Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
1. dec 2009

petu, ešte ma napadlo, že cez deň istý čas pomáhalo na spanie zapnutý vysávač, mixér a podobné hučiace prístroje, alebo aj nahlas pustené rádio. Ale tak nahlas, že prekričí aj malej krik. Keď zaspala, tak som to stíšila, ale ďalej hralo. Ak už chce cumeľ, skús prípadne opäť fľašu večer.

sia, nechcem ťa strašiť, ale dosť veľa detí sa po druhom očkovaní zase pokazilo, respektíve spanie v noci. Tak sa radšej priprav. 🙂

kiva, ten polrok je nejaký začarovaný, veľa detí má problém so spaním. Aj u nás je to horšie, ale nie až tak, ako u niektorých v našej májovej téme, ženy vstávajú aj 4-5x k malým. A to im predtým spali v pohode. Možno ich zúbky šteklia.

sia222
1. dec 2009

jamat že díky🙂) tak si mám vychutnať tieto dva týždne? 🙂jemu očkovala len jednu nožku a druhú o dva týždne tak to robí ona ale niekomu to dávaju naraz do oboch tak kt si myslela očko vanie? či až potom ked sa to neskor preočkováva?
inak vysavač máme aj moc radi ale aj mna vysávač uspáva ked hrcí a nevysávam🙂

a jacka ty sa kde flákaš??už iste vypekáš že?? 😀 😀 😠 😉

mia78
1. dec 2009

ahojky, aj ja mam tu vanicku s prebalovakom ale uz ju vtom nekupem lebo to je male ,mam vanicku a mala tiez kopcuje riadne sa opiera o vanicku nozickami a skacka ale kupe sa rada plakala mi asi zo dva krat pri kupani aj to od hladu uz ,mali ten reval tri mesiace pri kupani.......

minule aj dves som jej skusila dat umele mlieko tak sa mi nan....flasku vypluvala a hladala cicu 😀 , ja jej uz davam obcas aj cajik.........
stym prikrmovanim neviem to je nakazdom doktorka vravi ze ked kojis tak staci zacat po siestom mesiaci a prikrmi su uz aj od stvrteho , nas prikrmovali ako sia vravi uz hadam od narodenia tak je to natebe......

petu halavne ze pribera nemusi vela......

sia222
1. dec 2009

čafte vru miuš
peti nestresuj ja som bola ako steblo ako decko a jesť som nechcela a kukni včul aká mastnota okolo mna samá slaninka🙂)))
niekt deti maju také obdobie raz papkaju tak raz tak to sa neboj aj moj malinký nie vždy rovanko papká..
vidíš a naša dr miuš káže čajík aj ked kojíš🙂)
kua nie že mama aja ale my možme založiť časák že mama a prax 🙂)
mne neravali ani jeden pri kupkaní len pri obliekaní to neznáša..🙂)

sia222
1. dec 2009

bože to asi tá pani čo sme si o nej písali že su navštevy zakázané dnes dávali že podlahla prasac chrípke tá maminka .. jaj to je svet dnes

termixicek
1. dec 2009

baby ja vas nestiham citat 🙂
jooj zajtra hadam docitam, ale som tu zazrela niekoho noveho 🙂 uz tu nie som najmladsia 😀 😀 😀
dnes som sa zaprdkavala na FB, davala som aj maleho foto, tak som tu nestihala ani citat.
idem spinkat, na dnes mam dost, maly vymysla, uz mu je asi vela spinkat dvakrat za den, lebo potom este o 9 nechce ist spat...budem to musiet nejako vymysliet...
bru nocku

aine04
autor
2. dec 2009

ahoj kočky 😉
peti kasicky aj prikrmovanie celkovo sa odporuca az po 4. ukoncenom mesiaci. to uz mas aj pekny vyber kasiciek, vobec nemusis bebu pridavat, su aj take ktore sa zarobia s prevarenou vodou, mliecko uz v sebe maju. ale ja som zacinala s malym zeleninkou... potom ide masko, potom ovocie. kasu som dala az ked som pridala 2. prikrm za den.

nas krpec tiez kopka a poriadne ked ho kupeme. uz sme ho skusili clapnut aj do velkej vane, myslela som ze bude nadseny, ze sa bude jasit ako divy a on nic.. 😒 . moc sa mu to nezdalo.

jaci, nadabila som na nove fotky co si popridavala a chlapci su naaadherni. mas doma krasne pokladiky a petulko je take bohovske babo - na zjedenie. tie licka... krasa 😵

aine04
autor
2. dec 2009

ozaj jaci, teba som sa chcela spytat - byvas priamo vo ZV alebo niekde v okoli?

jacka
2. dec 2009

jééj dakujem aine 😵 😵 😵

tu som nevypekám..nerváčim....ten moj pokladík nespí už vobec nikde.....v postielke,v kočíku...nikde...na rukách sa nedá...však mám ešte jedného čerta doma......dnes spal poobdee pol hodku.....tak som ho o pol 6 okupala a už od 6 spinká...som zvedavá na noc..........a o vypekaní možem len snívať....a to žeby som mala na vianpce vyhádzať skrine možem snívať....ledva navarím....juj ....aby bol už väčšajší 😝

peti...však ked ti dobre priberá načo prikrmovať kašičkami....ved ju može bolieť bruško......ale ak chceš tak sa radšej popýtaj dr.....ak jej dôveruješ...uvidíš čo ti povie.............neboj....ešte sa jej navaríš až až......ja viem že sa tešíš.....ale využi že zatial nemusíš variť,zvlášť...........vlastne skusenosti.................ale je to len a len na tebe 🙂

boli sme v poradni......očkovanie sme zvládli....na druhy den s teplotou ale už je to o.k......zistila že máme žabu v pusinke..........a ja krava som mu to prstom dávala dole....a že prečo vrieska ☹ ☹ ....jáj som sa citila ako prvorodička 😝

sia222
2. dec 2009

čafte..jaci možno je aj preto nekludný a ked sa mu to vylieči bude okejšie 😀
ja viem že nepečieš som len rypkala aby si napísala ked si sa dlho neozvala🙂)))som čítala že kojene detičky to mávaju často ..peknučké detičky a ked začnú rozprávať sa teším to bude hatlaninka a kopec srandy..
len dufam že sa nenaplnia jamatkine proroctvá 😀 po druhom očkovaní..jaj ja by som mala isť po pol roku s mužom von tento týž troška večer že romantika ak fras sa teším mama postráži chvílu..ani sa mi nezdá ale už pol roka som nikde tak nebola bo mi bolo blbo vtehu v posl trimest..tak na dve hodky aspon🙂dufam že vycíti a za 10min budem naźad 😀

mia78
2. dec 2009

sia tak si to uzi, ja si pojdem ku kadernicke uzit trocha volna 😀 a inak aj my berieme ten cebion kedze uz bola na likoch a ta chripka teraz tak trocha na imunitu......

inak uz my pospali vsetci uvidm dokedy mala bude spinkat, tak idem aj ja hadam tu sedim nie ze by som lezala 😅

jacka me tiez mali hopsa okolo ked uspavam malu lebo ona my vetsinou zaspi na rukach a ako naschval my robi niekedy do nerva malí ale zase aj obcas posluche a da pokoj lebo caka ze ked zaspi aby sme mohli citat knizku to ma najnovsiu maniu citanie........

kiva23
2. dec 2009

Sia, Viktorka ma 6 mesiacov a jeden tyzden. Al ednes som urobila to, ze som jej uvarila len mrkvicku, zmixovala a papala. Nie vela ale sama si pytala. Takze som kludnejsia... Asi som to trochu prehnala hned zo zaciatku. Ale diky baby za rady. Pomohlo ;) Ak viete nejaky dobry vianocny recept pre 6 mesacne mimi dajte vediet... 😉

petulig
3. dec 2009

cafte..no nas uz druhu noc trapia prdiky. neviem co som zjedla a taky pozor si davam. Od druhej v noci sa mrvi ako had a kazdu hodku som kvoli tomu hore. Bud nevie zaspat, alebo sa mrvi no krasa🙂 ja uz sa asi nikdy nevyspim 😀
ja idem piect v sobotu,mam operku zajednanu len nech neprsi kua

lenca89
3. dec 2009

dakujem vam za ten zoznam,..nasla som si to tie dve stranky pozadu...vsak ani by som sa nebola pytala,ze co mi treba a bola si to precitala, lenze sem nechodim pravidelne iba som teraz zacala a ked som videla ze tu je uz 45 stran no vtedy bolo a predstava vsetko citat to ma az desilo kedze som precitala asi prvych 6 stran ...takze dakujem ze ste mi to napisali aspon tak ze to najdem tie dve strany pozadu...aspon si to dnes mozem skompletizovat a byt pripravena, ak si ma nechaju v piatok v nemocnici 🙂)

termixicek
3. dec 2009

ahojte babenky...tak mi mame za sebou hroznu noc.
od jednej som ho pocula, ze spinka nepokojne, o 2 sa zobudil so strasnym placom a do 4 plakal a plakal a plakal. Na rukach bolo vsetko ok, akonahle som ho chcela polozit do postielky, hrozny plac, uz som plakala s nim, lebo som nevedela, ako mu pomoct, co mu je. Skusala som mu dat cajik...nechcel, mliecko...nechcel.
Mozno sa mu nieco snivalo a bol z toho tak velmi rozruseny, alebo ja uz fakt neviem. Tak ma to mrzi, zaspal pred pol 5 a potom o 8 vstal akoby nic...pekne budem cely den vymleta...
Petulig: vydrz to, po 3 mesiaci sa vraj deticky menia aj spanie by sa uz malo upravit, aj prdiky by mali ustupit...vydrz.
Kiva: 😀 ja som nad ym este ani nerozmyslala, zeby som malemu robila nejake special menu na Vianoce 😀 musim asi nieco vymysliet...
Jacka: tiez si neviem predstavit vianocne upratovanie...juuuj estze sa tu komplet riadilo pred 4 mesiacmi, ked sme sa stahovali 😀 len tie okna... ☹ 😒 😢 kasleeeeeeeeeeeeeem na ne 😀
Sia: romantukus trokus nezaskodi 😀

Idem, treba malemu papat jogurt...
vsetky vas pozdravujem

petulig
3. dec 2009

ja vydrziim, ine mi neostava 🙂.dnes mi spala hodinku v postielke, klop tak hadam sa casom unormalnime.Hlavne ta hlupa nervozita aby ju presla ked je unavena.Ale aspon som stihla trosku upratat urobit palacinky a cesto na medovniky 🙂.a ideme von na chvilu ked je tak pekne.

mia78
3. dec 2009

Ahojky, my sme prisli zvichadzky trocha slniecko vykuklo a sup von vyuzit kym je teplucko..... 😀

petu ze piect si dobra ja to vidim na dakej dobrej cukrarni alebo starke nieco daju aj ked som malemu slubila ze dake keksíky upecieme lebo rad vykrajuje tak uvidim ako budem stihat a poveceroch nehrozi vypekat to som uz KO.....

termix to som aj ja zvedava ci sa ato spanie zmeni po 3mesiacoch uz o tyzden budeme mat,

vcera zaspala pred desiatou a o jedenastej ako nic hore napapala vygrgala a spat nehrozilo velka debata v postielke s mackami a ked o jednej konecne zaspala ledva som oci zavrela a o dvadsat minut bola hore tak sum mame do postele cucnut trocha mliecka a uz neviem ani ako sme pospali jasne ze mala somnou v posteli jedine tak si trocha podriemem tak uvidime ako to bude potom 😅

termixicek
3. dec 2009

mia...aspon sa to tak hovori...tak hadam na tom nieco bude 🙂

jacka
3. dec 2009

ahojte...

no nechcem nikoho strašiť.....ale moje prvé po 3mes. sa zmenilo..-.k horšiemu...v noci každú hodinu dve...silvestra som odspala.....a dorazilo ma to ked som sa v noci zobudila že kojím malí vankúšik...taká som bola odrovnaná.......takže sa teraz bojím toho ako to bude teraz 😅 😝

mne koláčiky napečie mamina...tie zjeme..a svokra....tie zje náš havino...dufam že mu s toho noč nebude 😀 😀

aj my sme mali desnu noc....som bola každu chvilu hore,len čo začal cmulať pästičku....tiež bol nepokojný......tak som mu aj bruško masírovala...aspon sa vyprdkal......a ráno som mu dala rek. rurku a vyšla z neho pena.....a teraz zase.......ale už bez rurky......tak je teraz spokojnučký.......a teším sa ked pojde spinkať 😔

mia...vy tam máte slniečko?.....no tak u nás je hnus 😝 😝 😝

petulig
3. dec 2009

ahojte, tak chvilku kludu, mala na prechadzke so svokrou. Poriadit a hodit sa do vane. Jacka nestras prosim ta s tym spanim. Moja nekakala uz dva dni tak isto aj tam je problem, ale co uz. Od nedele by som mala byt u nasich tak dufam ze teraz to uz stihnem a pridem ta kuk 🙂

jacka
3. dec 2009

peti..kludne...ak dovtedy prežijem......uvidíš chodiacu múmiu 😀 😀 😀 .........
nechcem strašit...však ja sa teším že toto druhe...bude lepšie...ale zatial to tak nevyzerá 😝 ......

keby mne tak mal príst hopasť kočíkom....len nie svokra...tá to nevie 😀 😀 😉

petulig
3. dec 2009

poslem ti moju mamu niekedy🙂 ta sa cez tyzden nudi na dedine a kocikuje rada 😀

mia78
3. dec 2009

jacy hej bolo asi od poldeviatej do desiatej vykuklo tak som to vyuzila uz teraz je zase riadna kosa....
ako vidim asi mas velmi vlaske svokrusu 😀

peti neboj kojene deticky nemusia stale kakat aj moja uz nekaka kazdy den.......a budeme len dufat aby sa to spanie zmeni 😀 ..... ja neverim velmo lebo aj moj maly bol taky nespavec prinom som sa skoro tri roky nevispala 😅 a teraz odznova 😀 😀 😀

jacka
3. dec 2009

mia tak vitaj v klube nespavých 😀 😀 😀 ....dalšie tri roky...... 😀 😀 😀

juj peti len pošli...... 😉

no...svokru priam milujem 😠 😀 😀

jamaat
3. dec 2009

sia, myslela som preočkovanie, nám dávali naraz do oboch nôžok a potom po 6 týždňoch preočkovali. Vtedy sa deťom pokazil nočný spánok a mnohým to aj zostalo...asi sa do toho zapojili zúbky.

petulig, keď kojíš, tak až od šiesteho mesiaca prikrmovať, ale doktori väčšinou už pri prebiehajúcom šiestom kázali postupne zeleninku dávať. Ono kým si dieťa na to zvykne, tak sú to aj 2 týždne, vtedy ti spapá možno 2-3 lyžičky a aj to ho nadrapuje.
Ale musím sa pochváliť, že Emka mi už krásne papá aj bez prisládzania. Dnes mala krumplík so špenátom, aj som čakala, či jej nebudú vadiť tie špenátové vlákna, lebo som nemala mixovaný ale listový. Spapala však úplne v pohode.

jamaat
3. dec 2009

jacka, dobré s tými svokrinymi koláčikmi 😀

Ja si na Vianoce žiadne veľké plány nerobím. Nejaké koláčiky upečiem a cez sviatky varí chlap. Tento víkend sme mali fajný obed a zhodli sme sa, že by sme to mohli aj na Vianoce urobiť. Údená makrela zapečená s bylinkami, s tým zapečená aj nakrojená paradajka tiež v rezoch bylinkami naplnená. K tomu dresing zo šľahačky, jablka a chrenu. Opekané zemiaky. Bolo to výýýborné! A pritom rýchle. ..........Ozaj, už ste skúšali tú pečienku s kyslou smotanou?

petulig
3. dec 2009

mnam aka fajnota ryby mozem, ja uz sa bojim cokolvek jest ked ma stale tie prdiky, tak furt dokola to iste.Vcerasom jablko zjedla a nespali sme.ja sa asi pozvem k nasim na vianoce,alebo k svokre,nemam chut ani cas varit.
emka je sikovnica,ale ja isto zacnem skor ako v 6 mesiaci.aspon s kasickami a stavou ovocnou, ved my ako deti sme jedli uz ovela skor a sme tu.uvidime.

mia78
3. dec 2009

jamaat to mas dobre ked ti muzik navari cez sviatky.....unas vzdy varieval oco sme sa mu nemohli dotoho vobec starat ,teraz keby som to nehala na muzovi tak neviem by sme sa vela nenajedli 😀

lulu26
3. dec 2009

Caute,
ozyvam sa po dlhej dobe, muzik odisiel, tak mam cas, mali sme aj krstiny medzitym, tak nestihacka..
petulig, ja som z radvane, v piatok 11.12. ideme do poradne, tak sa popytam na prepichovanie tych usiek..
baby a davate malickych ockovat aj na tie rotavirusy a dalsie co su odporucacie ockovania? ja nad tym rozmyslam..
petulig, nestihla som precitat vsetko, ale pises, ze mate problemy s prdkami..
ja malej som kupila ten granulovany cajik harmancek, ale do vody davam korenie fenykel, voda zozltne z toho a tak za lyzicku toto granulovaneho..davam jej ho raz denne, tak len po 30ml vypit a mala by si pocut tie prdky.. 😀 a citit..
sia, kludne sa ozvi, pokecame..uz sme same, len s maminou a nasim psikom 🙂

petulig
4. dec 2009

lulu to normalne korenie klasicke do toho? no mala prdi cez den v pohode alev noci sa kruti a mrnci pri tom tak sme furt hore. Aj dnes do rana o pol tretej vyse pol hodiny potom zaspala a znova okolo siestej to sme uz nespali.Vyskusam.
Ozaj nejake kvapky prirodne, alebo nieco neexistuje na pokojny spanok? Ona mi aj zaspi, vcera za 10 min bola tvrda, ale po pol hodke hore a potom vyse hodinu kym znova zaspala hrooza.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre