Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
29. júl 2009

cafte..baby nestresujte, lebo to aj na mna prejde. Ved vyjst to nejak von musi.
Ja mam dnes u seba rodicov, robia im nieco s elektrikou tak im ju na cely den vypli pre istotu. Ideme este lekvar urobit lebo pri mojej spotrebe nevydrzi ani do vianoc 😀

sia to neni zverejnitelne tie bikiny 😀 to by som uz nevychadzala do ulic kebyze to tu zverejnim. 😀

aine04
autor
29. júl 2009

cau cau 😉
vcera som sa bola dat rozmaznavat mame, ma prazdniny tak som bola u nasich trochu vyfuknut. len nemozem chodit casto, lebo tej stravy co do mna za den natlaci... uf... som sa vcera citila ako take prasiatko 😀 joj a dnes sme si s matuskom pospinkali az do pol osmej, samozrejme ze nebuval bez kojenia, ale to je nic, hlavne ze sa nechcel uz o stvrtej rano hrat...

babule moje uz aby ste to mali za sebou, ze? je hrozne horuce leto, uz sa normalne tesim na jesen, a to som bola rada ze mam babo do leta, ale je to tiez unavne aj pre malickeho. neda sa ist poriadne von, len skoro rano alebo vecer, aby som ho moc netrapila. no tak uz len august vydrzat 😀 😀 😀

jacka
29. júl 2009

ešte nikdy som sa tak netešila na september ako teraz....akurát tento rok musí byt taký horuci 😝 😝 nech to porazí

petu...žiadne strašenie...bože chráň...ja len nechcem aby sa do mna rezalo ked nie je drobec ešte otočený ☹

veru v tejto horučave sa ani s takým malinkým babom nedá ist....človek si nevyberie 😉

sia222
29. júl 2009

čafte babky.no tak už sa hlásim.kua to sono mi vyšlo blbé zas teda nestraššííííímmm vvááásss!!!!
no blbé čo dr to názor fakt.dnes tam bol paluch.miuš inak dnes bol úžasný ako fakt uplne som bola prekvapená
a to došiel z operačky
no a kedže ja mám aj cyklus taký že 31-32dní tak mi povedal že to bude termín iste neskor ako tabulkový to mi inak aj moj dr povedal ešte na začiatku.takže podla toho ich tabulkového by mal byť ten sklz 3týždne.no a tento dr mi povedal že sa mu aj zle merá bo sa hýbe stále a naj je že mu napr nameral stehenú kosť menšiu ako minul týž tak som sa smial ači sa scvrkáva a on že nie ale tým že sa hýbe to zle zameriava že to mám brať s rezervou.a že nech sa nebojím bo ja nie som postavou taká a deti boli tiež nie velké že to bude v pohode.taký boli zlatý inak aj sestrička bo vidia že som bola vygrc.a že v nahoršom ma pošle na oddelenie dr alebo na sono zas bud týž.ale podla váhy pribral od minul týždna.já tak človeka vystresuju dakedy že fakt lepšie ked žiadne prístroje nemaju len to ucho 🙂))no tak asi nakonec budem s tými v okolí začiatku septembra🙂)všetko ostatné mám ok plod vodu..
jaci tak neboj ešte sa ti otočí.tak ked rátam že mesiac aj kusok ešte tak to snád pribereme poriadne..
ale nie je dnes také teplo chvalabohu..

petulig
29. júl 2009

sia no vidis este sa nakoniec mozno aj stretneme. Ja stale dufam, ze to bude skor ako toho 6 ho ale ak bude mala po muzovi, tak to bude mozno oktober 😀
a priberat uz nechcem, takto je to akurat.

jacka
29. júl 2009

akurát teraz sa na nás začni lepit kilá 😠 ..kolko ste pribrali..ak to nie je tajomnstvo...ja mám zatial +9kg..a ešte ma určite čakaju 😝

vraj oktober..nesranduj 😀 😀 ja sa chystám na koniec augusta..to je už o mesiac

veru najlepšie je ked nie su žiadne prístroje....by sme boli kludnejšie...ale všetko má svoje za a proti 😉

sia222
29. júl 2009

no vidíš jaci ved aj na mna sa to začína lepkať až teraz.okukuju mu inak tí dr to brucho ako vadní a kolko ste pribrala?? a ked im poviem že pri dcére 8 a pri synovi 19 a mali obaja 3150 tak kukajú ako na vadnu na mna..ved to vobec nezáleží na tom..no som zvedavá čo mi zajtra povie a aké medikamenty mi nasadí nakonec bude mať 5kg🙂)ved ani toto nemá byť po kom obor🙂 bola som si na šachtičkách vyvetrať hlavu inak vzdušík tam bol úžasný.
moja ja som začínala na 54 a to bola prvá poradna predtým vianoce takže asi ked som otehu tak som mala 52 a teraz večer mávam už aj 67 mi ukázalo a to sa mi donedávna držalo stále okolo 60.ved aj ja som si myslela že stačí mi ale ak to pomože ak má byť moc malinký idem hltať až mi bude na grc🙂)
kua ved ja som stále tiež dufala ten august ale asi ten jarmok ozaj nestihnem toho roku🙂 a budem u roosevelta
ja sa turozplývam nad augustom a nakonec budem posledná z vás rodiť...

petulig
29. júl 2009

tak ja som si prave dala maleho radlera🙂 a to som kedysi pivo nemohla ani vidiet..ja mam doteraz navyse 7 kg a poslendy mesiac sa mi to drzi plus minus pol kila. Nejak sa do mna ani vela jedla nevmesti. Zjem jeden chlieb a som plna, asi mi na zaludok tlaci krpana. Ja by som uz veru nerada priberala. Este to kilecko isto pride ale brucho nak uz nerastieeeeee.. 😵

sia ked ces priberat, supni na vecer krupicovu kasu. Kopu granka, cukru mnaaaam hned by som si dala, ale zase by som nespala s takym plnym bruchom. 🙄
inak ty si iba taky papecok co? ze 50 kil jaaaj tiez by som chcela. Aj 60 by som brala 😀

jacka
29. júl 2009

no petuling to záleží od toho aká je vysoká 😉 ....ale tu kašu by som si dala...len som plna po krk...už len voda sa horko tažko vmestí 😝

pochybujem že posledná...ja jarmok prevzdychám v porodnici..alebo pojdem na kolotoč 😀 😀 😀 (no nie naozaj ..ved by som 😝 )

fiha na šachtičkám som už dávno nebola..hádam nahovorím muža na víkend nech aj mna zobere vyvetrat.....konečne mi skončí pn...sa nebudem bát či sa niekomu uráči príst 😝
juj tak burka by bodal...tak je dusno že strach

sia prečo by si mala rodit sekciou..nejak mi to ušlo...to kvôli tej placente?

v piatok idem na kontrolu..tak by ma už mohol hádam po 2mesiacoch aj vyšetrit...neviem na čo čaká 😠

sia222
29. júl 2009

čafte babky.no ved ja som po deťoch vážila aj tých 49🙂50normál moja váha a výška 164 tak ja neviem čo chcú aby som mala v tom bruchu🙂ved filipko nosil už niekt veci moje🙂nie som z rodiny trpaslíkov ale asi patrím skor k tým utlejším žienkam že zafuka a idem aj ja.
petu a ty kolkože vážiš ak nie je tajomstvo bo na foto to nevypadá vela?
jaci kašli na pn ja už som na to ani nemyslela kua čo som tabulka tiež už?ked mi bolo ok šup von ked nie šup doma ja im dám nejaké krepé vychádzky ako pes.ja som nemala nikoho na kontrole.už mám od 23 materskú a ukončenu PN.ja som mala tiež obdobie že ma akosi na žaludku tlačil ale teraz to už nemávam tak vela.
jaci a ty to čo máš za dr prosím ťa že po dvoch mesiacoch ťa ide vyšetriť? no ale asi lepšie ako sa stále špárať to len stresy narobí aspon mne.už som aj pofnukala aj sa vyrehotala s velkáčmi na ich kravinách..
ano jaci koli placente kedže sa nevysunula ako by sa mala v podstate je necelé dva centy od bránky a to by vadilo pri normál a je nežiaduce najprv placenta potom paťko🙂)
chod sa vyvetrať je tam fajn my chodievame častejšie bo kone lákaju pepku..troška sa vyjašia my dáme kafčo..je tam pekne.zajtra chceme isť na donovaly ak budem ok nech nemyslím na capiny...

evita221
29. júl 2009

Ahojte žienky,nejak som vás poslednú dobu nevedela nájst,furt mi tam vyhadzovalo nejakú inú tému,či čo.Ja som doteraz pribrala už 6kg,ale pri prvom kráasných 25kg,lebo som dlho prenášala.Dúfam,že to tentoraz trochu skrešem.Co sa týka odsávačky na vysávač,nedam na nu dopustit,len ja som odsávala tak,že vysávač som nechala v jednej izbe a k malému som cez pootvorené dvere pretiahla len hadicu s odsávačkou,aby som trochu zmiernila hluk vysávača.Vidím,že sa pomaličky zahniezdujete,tak vám v dobrom závidím,že ked ja pojdem rodit,vy už budete mat doma krásne detičky a porod bude dávno zabudnutý.No čo už,mala som si švihnút.Tak sa držte v týchto horúčavách a tešte sa na to,čo vás čaká.Porod prejde rýchlo a prvý pohlad na váše babatko všetko vynahradí.Akurát si podlhšej dobe budeme zvykat na to,že zrazu nie sme tehotné,ale sme maminy.Aspon u mna to tak bolo.Tak držím palce.

mia78
29. júl 2009

ahojky
tak ja mam zatial na sebe 12kg tak som aj rada lebo pri malom som nabrala 26kg , a stoho mi dost ostalo tak hadam teraz potom zhodim 🙂

no mozno sa stretneme vstky septembrove to bude sranda 😀

evita neboj budeme ti drzat palce ved budes mat darcek pod stromcek

petulig
30. júl 2009

🙂 cafte, no dnes riadny upek kurnik. Vidim to len na domace polihovanie .
sia ja som stastlivo prekrocila 70. Ale ja som nikdy nebola vystihlena. Aj rici aj cici 😀
ale po porode by som rada na 60-65 dostala, k mojej vyske 172 akurat by bolo.Jaj len to budem musiet niektoru z vas nahovorit, aby so mnou na aerobic chodila 😵

jacka
30. júl 2009

ahojte... 🙂

mia ty aj žiješ? 😉

neboj nič aerobic budeš mat 24h denne...ani si nsepomenieš....ja som pri prvom bola s kilami v minuse 5kg..tak to zatial vobec nerieš 😵

mia78
30. júl 2009

ahojky
zijem,len volako som sa nedostal sem ,mali len von behat chce a ked ma tu vidi tak my neda pokoj.....

veru ani si nespomenies na aerobic budes rada ze si sadnes 😀

sia napis potom ako si dopadla a kedy mas ist.......

mia78
30. júl 2009

a ozaj sia ked si bola na diabetologii tak si si kupovala zase glukozu ci tam ti dali?

jacka
30. júl 2009

no prve týždne si riadne ani nesadne 😀 😉

teda to je von hic...my tu máme krásnych 33 😝 ... 😠

evita veru budeš mat ten najkrajší darček...ja sa teším ked už budem mat po

mia78
30. júl 2009

to mas pravdu ze si asi nesadne................. aj tu je hic strasny........uz sa to krati ved sa ani nenazdame a mame baby pri sebe 😀

jacka
30. júl 2009

baby zajtra idem na kontrolu tak držte palce aby ma vyšetril lebo mu hádam poviem či by sa nechcel aj kuknut či sa niečo nedeje 😠 po dvoch mesiacoch 😠

no mia ja mám pocit že sa to len vlečie...a brucho rastie 😝 aj s kilami 😝

petulig
31. júl 2009

prvaaa 🙂 o takomto case. Jacka ako doktor dopadol ?
ja som sa chystala, ze narobim slivkove gule do mrazaku. Cesto hotove a zistila som , ze slivky mi pohnili 😀 tak neviem co idem vymysliet.

mia78
31. júl 2009

ahojky, co uz vykendujete?

petu my davame aj jahody namiesto sliviek......co si vimyslela 😀

sia hadam si neostala v nemocke.................boli ste na Donovaloch?

iwusca
31. júl 2009

ahojte babky
v stredu som bola na exkurzii v porodke a musim povedat ze som cakala ze to bude ovela horsie 🙂 takze uz z toho porodu nemam az taky stres a sestricky tiez posobili milo....prebehol tam aj jeden doktor ale neviem ktory bol taky mlady v okuliaroch celkom fesak 😎 ukazali nam aj tie stoly, ktore si hadam este aj mna pamataju ked som sa narodila 😀 ale maju jeden novy a sestricka vravela ze ak je volny tak vyuzivaju hlavne ten...

a chcela som sa spytat na tie jednorazove podlozky a porodnicke vlozky: kde ste to kupovali (myslim konkretnu predajnu) a aku znacku? lebo sestricka z porodniei nam vravela ze "vlozky budete mat pripravene v supliku pri posteli" tak neviem teraz ci ich davaju alebo daju len urcity pocet a zvysok musim mat svoje.
a este tie jednorazove nohavicky...na cviceni nam p.Micakova hovorila ze mozme mat aj normalne ale take "bombardaky" 🙂 . mam si teda kupit tie sietkovane alebo mozem mat svoje? lebo aj sesternica mi hovorila ze mala svoje ale ona rodila v MT...

jacka
31. júl 2009

ahojte....

tak maličky sa neotočil má už svoju polohu..tak to nevidím velmi ružovo 😝

iwusca...tie jednorázove su vzdušné a lepšie a rýchlejšie sa ti zahojí 😉 ..v porodnici ti daju sa mi zdá na jeden den..ostatne musíš mat svoje.....a tie poporodne vložky su tiež lepšie.....ja na ne po porode nedám dospustit....aj ked musíš častejšie menit....su vzdušnejšie 😉
a dostaneš to v lekárni 😉

mia78
31. júl 2009

jacka neboj uz pojde akokolvek von vsetko prejde a budes rada, nebojsa .......

ivus je to tak ako pise jacka , ja ked som bola v porodke sme nedostali ziadne lepsie ked si kupis,
v lekarni alebo v zdravotnicke potreby na dolnej sa my vidi ze je...............

jacka
31. júl 2009

jáj mia...som s toho hotová.....si neviem predstavit že budu do mna rezat...... 😢

loren
1. aug 2009

baby boli ste uz niektora na ctg vysetreni teraz niekedy ze ako dlho sa tam caka asi ja tam mam ist pred poradnou a viem ze sa tam zapisuje

halinka1
1. aug 2009

Loren,
ja som bola tento piatok a islo to celkom v pohode, prisla som vsak na odporucanie z minula az po 9.00 a cakala som hodinku, boli predo mnou zapisane tri zienky. Dalo sa to zvladnut. Po mne boli zapisane tiez uz len dve, ktore prisli kratko po mne. Ked som tam bola predtym (streda) bolo to priserne a cakala som tam dobre dlho, spolu aj s cakanim na vysetrenie viac nez 4 hodiny. Do poradne som mohla ist samozrejme az potom s vysledkami. Lekar prisiel az po 9.00. Aj teraz v piatok tam nebolo takmer ziadneho lekara - vsetci na dovolenke.

loren
2. aug 2009

halinka diky ja tam mam ist v utorok 18 a ako dlho to trva pokial to natocia co si ja pamatam asi 5 min moze byt?

halinka1
2. aug 2009

Loren,
urcite je to dlhsie, asi po 15 - 20 minut vo vnutri.

petulig
2. aug 2009

ahojte, jacka neboj, budes to mat ryclhejsie za sebou. Nejak uz von vyjde. Ja to zatial vobec neriesim, pre istotu, lebo by som si len stresy narobila.
to ctg to sa od kolkeho tyzdna chodi? Ja este v 36 ku svojmu idem a potom az do nemocky, to mozno ani nestihnem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre