Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jacka
16. sep 2009

sia.....ja som bola na chlebe a vode...vadilo mu úplne všetko 😠 😀 ....to vieš každe bábo je ine..ja by som bola rada keby som mohla jesť všetko.....však uvidím..najskor musí vyliesť von 😀 😝

petu no vitaj 😀 😀 😀 ...ako sa citiš??? 😀

sa mi vidí že materská dakedy v polovici mesiaca...

iwusca...halo...hádam si ju tam len nenechali 😀 ...to by ma riadne...naštavalo 😉

jacka
16. sep 2009

sia no ja som si dlho nemohla sadnuť len tak bez vankušika...všade zo sebou

tak píš kolko ste pribrali...atd... 😵

petulig
16. sep 2009

no mne minuly mesiac prisla 14ho a teraz nist tak ma zaujima.
jacka citim sa ako furt. NIc vynimocne. Tlaci ma stale, nervozna som cim dalej tym viac. Uz sa ani tak netesim, depky na mna idu kua.

jacka
16. sep 2009

tak som rada že som nie sama jeden velký nerv 😠 ..niekdy mám pocit že len zatlačím a je von...a dakedy ani neviem že som tehotná 😝

tak mono ešte nenabehla..ked bol sviatok 😅 😕

jamaat
16. sep 2009

sia, ja tiež jedávam všetko a v pohode. Včera sme mali segedínsky guláš. 🙂 ....Inak koliky spôsobujú aj ortopedické nohavičky. Pomaly by ste aj mali ísť na sono kĺbov, nie?

Materská mi prišla dnes, pred polhodinkou SMS cinkli, že je to na účte.

Tehulky, držte sa, tie posledné dni sú ozaj o hubu, no a ešte keď prenášate....ach jaj! Jedno je isté, príde to. 🙂

iwusca
16. sep 2009

tak hlasim ze som este stale tu 😀 podla mna bolo uplne zbytocne tam dnes chodit lebo mi len spravila CTG, pockala som na dokiho nech to skontroluje a objednala ma zas na pondelok teda ak sa malej dovtedy neuraci ist von 🙂 istota je istota asi...
v pondelok sa malej moc nechcelo tak spala ked mi robila CTG tak asi to bolo dake slabsie alebo co...

no na tie kontrakcie som bohovo zvedava lebo ja som mavala dost silne bolesti pri mrche, niekedy som ani nebola schopna vstat s postele takze dufam ze to o moc silnejsie nebude 😀

sia222
16. sep 2009

ahojte.takže všetky v kope teda baby ☹ šak náš paťko aj holiť sa už bude kým vy porodíte..
jáj a dnes vám ni počko nepraje teplo je akosi.
ivusca tak tie kontrakcie asi lepšie zvládneš ked mávaš bolesti pri mrche..ja som tiež mávala prvé dva dni brutus bolesti.ale kontrakcie su trošku viac bolestivejšie.ale neboj miliony žien vydržali..aj ja 😀 a po prvom som povedala sestričke že tam tak skoro teda nepáchnem ak vobec a po 16mes som tam bola znova 😀 😀

jamat teda to ti závidím s tým jedením uprimne.no ani mi nevrav o sone už som nahnevaná týžden sa tam neviem dovolať objednať nedvíhaju a pak sa to prepojí k nejakej tete kt mi stále povie že mám skušať ako užas fakt.ja sa priznám že ja nedávam ortoped nohavičky.ani pri jednom som ich netrápila týmto akurát v porodnici a dva dni doma.jeden znamy ortoped ma tiež nazor ako ja.dávam len jednu plienku poskladanu cez pampersku a bodynkom zapnem.ked som bola s filipkom tak mi dr povedal že ukážkove klbiky ako z učebnice že som poctivo iste viazala a kedže to bol moj sused tak som mu povedala že ech mi vynadá ale že ja som m poštolky nedávala bo spávali na boku a tie nožky museli mať strpnuté teda tu vrchnu ked tak vysela.tak sa usmial a povedal mi že su aj dr takého názoruže sa to nemusí ale že na slov.sa viac preferuje že ano.tak sa viažeme ked ideme k dr. 😀
tak dufam že budu klbiky ok.ty si malu viazala?

petulig
16. sep 2009

tu som 🙂 iwusca tak sa asik nestretneme. Ked pondelok kontrola tak ak dovtedy nic pravdepodobne az piatok ta zavolaju do nemocky. Ale dovtedy isto porodisň

.Mne dnes zblnka v bruchu , ako keby som chodila s flaskou vody pod pazuchou. Som sa bola vyhadat na poste zas, tolko dochodcov co tam bolo neskutocne.A teraz tlacim puding, sladke na nervy 😀

tak dufam, ze aj mne sms cinkne dnes. Ze nemaju daky problem ako obvykle na socialke.Ozaj ten rodny list treba do kolkych dni potom odniest na socialku po narodeni ?

a inak tie ortopedicke nohavicky, mne sa to tiez zda riadna hlupost. Mozno tyzden dva zo zaciatku, ale to je maximum.

jacka
16. sep 2009

aj ja som tu...ale by som spala až by som plakala 😔 😝

treba veriť že možeš rodiť každu chvilu a ono to príde aj samo...tak mi sa asi stretneme na čakačke.... 😀 😀

iwusca...a kto z dr. tam dnes bol?........no ked si mala bolestivu menštruáciu...tak aspon nebudeš citiť taku veliku bolesť.....ja čo som prve porodila tak som nemala bolseti..tak som zvedava ako to teraz zvládnem...ked ma len teraz pichne ...a ž sa skrucam 😀 😀

petulig
16. sep 2009

ja mam bolesti uz dva tyzdne. Stale take ako som mala pri mrche. A furt ma niekde picha a taha takze uz som si aj zvykla, ze bez bolesti neni dna 😖

jacka ty sa hned zajtra ozvi ze co pan doktor povedali. Ale podla mna ti cez vikend este pokoj daju. Ak tak buduci tyzden.
ja sa cudujem, ze spim v noci. Teda navstevy wc neratam, to ani neviem ako vstanem a vratim sa 😀 . To jedine ma ukludnuje.

jacka
16. sep 2009

jáj to je na porazenie..toto čakanie ma zabije.... 😝

ozvem sa ....len neviem či ešte cestou neskočíme ku našim..tak len poobede...no uvidím ako budem muž robiť..či nás hodí hned domov alebo nie

na wecko som si zvykla..len je horšie že nie vždy zaspím...som bola teraz dve hodky hore vyspatá...a ked som ráno chcela spat tak matko hned..maminka vstávaj už je ráno(6.OOh) 😝 😝

petulig
16. sep 2009

jaj no ty mas zivy budicek. To ja nastastie nie,teda ak neratam psiska pod oknami, ale nejak mam stale pracovny rezim. Najneskor o siedmej som hore, draheho vypravim do roboty a potom uz len s knihou sa povalujem.

ty si kedy mala vlastne oficial termin ? nedela tusim vsak?

jacka
16. sep 2009

nedela....ale aj dalšia príde....s krajším dátumom.... 😉
len mi je to teraz jedno..dnes som totálne unavená...a nervozna zo všetkeho.....asi by som sa mala vyspať 😀 😀 😀

petulig
16. sep 2009

tak bez pod duchnu, maleho ulozit na poobednajsi spanok a ty s nim. Aj hodinka pomoze.

jacka
16. sep 2009

no moja..len keby pod tou duchnou aj ostal......čo je poobednajší spánok nepoznám pár mesiacov 😝

loren
16. sep 2009

ahojte mia bola este v nemocke ked som odchadzala po cisarskom echavaju dlhsie no ja som mala len urychleny ale spntany porod tym ze mi robil hamiltonov hmat tri krat a ked som bola na 5-6 prstov otvorena tak mi pichol vodu a ked na 8-9 tak oxitoxin spravil svoje

aine04
autor
16. sep 2009

ahojte,
tak vsetky kinderka su este v celku? no teda...

petu, mala som epidural, len vravim ze nie vsetci dr. si na to trufnu ked treba porod vyvolavat, to zalezi na koho natrafis. a dokonca ani mne uz ku koncu nepichli aby sa to zbytocne nenatahovalo, radsej ma zase na oxytocin dali, takze tie "najkrajsie" kontrakcie co su tak po minute az po pol minute som si uzila natriezvo a este s vyvolavackou - jaj kraaaasa. ale zase potom na sitie som dostala svoju davku a bolo dobre 😀

sia a co vam na tie koliky najlepsie zabera? nas brusik tiez vytrapil, najlepsie pomahalo cvicenie. a tiez som riadne dietovala, podobne ako jacka. ale ak to ma suvis s ortopedickymi nohavickami, tak ja som maleho balila naozaj poctivo, den-noc, stale. az kym sme nemali po sone klbikov a nebolo uz treba. aj nas naposledy pochvalili ze maly ma krasne vyvinute klbiky.

jacka tak nedelu si si vybrala? ze nedelniatka su stastne deti, ze? a datum je tiez krasny - 20.09.2009. som zvedava ci ti to vyjde, to by bolo super. tak do nedele este nejak zatni zuby a kolena k sebe 😉

jacka
16. sep 2009

aine...no nedelu aj ja som aj Matko je...ale teraz mi je to uplne jedno...len nech je už vonku 😉

ja som tiež potivo balila...a to nám ešte dr. na ortopédii kázala do pol roka na noc..vraj nemal vyvinute jadierka.....no toto vediet 😝

zajtra držte palce...aby sa už konečne niečo dialo lebo je to o nervy 😠

lulu26
16. sep 2009

Caute babky,

tak este stale nic? boze, co ma to caka...ale mozte pockat na mna 😀
termin 23.10. ale otec povedal, ze ako tak na mna pozera, tak rodim 15.10. , tak uvidime, ci sa trafil 😉
no, s tym datumom 20.09. vam prajem, ja mam vtedy narodeniny a som aj nedelne dieta, rano 6.50 hod., tak som zvedava, s ktorym dietatkom budeme oslavovat spolu 😉
drzte sa

jamaat
16. sep 2009

Sia, nedávala som ani ja ortopedické. Ani pri Monike, ani pri Emke. Pri Monike som sa chvíľu aj snažila, ale bohovo rýchlo som to zavrhla. Nedávala som nič ani na pampersku, iba keď som dávala látkové doma cez deň, tak mala dve naraz.
A kam sa chceš objednať? Do nemocnice? My sme boli u Alkhouriho, tam to aj rýchlo ide. Je to na Krížnej 1, +421 48 415 36 13. Tiež tam musím teraz zavolať, máme druhú kontrolu.

adka12
16. sep 2009

Ahojte, našla som túto témičku tak som sa rozhodla nakuknúť.
Baby vy čo máte rodiť, držím palce a nech to máte čo najrýchlejšie za sebou 😉
Ja som bola rodiť v B. Štiavnici, ale druhé bábo určite odrodím v BB.

aine04
autor
17. sep 2009

ahojte 🙂
tak ktoru to do rana chytilo? hlaste sa 😀

no teda, tolko vas je nedelniatok? ja som pondelkova a matusik piatkovy....

inak ortopedia ide velmi rychlo aj v nemocke, ja som bola tam a tiez som bola prekvapena ze to ide coby-dup. aj ordinacne hodiny su prijemne - v pondelok o 15:00, ziaden stres, ocik nam kludne stihol prist z prace aby mohol ist s nami.

adka ahoj a co sa ti nepacilo v stiavnici ak sa smiem spytat?

petulig
17. sep 2009

raaanko, sa hlasim. Ziadna zmena. 🙄 Uz zacinam mat pekny stres z toho zajtrajsku. Dufam, ze bude co najskor po tom.

jamaat
17. sep 2009

petu, cítim s tebou.

adka12
17. sep 2009

Aine podla mna je BS príliš ospevovaná a je to taká klasika, nič výnimočné. Jediné, čo mi pomohlo, bolo to, že mohol byť manžel so mnou na izbe. Ale inak normál ako všade inde...

iwusca
17. sep 2009

petu povedz muzovi ze sa musi viac snazit 😀 inak mam pocit ze dopadnem podobne a v pondelok mi povie ze to co tebe 😝 lebo mala sa ani nahodou netvari ze by sa jej chcelo ist von...ale dohovaram jej nech sa posnazi no zatial to nepomaha...ak takto trucuje teraz co bude robit ked bude mat 15? 😲 😀

petulig
17. sep 2009

noo ked on nikdy doma poriadne nie je. Tak co s nim narobim. Uz do zajtra nic nevyslime. Nejak to uz prezijem. Ale zacinam mat pekne bobky z toho 😵 , dufam ze aspon nejaku normalnu babu budem mat na izbe.
To asi nebudeme lezat na oddeleni spolu s tymi co uz maju babatka, ci ?

jamaat
17. sep 2009

petu, nie, nebudeš na novorodeneckom, ale na gynekológii. Po pôrode ťa presunú na novorodenecké.

jacka
17. sep 2009

ahojky... 😉
petu aspon budeš pod dohladom......všetko zle je na niečo dobre.... 😉 ...tak sa ozvi čo a ako 😵

sa mi zdá že petu daju na pericentrum...tam si pekne poležká a počká na mna.......a na iwuscu.... 😝 ...ja som otvorena "až" na celý jeden prst...kontrola o týžden...tak som zvedava či mi vyjde tá krásna nedela 😉

aine04
autor
17. sep 2009

petu tak zajtra drzim palceky 😉 ,
a neboj, nemas sa coho, vsetko pojde ako po masle a coskoro si uz vystiskas svoju babiku 😵
daju ta urcite na pericentrum, to je ta ista chodba ako je novorodenecke, len od schodov napravo. ved kym tam budes cakat na svoje mimi, aspon si to riadne okukas...

jacka a iwu, vy dve sup-sup za petu, nech tam nie je sama a neni jej smutno 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre