Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

mia78
28. sep 2010

@sia na plavarni na stiavnickach som si to nasla ale neviem cenu .....ja neviem ci uz budem chodit aj ked ma to laka...mala zboznuje vodu ale ked jej na hlavu nalejem vody tak sa mece 😀
chcela som aj na tu hudobnu Yamaha ale stale zabudnem volat tak ak ta peti napadne tak zavolaj

petulig
28. sep 2010

@mia78 hja som nevolala, lebo som myslela ze ty zavolas, ale ak ma zajtra napadne tak zavolaam

.ja som pisala ohladom toho plavania, tak od novembra na stiavnickach. Ceny co ma na webe su zatial pre brezno. a su velmi dobre 48 e tusim za 8 lekcii. a my sme platili 70!!! uvidim, ze treba sledovat aktualitz na tom webe . Pani bude otvarat aj pokrocilych aj zaciatocnikov tak vyskusat pojdeme isto.

sia222
28. sep 2010

peti ta cena bude asi aj tu taká lebo lulu ma volá a ona mi tiež tak povedala..len som nevedela kde to bude..
jamat ja by som sanapr na chripku už nedala raz som si to dala a bola som chorá cel rok niekomu to nerobí nič a niekomu to vyvolá virozu každy mesiac..ale toto už polemizovalo kopa ludí o tejto vakcíne..ale tie na naše deti su ok. aspon ja mam taký nazor..mojej kamoške spustili kiahne /jej dcere teda/ autoimun ochorenie a mala velké problemy keby vtedy dala očkovať proti kiahnam ale vtedy sa ešte nedalo vraj by to bolo ok..tak syna dala teraz čo má menšieho očkovať ked ma taku zlu skusenosť s kiahnami a trvalo 10r kým sa z toho dieťa jakš takš dostalo..mne sa zas zdá zbytočne proti kiahnam nakolko velkáči mali a bolo to v pohode..tak človek nevie niekedy čo urobí dobre..dnes bolo v relácii piknik o osypkach a tiež ta dr povedala že chape tých rodičov čo sa im to stalo ale nebolo dokázane že je to z očkovania aj diabetes..

jamaat
28. sep 2010

Veď presne, nedá sa naisto správne rozhodnúť. Ja som proti kiahňam nedávala, len povinné sme absolvovali. Ani proti rotavírusom.

bobocka
28. sep 2010

@sia @jamaat ja povinne vsetky absolvujem naisto. a z nepovinnych sme dali rotaviry a dam asi aj hepaA .ale nad zaockovanim proti chripke som neuvazovala a ani uvazovat nebudem.mne doktorka rovno povedala,ze ak sa ma niekto v rodine zaockovat,tak je to otec,ktory chodi kazdy den z domu medzi ludi a teda ma najvacsiu sancu sa nakazit. a ani kiahne nechcem dat zaockovat.je mi jasne,ze dietatko s horuckami a placom,ze ho svrbi telicko musi byt riadne stresujuce pre matku,no v detstve sa to najlepsie znasa.viem,ze u dospeleho cloveka je to horsie.viem,ze kiahne sa daju ockovat spolu s MMR ale za to sa uz doplaca,no chcem sa opytat dotorky,ci je vakcina ucinna aj ked sa poda vo vyssom veku.dajme tomu,ze ja by misko v 18 este stale kiahne nemal a chcel by sa dat zaockovat,tak potom by som mu uz v tom nebranila,no bolo by to jeho rozhodnutie.nemysim si,ze je dobre dieta ockovat proti vsetkemu co je dostupne.nechcem si ja z neho woodoo babiku robit a ockovat ho kadecim.povinne ano,rotarix sme dali(to sa aj tak neockuje,ale papa) a nad tou hepa A vazne premyslam.rozmyslala som aj nad kliesovou encefalitidou,no to je take kadejake ockovanie.clovek si to musi odsledovat sam,pravidelne sa dat preockovat a ak vymeska termin,tak je to zbytocne. a rozpravala som sa s doktorkou a ona mi rovno povedala,ze je to ok,ale ze ona by to zase az tak nezvazovala.ze keby bola vakcina proti borelioze,tak to by dala hned,ale kliestovu encefalitidu si musi kazdy sam zvazit a tak nad tym nerozmyslam vobec.ja som za povinne ockovania a nezvazujem neockovat,no teraz som objavila tie potencovane vakciny.ak existuje nieco co sa da dietatku podat v obdobi ockovania a moze to neziaduce ucinky ockovania obmedzit,ci az vylucit,tak je to podla mna skvela vec.len sa o tom este potrebujem viac dozvediet 🙂

sia222
29. sep 2010

čafte..bobocka aj na rota ti može babo zle zareagovať aj ked sa papa..ja som to dala ale len koli tomu že ma dosť ovpl kamoška ktorá ležala pred par rokmi so synom v nemocke..boreliozu by som aj ja dala lebo sa vyskytuje velmi často a poznám aj dosť ludí čo ju ma ale ked neni tak neni radšej pak dusia encefalitídovkami🙂nech aspon niečo je na kliešte..

no dajme inu temu ..ako krpci zlostia? nezlostia??naš je ok len keby v noci to mliečko nechcel:((
jaci ty si kde???
jaj kurnik to je počko zas a idem za chvílu na kone tak by to mohlo vydržkať ešte pepke

mia78
29. sep 2010

ja este ktomu ja som tiez mala raz proti chrípke a celý rak som bola chora potom som sa nedala a pohoda, proti kiahnam nedavam a proti klieštom zatial nemame ale uz uvazujem otom ked malí beha aj po tráve kade tade...

jaj sia deturence riadne šidla aspon tie moje niekedy odpadúvam od únavi že by som skor zaspala ja ako oni 😀 a malá ta sa všade de sa dá aj nedá vopcha a strčí 😀 najlepšie sa pcha pod stolík do poličky.... 😀 alebo sa vydriapala na bednu s hračkamy no všade musíme na nu pozerať 😝 😀

jamaat
30. sep 2010

@sia222 Kam chodíte na kone? Nevieš, na Šachtičkách už dali kone preč, či čo? Nejak ich nevidno, len sem-tam jedného koňa a jedného somára.

iwusca
1. okt 2010

baby ako odsavate detom sopliky? Emka ma prvykrat sopliky, asi zo zubov lebo jej vysli skoro naraz 4 stolicky ☹ , a ona sa nezda ale ma strasnu silu a normalne ju neviem udrzat ked jej chcem odsat sopliky alebo dat kvapky....sa bojim ze by som jej ublizila alebo co... 😒

bobocka
1. okt 2010

@iwusca do nosteka je super mar-kvapky s morskou solou.ale takych kvapiek je na trhu kopec.my mame ten mar vyskusany a parada.ja mam odsavacky na vysavac http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.n... tych je viac druhov,my mame tuto a je dobra.v lekarni ju kupis 😉.ja striekam mar do nosteka pred odsavanim,aby sa aj zaschnute sopliky uvolnili (ak emke tecie z nosteka,tak ani nemusis myslim) a potom aj po odsati streknem,nech trosku chranim sliznicu.my sme mali nadchu teraz pred tyzdnom a 2-3 dni a bola prec 🙂 drzim palce 🙂

iwusca
2. okt 2010

@bobocka no to viem ja skor potrebujem poradit ako ju udrzat aby som jej to tam mohla nakvapkat a odsat ☹ lebo to je fakt boj...a ked sa mi podari nieco odsat tak tak vresti ze sa jej tie spoliky vytvoria znova 😖

bobocka
2. okt 2010

@iwusca u nas odsavame sopliky spolu s muzom,on miska rozosmieva.ked mu streknem do nosteka mar,tak moj muz hned na to-fuj fuj fuj fuj 😀 a maly sa smeje 😀 a to iste je pri odsavani.muz ho rozosmieva a ja chytro odsajem.skus aj chrumku ci hocico ine.nejak odputat pozornost malej.my napr vzdy pred odsatim nechame miska sa pohrat s vysavacom a s odsavackou.skamarati sa s tym a potom uz velke problemy nie su 😉 no a este aj po odsati mu nostek vycistim aj tycinkou do usi.tak chytro to ho tiez bobco rozosmieva a ono to aj trosku zastekli v tom nosteku,tak sa misko aj sam smeje 🙂

iwusca
2. okt 2010

@bobocka vyskusam to dako...hadam neutrpi ziadnu psychicku ani fyzicku ujmu 😀 ale musim zaklopat dnes uz je to lepsie tak dufam ze zajtra to bude fajn 😎

jamaat
2. okt 2010

@iwusca Ja to robím natvrdo, rozosmievať mi ju nemá kto a asi by to ani nefungovalo. Položím ju na posteľ a kľaknem si nad ňu tak, že kolená mám položené vedľa jej hlavy a nimi jej hlavu zovriem. Ona potom síce ryčí viac tým, že ju držím, ale inak sa nedá, lebo krúti hlavou zboka nabok a to by som jej najskôr ešte ublížila. Akonáhle ju pustím, prestane revať. A minule som si pred ňou ja akože odsávala, tak kukala ako puk a teraz skúša aj sama. Predtým sa s odsávačkou len hrala, ale teraz normálne s pusteným vysávačom si ju do nosa na chvíľočku dá. Ale ozaj len na chvíľočku. No a potom jej ukazujem sopliská 🙂

akvi
6. okt 2010

Ahojte bystricanky..sorry, ze sa vam tu takto zamiesam, ale potrebovala by som poradit dobreho gynekologa v BB. Ked som konecne nasla skvelu gynekologicku, tak mi odisla na matersku a som tam, kde pred rokom ☹. Poradte prosim, s kym ste spokojne, resp. ku komu urcite nie..
dakujem

mia78
7. okt 2010

@akvi aj v radvani mediklin su dobrý Frühwald alebo Vodecký....tak skús

iwusca
7. okt 2010

tak som dnes bola kupit tu odsavacku na vysavac a ani sme ju nevyskusali lebo do vecera jej sople presli 😀

akvi
8. okt 2010

@mia78 - dakujem! asi skusim toho Vodeckeho, aj ked aj na neho som uz vselico pocula.. Ach jo..moja zlata pani dr. Kamodova..no musela mi teraz zdrhnut 😀
Baby, ak mate este nejake tipy, tak budem rada.. Ak by ma Vodecky nezobral...Nech mam niekoho v rezerve..
Kludne aj v ZV moze byt, ak niekoho poznate.. (pripadne na Sliaci - som pocula, ze aj tak je niekto dobry, len netusim meno..)

petulig
8. okt 2010

@akvi ja odporucam tiez Fruhwalda alebo Vodeckeho, inych velmi nepoznam, ale tito su fajn.
ozaj zeny aj vasi krpci su teraz taki uvrestani za vami? Staci ze na wc idem a zavrem dvere a hned mi ruci za dverami mamaaaa a ked nebodaj ju necham samu s ocom doma to je vresku. Inak aj my sme asi prvy krat chory, chrci ako stary hrniec, kasle ale sople nemaa. Aky sirup od kasla mate odkusany? Davam jej stodal homeopaticky ale nezabera mam pocit.

mia78
8. okt 2010

@petulig to jej zateka preto kašle chrchlavo nejde jej to von ale dnu aj my sme tak začali

my sme tiež už týždeň Mirko my mal zase záchvat laryngitídu 😢 a soplýme a kašleme teraz 😖
teraz je vraj vela chorých a aj chrípka začína 😒 ,

na kašel ak chrchle tak nám dala Mucosolvan a na rozpustanie hlienov Solmukol ten je aj v rozpustnej do vody tak ked nechce sirup dam jej do vody vypiťa a pamikon kvapkame .........

jacka
11. okt 2010

@petulig ...dakujem..... 😵 😵 .............nemohla som skor....mali sme pokazeny pc....a opravar mal velmi vela casu na opravu....

vidim ze ste toho velmi vela popisali.....ked bude cas tak precitam..... 🙂

petulig
12. okt 2010

@jacka zas ten pocitac🙂 inak uz sem chodime dako malo, nie je casu?
my sme prvy krat chory, a rovno antibiotika chudiatko. Chrchle ako stary hrniec a tolko liekov, ze ani neviem ako jej to mam rozhodit aby to za cely den zjedla

jacka
12. okt 2010

@petulig ..veru som mala preušeny kontakt zo svetom 😀 ...........................aj my soplíkujeme......odsávam vysávačom ....ale už je to na dobrej ceste............sa rýchlo vyliečte ..držím palčeky

čas sa určite nájde...ved za den niečo naťukať.........len treba chcieť 😉

peti vy ako zo spaním........my kadejako len dobre nie........spíme za den raz dva krát.......aj to len pol hodku......takže vlastne ani nespí len oddychuje...a v noci asi 6x....však ktory chlap by nechcel dudkať ked može 😀 😀

mia78
12. okt 2010

ahojte aj my sa stale trapime s chorobamy 😖 mala clekom uz dobre ale Mirko vsetko chyta čo sa vzduchom mihne teraz mu uško prepichovali a zub vrtali no uzili sme si ☹

jacy a malý sa drží vo školke páči sa mu? peti tak rýchle vyliečenie......

mia78
12. okt 2010

pre inšpiráciu niečo čo s jablčkami asi skúsim urobiť http://varecha.pravda.sk/recepty/frisky-jablcni...

petulig
12. okt 2010

tak s tymi chorobami hroza,dala nam dake antibiotika s chutou tuti fruti a mala mi ti dnes komplet dva krat vygrcala.riadne ju natahuje z toho.tak neviem ci idem pytat daco ine akebo staci aj ten pamykon kvapkat.tolko liekov mame ze v tom mam chaos kua.a aby toho nebolo malo tak nam zatepluju tak spat ani dnu a von nemozme kua.@jacka spime ako kedy raz dva krat.dnes doobeda hod a pol a poobede od pol strtej do stvrt na sest co uz som ju budila.v noci kedje dobre tak spi do piatej poptom papa a esre potiahne do siedmej,niekedy dlhsie alebo kratsie.

jacka
13. okt 2010

@petulig ...chudatko maličké ☹ ..........ja som tiež rozmýšlala že mu dám panymkon....ale pokial som sa dostala k dr. tak prešlo.........len som odsávala a odsávala....ako divá...... 😝 ....dufam že soplíky sú pomaličky fuč a tento rok už neprídu 😔 ...............................pekne ti spinká 😵 .......................ja som sa zmierila s tým že už riadne spať nebude ..... 😝

@mia78 ...drží sa.....zlatulinký je.........keby mohol tak chodí aj cez víkend.......... 😵 ...........asi som plakala viac ja ako on...teda ..on vobec nie 😉 .......................a vy ako?....chodí do školky?.......idem kuk ten jablčník...máme kopec jablčok 😉

jacka
13. okt 2010

akurát hovoria o tom vigantole........dakujeme za paniku na koni 😠 😠 😠 😠 😝 😝 😝 ......všetko je o.k.

mia už si robila ten koláčik?...dobrý je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre