Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
31. dec 2009

Ahojte.
No nás zatiaľ choroba obchádza, zato máme ale ekzém. Zatiaľ nič hrozné, ale obmedzujem kúpanie, natieram furt a tak.

evita, k romankovi ti gratulujem, prajem veľa spánku, málo plaču, mlieka tak akurát a radosti najviac zo všetkého. Môj chlop sa volá tiež Roman. 🙂

Sia pekne napísala novoročný vinš, tak sa k nej pripájam a nič už nedodávam. Na zdravie!

jacka
31. dec 2009

ahojte...........

tak ja sa tiež pripíjam k sii.......krásnučké...až sa mi tisnu slzenky do očí 😉 🙂 ........sia nemáš chybičku 😵 😵

petulig
31. dec 2009

jaaj to dnes bude silvester, my len rucime a rucime ked nespime, asi jej naozaj nieco je. Ja sa tiez pripajam, krajsie uz nic nenapisem 😀

mia78
31. dec 2009

aj aj sa pridam lebo krajsie to uz nenapisem 😀 tak nazdravie...

a peti drzte sa a skore vyliecenie.......

jacka
1. jan 2010

Stastny novy roooook 2010 ... nech je krajsi ako ten stary a plny detskych usmevov 😵 😵

mia78
1. jan 2010

tak uz tu mame novy rok 😀

my sme ho mali teda nadherny mala nespala od 20:00 do 3tej rano uz som odpaduvala od unavi zdriemla si asi pol hodku medzitým hruza 😖 nechapem ako to mohla vydrzat.......chvilu kecala potom papala zacala driemat tak zacala revat a dookola....... dnes si to cez den asi odspi.......

jamaat
1. jan 2010

Emka spala, prespala aj ohňostroje a delobuchy, len nadránom buntoší kvôli zubom.

petulig
1. jan 2010

a my tiez kadejak, kym zaspala to bolo lebo furt ju budil rachot z vonku. A od polnoci kazdu hodinu hore na cumel. Som si teda navarilal s tym cumlom kua. Dufam, ze sa to zlepsi ,rano uz negrckala, uz len straaasne vela kadila🙂
ja som zalomila s malou o desiatej zobudila sa pat minut pred polnocou, pripila si s muzom fantou a pokracovali sme 🙂

jacka
1. jan 2010

juj peti...ty piješ fantu?........no tak pekne.,.....si odvážna...tak to ja len čerínsku....kde si ju chodíme naberať.....alebo čaje.......aj to si dávam bacha aký.......aby sa mi toho vela nedostalo do mlieka...............v noci len čistu vodu......a už ani neviem ako chutí fanta 😀 😀

mia...tak čo odspala?......lebo ten moj poklad......spí tiež po pol hodkách a velmi to nedobeha.....ale zato španuje moje nervy......ešte že v noci prespí tu celu hodku dve.....na papanie......klop.klop....a pokračuje v spaní...zato cez den...to ani nevarvím...............ešte že je doma muž.....tak je s tým druhým ...a ja sa plne venujem len nespavcovi 😝 😝

mia78
1. jan 2010

tak trochu odspala doobeda celkom dobre potom sme isli k nasim tak tam nemala sancu dlho spat lebo moj mali a este dvaja bratovy tak dostatocne hlucno tam bolo........teraz zatial spi uvidime dokedy ...........idem chitro lahnut, nekedy mam pocit ze viciti ked si lahnem hned mrnci 😅

aine04
autor
2. jan 2010

pekne takmer poludnie prajem 😀
kedze som tu vcera nebola tak do noveho roku vsetkym babikam vela zdravia, nech nam krasne rastu a posluchaju a maminkam vela trpezlivosti. a vsetkym dokopy vela vela stastia, nech nas caka krasny rok.

ja som zvedava ako sa po tychto sviatkoch zaradime do normalneho zivota, ocinka mame od 18. decembra doma, setril dovolenku aby mohol byt s nami. uz som si aj nejako privykla ze ho mam stale "poruke". inak nam je malinky stale trochu prechoreny, mal laryngitidu, spoliky a kasel nie a nie doliecit.
ozaj jamaat, dik za radu, za ten sinupret, tie huste hlieny a spole mu to uvolnilo, ved uz sa mu nedali ani odsat. teraz ho zas chudatko ladujem klaciovym sirupom, ten kasel ma priserny.

ale drobcek dal nam k vianociam krasny darcek, zacal lozit a uz je k neudrzaniu, ten tak trtúli po byte ze mu nestacim. a viete na co sa dal nalakat? na oplatkovu trubicku 😀 😀 uz sa aj sam stavia riadne na nozicky... boze ako to leti, mam pocit ze vcera sa mi len narodil 🙂

sia222
2. jan 2010

čafte🙂
aine prene ak vravíš že ved sa len teraz narodili..zachvílu si tu budeme písať ako isť vybaviť dochodok 😀 😀 😀

baby ja som takááá truuubaa!!!!ešteže je už druhého bo sa hovorí ako na nov rok tak po cel nie?

už ste niektorá ležala ráno o pol 7 pred domom v pyžame na dlažbe? 😀
išla som ráno hodiť plienku do smeťáka to tak praktizujeme stále bo otvorím dvere a 3metre smeťák nemáme spredu plot od ulice len miesta na parkovanie zamk dlažbu a ulica..no a ako si tak cica idem v muž botách čo si vždy narýchlo šuchnem som nepostrehla že to je len lad ako na klzisku na tej dlažbe a vtej rýchlosti ako vždy..
kua nohe mi vyleteli drb na kostrč jeda topánka na trávniku a ja pekne na znaku rozvalená v pyžame pred domom a som rozmýšlala akože sa postavím teraz🙂))muž ešte spal..tak som sa oprášila nejako a upratala dovnutra tam som sa smiala a slzy mi tiekli od bolesti🙂tak mám fasa narazenu kostrčku kua to bolí..tak ma natiera fastum gelom🙂)
ak bol nejaký sused v okne sa posmial slušne iste len asi ešte spali všetci
toto sa može len mne čaptavej stať 😀 😀 😀

juj naš drobec prežil petardy našťastie ale tu to asi nieje až také hrozné troška každý pobucha a z mesta to až tak nie je počuť moc silnoa buval stále..
nám sa už spanie polepšilo ale zas som asi riešila koliku ako ked sme sa kojili a to bol hlad..ked som mu dala mrkvičku uvarenu aj so zemiačikom na obed išiel sa dojesť a dal si mliečko za tým a žiadne probl s bruškom ked sa vybuva poobede spapká trška presnidávky len zo 6l dá si mliečko a je spokojný a večer len mliečko vypije v klude predtým ho hltal akoby bol tážden na opustenom ostrove a nejedol🙂..jemu už len mlieko asi nestačí..kamoška kojila malnku a mi vravela že jej robila to iste tak jej musela dať príkrmíky od 4 mes..no my máme 4 a pol

jamaat
2. jan 2010

aine, na kašel sa nám zase osvedčil Stodal, je to homeopatický liek, tak asi môže byť aj pre krpce.

sia, no súcitím s tebou, narazená kostrč je katastrofa! ........Vy ste na UM, nie? A deti na UM sa začínajú prikrmovať od 4. mesiaca. Takže v pohode môžeš.

Aj mne už Emka začala liezť. Stihla to ešte v minulom roku. Posledný deň sa zrazu postavila riadne na všetky štyri a vybrala sa do sveta na skusy. Síce je to ešte také, ako keby bola napoly chromá, ale predsa!

sia222
2. jan 2010

čaf.hej sme na um..len som najprv myslela že či som mu nezačala davať skoro to spapkal tak 10l aj to polka na podbradníku tak som vymenila mlieko a prestala som mu to dávať a to bolo ešte horšie on vkuse reval a kopal nohami hlavne po mlieku ako ked je kolika a pukal ako divoch..strašne to mlieko hltal až mu zabiehalo čo som musela prestávky robiť..tak som navarila mrkvu pomixovala včera už aj so zemičkami a je ok aj sa vykadí ako predtým každe rano pekne pravidelne..no asi bude pravda že hladný chlap je nervozny🙂)

stodal mu aj ja dávam troška je uchrchlaný ja mám s tým tiež dobre skus aj s velkáčmi aj ja si ho dávam mne chutí mnam 😀

tak je emka šikulka tk sa nabeháš za nou zachvílu riadne..ja už sa teším ked bude tento vyvádzať aj ked musí byť človek v strehu ja mám rada to obdobie detičiek a toto bude šibal asi bo mu to ide z očí ked sa usmeje a njradšej mám pocit že by visel na strope ako opica ked ho muž vyhadzuje a robi hovadiny tak sa rehoce a škrieka..
bože fakt to uteká rýchlo..

jacka
2. jan 2010

sia..... 😀 😀 😀 no škoda že som ťa nevidela...ako letíš 😀 😀 😀 ..... 😉 😉 😉 ....veru len bud rada že to nebolo včera..... 😉 .......ale zas tá narazená kostrč....to ti teda nezávidím.....len maž.....ozaj...ako reagoval muž ked si mu to vravela 😵

tak tu sa to tu už rozbieha....no mi hroko ťažko sedíme....ale pokroky robí každy den...aj nás to čaká.....sa teším ako bude zase všetko zo zeme dávať rovno do pusy.....taký mini vysávač 😵 😵 😵

veru..letí..akoby sme len včera rodili.......sa mi zda že pri detoch ten čas ovela viac letí...škoda že s nedá na chviločku zastaviť 😵 😉

ja mám doma tiež chlapa.....a to bude drastické ked pojde do práce....som si na neho pekne zvykla......apon bol s tým starším.....a ja som si tak trochu oddychla ked som bola len s drobcom.....takže viem celkom dobre ako to bude ked pojde zas makať........a ja budem jeden nerv.....to akoby som mala teraz dovolenku 😀 😀

mia78
2. jan 2010

ahojte , unas nastal asi dnes zazrak obe deti pospali o polosmej 😀 a ja nechcem ani znicim hrkotat aby sa nezobudili tak tu sedim..........

auc sia to muselo byt teda.....vcera vecer aj rano bolo riadne klzko.......sme isli od mamy vecer a my kricia pozor smyka sa ani nestacili dopovedat my roztiahlo nohy ale som to ustala.........

ja uz tiez malej davam mrkvicku sme zacali aj ked ju kojim aj Mirka som tak zacala .....

tak sikovnici velky uz Matko aj Emka.......uz sa tesim tiez ked bude malicka cupitkat.......

petulig
3. jan 2010

🙂 cafte...sia uz pohoda? Ja som sa tiez natiahla a rovno u nas na chodbe, som si pekne umyla podlahu a zabudla na to a rups. Uz ma bolia nielen kolena ale aj krize. 😎
Mia davas len stavicku alebo uz postruhanu mrkvu? My stavicku sme davali a pohoda, ale ako mi grckala tak som prestala. Uz to vyzera ze je to ok tak teraz nechcem pokusat.
A z jablka stavu by uz tiez mohla postupne? Nam doktorka naordinovala daky vitamin C osem kvapiek denne, uz je tolko tych kvapiek kua ze az.

ozaj to pretacanie na bok to ma byt z bruska alebo z chrbatika? U nas ani naznak tak uz som zvedava co zase bude doktorka kuvikat ze to uz davno malo byt. My zatial komplet vsetsko davame do ust, slintame ako bernardin 😀

mia78
3. jan 2010

caoko, nma zasiehla asi chripka ci co vnoci nenormalna zimnica a potom horucky aj teraz ....

petu je som uvarila mrkvu a pomixovala a to jej davam po troske.......tie vitamini c-bion mame aj my......

otacat s chrbtika na bok mne sa njprv zacala v posteli len za cickou ked chcela papat... a potom zacala aj za hrackami.......neboj len zrazu ti zacne .......

idem lahnut kruti sa my hlava....

jacka
3. jan 2010

neboj peti.....ani sa nenazdáš...len dávaj bacha ...aby to nebolo rovno na zem

no ja ešte nič nedávam.......ešte je času dosť 😉

teda vonku je zase kosa...a ten hnus vietor..brrr

sia222
3. jan 2010

čafte kočeny..
miuš tak sa vylieč..
aj nám dala ten cbion teda kázala kupiť a dávať ja som to nekupila to je cečko velkáčom sa to nedávalo dám mu radšej mrkvič šťavičku čo mám staré knižky tam píšu práve že koli cčku sa dáva drobcom štavička mrkvičková..no možno somurobila chybu neviem ale sme nachrchlaný ani nie vela ale ked sa napije mliečka chrchle chvílu aj troška pokašliava tak pojdem zajtra nech ho popočuva radšej ale ani by sm sa nedivila ved som bola riadne chorá keby to nechytil..tak neviem keby som mu to cčj´ko dávala či ho ochráni..velkáčom sa to nedávalo ani to asi nebolo na trhu..
my sa tiež ešte neotáčame len nabok zato ideme rozkopať všetko a papulujeme ako ja ked mám predmenštruačný syndrom 😀
jaj ani nevravte o tej pomoci ked skončia sviatky sa obesím asi teraz každý okolo neho muž stále na rukách ho má a ked ho položí jačí takže ked bude prázdny dom si to užijem iste bude revkať..bo na dobré sa rýchlo zvyka a tí krpci dvojnásobne🙂
jáj asi mi fastum gel zabral ked mi to hned natieral 😀 😀

peti ja som ešte nepočula že struhanu mrku takemu babu neviem ako mate sotaté skusenosti ale podla mna by sa drhli z postruhanej ..

ja mu dávam šťavičku a skor som robievala velkáčom tak patíkovi som ešte nie že jablčko na takom sklenom struhadle a do toho mrkv šťavičku a piškotik neskor..musím si to struhadlo kupiť videla som ho v starom priore ale už dááávno to som ešte nebola tehu..
a mrkvičku uvarenú pomixovanu nechám z tej vody trocha aby to nebolo ako kašisko a aj zemiačik som už dala a kašičku od nestle s vodou sa robí mu chutí taku redšiu..

no dufam že aj nas nebude tabulkovať zajtra s pretáčaním sa peti🙂no to aj my slintáme a aká paráda že brrr robiť zo sliniek🙂)))a pluvať na celu BB🙂

petulig
3. jan 2010

noo tak ja nejdem este nic davam, dockam este daky mesiac s krumplami a mrkvami. Stavu ano ale sak ineho sa este naje dost.
ozaj sia tvoj maly ma cumlisko vsak? Ako to v noci u vas vyzera? Moja swa teraz zacala budit na cumel niekedy aj kazdu hodinu, vsuniem jej ho naspat a spi. Ide ma porazit, lebo to nerobila a som kazdu hodinu hore kua.

sia222
3. jan 2010

peti ja odkedy mu dávam jedlo také tak je lepší aj bruško..nezje toho vela zas raz za den mu dám také na obed..aj mne by bolo lepšie len mlieko ale ked vidím značný rozdiel v nom a spokojný čo s ním s chlapom🙂no toto mi robil s cumlom najprv len nad ránom potom ako ty píšeš a piskoval a vtedy som zas riešila koliku a to bol ten jeho hlad..teraz niekedy ked ho dám večer do postielky chce dudu niekedy nie a zabuva aj bez nej..abo ju vyflusne a spí dalej a zobudí sa ako kedysi o 4 ale niekedy sa zobudí skor dám mu dudu ale to už dlho nevydrží tak hodku niekedy a chce jesť ale nevypije vela možno je skor smadný suchy vzduch a tak..no asi by som mala byť ticho a šuchať nohami už som to aj mužovi dnes varvela nechcem zakríknuť ale ked porovnám ako vám buvaju deti tak možem byť akurát len rada..a to buva od 19tej okupem ho dá si mličko grgne šup do postielky a za 5 min je tvrdý..no dufam že tým že som to napísala sa to zas nezmení bo už to tak bolo🙂)zato cez den piskuje poriadne teda sa teším na zajtra som sama doma hádam aj na vecko ma pustí aspon🙂

petulig
4. jan 2010

raanko...no tak neviem. Dnes do rana zas to iste s cumlom. Zaspi za pat minut po hodinke sa preberie strcim cumel a spi dalej. Ale to je tak najdhsia etapa tie 3 hodky. Potom uz vymysla. Budi sa kazdu hodinu a furt len cumel dokola. Zeby bola hladna? fakt neviem. Cez den mi stale vymysla pri kojeni. Trochu cucne a s obrovskym revom sa odtiahne a takto dokola.Toto mi robi poslednych par dni. By som to rada stopla este na zaciatku kym si uplne na to zvykne ale ako kua. V noci ju blacat nechcem nechavat ale si neviem predstavit ze takto budeme fungovat ako jedna znama pol roka.

mia78
4. jan 2010

ahojky , peu akurat som citla tu knizku mamaaja ...citala si tam je aj o kojeni a vsetko okolo........kojene deticky mozu papat kazdu 1 az tri takze je to normalne musime len vydrzat a ze im sa pocita ze prespia celu noc ked spia od tej ponoci do siestej do rana....... jasne ze medzi tym sa napapaju ......

..ja som zistila za my mala spi ked zaspi o 11-12 a potom buva medzi cucka jasne a rano ked sa napapa dam jej este v posteli okolo 6stej 7mej tak buva do tej 9tej-10tej..asi si to tak posunula ale uz som tak nastavena ze my nevadi ked sa do polnoci budi a spi po polhodke.....

jacka
4. jan 2010

peti..tak toto mám aj ja....a kde to pár krát spraví...končím...odložím "jedlo"...a idem ho zabaviť.....pretože ked toto robí tak neje....načo sa stresovať.....................aj cez den si robí zo mna dobrý den......tak proste vtedy nedostane..a hotovo..... 😝 ...keby boli hladné tak pekne papuškaju 😉

čo čo čo....celý noc prespia?.....noo...oni možno hej....ale čo my chudence 😒

petulig
4. jan 2010

no mia ja uz neviem, dnes tu bola kamoska a ta mi tvrdi ze su to zuby. Ze jej dole vidi dve biele ciarky. tak bohvie.Lebo toto nikdy nerobila, mala problem so zaspavanim ale ked uz zaspala tak spala Teraz je to opacne. Vyrdzime ine nam neostava, ale sa bojim aby nezacala chudnut ked mi echce jest poriadne. Cucne si dve tri minutky a potom rev a koniec.

jacka
4. jan 2010

neboj..nezačne chudnuť....ona sa určite napapá ked bude velmi hladná...... 😉 ....skus jej dasienka natierať mastičkou na zubky.......sa mi zda že ju dali aj do balička v porodnici.......skus jej vymasirovať..ja to robím a je taky spokojnučký 😵

petulig
4. jan 2010

heej?ze by nam ju dali? ale ja nic take nemam sa mi zda, nevies nazov? Lebo sia pisala ze to vsetko je od pol roka hore..pojdem do lekvarne sa popytat asi aj na nejake homeopatika.

jacka
4. jan 2010

ja som myslela že hej...ale nejak to neviem nájsť....možno mám len halušky.....ale som mala pocit že hej.... 😝 ale v lekárni ti určite niečo daju 😉

mia78
4. jan 2010

petu su masticky pisane od 5mesiacou ale kludne natri ked ma pomoct ...my davame Calgel a sa my zda ze pomaha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre