Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
24. feb 2010

🙂) patko ale nema vobec vela kil na svoju vysku by mal mohol mat kludne aj kilo viac. my mame 66 cm a 6190 a somrala doktorka ze malo. Tak ja uz neviem ona sama nevie cia je asi.
ja som myslela tie vrecuska na moč, som sa zle vyjadrila ale uz to kupovat nebudem, radsej si vystriehnem krpca.

a co ako mam dievcatku robit v tych oblastiach? to som v zivote nepocula toto 😀 😀
sak znech to zrusia tam cele ,odvazit si ju mozem aj doma a tie kecy kolo toho nermusim pocuvat.

a ty davas malemu maso kolko krat do tyzdna? sak ak to budem robit ako mi kaze tak to bude mat mala maso castejsie ako ja 😎 inak mne ten zaznam ani precitat nedaju, to len mi naklonia ze tu sa podpiste, dieta pod pazuchou a dovi.

sia222
24. feb 2010

čaf..no to máš pravdu ale v tom prípade by nemali dr peniaze🙂))no vraj sa im to tam može zrasť trocha nejaká blanka pak sa to rieši na detskej gynde tej kamoške sa to stalo maličkej a sa rubala lebo má aj 16r dceru kt má frajera a tiež to nikdy nepočula tak vraví jej že počuj moja nemaš ty to tam zarastene?🙂))
ešteže sa tam nechodí tak často lebo mám akosi posl dobu odtial samonasier reflex celkom slušný..tak takto mi ani moje ex svokra neliezla na nervy a to bola detská sestra a dosť sa snažila starať ..
a ked ti zadrela že kareláb v 5mes..no neviem..a že na citrus pozor 🙂)to akože asi len jeden mesiačik mandošky?ved sa vraj do roka nesmu citrus plody..
on má take lička napuchnute ale na tele ked kukám foto tak je najchudší zo všetkých..ved som bola minule v OCA hore a došla pani čo chcela sedačku a že chlapec má 7 mes a 10kg tak som kuken do kočíka ale to bol ozaj macko🙂)
no šak to aj mne tak nemysli že mi to daju čítať ale je to možno aj moja chyba ved človek ma pravo si to prečítať raz som si to čítala nazačiatku ..ale to bol pohlad na mna🙂))
šak ale ona pekne dlho píše nie?aspon u mna..či už skrabká po podložke atd🙂)
no ide byť asi celkom pekne tak si nekazme náladu🙂))

petulig
24. feb 2010

🙂 vidis na tie citrusy som zabudla..haluz riadna, sak ani ja este nejem citrusy kvoli malej an ipomarancovy dzus som nemala nie to este dietatu to dat. To su tie postarsie pani doktorky.
10 kg???? moje nervy to my budeme mat ked budeme mat rok ak vobec.

no idem ja daco porobit kym dieta spi , kua treba mi uz konecne zacat cvicit lebo nenormalne zeriem 😠 😠

ked dieta vstane idem jej to tam trosku ponatahovat, nie ze jej to chudatku zarastie 😀 😀

sia222
24. feb 2010

ved to a pak ti bude nejaký frajer jej nadávať🙂)ale to sa má vo vode pri kupkaní

iwusca
24. feb 2010

ahojte no ako vas tu citam tak sa tam aj bojim zajtra ist ze za co ma dr sprdne.... 😒 my uz hadam budeme mat aj okolo 8kg tak som zvedava.....

a my uz sme boli aj vonku a dnes je tam fakt krasne by som aj cely den bola keby mala nebola hladna a nepotrebovala prebalit 😎

sia222
24. feb 2010

čafte.veru už aj ja som na to myslela že byť tam cel den uplne má človek užasnú náladu ztoho konečne snád to vydrží..
ved ta dr v pohode len niekedy skuma to čo je uplne normálne a potom človek chodí a blb kade tade a pritom netreba ved každá mama chce dobre svojmu dieťatku ale niekedy to prehana..tak daj vedieť čo vyskumala🙂)že 8 kg ved vy ste mladší od nás nie? asi vám dá dietu 😀 😀 😀ale neboj

iwusca
24. feb 2010

hej my sme narodeni 23.9. ako jacka 😎 uvidime co nampovie som fakt zvedava...sia ty tiez chodis k Dinajovej?

sia222
24. feb 2010

hej chodím mne ju odpoučila kamoška ešte ked som sa sem presťahovala takže ja som s nou mala skus len s velkáčmi ale bola som spokojná aj v podstate som len tým že skuma tie malé deti niekedy sa mi zdá že rieši zbytočnosti..pri vačších pohoda ked treba dá lieky a hotovo ale tieto malé tabulkove deti chrani viac asi ako treba velakrát

peti inak mala si ty moja návleky včera???sa mi videlo že eee 😀 😀 😀 bo si nešuchrila v čakárni🙂)ja pravidelne s tým idem až von raz som si to uvedomila až v DM ke..predavačka kuká ako to dávam dole sa evidentne chcela smiať len jej bolo blbé tak jej vravím v pohode sa zasmejte ak nemáte matersku ešte za sebou aj vás čaká táto demencia🙂))potom si na mna spomeniete..a ona zlatá že ale to niiieee a ja že ale to anoooo!!! 😔

petulig
24. feb 2010

SIA mala som navleky🙂 ale som si zobrala z domu len jeden, druhy sa mi niekde stratil tak som vytiahla z kosa 😀 😀 fuj sa hanbim 😀 😀 ale som kukala ako puk ci ma niekto nevidel. Sa mni pravidelne stava ze vyjdem von v nich, ale bola zima a sneh takze som si to vsimla po par krokoch ked som sa v nich skoro natiahla na zem 😀

ja mam doteraz stres ztoho, lebo este na strednej som isla z kniznice az domov kuaa cez cele mesto v navlekoch a to boli tie latkove kua..A nikto mi nic nepovedal, to su dnes ludia 😀 😀 😀

iwus tak vy piatok nepojdete na to privitanie? uz to vidim ze tam budu dake dve tri deti ked to takto hlupo cez tyzden dali. a ze osem kilo, to cim dieta krmis? len mlieko ? kolko ti vypije vecer napr.?

iwusca
24. feb 2010

este neviem pravea dohadujeme s chlopom ale moc sa nam nechce lebo on ide na 1400 do roboty a sama sa tam nebudem trepat...

my papame 4x denne mlieko a raz kasu ine zatial nic... a vecer spapa tak 150-180ml a spi do 6 do rana

sia222
24. feb 2010

😀
inak do koša som aj ja hodila asi ped troma týždnami ked som tam bola bo sa mi zašpinil🙂prečo asi?lebo som išla po rotavir do lekárne a vybehla som aj v nom a ked om si ho zvliekala tak bol špinav a to by som si zašpinila moju kabeločku vnutri a ešte sa mi aj pretrhol..a v tej kabelke v tom bordeli čo v nej vždy mám a sama sa čudujem čo tam najdem tak toto mi tam netrebalo
nebol to on?kukni ja si ich podpisujem🙂))raz som zabudla a tak som si kupila a nešlo mi to otvoriť ta gulka tak tu jednu polku schytala jedna pani do hlávky odomna🙂)a moje dieťa že dobrý zásah mami🙂som sa hanbila ale naradšej by som sa smiala🙂)
tak to muselo byť fasa ako si išla v takých z látky🙂)no ale vidíš máš ich!!
inak ako si vedela že v koši budú?

sia222
24. feb 2010

a čo si ešte vytiahla čo tam býva? 😀 😀

sia222
24. feb 2010

čo sa hanbíš ja už som bola aj v kontajneri🙂)
mame tam raz padli kluče tak koho tam asi pre ne strčila kedže tam nedočiahla bo tam nebolo vela smetí?kadečo takto so mnou rodičia robili a potom to nehaloo následky až dodnes 😀 😀

iwusca
24. feb 2010

sia 😀 😀 😀 😀 😀 sikovna

petulig
25. feb 2010

ja som to odkukala od jednej dievciny, akurat som parkovala s kocikom dnu a ona sup do kosa vytiahla navleky asup dnu. Tak ja to iste🙂). Tých guliciek co uz doma mam kedze furt zabudnem navleky zobrat. Boli tam este pouzite vreckovky a supka z banana. Ale to mi neslo na chut 😀 😀

iwus to mas uzasne dieta , my sme sa dnes rozhodli ze sa ideme rozpravat od druhej do tretej, ani jej nevadilo ze jej nikto neodpoveda 😀 . A s tym papanim ja uz neviem, my mame mliecka cez den malo, nechce uz, teraz mi vypila 120 ml potom do nej dostanem uz len na obed trosku a vecer. medzitym ma vyzivku ovocnu , na obed zeleninu a vecer kasu a etse zapije mliekom 180 kludne da a aj tak nepribera .. 😠

sia222
25. feb 2010

čafte..
baby nestalo sa vm že babo malo také nitky v stolici? až mi zle zostalo kua čo ja neuvidím ešte pri tomto malom🙂)
včera jedol cuketu so zemiakom a dnes banán a cuketu som mu robila ja a napadlo ma že mám aj kupenú tak aj v tej to bolo vidno cez pohárik akokeby kopor nasypaný..kua ešteže sato nehejbalo leboo vši sme už mali teda nie paťko 😀 ale toto teda hlisty abo čo ešte nie🙂)kua
no ale som sa dočítala že presne to býva z jedla niekt a veelmi často z bananu..
tak len preto píšem by ste sa nelakli ked sa vám to stane a nebude sa to hejbať🙂)
jamat vy už papkáte kadečo nestalo sa ti to?
ja si to vobec nepamatám žeby velkáči mali niečo také a vraj je to normálne

iwusca
25. feb 2010

no tak sme doma aj nas zaockovala no to bolo revuu .... ale uz ani nevie ze sa jej nieco robilo nastastie a mame 67cm a 7730g takze este nie 8kg 😀
...ale nieco sa jej nezdalo a poslala nas na kardiologiu ze sa jej zda ze tam pocuje daky selest slaby ci co tak uvidime.... 😒

peti budes mat doma modelku 😉

inak mne mamina hovorila ze si tiez vela veci nepamata lebo popri dvoch detoch este musela robit milion inch veci tak to aj ty tak mozno mas ze teraz si to male vsimas viac 😉

sia222
25. feb 2010

čafte..tak vy ste tučnejší ivuš ak my a my sme dobre živený 😀
no snád tam nemá nič malinká budem držať palce že sa jej to len zdalo..
no to je možné velkáčov som tak neskumala nepozorovala a jasné že to bolo aj tým že som bola rada že som si večer lahla a odpadla..ani net nebol..
no ale to čo mal v tej plienke som sa nalakala fest to by som si asi pamatala..
už mi to aj jedna dr potvrdila že to je z jedla nespracovaná vláknina že keby som aj banám nechala dva dni popučený by som to videla ale nemusí to byť vždy záleží čo papká cel den a ako to stravi..tak mi odlahlo 😀

osusko
26. feb 2010

ahojte babulky
tento celý týžden je super
nič iné som nerobila iba chodila k doktorke raz z jednou potom z druhou
a potom z Lenkou na výtery a z Viktorkou na kontrolu.
ináč Dinajová nemá v čakárni u sestričky návleky také erárne, lebo u našej Andelovej má.
Takže ked si zabudnem z domu nerobím z toho vedu.
To tak na úvod, v pondelok sa mi pokazili aj okuliare tak som bola bez !
(ale ja vidím aj bez len nie tak dokonalo do dialky)
a včera konečne môj muž zavolal kamoške optičke a išla som si vybrať aj nové, opravili staré a je
Ináč oči sa mi nepokazili asi na jednom oku o štvrť a druhé ani nebadať. Za tie roky čo som nebola v optike dobré je to asi nejakých 7 rokov 😉 tak som dobrá
Budem mať konečne nové a budem feši 😎
Peti ináč aj Viktorke to zarástlo skoro zistila to doktorka u nej až na ročnej prehliadke tak sme boli u Belana a on naolejoval chytil otvoril prstami a bolo, potom som jej to stále ja olejčekovala a naťahovala. teraz už to Lenke sem tam naťahujem. takže sme to nemali až tak zrastené, niekedy sa to robí aj operatívne.
Ked už pojdeme budúci týžden von ak bude pekne tak sa ma na to nezabudni opýtať

mia78
26. feb 2010

ahojte, inak otom som ani ja nevedela sa opitam doktorky ked pojdem tam...

vidim ze aj vase deturence vymýšlajú aj moja ked ma nevidi tak krici a ked ma zbada akoby by ma nevidela rok sa usmieva 😀 a polozit ju hrat sa noo chvilu hej ale potom vreskot zurivost... jej vravim ved otacaj sa moja mala ved som doktorke povedala ze sa pretacas 😀

a uz sme odstaveny od kojenia takze umelu 😖 dobrovolne nasilu ...

petulig
28. feb 2010

mia mala ti uz odmieta? mne sa zda ze u nas to tiez uz bude len otazka casu. V noci este v pohode dva razy sa napapa, ale to uzlen tak aby sa nepovedalo . Ale cez den odmieta. Radsej ovocie zeleninu masko a cajik. Mlieko len pred spanim. No co uz.

sia inak ja som vcera malej nasla v pleinke moj vlas. Riadny stres ma chytil, lebo moje vlasy su vsade tak mi padaju. Asi budem musiet urobit radikalny kratky strih aj ja.

osusko
28. feb 2010

ahojte
no tak naša si už sama sadne a dneska ráno stres dala som ju do postele trochu som prispala a dieta sa na zemi hralo
Zliezla nozickami dole a sadla si. To je taký beťár. Pozriem reku kde si a ona smiech.
😲
už sa začína pohupkávať na štyroch a lezie do zadu.
Proste o zábavu postarané

mia78
28. feb 2010

ahojky , aj mne nechcela cez den len vecer ale nie preto ...som zasa na liekoch a neni to prenu dobre ked kazdy mesiac beriem lieky a tie co som mohla ked som kojila uz nezaberali tak mam silnejsie.....

osusko mala je sikovnica riadna ked uz takto musi byt bohovska 😀

osusko
1. mar 2010

no mia ta naša je taká čertica
už od nej ani na krok, už len do ohradky ale nechcem to trepať k našim ďalší trembel ked tu má nafukovačku z hrazdou ktorú ako som sa na nu včera pozerala čo vnej stvára zachvílu asi prelezie
tak dáme poto m puzle na zem ako mala aj Viktorka

petulig
2. mar 2010

kde ste zeny ? vonku pekne tak tu nikto 🙂

jacka
2. mar 2010

tu som...veru pekne...... 😎 ..len včera som mala pocit že ma odfukne

peti....ako maličká...už spinká lepšie? 😵

jacka
2. mar 2010

nikto nikde............. ☹

petulig
2. mar 2010

serus...🙂 klop klop spi pekne..dnes do rana sa zobudila len raz o pol tretej.ale je to take striedave, raz lepsie raz horsie. Ale tie jej nocne vyciny boli o hlade. Teraz cakam kedy sa pustia naplno zuby, lebo doktorka uz vravela ze na najblizsiu poradnu dojdeme uz zo zubom 😀 len ja tam stale nic nevidim.

a jaamat sorry ale ja som fakt slepa, kym som ta zaregistrovala.Baby aj hovorili ze tam niekto niekomu kyva, som ta az podla tej modrej bundy spoznala 🙂)

petulig
4. mar 2010

posuniem nas, uz sme boli na tretej strane kua

sia222
4. mar 2010

čafte.peti že posunem nás 😀 tou jednou vetou??🙂))
kukni a ke litánie píšem ja a termix tak makaj dobehnuť:🙂)
inak vám závidím ten spánok uf..
jájjarná unava asi nič sa mi nechce
miuš /jamat inak nám tá pani a ni nedala toho V cvičiť lebo že jemu nič neni že načo ho trápiť tak len asi aby bolo niečo tak taky jeden cvik ale gymnastický🙂)
a boli sme len 2X a bud týž len na kontr..samej jej ma bolo luto že ma prehánaju ale čo už že? pekne si nahanaju prácu..
my inak asi začneme loziť furt nohy pod bruchom ešte aj v spánku 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre