Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jacka
21. okt 2009

peti keby si dávala UM aj ty vstávaš len raz....neboj ono sa ti to vrátit,že nebude tak často chorá..ked ju kojíš 😉

iwusca..tak chodíme k rovnakému dokimu.... 😉

ste si všimli..lulu...je presne ako my....tiež sme chceli čo najskor porodiť...mám pocit že to bolo strašne dávno...a to ešte ani mesiac neprešiel 😵

peti....však možeš jest všetko...ale s mierou...netreba to prehánať....a gríš s čoko ja bežne jem...a Petkovi sa nič nesalo...však tam toho vela nemáš..neboj......ja som si dala aj pár bobul hrozna a nič nebolo..ale to ráno...keby niečo sa stalo...tak radšej cez den ako v noci 😉

jamaat...veru bud len rada,že si to nezažila....ked vidím ako sa trápi..juj

petulig
21. okt 2009

jaamat a ako si si poradila s tym zaspavanim ked bola nervna? lebo mne sa to strieda, raz brusko a vela krat je vsetko ok ale je proste nervozna a nemoze zaspat..a neviem ako jej pomoct..teraz skusame lehatko akurat vibracne tak som zvedava..

sia222
21. okt 2009

čafte.jaci ja ti musím oponovať/nehádam sa tod len moj názor a skusenosti/ aj ked kojenie je určite pre babo to naj.ale s tými chorobami to vobec podla mna nie je pravda.možno ty máš taku skusenosť ale moje deti velkáči tiež neboli dlhokojení a dnes zavidia deťom že nemaju za cel rok pečiatky v žiackej a maju ju na tej strane čistu! a mám kamošky kt kojili pomaly do 3rokov a deti maju často až velmi často by som povedala chore..ta imunita je aj v strave a určite aj v genetike vela a tie predispozície su niekt dané..ja som chvalabohu nemala s nimi probl.ani ked boli malinký ani v školkarskom veku ked začali do kolektívu a ani teraz..a dufam že ani nebudu mať .my nevieme čo je chrípka angína a veci podobné antibiotiká..no a kiahne to je ok.a sem tam nejaká nadcha dva dni raz za rok.určite je to individualne velmi..

mne sa inak tiež zdá a to máme dnes dva mesiace že to bolo strašne dávno a že patíka už mám roky🙂)
jaci skus taku mastičku na masirovanie bruška dr.hoj je dobrá nám pomáhala..

iwusca
21. okt 2009

jacka tak aj ty chodis k dinajovej? 😀 a inak aj mne sa zda ze uz je to strasne davno a to mame dnes len mesiac...j my teraz chyba to brusko a to ako sa tam hmyrila....to aby sme uz dalsie zacali planovat 😀

s tym kojenim som si tiez myslela ze to nie je problem a ze budem kojit min tych 6mesiacov no ale ked sa neda tak sa neda a nebudem sa kvoli tomu zbytocne stresovat lebo pridem este aj o tu trochu mliecka co mam...trosku si pocuca to ma ako predjedlo a aspon trochu jej to spravi tu imunitu hadam...aj ked to je aj geneticke si myslim nastastie ja som tiez nebyvala chora tak to hadam zdedila aj emka 🙂

petulig
21. okt 2009

no tak my mame zase vecerny plac, prebalena najedena nic jej neni a reve ako sialena. Ja uz fakt neviem. ako mala mesiac tak to zacalo. To ako ju idem uspat to netusim. Ci nie je len nervozna po celom dni a nevie zaspat, lebo na brusko to nevyzera. a cez den zaspi uplne v pohode aj sama.este skusime zajtra tu masticku co tu pisete ale uz neverim ze to prejde. 🙄

sia222
22. okt 2009

čafte.ivisca aj tebe kazala dinajova pokial nie ste alergici v rodine že najprv HA a potom na normálnu prejsť?
no inak ešte čo sa týka kojenie ja počuvam dosť často mýty že dieťa kt nie je čisto kojené je tučné a dieťa kt je výlučne kojené je akurát teda viac chudé ako silné..to je tiež taká capinka..stačí sa občas pozrieť na deti a pokecať s maminkou či boli kojené abo nie🙂)
peťu skus to kresielko mne sa to zdalo divné ale patík ma to traenie rad..ked mal koliky tak aj tam bol a potom som ho preložila do postielky.ono im to troška pomrví tie črievka.ja zvyknem dať aj trocha čajíku od humany fenikl je od 1týždna a poprdká si pekne.abo ty skus vypiť taký čajík.naš malinký si už asi buduje nejaký ražim.normálne začne pomrnkávať večer v hodinikedy sa kupkáva a už vidím že len čaká potom ked sa nabumbá na svoju postielku..začne trepotať rukami hundrať bo chce zapnuť kolotoč to popozerá do pol 9 potom potrebuje trocha papkať ešte a chvilu popozerá zvieratká a zabuva..sa smejeme že akoby hodinky poznal.

jamat a na to plávanie jej dávaš tu špeci plienočku?kde sa to dá kupiť?ak sa ti bude chceieť popís ako to tam prebieha dík

petulig
22. okt 2009

sia super to dufam ze caka aj nas nejaky ten rezim. Mne annag odpisala ze tieto vecerne place vobec nemusia byt koliky. Vcera ju brusko nebolelo a predsa plakala. Ze je pretazena po celom dni a nervozna. Tak skusim podla nej dnes skorej ju ulozit okupat, uvidime. ale nezabera na nu nic vecer ani nosenie ani nic, len unavit a zaspat.

sia222
22. okt 2009

čaf.no inak malinký náš je už podvečer stále hore a aj ja vidím že je nervoznejší že už je zvyknutý na tu svoju hodinku kupať sa a buvať..keby som ho z nejakého dovodu nechala dlhšie iste by bol nervný a to ani hore ani spať tie detičky su také nekludné to je pravda potom.tak skus približne v rovnaký čas.ale ak si spala u vašich to aj tým mohla byť taká..niekomu to nevadí ale ajpatík je napr taký že hned cíti ak je niekto u nás iný..

petulig
22. okt 2009

ked mi este rezim nemame ziadny, ja ju aj okupem o tej pol siedmej napapam ale jej sa potom nechce spat.To uz vymyslame vsetko mozne ako ju uspat. Dnes skusim si s nou lahnut nakojit ju po leziacky v tichu v spalni a uvidime.,Doteraz jej nevadilo ked som ju krmila v obyvacke pri telke, ale asi to na vecer budem musiet zmenit ked je taka nervna 😕 bohvie, ved uvidime.

jacka
22. okt 2009

sia..však hybaj na ferovku 😀 😀 😀 😀 😉 ....jasne že to záleží aj od imunity....a kadečoho ineho......že kojenie ho neochráni od chorob...ja len že my sme okrem prechladnutia chorý neboli....ale si myslím že kojené bábo je viac odolné voči chorobám 😵

jasné že je to capina...a riadna....ja som prve len kojila....a bol z neho pekný tučniačik.....a ked začal behať tak to vybehal...a je ako prutik 🙂 ......pozriem či mám takú fotku tak ju dám

ja som mala pri Matkovi pupíka-mastičku.....čo ja viem...žiadny zázrak....radšej mu postláčam bruško a pocvičíme

iwusca.....ja som mylsela doktora na gyne....ked si písala že Mičákova je sestrička u tvojho dr.....či som to zle pochopila 😅 😅

peti...možno citi s teba nervozitu...bábätká su ako senzori....tak sa snaž byť vecer v klude.....však ti pomáha mamina...tak to využi a oddychuj 😵 😉 ....však poskušaj....a uvidíš

sia222
22. okt 2009

dobre tak pod von 🙂)) ja len že vela žien to tak vraví a pritom to tak nie je velakrát..ale možno to bude tým že moj filipko ked bol malinký zjedol muchu mesiarku a tak sa zaočkoval proti uuuplne všetkému..som ju zabilaa šla po servitku a kým som prišla ju žuval..fuj no ale čo narobíš..nič mu nebolo našťastie..sa mi dr vtedy smiala vraví že vy ani chorý nie ste len očkovania tak som jej to povedala že ten prešiel všetkými očkovacími vakcínami 😀

jaci ako zvládaš oboch dá sa?včera akurát ukazovali tie štvorčatá čo sa narodili u nás mali rok.to staršie dievčatko chodilo s mojou pepkou do školky..mamina aká vysmáta bola..mna by asi pri 4ičkách..dr... ale má pomoc od babky no ale aj tak..uff
sa mi lubi ako tu vyslužile matky peti radíme🙂už je z nás nervná nie z dcery🙂)
peti daj za jeden fernet večer s mužom a bude ok🙂ja už čakám kedy dojde z práce že si dáme pohár vínka mosím doplniť krvinky bo svinuchy kramy ma došli kuknúť presne po mesiaci.tak neviem či to z tej antikoncepcie aj nie...

deni26
22. okt 2009

ahojte
tiff, ja som chodila k p. Longauerovej a super. Rodila som vo Zvolene a tam to vsetko vysvetlia a pomozu aj pri porode.
My vstavame len 1-2 krat v noci, ale dnes v noci sme boli hore 2 hodiny a masírovali sme a cvicili, lebo nas bolelo brusko. Moj maly prdka, ale nemoze sa vykakat, neviete mi poradit? Ja stale balim na siroko, nevedela som, ze to moze sposobovat koliky, ani by ma to nenapadlo. Tak som si na to zvykla, ze ked som si ho dnes po papani dala na plece odgrgnut bez ort. nohaviciek, nevedela som, ako ho mam tapkat po ritke. Ma ju taku malicku 🙂.
Neplacu vam deticky aj pri papani, lebo ten moj sa strasne puci a place, tak papame na etapy. Je to tou kolikou?

jacka
22. okt 2009

vraj mäsiarku 🙂 ......moj Matko zjedol hnoj od susedy....mal hádam vyše roka....som dosatala skoro kolaps..hnde som volala dr. dala nám ..už neviem ako sa to volá......takže imunita do konca života.......naštastie žiadne zvieratka sme nemali

zvládam....no musím.......ak nechcem niekde skončiť....najviac sa teším na víkend...ked je s nami muž 😉 😀

veru...ktovie či nespáva zle kvoli nám 😀 😀 .....daj si aj za nás 😉

tak si dostala slinu na vínečko....hm 😀 😀 ..ešte kojíš?...ideš dopriať aj Patkovi? 🙂 😀 😀

petulig
22. okt 2009

boooze ja by som si vinko dala veru ale neriskujem.. 😀 potom sa spolu zrubeme ked prestaneme kojit 😀

petulig
22. okt 2009

jacki ty byvas medzi zv a bb ci priamo v zv? aj nasi niekde tam som akurat rozmyslla ked sombola u nich ci aj v rovakej dedine nie sme 😵

mia78
22. okt 2009

cavo,mala odobeda neja nervozna bola konecne zaspala uvidime dokedy,doobeda sme sa boli potarat konecne po dlhom case v europe ......

sia malinky pekne rastie uz nas dobehol 😀 , a bola som u dok. dnes a dal my tie tabletky co tebe skoro ma vystrelo vlekarni ta suma 😲 , a ty uz nekojis ked si dostala lebo mne to kazal bez prestavky jest ked nedostanem a budem kojit... aj ked ze aj niektore ked koja dostanu mrchu....

jaj co tie stvorcata ale v novom case boli odfotene tie osemtorcata a este ma sest deti ktomu hruza 😲

ja tiez pomali jem vsetko aj grisik s gramkom to zboznujem a uz som aj orechovy kolacik dala a mala vpohode treba skusit a uvidis.....
petu aj ja mam chut na vinko take cervene 😀 este si pockame...........

jacka mne sa mala v poslednom case tiez pochvile zacne metat niekedy ju zodvihnem na chvilu a si odgrgne a este sa dotlaci potom......

petulig
23. okt 2009

tak dnes si ten gris urobim 🙂vcera do mna muz natlacl pohar piva tmaveho tak som zvedava co to urobi 😀

my sa meceme pravidelne nad ranom kolo siestej siedmej, potrebuje odgrgnut asi po celej noci co negrga.
som skusala to kreslo co som jej kupila vibracne ale bohvieako sa jej v tom nepaci, dufam ze ju to prejde,lebo to dost prachovstalo. 🙄

aine04
autor
23. okt 2009

ahojte 😉

sia ze masiarku 😀 😀 😀 , som sa zase pobavila... no ale aspon si uz nemusela na obed varit dalsi prikrm, nie? 😀 a to vari uz prisla pani mrchana? tak skoro... asi mas radost 😒

peti, veru, ako povedala sia, uz sa ti musi z tolkych rad hlava tocit 😀 . no ved uz to iste nepotrva dlho, ten cas strasne leti a deticky taaak rastu. vcera som si pozerala videa s matusikom ked prisiel z porodnice, kua, ved to je uplne ine babo. a to som si myslela ze sa nanho dobre pamatam. a vcera moj muz ze: to mal tolko vlasov? 😀 no nie, ked sme ho natacali tak som mu dala parochnu... samozrejme ze mal tolko vlasov...
ale teraz je to uz uplne iny chlapcek oproti vtedajsku, taky zivy, vsetko ho zaujima, vsetko chce chytat... vtedy to bola taka zlata larvicka vo vankusiku 😀
peti inak, tvoja mala je naaadherna 😵
a co sa tyka vecernych placov, myslim ze jacka to vystihla, nebyvas aj ty vecer nervoznejsia? babo je strasny senzor.

deni a preco mas pocit ze sa maly nemoze vykakat? pokial prdka tak je to v poriadku. kojene babo nemusi kakat aj niekolko dni.

iwusca
23. okt 2009

petu tak sa mozme dohodnut ze ked vsetky dokojime tak deti nechame chlapom a my pojdeme zurovat 😀 ...ak budeme vladat teda 😎 😝

jacka tak tosom ja zle pochopila...kedy ides na kontrolu po sestonedeli? sme rodili ten isty den tak sa tam mozno stretneme 😉

sia ja som mala alergiu na pel ked som bola mala ale to sa stratilo akosi ale povedala nam dinajova ze nech jej radsej davame tu HA

lulu26
23. okt 2009

Caute baby,

tak som este tu a cela ☹ , ale ze som sa otvorila viac, ale co, mam tlak 150 na 100 sakra..tak uvidime, ale teraz som bola na wc a zacinam nejako spinit, ale to mozem aj tyzden co? myslim, ze petulig, ty si nejako dlhsie spinila, nie? ci sa mylim?
jaj, ale zacinam mat aj strach, sakra, cim viac sa to blizi, ani neverite ako vam zavidim, ze mate po...ja neviem, co ma caka.. ☹

sia222
23. okt 2009

čafte.no v prvom rade lulu!!! neboj prežiješ!!!! 😀 😀 😀 ani nechci vedieť čo ťa čaká budeme ti držať palce..hlavne mysli pri tých bolestiach na manžela v dobrom🙂)) velakrát som počula ako nadávaju baby na svojich chlapov v tom momente ich preklínaju vravia že to ich pohlavné ustrojenstvo nechcu vidieť pekne dlho🙂))

jaci to ja akože pohár vinka je že pol deci vínka a pol cola a vysmáta ako lečo🙂)ale ja som si občas dala pohárik aj v tehu vínka takto s colou na krvinky a železo ale len bikaver..ja keby som aj náh vypila viac už by som to citila nemám rad alkohol velmi..to sa nemsíte vobec báť daať si pohárik malinký vínka..nevravím že pol litra🙂)ved tolko alkoholu je aj v kompote čo v tolkkom víne🙂)aj dr mi povedala že sa može neviem už prečo mi to vravela čosi koli krstinám sme sa bavili🙂)
miuš no ved ja som tiež tie tabletky nepoznala aj som sa tu na to pýtala ale ai nik ich nebere z báb bo mi nik nenapísal nič a potom som bola na krv a sestrička mi povedala že bere sa to v kuse a že kramy niekto má niekto nie..tak ja som tá šťastná čo hned dostala🙂))

sia222
23. okt 2009

miuš a kolko stáli tie lieky? ja si nepamatám bo som tam kupovala toho viac a malinký plakal tak som sa ponáhlala a myšlienky uplne inde..akurát viem že sa ma pýtala či chcem všetky na 3mesiace..tak mi napíš nech viem kolko aspon bajoko..až teraz som zistila ked si o tej cene písala že mi to v tej chvíli bolo jedno a myšlienky len ako sa čo najrýchlejšie dostať domov🙂 a na krabičke nie je cena..

ivuš inak ak kupuješ UM bebu hypo tak v lekárni v poliklin ked vojdeš tak nalavo v tej je najlacnejšia..nie že by som bola snob ale rozdiel skoro 4e na balení je dosť..a tam maju oproti sebe lekárne taký rozdiel tak som sa v tej lacnej pýtala že prečo ju tam maju taku lacnu a pani bola zlatá a mi vraví že my máme na čom zarábať a rozhodli sme sa že na mliečku kt maminky potrebuju pre babo zarábať nebudeme!!zlatá však..

jaci hnoj je tiež dobrá vec!!! 😀 😀 neviem čo som zjedla potajomky ja ako decko ale milujem surovu pečienku 😀

aine neboj kadečo ťa čaká s matušikom aj vy sa posmejete🙂

petulig
23. okt 2009

baby a ta Hypo beba a normalna premium tam je aky rozdiel? Mne drahy kupil pre istotu, ale doniesol premium lebo ze nemali hypo.To ma nieco s tymi alergiami? My v rodine nic take nemame, tak by hadam nemal byt problem.

a dnes som si dala kinder cokoladu jednu 😀 tak som zvedava co na to povie krpata.

jacka
24. okt 2009

ahoje...

sia ..ty vysmáta...si odvážna...to vínečko berem...ale colu???.....ja sa na nu ani kuk a ty rovno do bruška...a spinká v pohode?...tak potom vyskušam aj ja 😉

surovú pečienku...fuj....dufam že len dajaku zo zvieraťa 😀 😀 😀

iwusca...mali sme včera "mesačník"....že to letí.......na kontrolu fakt neviem kedy sa dotrepem....ešte som nebola ani papier potvrdiť že som tam chodila pre upsvr

lulu..však to máš lepšie že nevieš do čoho ideš.....a nerob paniku...však nemáš termín 😵 ....zatial sa vytešuj z bruška....teda že to ja vravím 😀 😀

peti..ako kinderko?..... 🙂 ...ja som včera dostala tku obrovskú chuť na čoko...že proste som musela...a Petkovi sa nič nestalo 😉

jamaat
24. okt 2009

Ja či som pila colu alebo nie, Emka mi spala-nespala rovnako. A guaranu som si tiež dávala, lebo ma dosť často hlava bolela z nízkeho tlaku.

jajka82
24. okt 2009

Lulu: neboj sa zvládneš, to ani sa nenazdáš, a budeš mať mať všetko za sebou. Ja som sa tiež veľmi bála, a už som aj zabudla, rodila som pred 4 mesiacmi. Mne odtiekla plodová voda doma okolo 16:00 a nevedela som čo mám od strachu robiť, len som pobehovala po byte ako splašená, potom som išla do nemocnice, strašne som sa klepala od strachu, a prežila som porodila som o 02:20. Je pravdepodobné že sa bojíš pretože, nevieš poriadne čo ťa čaká.

petulig
25. okt 2009

cafte..nejak nestiham. my sme dnes mali konecne pomerne normlanu noc. Najprv mi zaspala o pol siedmej a ja uz spokojna ze parada, ale za hodinu hore a potom vymyslala do jedenastej. nastastie potom uz spala len s prestavkami na papanie.
jaamat co si robila s emkou ked ti od tych nervov nespavala vecer? asi nic nepomoze co len vydrzat?

jacki aj ja vcera som si supla kindercokoladu, uz som nevydrzala ako predo mnou drahy vyzieral. Aj teraz tlaci orieskove oblatky kua a ja len kukam 😀 .ale to vinko mi stale beha po rozume. Mozno by deci neublizilo 😕

sia222
25. okt 2009

čafte.baby akosi tie víkendy cítiť že sa venujeme manželíkom čo?jaci z troška coly iste nebude problém.nechce sa mi tam slepiť na tie etikety ale ked som ležala na peri počula som jednu tehu čo tam pila klu že povedala že tam nikde nepíšu že obsahuje kofaín.tak neviem..ale ja som aj cele tehu pila kávu turka bo ja mávam tiež strašne nízky tlak..su baby kt jedia kapustu fazulu všetko.. 😀 😀 😀
ja som dnes prehodila postielku inde že skušame najvhodnejšie geopatogenne zony 😀
neviem či t je pravda ale jasné asi že aj také kadejaké veci vplyv na spánok káble v stene a tak..no uvidíme či ju po tejto noci nešupnem nazad 😀
jaci jasné zvieraciu pečienku ale jasné že to je kadejaké dnes tak ked ju krájamm sa musím ovládať aj ked mi slinky tečú aby som nedostala nejaké zvieratko do brucha🙂vykompenzujem tatarákom potom..asi som bola v minulom živote nejaká šelma masožravá ☹

peti normálne si daj decko iste neuškodí...

jamaat
25. okt 2009

petuliq, večer sme to vyriešili tou fľaškou. Potom už aj po vysadení fľašky nemala nikdy problém večer zaspať. Noci sme mali normálne, len cez deň katastrofa.

jacka
26. okt 2009

lulu no ako???? 😵

sia ..som rada že len zvieraciu 😀 😀 😀 ...to ako ti možu tiecť slinky 😀 😀 😀 ..ty šelma 😉 ...a čo zona zabrala?...ako ste na to prišli že tam bude naj.... 😅

ja tiež jem čoko..ale z mierou..nič netreba prehánať

ako vám cez den spinkaju deti.....lebo mne sa zdá nato že máme mesiac....nič moc...dokopy za den asi 5h.....aj to najviac doobedu...poobede málo kedy...väčšinou už plače 😅 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre