Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

aine04
autor
3. okt 2009

ahojte babky 🙂

jaci joj, tieto stavy s bruskami su najhorsie. tak aj petulko mava koliky? ci on len obcas? no dufam ze sa vam to nebude opakovat, lebo takto sa ozaj este dlho nevyspis.

inak ja by som povedala ze to s tou pozornostou ktoru treba potom dietatu venovat ani moc nezavisi od toho ci je prve alebo desiate. asi skor od povahy. aspon co pozorujem na sebe a surodenkach 😀 . ja som sa kludne hravala sama, druha sestra otravovala okolie a najmladsia bola taky flegmos ze mala vsetkych u zadku. uvidim ako to bude s mojimi detmi. 😉

no a zo svadby mame aj s muzom uz teraz bobky, maly je na mna strasne naviazany, uz to vidim ako bude cely cas rycat, takze pobezime domov o deviatej. navyse dnes nema najlepsiu naladu....

mia78
3. okt 2009

ahojte, jaj som tu len nejako nestiham , mala spava tak ze sa nestihnem ani otocit a uz mrnci najradsej by spala na rukach a cicikala sa 😅 , a hnisa jej ocko nepomohli ani antibiotika co dala doktorka ,pojdeme asi v pondelok na ocne.....
ked ideme na prechadzku tak spi lebo sa natriasa v kociku a ked ma niekto stretne tak ze co my je no a ja ze co by bolo len som nevispata 😒
a ked mala trocha zaspi tak si mali vyzaduje pozorost a zase ma nejake sopliska ide ma porazit.

petu aj mne mala ked sa napapa kym grgne a zaspi tak prejde vyse hodiny este mezitym pokuka ked je ticho naham ju obzerat,potom zabuva na chvilu a zase treba papkat.........

a do postele sa dostanem kazdy den o polnoci lebo ked ju okupem o tej siedmej osmej, napapka a nespi alebo spi ale sa zobudi pochvilke tak si nestihnem ani lahnut......a odtej polnoci uz spi ale sa budi papat kazde dve hodiny skoro.......

hadam uz zachvilu pobuva viac ked podrastieme a potom sa niekde vyberieme........na foncorde sa da prechadzat tam chodim rada k mame aj mali sa tam vyhra na ihrisku..........

tu unas sa nieje kde velmo prechadzat a ani ihrisko pre deti tu nemame no nuda este ze do zahrady mozme vybehnut........................

mia78
3. okt 2009

jacy a iwus gratulujem nech ste zdravucky ................ uz mala zase sa budi tak idem ........

petulig
3. okt 2009

babky v noci babiky prebalujete zakazdym kojenim? ju nakrmim, odgrgneme lahneme a ona v tom momente zatlaci do plienky, ale jauz nemam silu vstat 🙂

mia78
3. okt 2009

nie ja ju neprebalujem stale vecer...........a aj cez den ked zaspi a potlaci necham ju ked sa zobudi tak ju prebalim.........

petulig
4. okt 2009

caftee, my sme dnes mali rekord, sme spali od pol desiatej vecer do pol jednej a od jednej do osmej do rana, som sa bala ci zijeme. Neviem co sa jej robi ale nejak vela mi grcka po papani. Nie po kazdom ale dost casto.Moze to byt preto lebo hlce ked je velmi hladna a potom jej to vytlaci von ?
a teraz uz zase buvame, tak idem kuk superstar
iwusa tu dlho nebola, asi sa venuje len babatku 😵

aine04
autor
4. okt 2009

caute 😉
petu takto grckaju vsetky babatka, oni este nemaju nieco v tom ustrojenstve plne vyvinute, preto sa im mliecko este casto vracia.
ja som prebalovala zakazdym ked sa maly prebudil na papanie. teraz uz nie lebo v noci sa mi nepokaka, takze s plienockou vydrzi. ja som to prebalovala lebo som pocula, ze z tej kaky sa mu bakterie prenesu aj na mocove ustrojenstvo atd. skratka neni dobre ho v tom asi drzat. ale pokial drobce nekladu do kazdej plienocky... co my sme teda kladli a poriadne....

ramana
4. okt 2009

mia78 čítala som, že máte očko zapálené a soplíky. Náš drobec to mal hned ako sme z nemocky dorazili domov, tiež sme vybrali atb aj pamycon aj neviem čo a potom že máme ísť na očné prepichnúť slzný kanálik 🙄 no a vravela som to kamoške a tá že oni to absolvovali tri krát až e im nepomohlo ani to! ale kvapkať materské mliečko do očka a musím povedať, že som na očné teda nešla lebo som sa zdesila tých historiek a začala podstivo kvapkať a vyčistilo sa mu to asi za týždeň 😀 bola som hrozne happy z toho. Za každým kojeným nastriekať do očka riadne ho zaplaviť akoby vymyť a škaredý hnis bol fuč! Robila som to ešte chvílu aj ked to už mal dobré a teraz ťuky ťuk má očká krásne čisté 😉 a nevrátilo sa mu to a mal to fakt také že nevedel ani očko otvoriť ked sa zobudkal hrozné! tak vyskúšaj aby ste sa netrápili zbytočne po doktoroch 🙂

sia222
4. okt 2009

čafte.peťu ak ti moc často grcká možes ju dať vyššie nie na rovimu my sme tak odzačiatku.ale nie vankúš!niečo pod matrac ja tam mám paplonik aby bol matrac vyššie ale v rovine.dr mi povedala že sa može až do 45st uhla ja nemám tolko až.aj v kočíku mám vyššie.niek deti maju vačší problém a označuje sa to ak reflux a niekt tak normál ale pokila babopriberá je to vraj ok presne ako vraví aine nemaju vyvinuté to trav ustrojenstvo.mne dr povedala že aj do pol roka to niekomu trva.vačš ked prejde aj na príkrmíky teda tuhu stravu sa to upraví.im sa to tam proste ešte neuzavre aby to tam ostalo.a tým pahltníkom tobož🙂)
inak ja som tiež zakaždýnm prebalovala.no a teraz my kakaáme pravidelne len v noci🙂a samozrejme každu noc.
veru to treba dať pozor ako aine hovorí na infekc moč ciest.bo oni ked sa pokakaju maju to všade🙂a hlavne u dievčat je to náchylnejšie bo maju kratšiu moč ruru.moja pepka mala 2týž ked mala zapal moč ciest z nemocnice sme si doniesli bo v tn ich po porode cievkovali tu to nerobia som sa pýtala.a pviem vám nie je to boohvie čo.atb teploty ale našťastie sa to nezopakovalo ale dr mi vtedy prízvukovala hlavne toto ako aine vraví čo sa týka prebalovania presne aby som ju nenechala dlho pokakanu..

miuš aj my máme s očkamii.už dva krát nam prečistovali kanálik na očnom.aj filipko to mával.teraz bereme iné kvapky tak už snad bude ok.vo štvrtok sme boli tak hádam sa to zahoji už.ale vraj je aj kamilkami dobre umývať.my sme nebrali antibiot kvapky zatial.akde si bola u očnej?my na fonč na kyjev chodíme.dr je ok aj s pepkou tam chodím asi 2r

iwusca
4. okt 2009

my sme dnes tiez dlho spinkali od osmej do pol2 rano a potom az do siestej 😎
inak som sa chcela na tie papiere spytat ze co vsetko treba lebo vsade mi inak povedia...rodny list uz mam, aj zdravotku a trvaly pobyt. Tam kde mi dali rodny list mi dali papier na socialku ze ten prispevok pri narodeni ci co. To treba do kedy tam dat? a kedze ja nemam narok na matersku kde sa vybavuje rodicovsky prispevok ? a co vlastne vsetko treba vybavit na socialke? ja mam v tom chaos lebo fakt mi kazdy nieco ine hovori..... 😖
hlupe urady...

no a co sa tyka nas a porodu rodila som pri balazovi a ked sa to skomplikovalo ku koncu a zacali chystat extraktor tak prisiel este jeden. Ale mala sa asi zlakla a vysla sama 🙂 Ale takym stylom ze na mne boli navalene dve sestricky a tlacili mi brucho pricom mi asi pomliazdili rebro lebo doteraz ma to boli 😒 no a potom pre mna nemali miesto na sestonedeli tak som jednu noc musela stravit na cakacke cize som si este uzila par porodov a malu som videla az na druhy den ☹ sice mi ju este na sale prilozili ale akurat ked ma doktor sil takze som sa viac sustredila na tu bolest...
ale potom uz to bolo celkom ok aj ked niektorym sestrickam a konkretne jednej detskej dr by som odporucila zmenit zamestnanie...

jacka
4. okt 2009

iwusca...ja som tiež rodila pri Balážovi 😉 ..asi preto že sme rodili v jeden den 😀 ...ak myslíš tu super detsku dr. čo ja ....tak suhlasím s tebou.... 😠

a čo sa týka uradov..nemám ani potuchy...všetko vybvoval muž pokial som bola v nemocke...a ja sa tomu vobec nerozumiem...teda nemám prehlad 😅

ja prebalujme zakaždým ked ide papat....a stále je tam nakladené..a sem tam aj v noci počujem ako tlačí....a prebalujme....však nám by sa tiež nepáčilo keby sme bol v sračkách 😉 a možu mat vyšpípanu ritulku

mne dnes skoro celý den drobec spí....a stal sa zo mna monitor dýchania 😀 😀 ..a to som s ním chcela íst von...pokial je teplo 😝

mia dakujeme 😵

petulig
4. okt 2009

iwusca super ti buva baba, teda keby jej to vydrzalo. My vcera super, dnes ani nedufam. Prvy krat mi zaspala o pol osmej , som sa usadila pre telku a do pol hodiny krik tak sa dotlacila mlieckom a dufam ze teraz pospi aspon do polnoci. My sme boli dnes dve hodinky von, poriadne som ju vytriasla na nasich uzasnych chodnikoch,
ozaj potom mi daj vediet kedy budete mat poradnu, mozno sa niekedy stretneme u doktorky. 😵

to prebalovanie, to je ako naschval ked sa napapa je v cistom a potom hned sa doserka, to nema vyznam za kazdym prebalovat. V noci ju necham a okolo siestej ked sa budime tak prebalujem.
inak za chvilu nam drobce asi nebudu tak casto spat co ? teraz sa napapa a ked je dobra konstalacia tak hned znova spi 😀 . Dnes som dokonca prvy krat aj navarit stihla 😀

mia78
5. okt 2009

ahojte, my sme boli dnes na ocnom na Kyjevskom dobra doktorka mila mozem povedat, tak nam preplachli kanaliky a dali kvapky tak hadam pomoze....... a ete aj sopliky ma malinka tak mame pamikoin do nosteka neviem de ich chitila hadam od maleho ten je zase soplavy........a ze vraj deticky male neochoreju ked sa koja a aj tak sme.... 😖

mia78
5. okt 2009

no a ozaj mame odsavacku na vysavac naozaj dobra vec ,lebo stymi rucnymi odsavackamy sa zle taha a nevitiahne vsetko.....

sia222
5. okt 2009

čafte.miuš a aké kvapky ti dala?nám robila jedno očko a teraz vo štvrtok aj druhé ale ešte mu to stále to čo mu teraz robila trocha hnisá tak snád to prejde..ono to aj z tých soplíkov može prejsť na očká mi sme tiež nejaký usoplený trocha.ja som tiež rozmýšlala nad tou odsávačkou na vysávač chvalia to jamám len normálnu.a to musím mať stále rozťahaný vysavač vonku?bo by sa mi ho nechcelo vyťahovať ja mu po kupaní každý den vždy vysajem nštek ak okrem toho netreba.ako to vlastne funguje kam na vysavač sa to napojí?

mia78
5. okt 2009

tie kvapky do ocka su Kanamycin, aj nam iba jedno hnisa ale obydva preplachla.......vysavac musis mat von a dava sa to na tu hadicu a vysavac musi mat vykon od 700 do 1400Watou..... my tiez cistime stale pokupani nostek , toto pouzivam uz ked ma vela soplikov ked sa upchava nosek ..............

jacka
5. okt 2009

mia....ja mám tiež na vysávač...a nemenila by som to za nič na svete...sme boli dnes u dr. som mala pocit že má Petko soplíky...ale vraj nie....zato nás pochválila že pekne priberáme....len moja chrbtica dá za chvilu vypoved 😝

sia ...a ja som si myslela že som stará na vstávanie..ale vidím že nie som sama nevyspatá 😀 😀

jacka
5. okt 2009

prevezmen štafetu otázok namiesto peti...ako obliekate detičky ked idete von?..do kočíka?....sa bojím aby mu nebolo teplo alebo zima..pri prvom to bolo jednoduché..bolo leto...teraz fakt neviem 😅 ...a ako dlho ste s nimi von... 😕

petu..ty nevieš že najlpešie sa kakušká do čistej plienočky?? 😉 😀 😀 😀

mia....detičky zatial ešte nemaju imunitu....preto sa rýchlešie nakazia...neboj zachvílu budu väčšie tak budu ako repa....moj Matko ešte doteraz nebral atb....a to som ho kojila...fíha..pekne dlho...vyše dvoch rokov 😉

jamaat
5. okt 2009

iwusca, s tými papiermi nemáš ísť na sociálku poisťovňu, ale na úrad sociálnych vecí a ten je na Skuteckého úplne vzadu, taký zastrčený, že ho ani nevidno. Tam sa vybavuje príspevok pri narodení, príplatok k príspevku, rodinné prídavky. Na sociálnej poisťovni sa vybavuje len materská, ale to už máš. Len rodný list tam treba zaniesť.

petulig
6. okt 2009

k tym prechadzkam jacki ja tiez nikdy neviem ako ju obliect. dnes ked sme sa vratili chudiatko taka horuca bola asi som ju velmo naobliekala. Vacsinou mame body s kratkym rukavom, dupacky a kabatik taky vatovany. Na tom deka a ciapocka.
Ja neviem napr. ako ju na noc obliect. Ci stacia body, dupacky a spaci vak alebo este aj zakryt.

my mame posledne dni vecerne kojeni aj dvoj hodinove s prestavkami, na nervy. nie a nie spat a ked tak potom dve tri hodinky a chceme jest znova.Takto za chvilu nebude co davat jest krpcovi 😖

mia78
7. okt 2009

ahojte ,nejako nemame cas pisat 😀 jaj dnes bolo teplucko keby tak este vydrzalo dlhsie......

stym obliekanim je tazko raz je teplo potom zima,my mame bodiky dlhy rukav natom tricko dlhy rukav dupacky tak aj spinkame vecer ju zakrijem dekou teplejsou,spaci vak nemam a ked ideme vom taj jej hodim este flisovy overalik a ciapocku,ked je teplejsie tak zarkrijem dekou a mynulu ked bola zima sme mali uz aj fusak...................

aj my tak papame minule som myslela ze jej uz sunar spravim ale vydruzali sme.....

jamaat
7. okt 2009

petulig, všeobecne platí, že dieťatko by malo mať o jednu vrstvu viac ako dospelý. Nenechaj sa pomýliť studenými rúčkami, to nič neznamená.
A na noc je najlepší overal na spanie, v Tescu ich majú za pár korún. Overal (resp. body a dupačky) a spací vak by mali stačiť, prípadne ešte zakryť len tenkou prikrývkou.

A mlieko čím viac pije, tým viac sa tvorí. Tak by to malo fungovať. Takže keď máš málo mlieka, nedávaj hneď sunar, ale častejšie prikladaj, tým by sa mala tvorba stimulovať.

jacka
7. okt 2009

nikto nikde????

my sme mali včera hrozný den...ak spal tri hodky dokopy tak to je vela...stále len reval a reval.....ani ruky nepomáhali...a dnes večer detto... 😝 😝 ....

peti..aj moj je furt prisatý na hlavne ked má krízu...tak sa ukludnuje.....ešte si spraví zo mna živu dudku 😀 😀

treba velmi vela vody pit a jest...do mna to ide ako do odpadkoveho koša 😉 🙂

jamaat
7. okt 2009

pomáhajú aj homeopatiká na tvorbu mlieka a zdá sa, že aj vinea. A zapražené rascové polievky. Niekomu aj čaje.

aine04
autor
8. okt 2009

ahojte kocky 😉
tak vas tie drobce pekne cvicia 😵 , ved na to ich mame, no nie?

jaci tebe sa ti tvoji dvaja chlapi podobaju, alebo sa mi to len zda? vidno ze su bracekovia 🙂
my mavame perne dni posledne tyzdne skoro vkuse. minimalne doobeda je teda poriadne omrncany, a dnes v noci sme tiez trikrat vstavali. myslim ze su to zubky, nasa dr. nam povedala ze mu idu naraz aj dolne aj horne, no tak uz len cakat. jaj nech uz su von, potvory...

este stale ma drobec spoliky tak musime odsavat. ked bol babo tak mu to nevadilo, ale teraz pri tom narobi iny cirkus. uz som sa bala ze na nas susedia zavolaju socialku, ze ho tyrame, tak vrieska.

petulig, presne ako ti jamaat napisala, na spanie su teraz idealne tie overaly-pyzamka. v tescu ich maju teraz aj zlacnene, ja som tiez malemu pokupovala.

petulig
8. okt 2009

cafte.-.no s tym spanim ziadna zmena, raz lepsie raz horsie. To papanie, ono mlieka by som aj mala, ale mi pripada, ze ona si ho nevladze vytiahnut. Papka 5 min a potom zaspi, stucham do nej a trosku podudka a nic spi dalej. Tak ju polozim a za 5 min je hore a znova. Vcera sme to takto od siestej dopol desiatej robili kym zaspalaa konecne. Neviem ci by nebolo lepsie odstriekat a dat jej z flasky.Uz som unavena ako koon kua.

jacka
8. okt 2009

peti tak ju skus zobrať na ruky bruškom k sebe...trochu sa preberie ...a prilož na ten istý .....alebo skus ist do babätiek ..tam jedna super baba pomáha ...volá sa tuším annag

a ked jej dáš flašku tak potom sa rýchlejšie odstavý...lebo jej to pojde lahšie..tak bacha na vec

aine....ved hádam maju spoločnu maminku a ocka...len som chcela aby to druhe bolo trochu viac na mna...ale neva 😉 ....jáj zubky su potvory...tiež som si užila....ale viac mi vadili teploty......máš aj mastičky na zubky....to je tiež super vec 😵 ...tých som sa bála ako čert........teda to letí...vy už máte 5mes.

veru cvičia....mna v noci pekne okakal...tak som musela riadiť...nielen seba ale aj postielku....a ráno ...zase ogrckal...tak že som sa musela kompletne prezliecť......ešteže ho mám....náhodou by som sa nudila 😀 😀 😀

peti..ty oddychuj pokial sa dá aby si neprišla o mliečko... 🙂

petulig
8. okt 2009

cafte, sia sa kde stratila?
no my to mame stale rovnaketo papanie, dnes s tym zacala uz od obeda tak som zvedava dokedy bude na cicke prilepena. Boli sme aj u doktorky a ta povedala ze pribera normalne tak ze sa mam trapit dalej.Ale ako mam fungovat nevyspata to mi uz nepovedala. Bohova pomoc fakt.
dnes sme sa boli v europe prejst po ceste samozrejme zastavka na kojenie🙂 ale potom sme uz vydrzali. Som zvedava co budeme robit ked uz zacnu tie skaredea studene dni.

no a uz idem lebo zase mrnci, stala sa zo mna kojaca masina 😀 a to od pondelku budeme bez tatka na tyzden to bude vyzerat
inak aj vy mate doma taky bordel?🙂 mne sa nic nechce robit a ai nestiham poriadne

jacka
8. okt 2009

peti prídi kuknuť...... 😀 ....nestíhačka 😀 😀 😀 😀

musím padať idem jesť 🙂

jamaat
8. okt 2009

petu, aj u nás je bordel a to už je väčšia, už je to lepšie ako na začiatku. 🙂
Petulig, ak máš veľa mlieka a zakaždým striedaš prsníky, tak je možné, že sa napije vždy len predného mlieka a preto rýchlo vyhladne.
Ak zaspáva, to sa stáva bežne, to aj u nás tak bolo, dojčenie trvalo niekedy aj hodinu, tiež už mi to liezlo na nervy. Ale postupne bude mocnieť, bude vládať sať, takže sa ten čas bude skracovať,moja teraz ťahá max. 15 minút. Spí ďalej, aj keď jej vytiahneš bradavku z pusy? ...........Prípadne skús stlačiť prsník, keď prestane ťahať, vtedy jej to strekne do pusy a možno začne znovu.
Tak bojujte, držím palce. My bojujeme s denným spánkom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre