Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
3. sep 2009

taaak som sa dovolala, sestricka mi prehodila cisielka.
4413173 ambulancia na urgentnom prijme. Mam prist na osmu rano pondelok. Taka mila sestricka 😵 tak sa sup niektora objednajte aby som nechaosila sama. 😀

jacka
3. sep 2009

petuling...už s svojmu pojdeš len po šestnedelí....... 😉
inak tam maju chaos...lebo mne včera povedala že to bude bývat v stredu..a stále iný dr. ....tak ja už neviem 😅
a zoberu ta....lebo ideš na CTG a potom ta aj vyšetria 😉

loren
3. sep 2009

baby neviete kde by som nasla fotky nadstandardnej izby na gynekolog.-porodnickom oddeleni? neviem to najst

sakalka
3. sep 2009

Ahojte baby už vas dlhšie sledujem na tomto fore , ja len chcem sa opitať že ta B1 je na oddelenni polikliniky alebo už v ložkovwj časti , kde su aj porodne saly , mne tiež kazaly priisť tam v piatok , lebo som už po termine ,ale len mi povedala že na 1 poscjodie , B1 , urgent , a tiež ma zapisovala do zošita , dufam že tam nebudem velmo bludiť , inač ja som cely tento mesiac chodila hore do tej ambulancie čo ju teraz zrušili , iba jeden tyžden tam nikto nebol , ked odyšiel Vodecky, potom som tam išla na CTG a bol tam doktor , že pan primar rozhodol že do konca augusta ešte to necha .Ale teraz mi kazaly priisť na piatok a že už hore sa ruši ambulancia , že bude fungovať iba rizikova čo je tam vedla na druhom a že ich tam presuvaju. A vôbec neviem ako to bude dalej ani s CTG , ale mna to už nemusi trapiť , doki mi povedal že ak do zajtra nič , tak ma v pondelok už hospitalizuje a asy vyvolavačka alebo čo. Ja len neviem prečo neoznamili vašim ginekologom že to funguje do konca augusta ,a ak im to poistovna nepreplati tak vas vyšetrovali zadarmo , ale poviem vam to bol teda rozdiel , prvy tyžden nas tam bolo asy 40 na chodbe , a po tom akože zrušeni tak cca 10 tak som ani dlho ne čakala , iba raz na sono , lebo ma poslal po vyšetreni a tam bolo vela žien aj ine nie len tehotne .
loren , ja som niekde našla tu nadštandartku ale nejsom si ista či to nebola vo Zvolene, skus si kliknuť poliklinika ruzvelta či ako sa to piše , ono ti vyhlada a tam si pozrieš aj porodnicu ak maju foto ,mne sa zda že take tam nebolo , iba adresy kontakty na primara , no skus

lucka0122
3. sep 2009

na stranke nemocnici je odfotena ta izba jepekna ale naco zbytocne peniaze..babulenechcete pre crobcekov nove original znackove supravicky alebo topanocky adidas nike pumaa tad...

petulig
3. sep 2009

no ja uvidim v pondelok. Mne vravela ze cez urgent sa tam dostanem, tam je tusim velka sipka ale cez lozkovu cast to tam tusim je. Ale nie som si ista. Bude sranda. Najlepsie keby som dovtedy porodila a bol by pokoj.
Potom je tam ale pekny bordel, ak ta ambulancia fungovala aj nadalej.

zuzik25
3. sep 2009

luci a mas nejaky link kde sa to da obzriet, pripadne nejake fotecky? lebo musim babule nasej uz cosi pozhanat na jesen a zimu a nieco take by bodlo, dake supravicky a tak.

jacka
3. sep 2009

petu len ma pekne čakaj s porodom 😉

ja som tam tiež pekne bludila...ale kde som to našla ja 😀 😀 😀

aine04
autor
3. sep 2009

cavte 🙂

sia to je dobre ze Patulko je taky papajko, to mas len samu radost 😵

jackaaaaaa, no konecne si spat, vcera som na teba myslela ze ci sa este do porodu ozves, tak si to stihla...

zuzik, idem k nasej dr., len do pol roka som viazana zmluvou u tejto a potom prechadzam smer sasova. tak vy uz tiez dokrmujete? ako zacinate, obedikom? ja davam na obed varenu mrkvicku, rozmixovanu s troskou prevarenej vody. matulko sa ide za tym zabit, asi som ho mlieckom uz len hladovala. dnes som pridala zemiacik a chutilo. nastastie. ale zato binec je z tej mrkvy poriadny 😔

k nadstandardke - baby myslim ze to sa mi oplatilo zo vsetkeho najmenej. je to obycajna izba len krajsie vymalovana a si tam zavreta cely den sama. akurat je vyhoda ze navstevy mozete mat na izbe a nemusite byt na chodbe.

jacka
3. sep 2009

aine..a ty už enkojíš že ste začali dávat takuto papu 😕 😅

no stihla....hádam ani nikdy neporodím 😝

aine04
autor
3. sep 2009

jaci praveze kojim... a nestaci to 😔

jacka
3. sep 2009

tak to máš riadneho hladoša 😉 ..a v noci ako spinká?

aine04
autor
3. sep 2009

v noci sa este na papanie budi, ved to je prave problem, on uz bol schopny pytat papat aj 11-12 krat za den... ma viac ako 6 a pol kila, takze co som stihla nastudovat, je to uz dost na prikrmovanie. ale aj dr. povedala ze najnovsie sa odporuca uz od toho 4. ukonceneho mesiaca zacat, ak je babo velke, vraj je aj dobre zvykat ho skor na normalnu potravu, deticky co su dlho iba cisto kojene maju castejsie celiakiu. tak ja uz neviem, raz sa vravi tak, raz onak, furt pride nejaky doktor s niecim novym 😒

tak a tvoj malinky sa este stihol zvrtnut, no to je ale opicka zlata, zachranil mamu pred nozom 🙂

jacka
3. sep 2009

ved som sa mu vyhrážala tak sa malinký zlakol....betár 🙂

inak ta celieaka býva väčšinou dedičná...ja som Matkovi sem tam pohodila aj čosi skor....ale velmi som to neprehánala...hlavne že tvojmu chutí..niekto ma s tým dost problémov 😒

ja som sa riadila podla seba čo bolo malemu najlepšie..aj ked mi dr. vravela čo mám a nemám...a je tu celý a zdravy

aine04
autor
3. sep 2009

dobre si sa vyhrazala 😀, ale mozno aj dieta je to od prirody poslusne 😀 😀

ano to je pravda, ze mama vyciti vsetko najlepsie. len ked krpec dostal tie hnacky tak som schaosila a nevedela som vobec nic, len som zi zelala aby bol malinky zdravucky.

jacka
3. sep 2009

tak to ti verím....hlavne že mu je už dobre 😉

no dufam že bude poslušný a už sa nebudem musiet vyhrážat 😀 😀......ešte mi bude stačit ked prídem do porodnice porodím hned a šup domov 😀 😀 😀

aine04
autor
3. sep 2009

neboj, presne tak to bude 😉 😀

jacka
3. sep 2009

no to dufam...sa neviem dočkat ked už budeme domka 😉 ..a potom to len začne 😵 ..a ako velmi rýchlo mi to ubehne a zachvilu mi bude odvrávat čo chce jest a čo chce robit 😀 😀

petulig
3. sep 2009

😀 jaj ale strasne rychlo to ide. Len nedavno sii rodila aine a maly uz 4 mesiace. Ja sa tiez obavam ze ak bude papkacka po mne a po tatovi tak budem prikrmovat tiez urcite skor. No ved uvidime. HLadne tie nase dietky nenechame.
jacka a dokedy mam cakat s tym porodom ? 😵 aby som malej povedala.Aj ked myslim,ze skor by mi natruc urobila 😀 a just by vysla skor.
jaaj idem si palacinky urobit, nenormalnu chut som dostala. 😝

mia78
3. sep 2009

caute, aj ja som si dnes obehla ctg som myslela ze aj porodim kym pridem hore dole 😅 ,
tak babulky budem vas tam od pondelka cakat,tak hadam pridete uz rodit ... 😀 , ja idem pod noz presny den neviem ale do stvrtku ratam zeto bude........ tak ma spoznate tak sa prihovorte lebo petu a jacka vas asi nespoznam bez foto... 😀

loren
3. sep 2009

no ja som to na tej stranke hladala a nenasla ziadna galeria ani nic podobne 😒 a keby nebolo mojho stavu tak kaslem zvrchu na to ale kedze som si zavarila neviem si dost dobre predstavit ako sa budem na tych barlach smajdat cez celu chodbu ci uz na wc alebo do sprchy alebo jest 😒

loren
3. sep 2009

no nasla som to ale tam je len ta za 1000 sk nie za 500 ako uvadzaju aj tak to sa mi uz zda vela 😒 no dufam ze su tam sestricky mile a pomozu mi dako s babom potom aj s ostatnym ked ja tak nerada obtazujem druhych 😒

petulig
3. sep 2009

miaa drzim palce, vyzeraj ma 🙂 najlepsie keby som ta tam uz v pondelok cakala s malou v naruci 😀 ale musim pockat na jacku. Som len zvedava ci ona pocka na mna 😀

loren mne sa to zda dost za tu izbu. Mas sice sukromie ale skor ti to ubehne ak budes s nejakou mamickou na izbe a aj ti malu postrazi ked budes potrebovat odbehnut

sia222
3. sep 2009

čafte babky.no ale píšete riadne 😀
aine ten fakt asi prejde na klobasku zachvílu...niekedy sa nevie dojesť
večer išiel spať o pol 9 papkal a nie že sa zobudil ja som sa zobudila o pol 3 až ma strhlo na hodinkách že či žije ked je tolko a neplakal na papkanie a ten si buval tak som ho o 3 jemne zobudila tak sa zas nadundal a spal do 7 😀 😀 ale máva koliky večer teda neviem či to su koliky krčí nožky alebo je taký hladný bo ked mu ešte dám a fest sa nabumbá tak je ok ale sa aj bojím ked zas tak vela papká bo sa po dvakrát zgrcol ked tak pahlttne papká🙂)
babky kedy po šestonedelí prídu kramule prvé? ja si to už nepamatám..

loren ja som chcela tiež nadštandart ale kočka čo rodila den predomnou mmi vyfukla pak sme sa skamšili a bola som aj rada že ho vyfukla.sestrička su ok ale mali napr v pažíi povedať jeje že ide vizita a pak ju dodrbkali a také je to tam strašne odrezané ked si išla po príkm s malinkým nesmela a nechala ho sameho..ta izba je malinká a fakt ako aine vraví..stojí 1000.ono zas ťažko povedať ked ty si teraz v takom stave s ortezou aj ako sa budu chovať ale myslím že ak by si mala nejaku fajn spolubydliacu by ti viac pomohla.tá izba je na tej chodbe vedla jedálne takže ani nie na odelení..ja som ju moc chcela ale vobec nelutujem že som tam nebola skor som bola rada fakt vyhodene prachy.bo sprchy na odelení su fakt pekné aj vecká čiste a ked niiečo so spolubydl si postrážia ženy a tam je to ako samotka 🙂 ja som sa smiala že mam nadštandart na odelení bo som bola na prvej izbe od toho detského odd.a tak odomna začínali vizty a všetko a ku sestričkám bolo na skok.tak si myslím že tá izba by ti vyhovovala ak bude malinké že pri nich mala by si na skok a z nadštandart cez celu chodbu

jacka
3. sep 2009

mia poklepem ta po pleci..ale až v stredu tam idem 😉 ........petuling.....ja sa rodit chystám ale ten drobec ešte ee 😝 .....ty ma určite predbehneš....a aja budem zase len slepo závidiet že s tým brušiskom sa vláčim sama 😠

ja som menzes dostla hned po šestonedelí a to som kojila o život.....a ato šestonedelie trvalo 8týždnova a pauzu som mala asi len mesiac 😠 😠 😠 😠 ...tak sa teším čo ma teraz čaká 😝

aj ja som chcela robit palacinky na obed..ale moj drahý vypil liter mlieka...tak hned zrána som sa nas..la

sia222
3. sep 2009

jaci tak sa nenasie..j 🙂 ja som mala dnes termín..
asi som brzda a a to už nemám tehu výhovorku🙂 ale akože 8týžd? akože myslíš že 6 týž krvacala si moja a potom hned kramy takže dokopky 8 týž? kua to tie vložke budem dokedy tam mať??🙂)
dala som foto new malinkého ..akože velice sa on mudro tvári občas🙂)

jacka
3. sep 2009

asi som to nejak blblo napísala...6stonedelie trvalo 8 týždnov a za mesiac som už dostal krámy každy mesiac 😝

krásnučký je ten váš synáčik..podaril sa....bodaj by som mala už aj ja doma toho mojho

a ked máš popísaný porod..prečo si šla skor rodit...nejak sa mi to nechce hladat..ale zvedavá som... 😕 😉

jacka
3. sep 2009

však teba by to nenas..lo ked sa celu noc tešíš na palacinky a mlieka nikde?? 😠 😉

sia222
3. sep 2009

jaci teraz by ma to nenasr...ale v tehu určite 😀 😀

no moja to ti bolo tak ravda že som nekolegialna s miuš a peťuš a tebou..bo som vás nepočkala
😠
pred dvoma týž som si nejako začiatkom týž tu písala s kočkami a už naprasky jasné s tým bruchom a tvrdlo mi a ja len tak že baby ja idem vo štvrtok k dr a s paťkom som sa dohodla že v piatok si vyleze.no a ja už som k dr ani nestihla vo štvrtok bo zo str na štvrtok začali kontr tak ma odviezol do nemocky a paťko si naozaj v piatok vyliezol 😀 😀 😀 ale všetko ok bo sme boli už v 39tt 🙂

počkaj zas som nepochopila hádam na mna neleze psychoza laktačná 😀
ked ti skončilo šestonedelie teda osemnedelie si krvacala hej a potom si o mesiac pi osemnedelí dostala kramy a potom už každý mesiac..správne?ja by som sa rada dopátrala k tomu aj ked je to indi vindi že ked mi toto skončí kedy dostenem krámy prvé?

jacka
3. sep 2009

si dobrá..pochopila si.....ale je to indy vindi..niektora neodstanei pokial kojí a niekto tak ako ja HNED 😠 😠

tak ty si veštica...nevieš kedy ja pojdem rodit?? 😉

ale porod bol rýchly nie? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre