabradlie pripinam,no aj tak je to pech sa trepat sa s dietatkom na tretie aj s ruksakom plnom veci pre mna a maleho...to prijemne nie je,ale da sa.to len ja som taka pohodlna ci co 😀 .voda je tam fajn tepla,instruktorka je zlata (zistila som,ze je to moja znama 🙂 ).o tych novych kurzoch som ja ale nepocula teda vobec.musim si nejake info o tom zistit.ja auto nemam,na stare hory mi je to trosken odruky.aj v busne od septembra otvaraju detske jaslicky,no to je pre mna tiez na dve veci.
inak mne kamaratka poradila chdit s malym do dixonu do bazena.ze si ta staci zavolat ci je v dany den vyhrievana voda a ze je to tam super.som rozmyslala,ze sa tam v augste pojdem pozriet.ja na plaz nasu asi s malym nepojdem.ja ti tomu dako neverim.vela mamiciek nedava detickam do bazena plienku na plavanie a deticky sa ti veru z vody pytat nebudu,ze im cikat treba.ked si predstavim ten pomer-moc a voda.ja neviem.ja som na nasej plazi nebola uz roky.viem,ze bola zrekonstruovana,ale mna stale strasi ten fakt z minulosti ked namerali v icku 40percent vody a 60percent moc!!!!! 😠

mia78
13. júl 2010

ahojte... @petulig aj my sme tak stým spaním ..to je aj stoho počsia......a večer ja ju neneham revat a trapit hodinu v postielke ked nechce tak ju dam o pol hodku neskor alebo si lahneme do velkej posteli a tam sa povala a uz ke dzacia mrnčošiť dame ešte dopit čajíku alebo mliečka a zaspí..............
@bobočka tak super ked sa páči.... 😀 ja som chcela skusiť no uvidíme či nám v septembri vinde ešte uvidím.

ked nie plávanie tak rozmýšlam že ked bude už behať ža pojdeme do mama centra na moskovskej tam bývala tanečna pohybová príprava pre deťúrence s maminami tak to ma oslovilo tiež.................

mia78
13. júl 2010

a ešte sa pochválime 😀 Ninka prejde už pár krokov za jednu rúčku 😀 😀 😀

bobocka
13. júl 2010

@mia78 paci sa paci 🙂.inak tie pohybove cvicenia su fajn.a aj mc mamina a mc hviezdicka maju fajn program pre maminy a deticky 🙂
http://www.materskecentra.sk/old/zoznam_mc/mate...
http://www.mchviezdicka.szm.com/prgkurzy.html

dadka.
13. júl 2010

babky, tie čo si chcete dat upiect u toho pána cukrára,čo aj mne pečie tortičky, tak momentálne príjíma objednávky až po 6. auguste, ma toho vela.....takže je potrebné dostatočne vopred sa nahlasit.....kamoška dnes chcela, a odmietol jej☹(

jamaat
13. júl 2010

@petulig Mne Emka našťastie väčšinou zaspí pri kojení, tak aspoň je menší problém so zaspávaním. A momentálne nám tiež blbo spanie vychádza, lebo ju zase zuby jedujú, spala by aj 2x za deň, lenže o piatej ju už nechcem dávať spať. Tretinu dňa mi preškrečí, keď sme doma. Ak jej niečo nedovolím alebo zoberiem, tak zúri na zemi šmarená. Katastrofa!

@jacka To čo??? Takto často za sebou zápaly?? Ako je to možné? Bobocka ti asi dobre radí.

jacka
14. júl 2010

ahojte.....

tak mne malí zaspáva tiež ako pri jamaat...pri kojení..........ale suhlasím s miou vo všetkom ...nenechala by som ju vyrevať......tiež by som ju vazala preč a vrátlia po pol hodku...niekdy to robí zázraky 😉 ....vyskušaj peti 😉 ........a budeš aj ty v klude aj malá 😉
@bobocka ...dakujem....no ešte uvidím či sa zapáli a padám k dr......a v pondelok ideme do poradne tak sa popýtam aj tej 😉

@jamaat ,.....neviem ako je to možné...ale do týždna dva krát do toho istého...fuj žiadna sranda.......vonku 32 a mne sa zuby klepali 😔 ......................................ešte taká mini otázočka.....asi aj blbá ale v noci ako ešte vstávaš?....

jamaat
14. júl 2010

@jacka Nezabudni si tie hrčky rozmasírovať, ak ich máš, ešte predtým, ako zápal vypukne. Vstávam v podstate len raz, okolo piatej, to si ju zoberiem k sebe, kojím ju a obe pri tom zaspíme.

petulig
14. júl 2010

@jacka @jamaat tak vz to mate jednoduchsie, ale ja si s kojenim uz nepomozem. Ale nejak vydrzime. Boli sme na plazi vcera, tak pohoda. Jani nechystate sa niekedzy? Boli sme aj s Evkou, mozme si dat niekedy rande .
a mame druhy zub, tak uz konecnce viem preco mi vypluvala jedlo.

jacka
14. júl 2010

@petulig ....ja aj keby som nekojila..........tak by som malého nenechala vyrevať..trocho poplakať....to ano............držím palce aby ste to obe zvládli.... 🙂

@jamaat ....masírujem.....mám pocit že ešte teraz mám hrčky...aj ked bolí menej............ 😖 ....................a to sa ti ako podarilo že prespinká celu noc 😅 ..........prezrad........ja som pri prvom bola v kuse hore.....nechcem aj pri druhom do troch rokov vstávať 😠

petulig
14. júl 2010

@jacka ved ja ju nenechavam vyrevat.Ona v podstate reve , len ked sa jej vobec nechce spat, alebo je uz strasne unavena a nevie sa ulozit. Skor ako po troch a pol hodine mi aj tak nezaspi, tak to ju vobec neukladam.
dnes v noci som ju zase skladala dva razy, co stala zo zatvorenymi ocami 😀 😀 .
no sme u nasich, ideme sa kupat do bazena 😀

jacka
14. júl 2010

@petulig ..hned som si to myslela že by ti to nedalo 😵

aj my sme boli......dobre bolo........čo mi spal málo teraz ešte menej....... 😠 😝

jamaat
14. júl 2010

@petulig Boli sme dnes na plážku, aj som volala Eve, tak vravela, že ste boli. Zajtra možno dobehnem zas poobede.

@jacka Keď to už bolo evidentne o tom, že chce sa len na mňa zavesiť, tak som ju nechala v noci pár krát porevať a ona sa prestala budiť. Už sme boli aj predtým takto, že len nadránom sa zobudila, ale potom prišlo obdobie, keď sa začala budiť a vydierať revom. Tak som zasiahla radikálnejšie.

jacka
15. júl 2010

@jamaat ......a dlho si ju nechala revať....a ostali ste v izbe...lebo mne ked toto robí a vezmem ho na ruky ...tak potom sám zaspí......a tiež nechcem aby si robil zo mna dudku 😠 ..ako dlho vám to trvalo?

dasenka29
15. júl 2010

ahojte baby chcem sa opytat nechce sa vam niektorej so mnou chodit cvicit,neak sa k tomu nemozem sama dokopat a nemam s kym chodit☹??

bobocka
15. júl 2010

@dasenka29 joooj,ja by som sla hned.a veruze by bolo z coho zhadzovat 😀 .len bubaky na to nemam a s drobcom mi nema kto byt...take detailiky 😀 😀 😀 neboj nic,niekto sa najde. 😉

iwusca
15. júl 2010

dasenka ja by som tiez nieco chcela zacat 🙂 len teraz budem od zajtra a cely buduci tyzdne na chalupe tak ked sa vratim sa ti ozvem ok? a kam chces chodit?

petulig
15. júl 2010

zeny ja by som sa tiez pridala, len zalezi od toho kedy. Najlepsie vecer. A najlepsie nejaky aerobic alebo zumba. Do posilky ma nikto nedostane..🙂

jamaat
15. júl 2010

Žeby som sa aj ja pridala? 🙂 ...Ale ja plánujem aj posilku, lebo potrebujem nejaké svaly na sebe vyrobiť.

@jacka Zostali sme pri nej, teda ja. Muž sa odsťahoval. Normálne som ležala na posteli a aj som pár krát zaspala, hoci riadne škrečala. Takže niekedy ani neviem, ako dlho ju to držalo. 🙂 ...Možno 5 dní takto bolo. Potom už len stačilo povedať ľahni si a spi.

mia78
15. júl 2010

baby aj ja by som šla ťiež sa neviem same rozhýbať 😒 .... a dašenka máš niečo vyhliadnuté , mna láka tiež taka zumba alebo tae-boo alebo niečo 😉 ...............hádam by sa našiel niekto na hodinku byt s deťmi 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre