Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
12. aug 2010

čafte..chce ma tu niekto naštvať???:DD peti to akože zlá noc o 4tej?? nevymenííme deti?? 😀
miuš neni mu z neho ťažko on ho miluje vychlonce flašku hodí ju a spí a to robí každe tri hodky:(( a hladný nemože byť šak i
on zje vela bruško ho nebolí bo to mám odsledovane už po tých našich bruchaboloch..je to rozmaznanec :D to ma taký zvyk blb a idu mu zuby tak sa tak asi potrebuje flaštičkou oblbnuť ked neni cici:DD
skušalal som mu dať čaj nechce čaká kým mu dam mlieko a pak spokojne zahajá🙂) a mna ide ved viete čo:D
ale dnes som mu povedala nech si večer dá že v noci mleko neuvidí tak sa rehotal na mne šušník má viac rozumu ako si myslím..no som zvedavá či sa mi to podarí

marys001
12. aug 2010

@sia222 tak ja som na tom uplne rovnako fakt ako cez kopir!!!
@petulig tak ja budem s tebou kocikovat vonku aj v septembry neboj len co som tu uplne sama s radvani???????nikto tu nebyva s vas??
@evinkal podla toho ktora nemocnica tato bystricka ?ak ano tak nic moc bola som tu amniocenteze a strachota!!!!
@lillytka tak mas super maminka nakupila ty sa budes len vytesovat.

evinkal
12. aug 2010

@marys001 áno roosveltka.chcem totiž vedieť či okrem mňa má niekto také skúsenosti ako ja.už tri krát nanič a mám ísť na operáciu,ale nechcem riskovať že sa nevrátim domov..lebo táto naša nemocnica...no strach.3 krát nás lízla smrť

kobylka84
12. aug 2010

Ahojte, nechceli by ste vyskúšať" jazdu na konikovi s vašimi deťmi"? Nejedná sa jazdu na koni v pravom zmysle slova. Ide o tzv. cvičenie na koníkovi pre ovplyvnenie správneho vývoja dieťaťa. Kľudne môžete začať aj s malými dojčatkami od 6 mesiacov. Vykonáva to skúsená fyzioterapeutka-hipoterapeutka na kľudnom koníkovi pod odborným vedením. Jazdenie sa vykonáva v okolí ZV cca 20 km od BB. Ak by ste mali záujem zavolajte na 0904256099.

iwusca
12. aug 2010

ahojte tak som konecne doma 😎
vidim ze spanie je stale problem...u nas je asi najvacsi problem zaspavanie...lebo ked zaspi tak uz spi az do 9 rano...ale okolo tretej si ju prelozim k sebe lebo sa zobudi a v postielke uz nechce zaspat potom...
a my uz mame 8 zubov mam pocit ze jej vysli vsetky naraz ...a cistime tou kefkou na prst len uz musim davat pozor lebo hryzie 😀

a btw co s tym cvicenim? zacali ste niekto niekde chodit?

iwusca
12. aug 2010

a mame aj prve ozajstne slovo naucila sa hovorit brada a aj na nu ukaze 🙂

bobocka
12. aug 2010

@iwusca brada? 😀 to je dobre 😀 riadne sikovna teda.ten moj len tak kadejako haka-mamamama,baba,eve...nic konkretne.vie robit rrrrrrrrrrrrrrrrrrr,takze rackovat nebude isto.dnes zacat robit s jazykom ako kon to klo klo,ale nespaja si to s konom,len to robi,tak ked to spravi,tak hned hovorim,ze ako robi konik?ale on ma ma na salame 😀 .vie ukazat aky je silny to zatne pasticky a zacne sa pucit-riaden ksichto 😀 ale slova nic moc veru u nas 😖 .inak kocky k tomu zaspavaniu.ja som mala doma peklo.fakt som vstavala aj 10x za noc niekedy.a zakazdym ked sa maly zobudil som ho kojila.som si myslela,ze koli tomu sa budi ale mylila som sa.ked mal misko 8mesiacov zo dna na den akoby utalo.spal 3 hodinky v kuse a potom ked sa prebral,tak som mu namiesto kojenia dala cumlik,pritulila som si ho a on znova zaspal.takto to pokracovalo aj ine noci,proste som mu nedala mliecko ani vodicku ci cajik,len dudku,pohladkala ho a on spal dalej . a teraz je uz nauceny tak,ze mi aj 8-9 hodin v kuse prespi.potom sa nadranom prebudi,odkojim ho a spime dalej.nocny spanok je 12 hodin takmer vzdy.tak skuste takto,mozno to zaberie.a zaspavame behom 10 minut pri kojeni.to potom ked na cici zaspi,tak vystihnem slabu chvilku ked trosku povoli pusu a strcim mu tam cumlik,dudka dalej a spinka.dudku mame len na spanie.cez den malokedy.on si ju vobec nepyta a teda nemam dovod mu ju cez den dat.inak kocky vy kocikujete len tam kde byvate?to ja sa tulam po bystrici.som zo sasovej a dnes som napr bola na thk.mna to po sasovej uz tak nebavi.stale to iste.tak sadnem na bus a odveziem sa hocikam.vsak je to zadarmo 😉aj misko ma teda stale co nove obzerat 😉 inak a ten graniar ma laka koli tym krasnym domom tam.na realitybb som casto a snivam a snivam a potom sa v reali v mojej 3izbovej kralikarni preberiem 😠 .mat dom je parada.decka po zahrade mozu behat,grilovacky sa v lete konaju....parada. a graniar nie je daleko.take okolite dediny ako su salkova ci badin,to mi je uz daleko.ja musim mat mesto blizko.ja som mestske dieta.mne by to chybalo.inak v sasovej v rudlovej je tiez fajne miesto na byvanie.tam mat domcek...jaj ako dobre by mi bolo 🙂

jamaat
12. aug 2010

@sia222 No dobre si vykorčuľovala z tej starej mamy 😀

@bobocka Moja Emka stále ani jedno slovo. Stále len hmmka. Občas si bľaboce, ale keď chce niečo povedať, tak len prstom ukazuje a hmmka.

Do Tesca hádam zbehnem, tielkové body nám treba. Ale inak sa už krotím, lebo letných vecí máme na 3 decká, to som fakt riadne prehnala. A na jeseň a zimu už tiež dosť toho mám.

bobocka
12. aug 2010

@jamaat ta akcia v tescu je myslim do konca augusta.ja som inak na teraz s oblecenik skoncila.do tecsa uz len po papu pojdem.este tak ze ponozky nam treba a ciapocku na september oktober,taku co je iba bavlnena no na uska,taky nejaky predchodca zimnej 😉.po topanocky tiez pojdem az v septembri asi.aj ked deichmann ma vemi mile.dnes som tam objavila krasne za 30euri.kurnik,to je az dost na to,ze to 2 mesiace mat bude 😒 .a teplejsie veci az neskor chcem nakupovat.postupne.teraz keby som to nakupila,tak mi potom bude luto,ze uz nemam co nakupovat 😉

sia222
13. aug 2010

čafte.peti on spal ok tak dva týždne ale to už bolo davno..resp on spí len potrebuje cucať mlieko 3-5x za noc hodí flašu a hajá dalej a to je ten des pre mna..šak už rok nespím:((
cez den je ok prehrá sa vonku ok akurát dať bacha aby si neublížil ale to je normálka..hajá bud dva abo raz ale v pohode..vysavačom sa prehrá aj hodinu v kuse:D s vypnutým on nepotrebuje hračky🙂klasicke
takže keby noci boli ok kludne sa to može volať už dovolenka:D
dala som mu v noci vodu tak najprv nechcel a pak si dal ale nechutí mu trocha popišťal tak mu nedám ani vodu podla toho ako dlho to bude trvať ale už s tým musí skončiť..bobocka vidíš tebe to pomohlo tak dufam že aj nám

petulig
13. aug 2010

@marys001 z radvane tu tusim nie je nikto, ale ja chodievam kocikovat aj s babami z radvane. Vacsinou sa stretneme na pol ceste pri policajtoch a brusime kade tade.Kludne sa mozes pridat. Budes frajerka, lebo take male babo isto spi cele kocikovanie. Ak bude stale spavat dva krat denne tato moja tak budem musiet dva krat denne niekde stradovat s kocikom kym neprestanu konecne vrtat, Aj ked potom isto zacnu niekde v dome oproti, aby mi luto nebolo. To zas bude..

@sia222 budem zvedava ako dopadnete. Kolko ti vypije vecer mliecka? Lebo tato mi uz stiahne celu flasu. Robim 270ml a potom chrni.
zajtra ideme na tyzden het tak sa tu asi neukazem tak o tyzden budem zvedava na novinky. Kto uz zacal behat , dalsie zuby a prve slova🙂
nase prve je havo 🙂 a snazi sa povedat halooo ale je z toho akurat tak Ha 😀

petulig
13. aug 2010

@marys001 jaaaaj som si to pomylila s tym trojmesacnym co je tu nov maminka..jaaaj uz mi sibe z toho. vy ste uz velky ako my🙂

marys001
13. aug 2010

@petulig to nevadi ja by som brala take male mimco... ale my mame skoro rovnako stare babatka , a vies kde je problem v orientacii v bb ja som stratena ja tu poznam velmi malo veci len takych zakladnych ja sa vetsinou na aute presuvam a potom ked mam ist niekde peso tak .....?
@bobocka fakt je mestka doprava zadarmo pre nas mamicky ?tak to som ani nevedela to teraz pocujem prvy krat, ja bud autom alebo peso ,ale na namestie tiez chodime casto ale to mame na peso vramci prechadzky trak akurat .

mia78
13. aug 2010

@marys001 hej doprava je prenás ked ideš s kočíkom zadarmo a deti do 6rokou neplatia teraz to mám zistene a odskúšane ked som sa vybrala s detmi autobusom aby sa malému odrátalo ža aj inak ako autom 😀 , našťastie som isla nískopodlažným tak ok......ale minule hore my pomohol pán ale pri vystupovaní som sa popučila dole schodami 😖

bobocka
13. aug 2010

@marys001 jasne mhd je zadarmo pre dospeleho cloveka ak je s dietatom v kociku do troch rokov.inak je to nefer k maminkam co satkuju,lebo ony este menej miesta v buse zaberu,ale kedze tam nie je kocik,tak by mali platit.jedna moja kamaratka satkuje,ale ona to ignoruje a nic neplati a ked by ju chytili ,tak ona ma krasnu cistu anglictinu,tak sa na turistu zahra 😀 .v radvani som ja v stredu napr bola 😉 ja si tak bystricou brazdim 🙂 mna to celkom bavi 😉 kludne sa mozme niekedy dohodnut 😉 inak kocky,davate uz do prikrmov aj smotanu?ja idem dat dnes prvy krat,tak mam trosku nervu.sa bojim aby nejaka zla reakcia na to nebola.dam len cajovy lyzicku,trosku,uvidime 😖 .

mia78
13. aug 2010

@bobocka my sme už papali smotanu mäsko na smotane kolienka a pohoda a aj grísik s plnotucného mliecka chutilo a nic jej nebolo - ale každé dieťa reaguje inak tak uvidíš......

iwusca
13. aug 2010

no my uz hovorime kadeco len jej este nerozumiem 😀 napr. brm brm je auto ale ostatne len hadam 😎

som bola aj ja v tom tescu dnes a sme nakupili akurat kase a prikrmy, oblecka my mame dost od sesternice a velmi pekne a niektore su aj nenosene lebo toho tiez vela nakupila a potom to nestihli znosit...tak aspon usetrime 😎

o autobusoch a chodnikoch v bb ani nehovorte...som sla dnes peso z toho tesca smerom do kremnicky a od pivovaru je to katastrofa 😝 obrubniky pol metrove a take diery ze dovidopo 🙄 a musime asi novy kocik kupit, daky sportak lebo ten nas sa sice da urobit na sportak ale je strasne tazky a sama ho nezvladnem do busu....nemate dake napady?ze aku znacku alebo kde maju dobre ceny lebo zase 200 ecok sa mi nechce za kocik davat...

bobocka
13. aug 2010

@iwusca a preco by si mala trepat kocik sama do busu? to nemyslis vazne!!!!vsak si poziadaj hocikoho nech ti pomoze.ja si stale pomoc vypytam. a ked tam nie je nik,co by mohol pomoct,tak ide sofer.nie raz sa tak stalo 😀 koli tomu novy kocik nepotrebujes.to si uz rovno pockaj na golfac na buduce leto. 😉 ja mam graco quattro tour deluxe a ani by ma nenapadlo ho sama do busu dvihat.je to normalna trojkombinacia a pre zenu dost tazka.do kufra auta ho nevladzem dat.

iwusca
14. aug 2010

bobocka ved nedviham sama by ma asi zlomilo 😀 len u nas sa velakrat stane ze idem sama z nasej zastavky...este ze ma bus sofera inak neviem neviem 😀 a u nas nie je ani chodnik takze aj do nizkopodlazneho mam problem nastupit...

a dnes sme boli od 14 do 18 v meste bolo tam chodulove divadlo 🙂 a po dlhom case mala zaspala aj v kociku a teraz uz tiez spi...asi sme ju riadne unavili lebo zaspala hned 😉 asi aj zajtra pojdem 😀

mia78
15. aug 2010

@iwusca aj dnes je este to divadlo? alebo je nieco v meste ? by som šla pozret s detmi

jamaat
15. aug 2010

No tak vy už začínate rozprávať a Emka stále nič. 😕

lillytka
15. aug 2010

@petulig peti, az taka frajerka by som pri tom kocikovani nebola...lilly momentalne neznasa kocik a vzdy, ked ju donho dam, tak do dvoch minut place ako keby ju rezali...takze by ste sa jedine za mna hanbili a zurili, ze lilly budi aj vase deturence 🙂
baby, ako kukam, tak vsetky mate starsie deti ako ja...zaujimalo by ma, ci ste s nimi chodili niekde plavat a co odporucate? dakujem za info 😉

bobocka
15. aug 2010

@lillytka joj moja oblubena tema 🙂 plavanie s miminkami 🙂 ja chodim s miskom do megagymu to je v radvani v starom tescu.je to tam super podla mna.ja som velmi spokojna.kurz je 10 plavani a stoji 90eur.je to fajne drahe,no co uz.kocky niektore chodia aj na stare hory,ale kedze ja auto nemam,tak to nepripada v uvahu.tam je to o 20 eur lacnejsie,no mozno ked zaratas cas a benzin,tak to narovnako vyjde.my sme s miskom absolvovali zatial polokurz (bolo to len 5 plavani pred augustom-august sa neplavalo)znova sa zacne 7 septembra.ale uz teraz po 18 auguste budu mat kurzy porozdelovane a treba sa co najrychlejsie prihlasit ,lebo september byva vraj narva.ono je to nezavezne prihlasenie teraz este.plati sa az ked kurz zacne.ja chcem chodit len v septembri.90 eur je dost na nas a potom od polky oktobra ,ked ten jeden kurz skonci ,zacnem chodit s miskom na nasu plavaren.teraz ju prerobili ,je to tam super vraj a od septembra ju maju otvorit 😉podla mna je super ziskat prax z plateneho cvicenia a potom sa sama hocikedy ist s drobcom na plavaren vycvachtat.inak lilly je akurat vek na zacanie-my sme mali v kurze deticky od 3 mesiacov az po mojho miska.on bol najstarsi.jedno plavanie je asi polhodinka,viac mimi aj tak nevydrzi,po plavani sa chodi do sauny ak maminka chce a cele je to tam velmi mile 😉v bazene je naraz najviac 6 deticiek. robia sa kadejake rehabilitacne cviky s mimcom.pri tom sa spievaju kadejake detske riekanky...no mile to je 🙂ak by si sa pre to rozhodla,tak ti o tom popisem viac. http://www.banby.sk/contact.html tu mas na nich kontakt 🙂

bobocka
15. aug 2010

@lillytka no este som zabudla,ze ked kurz skonci nadvezije nan druhy a treti a tak.tam uz je to plavanie samozrejme narocnejsie pre deticky,ak by robili stale to iste,tak by ich to asi nebavilo a predsa nie je dovod stale za to iste platit.my ideme teraz do dvojky,ale takej jemne pokrocilej,nie klasickej kedze my mame len polokurz za sebou 🙂

iwusca
16. aug 2010

mia myslim ze to bolo iba v sobotu ale teraz cez vikend by tiez malo byt nieco ....mysli ze sermiari alebo nieco podobne skus pozriet plagaty ak pojdes cez mesto

lillytka
17. aug 2010

@bobocka dakujem velmi pekne za info...budem to musiet ist obzret a dame sa na to 🙂 este ma napada jedna vec, mozeme tam chodit obaja s manzelom alebo len jeden rodic? a je tam na vyber viac terminov (teda rozne casy v jeden den)?

bobocka
17. aug 2010

@lillytka jasne,ze mozte chodit obaja,no do bazena moze ist len jeden vzdy.to je jedno ktory.mozte sa striedat kludne.tam je velikansky priestor pred bazenom,tam mozes aj polku rodiny zavolat sa prist pozriet 😀 .skoda,ze sa sem neda dat video,by som postla aby si vedela ako to tam vyzera.sa sa uz ako mala tesim. 🙂 ono sa chodi plavat bud utorok stvrtok,alebo streda piatok.ono ta instruktorka je v bazene hadam od osmej do jednej a mamicky s kurzom len chodia dnu a von (ako som uz pisala jedna lekcia trva polhodinku)🙂 .my sme mali napr o pol jednej naposledy.teraz neviem na kolku nasa skupina bude.budeme si tam musiet zavolat.ale ak budes chciet od nich priamo info alebo by si sa chcela zapisat,tak im zavolaj co najskor,lebo vraj september je riadne plny vzdy a uz ked sme sa my nezavazne zapisovali,tak tam bolo uz poriadne vela mien.

bobocka
18. aug 2010

baby a vy kde ste? 🙂

jacka
19. aug 2010

@bobocka .....túúúúúú 🙂 🙂

bobocka
19. aug 2010

@jacka ved vas tu vobec nevidno.flakate to 😀 .ako sa mate?ako drobci? my sme ok.vcera sa mi podarilo dat miskovi do prikrmu smotanu a potom co to uz chudak zjedol som zitila,ze bola stara 😒 .ziadna reakcia na nom,no volali sme na pohotovost pre istotu a tam doktorka,ze az po roku mu mam dat smotanu,ze je este skoro (poznam kocky co uz davaju ) ale ze by to malo byt ok,ze ak by daco bolo,mam mu dat zivocisne uhlie.no ale michalko je uplne ok. a bola som vcera(ci predvcerom) v babysvete a kupila som miskovi chicco nocnik (za 6,27euri-no nekup to 😀 ) s len tak som ho skusila tam dat a on sa hned vycikal.dnes som ho tam dala tri krat ,vzdy po velkom jedle a vzdy tam nacikal a aj kopku nechal.ja fakt neviem ci to bola nahoda,aleboo to hned tak dobre pochopil.no uvidime.ja ho na ten nocnik silit nebudem.to isto nie.sama som zastancom toho,ze od roka a pol ucit babo na nocnik uplne staci.ja som ho tam posadila len aby sa s nim skamaratil(vela deticiek sa boji) a on sa skamaratil hned 😀 .uvidime co z toho bude,no pojdem na neho lightkovo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre