Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

bobocka
1. aug 2010

@ttiffanny moja sestra rodila u molitorisa a vraj ju fajne nechal vytrapit,no obe muzove sesternice u neho rodili,mali ho zahovoreneho a boli velmo spokojne. jej,tak sa v septembri v megagyme stretneme.inak info co ti odtial nik nepovie-ak prides s kocikom,tak si zaobstaraj bezpecnostnu retaz co sa na bicykle dava,lebo kocik sa nechava dole vo vestibule a maminky sa musia trepat s miminkami na tretie peso.kocik sa da o zabradlie upevnit.ale inak je tam super.ja som velmi spokojna.

ttiffanny
1. aug 2010

@bobocka - ja som bola s ním dohodnutá, že ma nenechá dlho trápiť. nemal vtedy službu, tak mi volal z domu, asi každú pol hodinu, že ako sa cítim, či sa to dá vydržať, atď. zároveň dával inštrukcie personálu, čo mi majú dať a tak. keď prišiel, všetko rozbehol a malý sa rýchlo narodil.
ja budem chodiť najprv s mužom na to plávanie, aby mi s malým trošku pomohol. potom uvidíme čo a ako. kočík radšej nebudeme ani brať, keď ho nemáme kde dať. no ako sa to rýmuje 🙂 .

bobocka
1. aug 2010

@ttiffanny muza na tom plavani nepotrebujes urcite.krasne to zvladnes aj sama.hore pojdes na tretie,tam vojdes do prezliekarne(tam sa pripravuju a prezliekaju maminky s detickami.prejdes do sprch,osprchujes seba,umyjes ritulu drobcovi a das plienku a prejdes k bazenu.k bazenu mozes ist spolu s muzom,no do vody moze ist len jeden z vas.ale je super,ze ak chces aby sa prisiel on alebo ktokolvek pozriet,natocit hodinu ci nafotit,tak s tym problem nie je 😉
a inak ja som mala pri porode jenca a joj,ten bol zlaty.uzasny doktor.mlady,este si tak nedovoluje na rodicky 😉 .ja som rozmyslala,ze si ho zajednam nabuduce,no cena ma odradila.vy ste platili tolko co si pytali-260euro to asi bolo ci tak nejak ci kolko?ak nechces sem pisat,tak mi to prosim do ip napis,no ak nechces peniazky rozoberat ,uplne chapem 😉

ttiffanny
2. aug 2010

@bobocka my budeme chodiť plávať aj s mužom, lebo on sa veľmi teší ako bude mať z malého plavca 😀 . tak nech ho aj on vidí.
platili sme za zazmluvnenie cca 270 euro, tak nejak to bolo. mne to stálo za to. inak, jenčo mal vtedy službu, tak on ma vyšetroval, keď som prišla do nemocnice, a potom to konzultoval s molitorisom. bola som v nadštandardnej izbe, tak ešte tam sme platili. to bola tisícka na noc. bolo to dosť, ale muž tam bol stále so mnou, iba v noci sa išiel domov vyspať. ja som rodila na veľký piatok, takže v nemocnici to vypadalo ako po vymretí, komorná atmosféra, sama som tam bola. no, super. celkom dobré dojmy mám z toho, až na tie sestričky 😒 .

petulig
2. aug 2010

@jacka dakujem ale nepotrebujem zatial aby chodila.staci mi aj takto 😀 ale je to sikovnik maly petko veru.jani mne mala spi ako kedy. Ale vcera napr. doobeda hodku a pol a poobede tiez. v sobotu len pol hodku doobeda, ale poobede dve.ako sa jej chce. Teraz nam tu vrtaju kua tak za chvilu bude isto hore . 🙄

@bobocka aby ti luto nebolo tak u nas dnes rano to iste.. dieta uz hore, ale nam sa ani nahodou nechcelo vstat, tak som jej supla hracky do postielky. A po chvilke ze dako je ticho, tak muz ssa pozrie a dieta komplet natrete sudocremom. Cela tvar cele pyzamko, vlasy a usmev od ucha k uchu. Neviem ak osa jej podarilo k nemu dostat.Mam ho vo vreckari na postielke ale z opacnej strany. Nikdy tam nedociahla, no nechapem. Tak len dufam ze ho nezjedla vela. Tiez si mohla vybrat lacnejsi krem 😀

petulig
2. aug 2010

a takto nejak nas zazrak vyzeral 😀 😀 k tomu poriadna naloz v plienke a dieta rovno do vane 😀

bobocka
2. aug 2010

@petulig 😀 to co maju tie deti za uchylku,ze sudocrem papat? 😀 😀 😀 ak mas doma fenistil,tak jej daj zo 5 kvapiek kedze nevies kolko a ci vobec zjedla,tak aby sa predislo alergickej reakcii 😉 .

bobocka
2. aug 2010

@petulig 😀 foto nema chybu 😀

jacka
2. aug 2010

@petulig ..ej no zlatá je 😵 😵 ...aj my už máme sudocrem za sebou......odvtedy to schovávam........ale prežili sme aj bez kvapiek......načo.....stačilo že si dal dávku kremu 😀 😀 .............................veru mohla si vybrať lacnejší krém.....napr. indulonu 😀 😀 😉..........................................počuj ...možnos a ti už teraz načisto rozbehne 😀 😀 😀 😀 🙂 😉
pekne spinká..ja chcem aby mi aspon hodinu v kuse potiahol 😔

petulig
2. aug 2010

@jacka a on takto odjakziva buva?? viem ze uz dlho spominas ze pol hodinky. My sme mali take obdobie tiez, ale potom sa to polepsilo a teraz ked zabuva a nic ju nevyrusi tak tu hodku aj pol potiahne skoro vzdy. Ale za chvilku sa to zas zmeni, budu spavat uz len raz tak to ti hadam potiahne viac ako pol hodinku.

mia78
2. aug 2010

ahojky , no peti bohová je a ešte sa vivalí že kukajte 😀 😀 😀
mne dnes deti odpadli ako hrušky som ich vyvláčila skoro po celom meste a aj ja mám dosť asi pojdem tiež... 😝

jamaat
2. aug 2010

Bola som zase na bystrickom plážku a guľu tam volajú aquazorbing 🙂

petulig
3. aug 2010

@mia78 vcera sme prisli neskoro uz na foncku tak sme uz ani nevolali. Som domov prisla okolo siestej az. Ale nabuduce sa ozvi to uz hadam nikde nebudeme 🙂 A kde ste sa po meste tulali? ci len tak?

dufam ze teplo este bude, hlasia ochladenie dake. Na plaz by sme aj my este chceli ist.

mia78
3. aug 2010

peti nevadí....a boli sme vlaky poobzerat na stanici potom cez sidlisko tam je take ihrisko pre deti pekne a potom pod pametník všetko pešo a malí bol už hotový tak sme volali starkej nech príde po nás a ešte sa tam vybehali večer o osmej všetko spalo 😀

no už dnes malo pršať tak tak im vychádza predpoved ale je úpek ..... 😝

petulig
3. aug 2010

@mia78 my ideme na plaz akurat.. nejdes? so sisou ideme

mia78
3. aug 2010

@petulig to ja si musím aspon den naplánovať lebo nemám auto k dispozici.. ma nemá kto hodiť .......zajtra pojdem s malým asi do europy a mekáča ak nebude dáky lejak ešte uvidím ráno.....

jacka
3. aug 2010

čo mamky...nezmokli ste?....... 😉 😖

jacka
3. aug 2010

som sa vás chcela opýtať...ako čistíte tu fľašku so slamkou.....my v tej slamke máme hnus 😝 ..tak neviem ako to tam vyčistiť 😅

bobocka
3. aug 2010

@jacka ja tu slamku dam pod silne tecucu vodu a ona sa tak sama precisti.inak sa to ani neda ,ci da? 😀 ale my to nemame az take spinave,lebo misko pije 95%iba lucku.raz do mesiaca dostane babylove hruskovy bio dzusik a raz som mu do toho hipp bio cajik robila.inak stale len vodicka.
baby zachytili ste to,co sa ma od noveho roka zviest(ak sa to schvali)-ohladom materskych prispevkov?ja som to uz postla na inej teme.ide ma z toho slak trafit 😠
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/mihal-planu......

petulig
4. aug 2010

@mia78 no nakoniec sme ani neboli, lebo v polke cesty sme paradne zmokli tak sme sa vratili.

@bobocka ja som hned vedela ze ked sa mihal dostane k moci tak sme v prdeli. On tak vehementne vsetkym zenam radil ako si zvysit matersku na svojom blogu a ine kulehy a teraz presne vie co ma zrusit hajzlik jeden. Uzas.

@jacka ja to tiez cistim cez tecucu vodu, a ono sa to da skoro cele rozobrat tak to v pohode precistis

jacka
4. aug 2010

k tej slamke ešte.....som to čistila vatovou tyčinkou....tak som chcela vedieť niečo jednoduchšie......... 😉

@bobocka ...tak toto je bez komentárov.......robia si s nami čo chcú...všetci......však to neberú len nám ...hlavne deťom 😝

bobocka
4. aug 2010

Mihál však chce od 1. januára zjednotiť výšku rodičovského príspevku do troch rokov veku dieťaťa na 180 až 190 eur.

Rodičom, ktorým bol priznaný príspevok vo výške 256 eur, však ministerstvo na peniaze nesiahne. Rodičom sa má súčasne umožniť, aby mohli popri poberaní rodičovského príspevku pracovať. Tak to bolo do roku 2008.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5490722/mihal-je-v-so.......

Zdroj:http://ekonomika.sme.sk/c/5490722/mihal-je-v-soku-nie-su-peniaze-pre-rodicov.html

malicke svetielko nadeje.mozno,ze nas sa to este tykat nebude,a bude sa to tykat len maminiek co od januara na matersku nastupia 🙂

ttiffanny
5. aug 2010

ahojte baby!
viete mi poradiť nejakého dobrého detského zubára? robím si taký prieskum, že kam budem s malým chodiť 😀 . detskú lekárku máme zajacovú, pri slovenke. chodí k nej niekto? ja som s ňou zatiaľ spokojná, ale môžte mi napísať nejaké skúsenosti, ak máte.

sia222
5. aug 2010

čafte ženy..pati teda mišatko je ksichtíček s tým kremom..
teda ni volby riadne za nami a už beru maminkám..hajzlíci ine slovo neni🙂
naj že sebe si nezoberu to stačí niekoho vymenovať do funkci den je v robote a šup plat celý a aj odstupou a šeecko.že im hanba neni inak..
bobocka ale doteraz to bolo tak že ked zmenili tak posudzovali podla toho kedy išla žena na MD aj kamoška má malu dvoj roč a chcela isť do prace tak mohla podla vtedy plat legislat. tak snad nám to nechaju lenže ked ide o prachy človek nihdá nevie čo urobia..ja som večer ale čosi čula len tak jedným okom že radičova je proti tomu..šak čo by bola za ženu keby bola za to iste (teda neviem) ale myslím že ma deti a vie čo to obnáša..
ja chodím k dr zubníčke s deťmi do podlavíc ´v škole neviem ako sa volá hoc tam chodíme každý polrok🙂 a je tam s nou aj taký mladý zubár vysoký je strašne zlatý k deťom..u nej som bola len raz lebo tam nebol..vidno že má snahu aby sa deti nebali čo tam chodia ženy s deťmi tak som zle nepočula a ja som spokojná..
mna sa už netýka príspevok pri narodení..ale jasné že by to mali nechať ved kolko ludom to pomohlo a tie maminky vychovaju deti pre tento štat..tak dufam že vám čo ešte budete rodiť to nezoberu to bolo svinstvo..
jaci neboj neni si včul sama v tom spaní zlom..my sme každé dve hodky hore v noci horšie ako babo ked bol
idu mu všetky horne zubále naraz..chuda moje..ale vyvádzať to hej to ho dasno nebolí🙂)

marys001
5. aug 2010

@sia222 pripajam sa k tomu vstavaniu a ukaldanie sa spinkat tak to je normalne ze na roman , malo by sa to lepsit cim maju viac mesiacov ale nejako to na moje dieta nefunguje!!!Ked bola mala zle zaspavala a teraz je to este horsie, takze niekedy je to na ....... .A videla si uz nam zase nechaju ten prispevok pri narodeny dietata , este dobre ze si to rozmyslel lebo pre nas co chceme mat este nejake to babo tak by to nebolo potesujuce aj ked je jasne ze velmi sa spoliehat na tento stat sa neda!!!! a kolko mate uz zubkov ?

bobocka
5. aug 2010

@sia222 co sa toho prispevku pri narodeni dietata tyka,taka,tak ten by mali ponechat v tej vyske ako je vraj a co chcu zmenit je to,ze by mali rodicia pravo popri rp aj pracovat a privyrabat si.to by bolo fakt senzacne.nie ze by som to hned chcela vyuzit,to nie,ale je fajn mat moznost volby.podla mna budu menit tu sumu rp aj tak,no vyzera to tak,ze celkovo to nebude az take zle ako to na zaciaku vyzeralo byt.najprv som bola uplne zhrozena , a teraz to uz s chladnou hlavou beriem.sa mi pacilo ked mihal v spravach povedal,ze chce hlavne umoznit zarobkovu cinnost popri rp a ze minula vlada mu nenechala takmer ziadne prostriedky na hospodarenie(cuduj sa svete 😠 ),ale ze sa rodicia nemusia bat,ze to nie je problem rodicov,ale problem terajsej vlady a ze oni sa s tym popasuju.to bolo velmi sympaticke podla mna.najprv som bola na neho dost nastvana,no teraz mi je trosku viac sympatickejsi.nepride mi ako mamrd co len kradnut a obohacovat sa chce ,aj ked zas na druhej strane sam uznal,ze jeho mesacne vydavky ci rozpocet je 6000eur!!!to som ja ale osobne nepocula,len mi to bolo pretransformovane a ak je tak,tak si chlapec na fajne velkej nohe zije 😲 .
no a toho zubara som veru aj ja uz zacala riesit,hlevne teraz ked nam dalsie dva zuby idu,piaty je uz prerezany a siesty do par dni vyjde.na jesen to zacnem obehavat a uvidim kde nas vezmu.
my sme teraz trosken chori,misiacik chripi trosken,ma soor v puske a najhorsie je,ze ma vajka a ritulu zaparenu,no nic z tych troch veci ho netankuje.ako keby ani nic nebolo 😀 .

jamaat
6. aug 2010

Ahojte. No Mihál sa nejako prekecol, vidno, že nie je politik 😀

Ja mám super zubárku, berie aj malé detičky. Je v Radvani v tej novej budove oranžovo-modrej pri Novamede, MUDr. Šintajová. My sme k nej prešli kompletne celá rodina.

iwusca
6. aug 2010

ahojte tak sa zase hlasim 🙂
jamaat kludne pridte aspon sa nebudem nudit 😉 a Krpelany su pri Martine asi 17km pozri google maps 😉
inak som citala o tych prehliadkach u zubara....od jedneho roka su povinne raz rocne. ak nepojdete tak si tie dalsie musite zaplatit...ci tak dako to je...
a nam idu asi vsetky zuby naraz...uz ma dole aj hore 4..no tak to aj vyzera...stale je umrncana a o spani ani nehovorim..
vcera mala rekord...od osmej do jedenastej vecer vrestala...som uz bola na prasky z toho

petulig
6. aug 2010

@iwusca vitaj, este stale na tej chate?? noo my sme uz od siedmej v posteli a myslis ze uz spi? robi brrrm brrm dokola vresti pisti a ide ma porazit uz.My zatial len dva dole mame, takze sa mozem tesit. 😕

@jamaat ta tvoja zubarka je draha? Ja mam sice super zubarku, ale je neskutocne draha, Pyta si este aj za prehliadku raz za rok, proste vsetko skoro dva krat tak drahe. By som rada zmenila, a tato v radvani by mi bola aj blizsie ako sa do majera furt trepat.

@bobocka uz je lepsie malemu? ci?? my sme mali styri dni teploty ale len tak okolo 37,7 a na strvyden nic, tak som cakala vyrazky alebo co a ani zub ani nic. hmm 😔

bobocka
6. aug 2010

@petulig dakujem za opytanie peti.uz je lepsie.soor uz podla mna nema,no este den budem pusku vytierat pre istotu,zapareninky uz mokvave nie su,uz su to take suche cervene mapy,to uz hadam za chvilku zmizne ale chripi mi stale.on ale nechripi stale.iba niekedy a hlavne pri placi.ked place,tak mu tak divne hlas zajde.ale ked si gagoce ,tak ako keby ani zachripnuty nebol.divne 😒 inak ta miskina teplota mozno len znaci,ze sa coskoro nieco objavi,novy zubok mozno 😉 .esteze to nebola nejaka velmo vysoka teplota.dobre,ze je uz prec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre