Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
22. nov 2009

čafte..jamat som nevedela že dávno a ja blbá že nováááteda tak pred mesiacom som tambola🙂)
my sme tiež dnes doma neja nechceli buvať ale ocík musel zvládnuť sám ale nevrešťal len nebuval mami bola u kaderníčky 😀
ale pak prechádzka po námestí a buval riadne a bola som načapovať mlieko z automatu dobréé je mnam..
ale teraz vreštíme chceme sa isť kupkať tak idem čafte a peti neboj ona sa zmení len to chce čas..áš má inak rád ked si chytí plienku do ručky látkovú skus

jacka
22. nov 2009

ahojky

peti...ja mám presne to isté....som s nervami v koncoch...včera som ho 2 hodky kočikovala......a ked som prestala tak hned rev...nohy som si necitila...................a dnes som ho poobeda dala do postielky.....to som si len fandila že bude spať......tak po dvoch hodkách šup do auta....to bol tiež omyl....ani oka nazažmuril...len 10min.pred domom zaspal...a ked som ho dala do spálni spať...tak oči otvorené............tak dnes spal dve hodky a 10min..........no si myslím že dosť málo 😝 😝 😝

nič ine nám neostáva len vydražať....a nič nehádzať s okna 😀 😀 😉 😉

som tu písala v piatok a nevidim tu moj príspevok......to nechápem 😕 😕 😕

sia222
22. nov 2009

čafte babky..juj to mi vás je uprimne luto s drobcami..nevie vámniekto poradiť čím to je?
mne filipko revával do 7mesiacov ale preto že som ho naučila zaspávať na rukách a potom si to vyžadoval až kým uplne tvrdo nezaspal niekedy mi naneho padali slzy ako hrochovi od unavy pamatám že som sa len naklonila nad postielkuže ho už tam idem dať a zas beeeee beee to bol des až mi kamoška povedala daj ho nekompromisne tam bude revať dva týždne a prestane a aj tak bolo aj ked ma velakrát trhalo že už idem za ním..minule som zas v telke pocuvala nejakú mudru dr a povedala že sa to nemá s deťmi robiť tak..no ale to mi povedala po 11rokoch trocha neskoro..niekedy sa mi zdá že su tie dr mudre len ani jedna to nezažíva v realite a teoria je nikedy iná trocha..že sa maju brať deti stále na ruky ked si vyžaduju povedala len zabudla povedať ako sa má tá mama (hoc by to velmi rada dopriala svojmu dieťatku ho stále mojkať a nosiť )rozštvrtiť a ak má aj iné deti a treba sa im venovať a občas treba navariť poriadiť domácnosť tak na to asi cica zabudla a tiež na to že maminky potrebuju aj oddych a muži chodia do práce aby bolo na plienky a babky do roboty povačšine v dnešnej dobe alebo su nepoužitelné ako jamat povedala raz..kedysi žilo viac generácii po kope abo v jedej dedine avždy bol niekto kto pomohol neboli ženy tak samé s deťmi v domácnosti celéédni ako dnes auž obec nechodili na net 😀 😀 😀 aby sa mali komu vyžalovať..babky išli skor do dochodku..

no neskoro sme sa narodili 😢 😢

jáj tak vám prajem aby to čím skor prešlo..plne vás chápem boja som vtedy myslela že umrem od unavy som bola zufalaá..patík to robil týžden vtedy ale sme zistili že to bol hlada riešili sme koliky ka žiadne neboli a tiež mi už slzy tiekli ale to asi nie je váš prípad vám detičky maju dosť mliečka od vás..

mia78
22. nov 2009

dobre ranko zienky a vy vlasne uz buvate asi takze som tu normalne dnes prva , mne mala az teraz o jednej zaspala a idem to tu povipinat lebo aj muzik zaspal a zabudol pc vypnut............takze ja som podobne na tom ako vy Petu aj Jacka nedela uplne uzasna mala spala tak po 10minut aj to asi hovorim vela potom napala pokecela a porevala a tak dokola uz som zufala akurat von v koci spala hodku ked sa natriasala.......tak ja idem rychlo lahnut kym nereve .......

petulig
23. nov 2009

cafte
ja som dnes rezignovala nemam naladu pocuvat vresky, vydrzi hore max. hodinu svieza mlatit do hrazdy a potom ruci. radsej pojdem von aj dva krat denne po tri hodiny, v kociku zaspi a je ticho.pojdem asi na namestie sa prejst, ak sa chce niekto pridat ozvite sa.
ozaj jacka asi pojdem zajtra na par dni k nasim tak ak tak sa ozvem a dobehnem kuk

jamaat
23. nov 2009

petu, žienky, jaaaaaaj, veď ja presne viem, ako vám je. Aj to u mňa bolo - chuť vyhodiť z okna. Vydržať ešte mesiac. Nebudú síce spať oveľa viac, ale aspoň budú menej plakať. Inak neviem, či je to bystrickým luftom, ale aj v našej májovej téme sme 3 bystričanky a všetky máme nespavé deti. A to ja som na tom ešte najlepšie z nich. Rýchlo klopnem!

petu, dnes sa nepridám, lebo ideme poobede na poradňu na polročnú prehliadku. A hnusne je zase! 😠

petulig
23. nov 2009

noo my spime na rukach teda na kolenach,pevne som ju zavinula do plienky,dudel a za pat min bola tuha.divne toto dieta.ale radsej sa nehybem aby sa nezobudila 😵

lulu26
23. nov 2009

Caute babky,

petulig skoda, ze som nepozrela do netu rano, lebo ja som dnes na namesti bola..,mohli sme pokecat..
no, ako tu citam, tak aj ja sa pridavam k vam...mala spi ako tak..v noci celkom dobre, dnes 1,30 tak rano o 7,00 ale to zaspavanie, hruza..niekedy do 22,00 ju hojdam ako debil a presne ako pises petulig, aj ja som ju zavinula, uplne skrcila ako keby bola v brusku a zaspala hned, ale tiez sa mi stane, ked ju idem dat do postielky, tak je hned hore a pozera na mna ako na vraha, ze co som si to dovolila...
a ked ju polozim, spusti taky rev, ale slzu ani jednu...a ked ju zoberiem na ruky hned je kludna..viem, ze sa to nema, mame nechat deti aj porevat, ale to sa neda, ja ju radsej pocicikam, zaspi a mam pokoj, ved padam z noh potom..a to este navarit, pozelit, popratat, na prechadzku a pomaly aby som sa zacala aj ucit na skusky..poviem vam, ze ak mi raz muz povie, ze co sa stazujem ze som na materskej, tak mu asi jednu vylepim.. 😀
ale jedna skuska vyjde tak, ze bude doma, on, tak ho pekne necham s malou od rana, nech si to uzije, ale ako malu poznam, urcite pri nom bude kludna ako medik..lebo nie je doma stale..
baby a kojite, ci dokrmujete? my aj aj..ale ten Nutrilon HA je sakra drahy a mala je jedak riadny, kupujem kazdy tyzden..plienky ani nevravim, trosku cvrkne a place, mama prebal..kym prebalim, cvrkne do dalsej..panska to ritka..a ze pampers..nemusime hned prebalovat, tak nech to vysvetlia tej mojej..aj v noci, ved denne miniem aj 10plienok..jaj, su tie deti ale drahe..

iwusca
24. nov 2009

ahojte
my sme mali vcera 2mesiace a boli sme v poradni mame 60cm a 5600g. doktorka ju 2x merala lebo neverila ze mohla narast 4cm za 17dni 😀 a petu tiez nam pohrozila rehabilitaciou lebo sa jej nechce dvihat tu hlavicku sakra 😒 ako ju to mam donutit?na brusku sa jej vobec nepaci a hned spusti taky rev ze ju potom 20minut utisujem ☹ 😒

lulu my tiez dokrmujeme ale mame bebu HA lebo aj v nemocke davali bebu tak som jej to nechcela menit ked uz na to bola zvyknuta a my mame jednu tak na4-5 dni..a mame narok na 6 baleni do mesiaca za polovicnu cenu na recept lebo ja som alergicka...nie si aj ty nahodou? by si to mala lacnejsie..
a s tym prebalovanim to poznam sice nie az tak ale niekedy si z nas robi srandu a kym jej stihnem dat pod zadok cistu plienku tak pocura vsetko a treba ju aj prezliekat 😀

lulu26
24. nov 2009

ahoj iwusca,

ja nie som alergik, tak neviem..bebu mi v porodnici vypluvala, tak som rada, ze mame ten nutrilon..
zase nasej sa paci na brusku, jej ta sa vytesuje..a hlavne byt rozbalena, tak natahuje nozky..a hlavku zase dviha dost, ked ju kupem a otocim, ze ideme umyt chrbatik, dobre, ze sa nepostavi..a neuteka z tej vanicky..
baby, kde ste dali prepichovat uska a kedy? viem, pisali ste to tu uz, ale nejako som to prehliadla..diky..

jamaat
24. nov 2009

No že sa tu dnes niekto aj ukázal! 🙂

aine04
autor
25. nov 2009

dobre ranko zienky 🙂
my sme boli vcera na poradni, tak maly ma presne 8 kg 😵 , za dva mesiace pribral 1250 g buchtosko jeden. dostali sme aj listok na krcne, lebo drobec ma prirasteny jazycek, takze ideme presmyknut. bude mat potom podrezany 😀 . ale dost sa toho bojim ☹ , bude ho boliet pusinka, ktovie ako dlho, ach jaj.... idem dnes zavolat na ambulanciu ze co a ako.

mia78
25. nov 2009

ahojky, co vas chce ta vasa posielat stými babulkami na rehab. ved nemusi byt kazde dieta podla tabuliek ,moja tiez nedrzi tak perfektne ked ju dam na brusko tak zdvihne tesne nad postel hlavku a potomis ju polozi a nic nam doktorka nehovori .....aj chlapec si my zacal neskor drzat pekne hore.......

lulu mne vravela sestricka v porodnici ze az po druhom az tretom mesiaci sa ma prepichovat ......a prepichnu jej aj na krcnom som vydela ale aj doktorka obvodna sa my vidi........

aine tak sa drzte......

aine04
autor
25. nov 2009

jaaaaj tak az na 16. decembra nas objednali aj to este len na vysetrenie.... dovtedy sa mu to mozno aj natiahne 😉 😀

miskasulka
25. nov 2009

Žienky prepáčte že som k vám sem vtrhla ale mám pre vás ponuku zárobku. Nechce si niekto robiť autoškolu? Alebo poznáte človeka, ktorý nemá vodičák? ak áno dohoďte ho ku nám a za každého človeka budete mať zisk 10 eur =) vodičák inak stojí 300 eur ak nájdete niekoho ozvite sa mi aj na číslo 0911 828 476. Ďakujem

petulig
25. nov 2009

caftee...som u nasich tak sa mi nedalo. mam pocit ze to zavinutie do plienky funguje, spi do 10 min. sice sa o hodinu preberie ale lepsie ako nic.
no idem domov uz, zajtra mame klby tak sa koencne aj po meste potaram.
darceky uz mate? 😀

sia222
25. nov 2009

čafte..baby a ak poznáte niekoho kto nemá auto pošlite ho ku nám za každeho dohodeného 300eur..t.č v IP 😀 😀 😀 😀 😀

to čo je za autoškolu?? jáj nemám ja rada takéto veci🙂)šak nech sa ludia sami rozhodnu do akej chcu isť..ešte povedz že kolko stojí vodičák za týžden bez skušok a bude to ok 😀 😀
no ešteže ked som si robila ja bola len jedna autoškola🙂

peti a to až teraz idete na klbiky či už podruhé?
aine sa divím že to tak skoro ideš on tam má tu blanku?kedysi sa to pri porode robilo ale teraz neviem viem že moji chodili na logopediu ale vo vyššom veku ako je matušik jasné a povedali nám že ak sa naučí filipko ok rozprávať ako sa má tak mu to neurobia a tak aj bolo..joj moje zlatíčko a to sa robí ambulantne?

miuš s hlavinkou vieš ako-tabulka nepustí🙂)my ideme v piatok som zvedavá ale začal sa dvíhať viac ale idu ho očkovať tak snád nev´bude ho moc trápiť aj na brucho on to nemá rad..

ja už som aj zabalila darčeky včera🙂)huráá sv.pokoj mám už už len výzdoba pečenie a vychutnanie atmošky

mia78
25. nov 2009

no vodicak uz mam ale auto este nie takze to beriem sia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no ockovat aj my ideme 7.12 a este jej chcem dat uska prepichnut ale uvidim ci pred vianocami alebo po.......

a darceky ete nemam iba pre mojho maleho inak nic 😒

maculik
25. nov 2009

Ahojte kocky, zajtra letim k svokrovcom do BB a chcem sa spytat, neviete mi poradit nejaky tehu obchod? Potrebujem rifle a tu je to zbytocne drahe.
Dakujem 🙂

petulig
25. nov 2009

cafte..sia to kedy si stihla pokupit dary? aka sikovna 😀 ja netusim kedy piect budem a ako bude stedry vecer vyzerat 😀 bude sranda veru.na klby na kontrolu ideme lebo mala jeden nie uplne oktak uvidime.
ozaj chodievate niektora na tie trhyoutletu do robotnickeho domu?

sia222
25. nov 2009

čafte..
miuš tak sa potom ohlas len ak chceš aj zarobiť tak to musíš cez niekoho kupovať a s tým sa dohodni bo chápeš ak kupiš ty dáme ti len zlavu nič viac🙂)))
a ty kam ideš prepichovať?lulu chce dať a nevie kam..

peti ja som to tak od jesene kupovala už som mala predstavu čo no a velkáčom nie je problém to stačí ked príde dračikov katalog a tam si to nájdem oni si sami od seba píšu donho a krúžkuju a každý den o menia 😀 aj tak sa mi zdá že mám toho akosi vela🙂som to tak urobila koli tomu že som vedela že s patíkom to bude ťažko tak som to takto tento rok..a ludom už asi hrabká som sa dnes stavila v tescu a tam bolo ludí ako maku..a to ja nemám rada teito tlačenice..piecť budem po večeroch ked zachrní v najhoršom nakupim 😀 keby sa nedalo inak ale dufam že patík už nezmení svoje návyky🙂dnes spal v nocii od pol 8do pol 5 a to on ani vela neje večer tak neviem čím to bolo ale som mu rozprávala že by to tak mohol stále a len sa na mne chechtlil tak neviem čo tým myslel🙂
tak snád už budu klbiky ok my ideme za mesiac

sia222
25. nov 2009

a čo tam mavaju v tom robot dome?to z ktorej strany?nejaké dobré značky aj pre deti?som ani nepočula ale vela obchodov už robí takéto výpredaje ź minul sezon aj v obchodoch a maju na to vytriedený kutik len tu som to nevidela ešte

petulig
26. nov 2009

idem tam prvy krat tak uvidim vraj tam býva poradna bitka.dam potom vediet.musim ist dieta zas vresti

sia222
26. nov 2009

čafte..peti tak daj vedieť čo tam majuu a kedy to býva otvorené a tak..ale ja bitky nemusím obchodné ☹
jamat ty už si asi na tom užasne vysokom rodičovskom príspevku však?kam sa to zas chodí vybavovať a čo ktomu treba?píšem ti bo ak si máš to asi čerstvo v pamati..musím si to napísať bo zachvílu to aj mna čaká tak nech ma nepehánaju nemám rada uradníkov 😀

jamaat
26. nov 2009

sia, už som na rodičovskom, ibaže som si ešte papiere nezaniesla. Vybavuje sa to tam, kde aj prídavky, vzadu na Skuteckého. A potrebuješ aj potvrdenie zo Sociálnej poisťovne, dokedy si mala materskú.

jacka
26. nov 2009

ahojte......

ja mám darčeky ešte v obchode....v lete v tej horučave sa mi nechcelo s brušiskom behať....teraz je to ešte horšie 😝 😝

aj vás bolí tak chrbát?....ledva sa hybem 😖 ..ruky ako opica....a na nohách svalovka.... 🙄

sia ...tak pekne pospal.....ja sa toho tak skoro ani nedočkám.....to si ho preložím v noci ked papaušká ku mne do postele....a nikdy neviem kto zaspí skor......a už sa mi stalo že po dvohc hodách ...dudkal znovu 😅 ....

peti ako na klbikoch?...dufam že už je to všetko v poriadku 🙂 ..............

keby len štedrý večer peti......to sa zvládne...... 😉 ....len ja neviem ako vydržím na silvestra..ked chodím spať o 8 večer ako náhle zalahnu deti............bud vydržím...a na druhý den budem "chorá" nevyspatá.....alebo silvestra prespím 😝 ....ach jaj....

jacka
26. nov 2009

ako je to s očkovaním...mi ideme teraz prvý krát v pondelok...to si volaju potom podla čoho ked mia má staršie dietatko.....a ide ešte neskor ako ja.........

no idem ja už zase vrieska v kočíku......aspon tam ho učičíkam..... 😝

sia222
26. nov 2009

čafte.jamat dík tak tam si assi treba nejakú žiadosť isť zobrať však?chcem tam poslať muža 😀
jaci neboj nie si sama mna tak všetko bolí akoby som žurovala každý den ale ja ani sama neviem z čoho klby kolená uff..no vidíš vaše deti su rady s vami v posteli a ja sa snažím do mojej paťka šupnuť a on tam nechce byť ani rano že len tak ešte polehníme piští ako si si oblubil len tu svoju..teraz v nej buva hodku už tak hádam ešte pobuva aspon pol hodku..
vidíš s tým očkovaním tam je nejaké rozmedzie a každý dr si to asi určí po svojom bo my sme o čo starší od vás a ideme zajtra a bratrancov syn je od nás o dva týž starší a už bol predminul týž na očkovaní tak ja ti neviem ale všade píšu že to je od 3mes..
peti ma napadlo s tými rotavír ja som váhala ale nakonec mu to dám už mám kupenu a je udr v chladničke zajtra mu to dáspolu s tými ostat to očkuju to sa papká..najprve som ani ebola velmi za to ale potom som kočikovala s takou kočkou a jej syn to mal a boli v nemocke tak to ma ovplyvnilo a menšiemu to aj ona ide dať práve preto že to prežili no pri veláčoch som ani nepočula slovo rotavír 😀 niekto povie tak niekto tak ani boh nezná čo je dobré ..

petulig
26. nov 2009

caftee.no tak vam poviem te trhy to ako cigancisko, vsetko na kope nahadzane. Ale dotrepala som plne vreceveci pre malu a platila som 9 evri🙂 zajtra ze daju nove veci, to tam bude bitka zas.
klby kontrola o dva mesiace, neviem co tam furt vidi, ale ze je to stabilne ci co.

noo jak ma nohy bolia po celom meste hore dole a poobede zas von lebo inak spat nebudeme. To je kua narocne tato materska dovolenka 😀

jacka a co vamidu ockovat? ved to az v troch mesiacoh sa chodi ci?

delonko
26. nov 2009

Ako čítam, všetky ste skúsené, tak mne začiatočníčke poraďte. Vo 8 mesiaci tehotenstva sa chodí už do novej nemocnice? Obvodný gyn. vás dam odporučí, či to je iniciatíva osobná? Koho mi teda oporúčate v nemocnici?
Ozaj, tie čo ste teraz rodili, čo treba vývavu pre dieťatko a čo pre maminu do pôrodnice?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre