Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
10. mar 2010

Prvá! 😀

Nejako ste stíchli. Termixka sa ani neukáže, tá teraz zariaďuje odušu.
A radšej nech je zima mrazivá, ako polozima daždivá. Ble!

iwusca, super výsledok.

Booože, zase rozhlas vyhukuje, keď mi Emka spí. 😠

iwusca
10. mar 2010

v nemciach mate rozhlas? to som nevedela 😀 aj my mame a hlasi vacsinou kedy sa ma hrat futbal a ked pridu zeleninu predavat 😀

jacka
10. mar 2010

tretia....

iwus..super....že je všetko o.k.

veru tak radšej nech je slnečno a zimno 😎 😎

petulig
11. mar 2010

raanko, no a vratila sa zima :( mna uz z toho vystrie kua.

rozhlas to je frajerina, aj u nasich a vzdy vtedy ked mala spi na balkone. Vacsinou to zacina Kazikom a jeho uzasnymi pesnickami . A vzdy pride nejaky podnikatel z polska predavat maso pripadne nosnice 😀 😀 mali by to aj v meste zaviest. Ved to kedysi byvalo 😀

mia78
11. mar 2010

ahojky, si vies predstavit rozhlas v meste 😀 na kazdej ulici ine hlasit 😀 😀

maly rano hlasy maminka pod sa pozret snezi a uz som mala po nalade a este sa ho nezbavime azda do konca mesiaca 😠

malemu idu vyberat nosne mandle tak uvidim ako to ideme znasat....... 😲

jacka
11. mar 2010

ahojte....

no mia držím palce pri vyberaní...... ☹ .....potom daj vedieť......

veru asspon deti maju radosť zo snehu....mne Maťko zahlásil že huráááá padá sniežik ideme sa gulovať a stavať snehuliakov 😝 😝 😝

iwusca
11. mar 2010

no tak sme sa dnes boli ockovat a dnes uz ani tak velmi neplakala 😎 ale ten sneh....teda dazd ci co to chce byt 🙄 😝

a dnes som prvykrat dostala aj mrchu 🙄 takze super den ....... 😖 😝 este ze je emka po ockovani ospinkana takze mam klud chvilku

mia drzim palce nech to zvladnete...

jacka
12. mar 2010

ahojte

mia a kedy idete na tie mandle?....dufam že nebude vela kriku ☹

jamaat
12. mar 2010

petu, iwusca, presne ako píšete - Oznamujeme občanom, že do našej obce prišiel súkromný podnikateľ predávať... prípadne ešte ohlásia evanjelické služby božie ........alebo nejakú inú akciu pre dôchodcov 🙂 .........Chvalabohu, že nepúšťajú Kazíka a spol, ale celkom normálne pesničky, posledne bol Biely kvet od Žbirku.

mia, idú vyberať v lokálnej alebo celkovej anestéze? My s Monikou sme zažili oba spôsoby.

petulig
12. mar 2010

janii aku mas plastenku na sportovu verziu? som zistila ze to co mi poslali si mozu akurat tak... mi to vobec nesedi. Dostala si original, alebo si si kupovala?

mia78
12. mar 2010

Jamat to este neviem presne nas objednala na 30teho a ze tam my vsetko vysvetlia a dohodneme sa takze ratam ze az niekedy v aprili mu to budu robit.......a asi by som v celkovej lebo neviem ci to robia malym v lokalnej to si neviem predstavit co by tam robil.......a mali by to spravit jednodnovo vecer domou......

lebo ze na detskom robia tak ze jeden den robia a na druhy pustaju tak to by som nemohla byt prinom......a ja som sa objednala na sukromnu tiez je to v rooswelt....

a dufam ze mu uz nenarastu vraj to robia teraz tak tak uvidime.........

a kolko ti mala Monika ked jej to robili? a aky sposob bol lepsi?

mia78
14. mar 2010

vidno ...výkendujeme 😀 😀 😀

petulig
14. mar 2010

😀 😀 ja som tuuu..poradte mi recept na nejaku dobru tortu, nejaku jednoduchu ovocno tvarohovu..

jacka
15. mar 2010

dobré ránko.....

peti tak skus tu nepečnu....s piškotkami

idem sa pochváliť.......máme zubok...... 🙂 🙂 ...ale keby ste vedeli aký je mrzutý..... 😒 ☹

sia222
15. mar 2010

čafte..miuš tak nech to zvládnete ok..

jaci že aký čas to tu píšeš?nebodaj vstávate tak skoro? my o 5 už bežene🙂)
vy už tu všetci mate zubalky a my nič🙂)hlavne že rožtek zožujeme🙂)
peti na nete nájdeš vela ok receptov..a to chceš len s tvarohom?potom dones moj mužo má rad len tvarohové🙂))
baby tak ja vám zavidím ten rozhlas lebo to je spomienka na prázky u babky ked niečo vyhlásili hned sme tam s babkou leteli vačš pred urad atd a jasné že kažá žena nakupila ako na vianoce🙂)

a veta do našej obce zavítal podnikateľ🙂))tak tá nemala chybu aj tam a pritom je to riadne daleko odtialto..to mali tety na uradoch či hlasia asi spoločné školenie🙂))

jacka
15. mar 2010

sia a ty si sa ked flákala.......si tu chybala...... 🙂 😉

bežne o 5tej.....som si zvykla 😖 😝 😉

petulig
15. mar 2010

cafte..zubky?? maly moze frezovat s jednym 😀 😀 a nemal ziadne teploty? len mrzuty bol?

no my tiez nic zatial. Kopce ako everesty zasnezene ale nic z toho. A do pusy najlepsie vsetko co je po ruke aj tri veci naraz 😀
a dieta sa mi konecne pretaca kua, za desat minut aj desat razy no nervy, ale aspon bude pani doktorka spokojna 😀

a ze sa ma oteplit od stredy? no som ja bohovsky zvedava ako sa vyhovoria v stredu ked bude kosa , lebo uz neverim ze teplo este bude 😠

tuj tortu som chcela tak ovocnu nejaku s tvarohom,nieco som uz nasla, ale reku ci nemate nejake oskusane recepty. Ta sa mi pacila co robila jaamat co ma fotku na FB 😎

gewa
15. mar 2010

Ahojte Bystricanky! Nasa mala Viktoria ma 9 mesiacov, ma uz 5 zubov a ide dalsi.. Musim povedat, ze teploty mala len raz - tuk tuk tuk - a inak v pohodicke. Preventivne sme natierali mastickou na zubky a dasienka a bolo oki.
Akosi mi uz je doma strasne dlllllllllllllllllllho. Niekde by som vyrazila. Dnes som sa potesila, ze svieti slnko a pojdeme sa aspon poprechadzat do mesta a tak, ale vyjdem von a sneh, potom vietor, tak asi este ostaneme doma...a pojdeme len na micro prechadzku, tu u nas na Môlči.... ale uz nech je teplo, vsak toto uz je aka otrava. Ale uz nejak vydrzime a potom kupko, trava, priroda a kopce.... kvietky hura!!!!!!!!!!!! a hlavne pohodicka 😎
Toto leto sice buem mat tazke, lebo budem v nejakom siedmom osmom mesiaci, ale halvne ze bude teplucko. Boli ste babby niektora z vas tehotna v lete? Myslim uz tie vyssie mesiace? ako ste to zvladali... Vraj to asi bude neprijemne... :(

mia78
15. mar 2010

ahojky no my sme vyrazili na prechadzku a skoro nas odfuklo ,omrznuta som prisla no uzas 😝
uz sa tesime na koniec tyzna ked vraj bude oteplenie.

geva tak ty ides mat babo po roku chceli ste tak ci nahodicka 😅
inak v lete sme sa skrývali kade tade po chládkoch nohy puchli a tak ,iba ochladovat niekde...ale vydrzali sme 😀

petulig
15. mar 2010

no presne, my sme tu vsetky boli tehotne cez leto vlastne. Pupkate to bolo teda. Len doma na gauci sa prevalovat ako tulen a von len rano alebo vecer . A posledne leto bolo teda vazne fajnove. No sak take ako tato zima. To ako naschval kua 😀 😀

no idem sa poobliekat teda ked vravite ze kosa von

gewa
15. mar 2010

No super baby! Takze sa mozem tesit jo? Mia78 nechceli sme. Teda neplanovali, ale prislo a je tu 🙂 Chceli sme mat miin.dve deti a asi aj max. tak je to tu a odrodim si to vsetko naraz a potom je svet moj!!! 😎

gewa
15. mar 2010

Tak to radsej asi ostaneme dnes doma. Ked tak fuka... 😲 malickej vzdy zvykne slziet ocicko tak asi nejdem provokovat....Aj ked spoza okna to vyzera super 🙂

iwusca
15. mar 2010

ahojte
gewa tak to budes mat skoro dvojicky 😎 kedy mas termin? ja som tiez rodila v septembri a to som do 6 mesiaca este bola na cypre kde je asi 3x tak teplo ako tu 😝 ale da sa to vydrzat hlavne pi vela vody a co najviac oddychovat co asi bude tazke pre teba ale ved manzel sa moze tiez postarat nie? 😀

ja som bola 1x cez vikend prec na skoleni MaryKay a zvladli to tu bezo mna celkom v pohode 🙂 a som tak pozitivne naladena ze do roka idem byt asi direktorka 😀 keby tam neboli baby co to dokazali aj s malymi detmi tak neuverim ze sa to da 😎

jacka
15. mar 2010

sme boli v poradni.....vážime pekných 9520g........dr..skoro odpadla...vraj mám vynechať jedno kojenie a dať normálne jedlo......tak mám normálne depku.....že či mu nemám dať vobec jesť....alebo ako.....nechám ho hladného či čo?

no my leto ani nespomínajte.......nekonečné......fuj......asi ako táto zima 😠

petulig
15. mar 2010

maaaariska teda ja cumim 😀 😀 petko je riadna chlapina. Ako casto sa kojite jani? A v noci?

mna by mohlo aj roztrhnut ale tolko bude mat moje dieta ked bude mat rok a pol tipujem🙂 my sme stale na 6200g. Ale parada, bude zdravy ako buk.

my dnes spanie uzas, ani dnu ani von, teraz vresk hodinu pred spanim co nebolo ani nepamatam. Tie zuby to je svinstvo, no naco nam to je kua.

bamb27
16. mar 2010

ahojte krasky, ja by som mala taku otazocku, mozno by mi niektora z vas vedela poradit, ak mate skusenosti s rooseveltkou...
ja idem o tyzden do nemocky k Dr. Paluchovi na sono, do tej sono ambulancie.. a potrebovala by som vediet ci tam robia to sono "vnutorne" alebo "cezbruskove" ..nech sa viem prislusne obliect, nohy oholit a tak 😅 ..ze ak by som vas neobtazovala touto otazkou a vedeli by ste mi poradit, tak by som sa velmi tesila 😉

jamaat
16. mar 2010

No čaute babuchy, opäť som k vám zavítala.

mia, lepšie bolo v celkovej anestéze. V lokálnej katastrofa, lebo to sa krvi nahltala, potom z toho zvracala, vyplašená z toho všetkého - OTRAS! A narástli jej znovu. Potom bolo v celkovej a pohodička, nič nevedela, žiadna krv. A odvtedy mandle OK.

petulig, mám originál a pasuje normálne. Aspoň si myslím, lebo ja som s ním nebola v šporťáku, ale sa mi zdá, že chlap ano a nič nedudral. 🙂

bamb, vnútorné sono sa robí len úplne na začiatku tehotenstva, potom už cez bruško. Ale nepamätám sa, kedy bol prelom. A ani som nechodila do nemocky, moja doktorka mala vlastné sono.

mia78
16. mar 2010

ahojte my sme sa boli von vyfukat to asi neprestane ......

jacy no pekne ziveny a neboj nebude hladny das mu vyzivku postupne si zvikne...........

my mame 7.35kg a to ze pribrala pol kila za mesiac tak ze to len novorodenci tak priberaju povedala doky......

bamp myslím že do dakeho 3tieho mesiaca sa odspodu pozera potom cez brusko......

bamb27
16. mar 2010

jamaat, mia78 dakujem, ja som sa rozhodla chodit k Paluchovi, takze vsetkym si prejdem v nemocke, je to trosku nemotorne.. ale takto to chcem 😉
no tak uvidim, len som chcela vediet ci neviete konkretne, lebo sa mam dostavit do tej ambulancie.. sono mi este robene nebolo, tak som zacala rozmyslat, ze ci tam nemaju len rovno cezbruskove, to budem v 10tt

gewa
16. mar 2010

iwusca termin este nema presne stanoveny. budem vedeit bud. pondelok. mneila som doktorka tak musim chvilu pockat kym ma vezme... ale uz sa strasne tesim, lebo neviem co s mimi je.. bol asom zatial len na jednej prehliadke, kde mi pptvrdili graviditu ale tehu knizku mi este nedali, ze potestoch a pod. odoberali krv. ale neviem nic, lebo som zmmneila toho dochtoreka...

Iwus a co robis s Mary Kay? Normalne ides podnikat? Mozno by som do toho isla... len neviem ake su podmienky. To je nieco ako Oriflame a pod.? LAe na nejake skolenie by som hned vypadla... to to ma na tom najviac oslovilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre