Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

iwusca
26. jan 2011

@bobocka moja mala zatial nemala nikdy ziadnu reakciu na ockovanie nemala ani teplotu zvysenu iba ten den bola viac ospala inak nic 😀 a nedavala som jej nic aj ked mi dr povedala ze jej mam dat preventivne paralen co je podla mna zbytocne ....

bobocka
26. jan 2011

@iwusca tak to je super,ze mala to tak krasne zvladla 🙂 mne misko nemal nejake reakcie a ockovania,max trosicku zvysenu teplotu v den ockovania,inak pohoda.ale toto je prva ziva vakcina,tak mi dr poradila homeopatika thuya 15ch a ta sa dava vzdy pri hocijakom ockovani(len pri tbc sa dava silicea) ako podpora organizmu.dava sa 5 granuliek den pred ockovanim,5 v den ockovani a 5 den po ockovani.takze to dam 😉
inak das malu ockovat roti hepa A? ja by som maleho chcela dat.vacsinou to davaju ludia ockovat ked deti idu do skolky,no nase deti uz budu asi castejsie chodit do centra a plavat a potom v lete do piesku....clovek nikdy nevie kde to vychyta 😒 a co hovorite na ockovanie proti kiahnam? to ja dat nechcem,ale vypocujem si kady nazor 😉

petulig
27. jan 2011

@bobocka@iwusca ja nepojdem veru nikam tento tyzden. Do rana s anam pustil aj kasel poriadny, tak sa musime doma liecit, aby sme nemuseli brat dake antiobiotika zas.ale o tie va tyzdne uz hadam aj doma budem a dufam ze uz zdrave budeme tak isto pojdeme. cv cv

petulig
27. jan 2011

@bobocka my sme tiez nikdy nemali ziadnu reakciu na ockovania. a po tomto neviem ci to je z toho lebo to prislo presne o tyzden ako sme sa ockovali, teploty poriadne asi tri dni potom sa mi vyhadzala okolo pusy a dost. Teraz zas sople a kasel a paraada. som zvedava co pride dalej, uz by som sa rada aj vyspala. A ide jej ocny horny zub tak asi to mame vsetko v jednom. kiahne ma nahovarala doktorka, ale nedala som. Chcem dat tu hepa aj ja ale to az neskor mi poradila, kedp ojdu do kolektivu.

jacka
27. jan 2011

@petulig ...tak mi máme presne to isté...teda mali sme....soplíky..kašel....neskor teplota...a teraz má aj vyrážky na brušku......tiež som myselal že zúbky...ale dr. vravela že to može byť reakcia po očkovaní...tá býva po poslednom očkovaní približne 3-4 týždne....no a strašne je mrzutý.... 😔

mia78
27. jan 2011

aha @jacka si tu dávno nebola 😀 .................zúbky už tiež máme skoro všetky už len dole špicák jeden 😀

no my sme dnes boli narentgene a na pneomologii ale našťasťie nemá zápal plúc tak som si vydýchla.....akurát nám ešte pribudli lieky na inhalovanie.................a ja som unavena čo som sa nevispala mala celú no kašlala no hrúza ☹

@obocka - tie kiahne ja nedávam očkovať ,som počula že môžu aj po očkovaní dostať ale ma to asi lepší priebeh......ved aj my sme ich mali a sme tu raz dostanú a majú pokoj ja som mala v sedemnástich to bola sranda 😝
a ak by niekto dostal dajte vediet prídeme na návštevu 😀

mia78
27. jan 2011

a moja mala má najnovšie si všetko skrýva pod tričko (body) 😀 chodí a pchá si tam hračky a príde aby som jej to vyberala 😀 😀 😀

iwusca
27. jan 2011

@bobocka kiahne nedavam ockovat urcite podla mna je to zbytocne v tomot veku a uz maju aj tak dost tych povinnych ockovani...a o hepa som este nerozmyslala ale nie je to odveci asi..je tam nejaky vekovy limit na to ci je jedno kedy sa pojde?

petulig
27. jan 2011

@jacka no super, my sme boli vyhadzani okolo pusy ale uzo to zmizlo tak enviem. zajtra ju pojdem ukazat doktorke. Sme unasich a budeme asi este dost dlho, mohli by sme sa uz aj stretnut, len musi krpec vyzdravie.
a kde si bola tak dlho? pokazeny pocitac?🙂

jacka
27. jan 2011

@petulig .....tak už je vysypaný aj na chrbátiku...jáj....to je na šlak...........veru radšej chod nech ju popočúva........ja som dávala stoptussin...a ten mu celkom pomohol.....a soplíky som len odsávala....len neviem čo s tými vyrážkami ... 😝
mali sme aj pokazený pc.......mladý mechanik mal veeeeeeelmiiii vela času na opravu.....ale aj sa mi zle chodí na pc.....Peťko je hned na mne nalepený.......a chce počúvať crazy frog....a gummy macka....a tak......poznáte 🙂 ...........................to normálne ťa nahovárala na očkovanie?......ja som mala pocit že tá moja ma asi taký názor ako aj ja...

@mia78 ..však ja ty si dávno nebola....

a to očkovanie.....ja som proti.......zachvílu sa bude očkovať aj proti nádche............organizmus sa má brániť sám...a kiahne treba po niekolkých rokoch preočkovať........ja dávam len to povinné.......

bobocka
28. jan 2011

@jacka suhlasim.som za ockovanie,no zas nebudem ockovat proti vsetkemu.preto virusy mutuju,lebo ludi sa davaju ockovat a potom to tak dopadne.kiahne velmi nechcem dat ockovat,dam ockovat az ked bude misko velky a nedostane ich,lebo v dospelosti sa to vraj veeelmi zle znasa.ale take veci ako chodit na kiahnove navstevy ja absolune neuznavam.ak to ma raz dieta dostat,tak to dostane.nebudem mu predsa nasilu vnucovat chorobu 😲 .to veru nie.dufamz,e sa ti drobec da chytro do poriadku.myslis,ze je to reakcia na ockovanie?

lucia2207
28. jan 2011

...ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu.Máte niektorá skúsenosti so zazmluvnením pôrodnej asistentky v BB Rooseveltke? Pomaly nad tým uvažujem viac ako nad zazmluvnením DR. Ak áno tak ktorá je dobrá?Dík vopred za odpovede.Lucia

jacka
28. jan 2011

@petulig ..kludne......však sme doma stále..len poobede chodíme do Zv pre Maťka do školky....


@bobocka tak som rada....som sa zľakla že ty ho chceš dať proti kiahniam 😉 .................neviem či je to reakcia...len si myslím...však nič nové nejedol žeby bol vysypaný.......

iwusca
28. jan 2011

@lucia2207 ahoj no poradit ti nikoho neporadim lebo neviem koho by som mala 😀 ale ak sa odhodlame na druhe mimi tak by som urcite radsej rozmyslala o tej asistentke ako o dr....podla mna ti tam urcite viac pomoze a dr pride len na finale ...a ked sa ta asistentka bude venovat len tebe tak to bude super 😎
skus sa priamo v nemocnici informovat alebo u svojho dr ci ti nevie niekoho odporucit

lucia2207
28. jan 2011

@iwusca ...ďakujem, ja sa teda opýtam mojej dr. 🙂

bobocka
28. jan 2011

@lucia2207 absolutne nemam s tym zazmluvnovanim skusenost.ja som mala dve pri porode,jedna bola taka povacsia zena,trosku robusnejsia,no ta bola uzasna.kludna,nekecala toho privela,podavala mi hlavne info co bolo treba a nechla ma tak.presne ako som potrebovala,lebo ja som sa potrebovala sustredit,uvedomovat si silu kontrakcie a uvedomovat si ked je uz na ustupe a tak.ta druha asistentka bola tiez zlata,no tej sa usta nezavreli.stale len,ze pani krasne vam to ide a super dychame a neviem co a mna to strasne vyrusovalo.kazdej vyhovuje nieco ine.jedna chce pocut povzbudzovania,ja som chcela klud. 😉 ja si asistentku nezazmluvnim nabuduce,ale dr jenca jednoznacne oslovim-uuuzasny porod pri nom 😉

lucia2207
28. jan 2011

@bobocka Ahoj, no ja tiež uvažujem nad jenčom,len ak môžeš tak mi prosím napíš ako je to keď máš zazmluvneného porodníka? Nepríde len na finále? 😒 Dr. som si pri mojich dvoch nezazmluvnovala. 🙂

petulig
28. jan 2011

@jacka noo tak mame antibiotika, ze daka bronchitida ci co. Bolo tam toooooolko ludi kua ze sme dve hodiny cakali kua kua.ale hadam jej to zaberie.a mne povedala ze z ockiovania teplota tak jedine na druhy den, ze po tyzdni uz isto nie. noo furt mi nieco ine povie 😎

bobocka
28. jan 2011

@lucia2207 ja som zazmluvneneho nemala.ja som proste chcela jenca a mala som na neho stastie.odrodil ma,zasil a polhodinu na to mu skoncila sluzba 😀 neskutocne stastie som mala 🙂 neviem ako je to so zazmluvnenim,ako dlho je u rodicky,no myslim,ze ked mu da rodicka vediet,ze rodi,tak pride hned.potom by to zazmluvnenie nemalo cenu predsa.nebude mat peniaze za 15 min roboty 😉 .ono myslim sa treba najprv lekara opytat ci so zazmluvnenim suhlasi,potom ak povie ano,tak sa posiela ziadost na riaditelstvo a potom sa plati.ak si maminka zazmluvni lekara,tak aj tie poradne co su raz do tyzdna posledny mesiac tehu v nemocnici su nastavene tak,ze ten zazmluvneny lekar tu maminku pozera.nie je len pri porode.ale cely posledny mesiac ju uz sleduje.aspon ja mam take info 🙂 ja som s nim bola nadmieru spokojna.strasne zlaty lekar.jednoznacne si ho pri dalsom porode zazmluvnim 😉 fakt ho vrelo odporucam 😉 a aj jedna moja kamaratka ma s nim skvelu skusenost.ona mala cele tehu rizikove a on mala iny termin porodu dany a vsetci lekari sa toho drzali a on jej po jednom vysetreni termin zmenil,povedal jej inak ako ini lekari tvrdili a ona porodila den po jeho ternime a nie tak ako ostatni vraveli 😉

monka1305
30. jan 2011

Iwusca a bobocka , dakujem vam velmi pekne za info. v Kapitule som uz jedenkrat bola v lete /to mala malá len 3 mesiace, boli sme sa tam nakojiť 🙂 ale vtedy tam nebol vobec nikto, ziadna mamina.... Istotne tam niekedy prideme a rada sa s vami stretnem a spoznam nove baby, s ktorymi si vymenim "mamickovske skusenosti". Tento tyzden som u svagrinej v Hlohovci, tak mozno na buduci tyzden by sme sa mohli prist pohrat. Tesime sa na vas...

iwusca
30. jan 2011

@monka1305 nemas zaco 😀 ja mozno pojdem s malou zajtra okolo stvrtej by som mala byt tam ak sa mi teda bude chciet 😀 a bobocka ani petuliq teraz nemozu, ale tak deti tam hadam bude dost 😎 a v akom case si tam asi bola ked tam bolo prazdno? ak cez obed tak to vacsinou deti spia lebo ked som tam bola naposledy tak minimalne 10 deticiek tam bolo 🙂

smolka
31. jan 2011

ahojte baby,
prosim Vas mozete mi povedat, kde najdem Dr. Masarykovu?? Uz mam chodit na kontroly do nemocnice a mam zaujem o nu..Mozete mi pomoct? Dakujem

marion
31. jan 2011

@lucia2207 ani ja nemam skusenost so zazmluvnenim, a ani som o tom nevedela ze sa to da. Ja mam ale len dobre skusenosti so sestrickami, pri obidvoch porodoch. Boli mile, povzbudzovali. 🙂 Druhy porod som skoro porodila pri asistentke, lebo vsetko islo tak rychlo ze doktorka Masarykova skoro nestihla dobehnut. 🙂

marion
31. jan 2011

@smolka ked prides do nemocnice tak v hlavnej budove na 1 posch. su gynekologicki lekari tak tam jedine na dverach musis hladat kde robi. Ja som zhodou nahod pri nej rodila. Nebola som nadsena ked som uvidela tuto mladu doktorku ale nastastie porod bol Ok a vsetko dobre dopadlo. 🙂 Druhy doktor ani neprisiel ked ho volali. 😠 Ale bola mila, a chvalia si ju ze je sikovna. 🙂

smolka
31. jan 2011

@marion dakujem za info 🙂
Ja som u nej bola vysetrovana v 27tt nakolko som mala bolesti v podbrusku a krizoch a musim povedat, ze celkovo jej pristup a spravanie boli perfektne.. Vtedy som si pre seba povedala, ze kiez by bola aj na porodnych salach. A potom som sa dozvedela, ze byva pri porodoch a este mi ju odporucil aj moj gynekolog. Tak dufam, ze aj u nas to bude rychle a vsetko Ok 😉

marion
31. jan 2011

@smolka tak potom super. Ano pocula som ze je sikovna, a ze si da povedat od skusenejsich🙂 Ale ja som pred rokom potratila, tak som sa cele tehu bala aby bolo vsetko OK, a uz ked sa blizil porod tak som sa modlila aby som nerodila pri niekom co tam robi chvilu, malo skusenosti a tak, no ale nakoniec som rodila uz v 37t.t. a pri porode bola prave ona. 😒 🙂 Nastastie vsetko dobre dopadlo a musim chvalit ze bola mila a sikovna. Aj sitie bolo fajn. 🙂 🙂 Tak prajem vsetko dobre uspesne nosenie az do konca a rychly a malo bolestivy porod. 🙂 🙂

smolka
31. jan 2011

@marion dakujem krasne 🙂

marion
31. jan 2011

@smolka a kedy mas termin? 🙂

lucia2207
31. jan 2011

@marion ....uvidím, čím viac sa to blíži a stretávam sa s dr. na sone, tak uvažujem že si asi nikoho nezazmluvním 🙂 však sa o mňa musia postarať 😀

smolka
31. jan 2011

@marion termin mam podla sona na 19.3. uvidime 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre