Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

aine04
autor
1. sep 2009

dobre ranko kočky a koťátka (v bruskach aj tie na svete 🙂 )

sia srdecne ti blahozelam k narodeniu malickeho, sice som sa tu objavila, pekne neskoro ale predsa vam obom prajem vela zdravicka, nech sa rychlo zotavite a nech ti malinky rastie pre samu radost 😵

my sme boli s drobcekom minuly tyzden v nemocke na infekcnom ☹ . v sobotu dostal hnacky a bol tam aj hlienik s trochou krvicky tak sme bezali na pohotovost. tam klasika, hned sa nas zbavili, akurat nam vypisali listok a ze dovidenia na konzultaciu na infekcne. tam ked sme dosli tak mi bolo jasne ze sa odtial uz len tak skoro nedostaneme. maleko pani dr. pozrela a hned ho brala sestricka, ja soom samozrejme ostala v nemocke s nim, ked som za nim prisla na izbu, uz mal v rucicke napichnutu hadicku na infuzku a celu obalenu a olepenu v takej dlahe aby si to nevytrhol von. urevany bol v postielke a cucal si palcek ako o zivot, skoro mi srdce puklo, ale uz som ho len vzala do narucia a varovala cely cas co sme tam boli.

pobrali mu vzorky a vytery dobreze nie aj z vlasov, ale jedine co vyslo pozitivne bolo zvysene mnozstvo kvasiniek v stolici, inac vsetko neg. aj krvicka aj vytery z krku, nosa, aj moje mliecko. napchali ho tam mrkvovym odvarom, takze sa mi uz zacalo aj mliecko stracat.

uz sme ale nastastie doma, hnacky su samozrejme spat tak chodim po doktoroch, jedine co z toho kazdemu vychadza je ze ho uz treba dokrmovat a tak dnes zaciname - bud s mrkvou alebo ryzovym odvarom. vraj je matusko strasne veliky a aj dost popredu vo vyvoji, skratka z cisteho mliecka je hladny.
vcera som s nim bola aj u mojej detskej dr. a tej naozaj doverujem, takze sme sa dohodli takto...

dufam ze vy ste vsetky v poriadku, nestihla som vsetko precitat, este si k tomu sadnem, ked bude trochu viac kludu 🙂

mimochodom, zunajda, nestretli sme sa vcera s drobcami u dr. v sasovej? 😉 🙂 nebola som si ista tak som nechcela traposit, mozno si to nebola ty....

jacka
1. sep 2009

ahojte...tak konečne už aj máme net...hurááááá

vidím že sme sa rozrástli...sia ...srdečne blahoželám 😵 😵 😵 😵 ...hlavne že to máš už za sebou 😉

moj drobec sa konečne ototčil tak rezanie sa nekona......len som sa zbytočne vystresovala 😝 ..a na ordenie to ešte nevyzerá..tak asi pitaahnem až do oktobra,čo dufam nebude 😠

petuling....mna teiž boli celý spodok hlavne večer ked som v klude....mám pocit že idem rodit....a stále nič,zajtra idem na ctg....ale mna postršili že ma nebude mat kto vyšetrit tak pojdem naspät k mojmu dr...ach jaj 😒

sia222
1. sep 2009

ahojte.dakujeme moc aine a jacka 🙂
som na teba myslela aine segra mi hovorila.tak našťastie to ok dopadlo 🙂 hlavne nech matuško papká bude to chlapisko..
no neviem či mi neprejdeme zachvílu na klobásky..toto naše asi chce dobehnúť tu menšiu váhu hlce až strach v noci sa zgrckal riadne bo je pahltný strašne...to počuť snád aj do mesta ako cucá 🙂 no a grganie mame na háku posl dobu.musíme buvať vyššie bo má reflux ale odkedy je vyššie tak je ok vraj to je bežné..inak my sme ako šiši doma ked mrnkne tak sa zrážame vo dverách všetci 😀

no babule tak snád už každú chvílu pojdete konečne budem vám držať palce.tak fajn že sa ti otočil ked si tak nechcela pod nož 🙂
petulik a ty kde sa rodíš?? 🙂

jacka
1. sep 2009

sia a kedy presne si rodila?..ja som to čitala len tak ako z rýchlika 😉

aine hlavne že ste už v poriadku...a vysledky su dobre 🙂

iwusca
1. sep 2009

jacka aj ja idem zajtra na CTG 🙂 o kolkej tam ides?

mia78
1. sep 2009

cauko, aine tak nech sa richlo vyliecite .........jacka tak super ze sa malinky otocil......
ja som bola dnes u zubara na pohotovosti my museli vyvrtat aj inekciu dat ma boli este cele lice 😖

sia neboj nepocut ho 😀 😀 😀 , zachvilu bude ako bambulko ked bude pekne papkat dobehne deticky s vedsou vahou.....

jacka
1. sep 2009

iwusca...hned ráno...aby som tam nepustila korene 😉

mia sa teším akoby som mala vianoce...dufam že sa nič neskomplikuje a vykričím sa do sýtosti...a ty ideš ako?

mia78
1. sep 2009

este neviem ,sa dozviem hadam teraz ........nevie sa rozhodnut ......

petulig
1. sep 2009

tu som tu 🙂 na porod to nevyzera. Jackaa no konecne vitaj spat. Ja idem zajtra k svojmu este, ten ked ma zas uvidi uz sa smiat bude ze zase nic. Na ctg ma ani neposlal nakoniec, ze tie jeho prietoky a neviem co vsetko mi robil aj stacia. Tak som zvedava.
Kua a zas ako sa tlaci mala ale ked jej dohovaram tak ani bohovi aj mrvit sa prestane a von ani za nic. 🙄

baby omrknite to tam zajtra v nemocke ci je vela mamiciek na oddeleni 😵som vcera taku tmavsiu spoluobcianku s pupkom uz uplne dole stretla, tak len dufam, ze daku taku spolubyvajucu nevyfasujeme.

jacka
1. sep 2009

petu...dik 😉 ...a na take spolubyvajuce nemysli....mna by 😝 ......len my nejdeme hore...ostaneme na ctgna druhom posch. tam kde je sono tak asi nič nezistím kolo je tam toho.......to máš super že ta neposlal......ja sa tam vobec neteším...najprv sa vysediet tam potom ak ma nik nevyšetrí....čo vraj asi tažko 😠 ...tak šup naspät k mojmu 😠 ...sa teším ako zabijem celý den...lebo toto teplo a moje nervy dat dokopy..tak vybuch 😀 😀

ja teiž nevyzeram na rodenie...ale to som mala aj pri prvom...a den pred tým ako ma mali brat si poležat....tak mi odtiekla voda a bolo po srande..takže na to sa neda spoliehat 😉

mia a kedy to budeš vediet 🙂

evita221
1. sep 2009

ahojte dievčatá,tak v prvom rade Sia srdečné blahoželanie ako Ti je dobre,že už to máš za sebou.Ako tak vidím všetky sa už chystáte do vítazného ciela,tak tu zachvílu ostanem sama tehotná ☹ ☹ ☹ .To mi bude otupno.Ja už som na PN,tak dúfam,že sa placenta do porodu umúdri a posunie sa vyššie.Dúfam,že zajtra nestrávim u Spanielku večnost.Ináč,ked som bola pred dvoma týždnami na kontrole,čakali tam žienky ako vy na CTG,ale išlo to rýchle,sestrička furt vybiehala,kto ešte čaká.Bola som tam ale na obed,o 11.30hod.Ja tak chodím stále,lebo ked som chodila ráno,tak som tam strávila mládi.Asi už je po tom največšom nápore.Tak sa držte,závidím vám ,že už to máte za pár.

iwusca
1. sep 2009

jacka ja tam idem na 7 dufam ze tam uz niekto bude... 😅 a to ze by nas nevysetrili ani nespominaj by som ich tam asi zatentovala .... treba byt optimista 😎

loren
2. sep 2009

petulig neboj pocerne obcianky davaju zvlast mi sme na prevej str a oni na lavej maju tusim 2 izby pre nich podve asi postele v kazdej 😉 tak co sa tyka mna tak nastupujem v pondelok a doktor povedal ze do piatku porodime takze vyvolavacej tabletke sa nevyhnem 😒 a este mi povedal ze ked pridem v pondelok tak ma lepsie vysetri co si vysvetlujem tak ze ma rozbabre aby sa to posunolo a to bude isto boliet ☹ a este ta moja nestastna noha dnes som bola s nou na kontrole a ze sadru mi teda nedaju a ked pojdem domov s nemocnice mam prist na kontrolu tak super dufam ze budu sestricky mile a postaraju sa mi o babo lebo na jednej nohe s barlami si to neviem predstavit

jamaat
2. sep 2009

Ahojte žienky.
Vrátili sme sa zo Štúrova, bolo fajn. TAm som absolvovala aj nákup v Lidli, ale nemusíte ľutovať, na obrázku to vyzeralo krajšie ako v skutočnosti. V Tescu si kúpite vo výpredajoch krajšie a lacnejšie. Ja som kúpila len jednu zamatovú súpravu, ponožky a pančuchy.

aine, nemyslím si, že by bol malý hladný a z toho mal hnačku. Ak by jedol len predné mlieko, tak by mal stolicu zelenú, ale nie hnačku. Je to zvláštne, ale väčšina doktorov rado a rýchlo odporúča prechod na UM, čo je podľa mňa blbosť. Ale zase lobby výrobcov UM je silná a ich darčeky pre lekárov tiež dosť zavážia.

zuzik25
2. sep 2009

aine, fuuha, tak ste si zazaili nemocku, chudatko Matusik, si musel tam vytrpiet. nakonie si zmenila dokynu na tu nasu? nech sa mu da brusko rychlo doporiadku. a inac aj nam nakazala dokrmovat, ale nie UM ale uz zacat s mrkvickou, zemiacikom a tak.

jacka
2. sep 2009

iwusca..som ta tam nevidela..kde si bola?.....inak ešte rodit nejdem..ale hádam sa dočkám 😀 😀 ...ma dnes vyšetrila Macejka....som myslela že mi aj oči vybehnu...dufam že ked to na mna pride...tak bude mat volno 😠

loren ty si tam dnes náhodou nebola?....bola tam jedna ukecana baba s obviazanou nohou...a so svokrou 😉

mia78
2. sep 2009

ahojte, ja som dnes stravila zase u zubara my ani tie zaby nedaju uz pokoj, sa smejem ze uz aj na ne mala tlaci 😀
dnes malinky isiel do skolky tak sme sa vyrevali rano a bolo........

jacka zajtra idem k dokymi tak sa mame dohodnut .......ale nechce sa my ist na vykend do nemocky ako spomínal hadam sa nejako dohodnem.......

petulig
2. sep 2009

cafte..jacka tak ako na ctg ako ste dopadli? mna tam nakoniec doki poslal ze sa mam odbjednat. Ze im dnes prisiel zas nejaky mudry papier z nemocky ze vnizkla nejaka ambulancia neonato neviem co a ze tam mi urobia ctg a aj sa postaraju o pacientku. Tak som bohovo zvedava ako to bude, lebo dalsi termin mi uz nedal.Ze iba keby ma nezobrali tak mu mam zavolat. No na nervy

a nepohli sme sa skoro vobec, na porod to zatial nevyzera. Aj ked neviem ci sa mi tam nepostural lebo ma vsetko bolii a po jeho vysetreniach ma zatial nikdy nic nebolelo.

Na Macejku sa aj moja mamina stazovala, ze necitlivy.
inak iwusca ty si nebola kolo druhej v radvani u Vodeckeho ?

iwusca
2. sep 2009

no jacka ja som tam nabehla na 7:00 ze aby som bola co najskor a ma hned aj zobrala daka sestricka a spravila CTG takze o 7:20 uz som bola vonku 😎 ale cudovali sa ze ako to ze ma Vodecky poslal na len na CTG a tak a zevraj ta ambulancia pre fyziologicku graviditu uz je od dnes zase otvorena takze buduci tyzden ma uz Vodecky poslal tam a ze keby ma nezobrali tak mam prist k nemu no chaos 😝 😒

a petu hej bola som tam okolo druhej 🙂 som sa aj zlakla trochu lebo prisiel Grom a k nemu uz nechcem ist ani nahodou ale asi si len nieco zabudol nastastie ... ved vek uz na to ma 😀 😀

a ked som spomenula Vodeckemu ze tu ambu v nemocke zas otvorili tak bol aj prekvapeny celkom ze o tom nic nevie este tak uvidime ako to dopadne...

a ani my este nejdeme rodit zatial je to len 1cm a aj doki povedal ze to este zdaleka nevyzera na porod 😝 tak este malu budem chvilku nosit a budem jej jemne dohovarat ze by uz mohla teda sa uracit medzi nas 😎 😀

loren
2. sep 2009

jacka nie ale na traumatologii som bola ale to je inde 😉 ja som sa asi dovtipila ze mi chce doktor robit ten hamilto...hmat to vraj prstom oddeli krcok od dakych blan a malo by to pomoct k porodu, jacka nerobili ti to nahodou?

petulig
2. sep 2009

iwusca 🙂 noo tak nabuduce sa ti prihovorim. Aj si stala za mnou v rade v potravinach 😀
no ze len dnes prisiel ten papier z nemocky teda oznamenie ze ambulancie zase funguje, tak ja si tam hned rano idem volat som zvedava co idu vymysliet. Sme museli akurat my vychytit ten chaos. A kto ti robil to ctg? aky doktor tam bol?

loren mne sa na to chystal doktor dnes na ten hmat uz mu prsty behali po stole ale som bola nerozhodna. Tak ze uvidi ked vyleziem na kozu ci sa bude dat. Tvaril sa zvlastne ale dnes ma ysetrenie prvykrat bolelo tak ho podozrievam ze mi to urobil lebo ma cely bruch stale boli.

loren
2. sep 2009

a aj si krvacala trochu?

sia222
2. sep 2009

čafte bambule.dakujem za gratulace opozdilkám 🙂 😉 niekt ste sa pýtala kedy som rodila tak 21.8. takže v pátek máme dva týždne. joj nám dnes čištili u očnej kanálik to bolo plaču:( ale potom sme tak tuho buvali že som aj v tescu stihla nakupiť s malinkým v kočíku..
miuš bože zuby su snad iekedy horšie ako porod tak hadam ťa už prestanu bolieť 🙂

jamat ale mne napr filipko tiež robil paseku mlieka vela a jedol by za 4 a povedali že to mlieko mu proste nestačí teraz su nazory že slabé mlieko neexistuje.ako to je pravda že fi.lobuju riadne ale zas ked dieťatku naozaj to MM nestačí čo sa dá robiť.
inak babky nebojte vela dr povie že to má čas a pritom už večer možte rodiť.ja ked som došla vtedy do nemocky tak mi molitoris povedal bo mi rano ustupili kontrakcie že to možno za týžden ak vobec a rano bol malinký na svete 😀 😀 to je asi indi vindi.
miuš tak napíš z nemocky.v jedálni je jeden pc a niekedy byva zapnutý ak nie tak len zapneš a napravo hore myslím je net prehliadač a fičíš na konovi.ja som nevedela že to tam taká vymoženosť preto som vám tak neskoro písala🙂

tak sa držkajte..

inak o tej ambulancii že as funguje čosi spomínali už ked som bola av porodnici zabudla som na to

petulig
2. sep 2009

loren nekrvacam vobec preto som si nie ista. Ale nie kazda krvacala.
Ja to skusim este popohnat s drahym dnes aj ked nezabralo doteraz tak pochybujem ze si rozmysli 😀
doki vravel ze ide do dubaja ci kde a ze ked sa vrati donesie mi dake oriesky po ktorych zeny rodia sup sup 😀
Ale vracia sa 10Ho a ja dufam ze to uz budem mat po 😵

jacka
2. sep 2009

no tá ambulancie je od dnes na inom mieste...taký menší chaos tam bol ale dalo sa to zvládnut...len ten Macejko ma dorazil...drasťák 😠 ..už ho tam nechcem...ani pri porode..to radšej nejdem ani rodiť 😝

sia ale vám to letí..ja by som už tiež chcela mat taký vonavučký balíček domka 😉 ....a dufam že to pojde rýchlo 😵

loren no neviem či to robil...ale dobre to bolelo...hádam by mi to nespravil svojvolne 😅 😕

iwusca
2. sep 2009

petu prihovor sa kludne ja som dnes bola cely den tak zaspata ze som si len vsimla tehulu predo mnou ale tvar moc nie 😅 😀
a ked som tam rano prisla tak tam pobehovali len zeny tak ani neviem ci to boli sestricky alebo doktorky asi som ich vyrusila pred rannou kavou lebo jedna tam pobehovala s mliekom 😀 ... a taka mensia kratkovlasa a velmi mila mi robila to CTG

a kde je teraz ta ambulancia? uz sa vidim ako tam budem buduci tyzden chaosit... 😒

petulig
2. sep 2009

iwusca ja som si nebola ista v tych potravinach vobec ale potom ked si sedela na chodbe pri vodeckom tak som ta okukovala🙂 potom tam prisla dalsia tehula aj s muzom zrejme ta uz tesne pred rozsypom ale ta mi nebola povedoma 😵

no ja si zajtra rano zavolam a objednam sa tam a som zvedava na kedy ma objednaju. To tam budem aj ja pekne chaosit a som bohovo zvedava kde tam rano zaparkujem, to je tam otras .Mne napisala sestricka ze prve poschodie cez urgentny prijem B1 daco take musim to este pozriet.

jacka
2. sep 2009

petu...presne ako píšeš...B1 prve poschodie..tma ako v rohu..nevidno nič..dufam že nabuduci týžden to tam bude o čosi lepšie 😝 ....sestrička vravela že CTG sa robí v stredu...a pekne vás objedná.....inak ja som tam tiež robila paniku....žiaden papier nič... 😝 😉

iwusca
2. sep 2009

takze to sa tam musim objednavat? nie je jednoduchsie tam bachnut zosit a kto ako pride tak sa zapise? to je system toto....... 😠 🙄 😠

mozte sem niekto hodit cislo pls? dak

petulig
3. sep 2009

no akurat som tam skusala volat ale sestricka mi bud blbe cislo dala , alebo tam este nemaju zapojeny telefon kua. Porazi ma. Nemate niektora cislo na tu ambulanciu? 4413137 ale nemfunguje . Som aj rozmyslala ze keby som zajtra normalne prisla rano ci ma nevezmu bo kym sa dopatram k nejakemu cislo cez spojovatelku.

a oni akoze teraz normalne nas ako pacientky zoberu? Ci ako? lebo ja uz termin u svojho nemam. kokso riadny chaos

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre