Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
26. nov 2009

pati a pekné veci maju pre deti?kade sa tam ide ja to tam neznám akurát ten šiva bar je tak narohu a to tam je každý den?či ako?dík
jaci ide asi na trojmesačné niekomu to pichaju skor neviem prečo..

delonko to by ti mal tvoj gyndoš povedať kam máš isť a kedy do nemocky je tam na to určená ambulancia ja neviem presne kde pretože ja chodím inam ale sa to sťahovalo tak baby čo neskor rodili ti poradia..to nie je iniciatíva mamičiek🙂) to by museli byť šiši je to dané nejakým zákonom musíš chodiť tam kde pojdeš rodiť..a veci kukni nedávno sa tu dakto pýtal možno dve tri stránky dozadu čo treba d nemocky tak si prečítaj písali sme to babám niekolkokrát 🙂

baby nechcem zakrieknuť ale žeby tie 3mes boli zázračné??moje dieťa aj dnes spalo do pol 5 ale o 12 sa zobudil dala som mu dudu a buval dalej cez obed pobuval ale malo a teraz zas buva hodku..ja som v podstate šťastná mama 😀 tak neviem prečo som unavená🙂)

jacka
26. nov 2009

tak ja to očkovanie vobec nechápem.......to by nemalo byť v jednom období?.....

ja chcem tiež také zázračne dieta......aspon by som sa vyspinkala......ale dnes....klopy klop......celkom dobre spí v kočíku...bola som asi len poobede 5x..a doobeda 5x hojdať.....tak som celkom svieža 😀 😀

delonko....sia ti už napísala podstané...to ťa pošle tvoj gynekolog ....a upresní ti kde a ako a čo.....ale to máš podstate ešte čas...može sa do do apríla ešte pomeniť 😉

iwusca
26. nov 2009

ahojte
jacka my ideme ockovat az 28.12. takze to je asi fakt podla dr..

a ja mam 18.12. stretavku zo strednej tak som zvedava ci sa odhodlam tam ist...lebo ako poznam nasu triedu tak to bude do rana a to by som asi bola totalne rozbita... 😎 😝

lulu26
26. nov 2009

Caute baby,

sakra, pisem a nohou kocikujem, lebo ani za pana nebude v postielke...bezne zaspavame o tej 22,00 dnes o 3 rano a do 5 sme sa zabavali, asi budem rano zehlit, varit, ucit sa ☹
snad to prejde...
baby chodite, alebo budete chodit s babatkami na plavecke kurzy? viete mi povedat, kde a kto to tu v BB robi? nemaju nahodou nejaku stranku? od kolkeho mesiaca sa da chodit? a kolko to asi stoji?
mne zajtra pride muzik, tak si to s malou moze vyskusat, ale urcite ako na potvoru b
ude dobra a povie mi, ze co si stazujem 😠
iwusca ty chodis ku dr dinajovej? ja mam poradnu 29.12. skoda, mohli sme sa tam stretnut... 🙂
sranda, sme v BB a len si tu piseme, nie aby sme sa aj stretavali 😀

mia78
26. nov 2009

ahojky..
sia tie trhy su pod Priorom v tej ulicke v to dome tak asi v strede je velka brana tak tam.....ale ja tiez nemam rada take strkanice tam ani nechodim aj ked mozno ked natrafis tak aj daco kupis.........

my sme sa boli dnes potarat v Taku uz aj dupacky maju ale prenas uz male......mali tam pekne vecicky ale musime este dorast sa tesime na jar..... potom som si bola zobrat ten baby bonus v DM a hned som aj plienky zobrala vyskusat tak uvidime.......

lulu chceme chodit plavat uz sme o tom pisali ze sa potom dohodneme este mas cas sa plava od 6mesiacou, ale plavat chodia aj domou vo vani ak chces sa my vidi ze od 2-3mesiac.....a tu mas kontakt na tieto http://www.banby.sk/, a jamat chodi na stare hory plavat neviem ci to maju ty istý .........

jamaat
26. nov 2009
sia222
27. nov 2009

Prváááá🙂) miuš a to tam v tom robot dome to kedy býva každý debn aj sobotu?tak sa mi vidí že jeden kurz plávania na jar budeme len my 😀 aspon si oddýchneme a zmena a pre detičky to je ok ja len dufam že sa mu to bude páčiť..bože čo mi ten aké rybičky robí vo vani mám problém ho udržať🙂
no v taku maju pekné veci ale presne ešte velké ale ved rýchlo rastieme🙂)ja som si vtedy pokupila aj z toho japitexu v podlaviciach ked sme boli tehu a že šak ked bude mať rok znosí bo už nmali taký výber bola som posled den a krpec tie roláčiky nosí už teraz🙂 a vtedy mi povedali že bude aj na jesen že mi daju vedieť mailom tak neviem či bolo bo mi nič nedošlo..inak tie vecičky od japitexu maju aj v altoyse akurát s 300perc maržou🙂)

lulu mý sme mali zozačiatku to isté a tie hrátky ranné 😀 som ti písala včera IP a nie že sa mi neodoslalo ale sa mi vypol PC a začal sa rštartovať samozrejme pri predpolsednej vete🙂bud týž mám našich ale ak mi vydá cink a stavím sa konečne dokedy máš muža?

petulig
27. nov 2009

druhaa,my uz mame ranny rev za seboy.teraz uspavam na kolenach.sia dalo sa najst nejake vecicky,kamoska tam bola prva tak mi nahabala.plne vrece mam za par evri musim to pretriedit.
my tu vsetky chodimek Dinajke? ja idem 22hona ockovvanie.

lulu ty si zo sasovej? aj termix je odtial.Kludne mozme dat spicha v meste niekedy .Ja som vcera prvy krat vbehla do outletu v dolnej,som sa tam vytesila fajnove vecicky tam maju. 😀 len by mi bolo treba dve materske za mesiac 😀

sia222
27. nov 2009

čaf..a to na dolnejje zas kde?kua ja zistujem že chodímmalopo obchodoch 😀 😀 😀
lulu chodík dinajke bo som jej ju odporučila ked sa presťahovala do BB nepoznala resp nemala som iné skusenosti ale ja som snou spokojná až na tie tabulky🙂)počuj a v tom robotníckom už sa to tu pýtam velkrát je otvorené každý den? napíš mi na dolnej kde prosím zajtra sa chystám na dolnu niečo vybaviť tak by som kuken dakujem..držte palčoky my sa ideme dnes pichať ja tam budem asi fnučkať moje zlatko malinké..
nechcem ťa peti nasr.. ale ja neviem čo sa deje moj malinký dnes buval do pol 6 a teraz zas zabuval..to už som sa ja v noci budila a kuken na neho či je všetko ok..ale v mudr časakoch píšu že niekt deti od dvoch mes prespia cel noc🙂pepka mi tak spinkávala to je spachtoš aj teraz filipko je zas nočný vták tomu stačí malo spanku a je v pohode zato ona je lenoch..ale som taká nejaká kludnejšia akona začiatku či to je aj tým neviem

petulig
27. nov 2009

tie trhy este dnes su potom az 17dec.a ten outlet je ked ides na namestie tak po lavej strane, bola tam kedysi bizuteria to najdes.vedla je spodne pradlo a ide sa tam do takej pasaze malej na vyklade je napisane exkluz.outlet.
to ti spal od vecera do pol siestej? my sme par dni dozadu mali rekord od deviatej vecer do stvrtej rana ale odvtedy kazde tri hodky hore.to mi nevadi lebo napapa a zaspi,ale to zaspavanie dvojhodinove to je uzas.
aj teraz mi spi na kolnach 40min a bojim sa ju odlozit 😀
vy uz mate tri mesiace vsak? no hadam sa aj my zlepsime.

sia222
27. nov 2009

no od pol osmej včera🙂)aj tak nespím bo sa trhám či dýcha ked stále spí🙂hej už sme mali 3mes..aha asi viem kde bola tá bižu myslím že diva sa volala tak kuknem dík..
ja dufam že sa nezhorší ale cez den ked je hore si vyžaduje pozornosť stále to len odídem do inej izby a vreští naj by bol keby sa s ním niekto stále vykecával a on sa mohol na nom chechtliť

mia78
27. nov 2009

ahojky, no my sme zaspali o 2hej rano to zaspala na chvilu a stale sa budila asi ju brusko pobolievalo, uz my tri dni nekakala ale vraj kojene nemusia kakat kazdy den neviem ..... ☹ a to som si ledva lahla tak zacal maly mrncat sa mu nieco snivalo no uzasna noc ledva drzim oci..... a mala teraz debati s plisiakmi v postielke tiez potrebuje sniekym komunikovat stale....

termixicek
27. nov 2009

Caute zienky,
sme doma, vecer vas docitam, aby som bola v obraze :D
Vsetky vas pozdravujem, my ideme von...
papa

sia222
27. nov 2009

čafte..tak my už sme popichu 😀 to bolo plaču a zrazu usmev na sestričku 😀 no chlap aj na dr sa len rehnil odvážiť bol problém bo hádzal rybičky zas sa smiali že aký je živučký 😀 aj sa predviedol pekne sa zdvihol na ruky na bruchu frajer doma sa tak vobec nedviha tak že je to ok tak som rada 🙂 tak máme 6,2kg ale neviem kolko meráme bo som nestihla registrovať akosi bolo vela ludí a ešte aj pepka na 9r prehliadke..
,iuš možno si niečo spapkala že ju bolí bruško my sme dnes taký spavučký asi to počasie tak hádam nebudeme v noci hore ☹

mia78
27. nov 2009

no mzno ze hej lebo aj mne sarapati v bruchu ale uz aj kakusala tak hadam uz bude dobre...... tak pekne rastiete ..... potom daj vediet ci ste to zvladli bez horucok........mas mali nemaval horucky po tíchto inekciach len poslednu sme mu dali tu hexa vakcinu to je v jednej vsetko a to bola chiba mal chudak take horucky ......

sia222
27. nov 2009

no vidíš tak treba dávať pozor na papku🙂ani velkáči nemávali ale aj tá dr čo som chodila v tepliciach mi vždy kázala dať pol čípku a aj tato dnes že hned ak dojdem domov niekt dr to neuznávaju a niekt kážu že aj od bolesti pri kolikách bo to nie je len od teploty.. ved ked to je raz za čas..ale ja pamatám že velkáčom to dávali do oboch naraz a tato sr to robí tak že do jedne a odva týždne do druhej..inak čo sa týka bruška teraz už malinkým deťom sa dáva brokolica a ja som velké decko a milujem brokolicu ale ked si ju dám idem umrať ako ma bolí brucho ato ja nemám problém mandarinku zapiť kefírom 😀
už si bola u gyndoša?ja by som ajmala isť ale sa mi nechce ☹ už zas to začnem flákat iste ako sa poznám

jamaat
27. nov 2009

Čaute. Pôjdem aj ja pozrieť ten outlet, čo petu spomína. Doteraz som si to nevšimla.
Práve mi prebieha aukcia, predávam tehotenský sveter, tak sa celkom dobre o to bijú 🙂 ....A ja som dnes vyhrala aukciu na nové tenisky Pumy, tak som straaašne zvedavá, či mi budú dobré. Buď mne, alebo Monike. 🙂

Dnes som kočíkovala na námestí v tom daždi, no katastrofa! Bola som si konečne vybaviť rodičovský. ..........Sia, mne tie papiere na rodičovský dali hneď, keď som bola vybavovať prídavky a príplatok. Nemáš to aj ty doma?
A bola som odovzdať plienky, čo som tiež aukciu robila. Také fajné mäkkučké a farebné som objavila. .......Takže preto sme sa dnes po daždi motali. Na igelite úplne stála voda, som to potom vylievala a samozrejme aj kočík obliala.

mia78
27. nov 2009

sia ved prave ani neviem zcoho to lebo si davam pozor, a brokolicu tiez zboznujem ale teraz nehrozy.............a nasa doktorka picha hned do obydvoch noziciek tak som zvedava....... bola som len v sestonedeli a uz my nekazal prist zatial netreba ,a jaj na krv som este nebola ale este neberiem tabl.......

termixicek
28. nov 2009

Ahojte babenky :D
nO nestiham vas docitam tolko roboty mam doma, tak vam aspon napisem...
Ked sme bolo v RS, vysli nam obidva dolne zubky :D uz sme zubaci :D taka som uz rada, znasal to velmi tobre, jednu noc pri tom druhom sme mali taku, ze plackal chvilu, ale inak v pohode.
Vy ste vsetci zdravucki?

mia78
28. nov 2009

ahojky , tak pekne termix ate do zvladli chlapik to 😀 uz bude hrizkat 😀

ja som dnes normalne stihla aj navarit ...mala zatial spi uz hodinu a pol sice som ju dva razi uz pokolisala ale spi 😀
a co idete papkat na vianocnom stole ktore kojite? ja to vidim ze asi kuracia polievka to isti a daka rybka s krumplikamy, kapusta bude vsade rozvoniavat ale bojim sa ju jest aby ju brusko nebolelo......

petulig
28. nov 2009

cafte..no teda dnesna noc bola zatial najhorsia kua. zaspala o druhej a o piatej uz definitivne hore. cez den nepospi doma, len von a to nehrozi aby som taka super,,vyspata,,isla kocikovat. uz dva dni len reve a reve..to sa stale len zhorsuje nie aby sa to lepsilo kua. Nemam cas sa ani vy... 😖 Na nej strasne vidno ze chce buvat, al jednoducho nevie zaspat. Aj vecer s cumlom sa trapi dudle o dusu a nie a nie spat kua. Neexistuju na to nejake kvapky alebo homeopatika, aby sa tolko netrapila chudatko.
tak som sa postazovala, asi ostanem u nasich na noc, lebo aj muz je z toho nervny.

sia222
28. nov 2009

čafte..ja som bola na huštáku dnes a kuken som do toho outletu ale mne sa tam akosi nič nepáčilo..tovaru vela ale nič pre siuškin vkus 😀 ..asi som divná 😀 😀 ☹ a pre deti skoro nič tam nemali..tak idem pozreť do outletu do tesca🙂) jáj bože tie víkendové nakup nemusím ale čo už ked treba

jacka
28. nov 2009

ahojte......

tak vidím že sa trápime s drobcami všetky.......ale nebojte nič...to rýchlo prejde.....a za chvilu budeme len spomínať aké sme boli nervné a nevyspaté 😉

no mia....asi budem variť to čo si písala.....ale len taký šalátik so zemiakmi a vajíčkom a trošilinku cibule.........a kapustnicu možeme len privoniavať 😝 ....ja by som si veru kapustu nedala do pusy....to by som malému nemohla spraviť.....ani žiadne struky....však sa najem ked sa bude dať...no nie

peti a dávaš pozor čo zješ?......či ju nebol bruško s toho...ale hlavne musíš byť aj ty kludná....lebo maličká je senzor....

veru mia.....ked nebuntoší jeden tak druhy...mne konečne Petko jednu noc spal že po troch hodkách sa budil....ale Matko zas zle spal a dovršil to tým že mu lezie po posteli pavuk a štipol ho...tak s všupol ku nám do postele....a nie a nie zaspať....a ked už hej tak za druhý...ach jaj 😝

jamaat
28. nov 2009

termixka, gratulujem k zubálom dračím. 🙂

petu, tak s tebou súcitím! Kto to nezažil, nepochopí. Keď malej evidentne niečo je, to zvládam. Ale ak reve len preto, že nevie zaspať, tak to nedokážem pochopiť a vytáča ma to. Našťastie to najhoršie obdobie je už za nami.
petu, poradiť ti neviem. Môžem ti len povedať, čo som skúšala, niekedy niečo zabralo, inokedy už ale nie. Emka ma totiž stále drží v strehu, stále musím niečo nové vymýšľať. Niečo som ti už určite aj písala, ale nepamätám presne. Takže: púšťam jej relaxačnú hudbu alebo bubnovanie (to zaberá aj na to, že ju nezobudí každé šuchnutie, má zvukovú kulisu), dosť dlhú dobu zaberalo natriasanie zadočkom alebo kývanie zboka nabok za zadoček. Keď bola menšia, zvykla zaspať na kojacom vankúši - urobila som z neho podkovu, položila ju naň, vsunula ruky pod vankúš a tak hojdala. Keď zaspala a ja som pomaličky vyťahovala ruky spod vankúša, tak to necítila tak, ako keď som ju mala priamo na rukách a nezobudila sa tak často. Takmer vždy zabral babyvak, len som sa musela prechádzať, respektíve ju v ňom nepoložiť. To neviem, či si skúšala. Ak nie, môžem ti požičať na vyskúšanie, ja ho už nepoužívam. A manducu všetky ženy chvália, čo majú nespavé deti. Ale neskúšala som ju, je riadne drahá a nemala som ju od koho požičať na vyskúšanie.
Petu, o mesiac by sa to malo zlepšiť, aj keď zázraky sa diať nebudú.

sia, ja som zase v Tescu kúpila pár vecí, lebo vyhrabali niečo zo skladu a pozlacňovali. Ale väčšinou také väčšie, takže som sa trošku do budúcna vybavila. 🙂

petulig
28. nov 2009

jaamat ten babyvak to je take ako klokanka? lebo to mam, tam nezaspi ani omylom. ta manduca to musim pozriet. Ja asi rezignujem a budem chodit stale von, alebo sa prestahujem k nasim a tu na balkone krasne buva. Dnes do rana strasne prdela, tak dufam ze to bolo z toho ze nespala. Ved ja cez den ani poraidne nejem, nie je kedy tak ju nemohlo brusko boliet. Ale nie je normalne uspavat dieta tri hodiny a viac podla mna. Zaspi na chvilu po 15 min. ale za par minut je hore a dokola. dik za rady skusime a uvidime. Ale veru nedavam tomu velke sance.

jacka
28. nov 2009

peti....tak už len vydržať...alebo spinkať tak ako si to skušala.......silno ju zabaliť do plienky a na ruky....ja som mala toto s prvým...a nechcem ta strašiť...lebo každe bábo je iné...ale nám to trvalo dosť dlho 😝 ...tak držím palčeky nech to prežijete v zdraví 😵 😵

jamaat
28. nov 2009

petu, neviem, čo rozumieš pod klokankou. Babyvak je vlastne taký batoh, v ktorom bábätko môže ležať. Niečo podobné, ako kedysi ženy do poľa nosili deti v plachôtke. 🙂 ........toto: http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=125942...

michaela999
28. nov 2009

Ahojte...prepacte ze rusim..chcem sa opýtat ci mi v nemocke daju nejaku koselu na porod alebo si mam nieco zobrat? 🙂 velmi pekne vam dakujem

sia222
28. nov 2009

čafte
michaele pyžamko abo košelu zober ale videla som tam aj baby v erernych možno zabudli tak im dali..

jamat ja som tak minule kupila v teskáči krásne rifle za 3eur a bundu ale na jar už a to bolo tak mimo len mi trebalo na vecko tak som náhodou išla to bolo pri pánskych veciach..
peti a neskušala si sa poradiť z dr? že či náh niečo minule zas nejaká dr v dámsk magazíne vravela že deti by nemali bezdovdne plakať a že je dobré navštíviť aj neurologa a že aj napr niekt deti nemaju radi kupkanie večer tak že odporučaju rano kupkať..no veru aj ja by som ti rada poradila ale tiež neviem ako ale aj tú nervozitu ozaj detičky cítia lenže toje niekedy začarovaný kruh ked nie je maminky vyspatá tak je prirodzene nervná teda ja som ten typ lebo ja potrebujem spánok ono sa to dá nejaký čas ale nie dlho..no snád sa to upraví ale možno ozaj to bruško ked prdkala..skus piť fenilk čajík ja ho pridávam patíkovi do mlička stále bo inak ho bolí bruško takto si pordká ale neplače pri tom od bolesti..
jáj mije luto takých maminiek bo ja som to zažila pri filipkovi..ale určite ked to porovnám som bola aj o dosť viac nervozna predsa prvorodička vtedy kým somsi našla na všetko systém a tak..myslím že to bolo aj koli tomu určite..
ja som dnes kupila vedierko na kupkanie sa tam člapotal sa mu páčilo zlaté to je 😀 čo už nevymyslia..
jamat to je pekné že v plachotke 😀 šak je to tak len dúfam že sa ktým tradíciam a veciam nevrátime až do štádia kedy budeme aj to drievko v tej plachetke trepať na prikurenie na chrbte 😀 😀

mia78
28. nov 2009

michaela lepsie je si zobrat svoju ale asi aj daju......

jacka tak veru ked jaden tak druhy a mali nam tiez pride do postele ale ochvilu odide ze tam nema miesta .......
mne mala nema rada ked je zviazana na pevno......

sia nevie ci si bola vo Zvolene otvorili KIK (oproti metru) sa to vola a da sa tam tiez pokupit a majutam pekne vecicky na deticky....inak ja tiez vetsinou v tescu

idem ja trochen pozriet slavika akurat vyhral Desmod moji oblubeny 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre