Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

loren
11. jún 2010

mia dakujem 🙂

iwusca
11. jún 2010

loren ja som na ten mail tam pisala ale nikto mi neodpisal tak neviem 🙄 ak sa ti ozvu tak daj vediet ok? 😉

mia78
11. jún 2010

iwu musíš volať nie písať sú tam aj čísla..............

iwusca
12. jún 2010

jaaaj no tak ok ale naco ich tam potom maju tie maily? 🙄

jamaat
12. jún 2010

Tak kamoška sa práve vrátila z Egypta, boli s ročnou dcérkou a vraj všetko v pohode.

petulig
12. jún 2010

tak skusit treba, ja som za vsetku srandu len draheho by som do egypta s krpcom nenahovorila. Tento rok len na SK.
ozaj jacka ked ti maly uz chodi za ruky, kupila si mu uz topanocky nejake? Ci zatial len capacky s tvrdsou podrazkou?
U nas uz to iste, len na nohach furt ,na kolenach a kadejake vyvrtky a dnes presla za ruky celym bytom., Sice kroky ako vojak 🙂

jacka
13. jún 2010

aj my len na SK........prinajmenšom........tak ako doteraz..napustím bazen.........vyšpliechame sa......a je to 😀 ....

peti......papučky...také po členky.....ale kde je teraz tak horuco tak ťapká na boso.......a dávam ho aj na trávičku.....to chodí ako po špendlíkoch 😉 ........................a také aj topánočky má na von....po členok......nie capačky.......normálne topánočky.....

už by sa mohlo trochu ochladiť.......... 😝 😝

jamaat
14. jún 2010

Už sa ochladilo 🙂

jacka
15. jún 2010

konečneeeee 🙂 😉

iwusca
15. jún 2010

ked prsi nadavame ked je teplo tak nadavame strasne toto 😀 😀
inak v nedelu som bola opekat s kamaratmi a chytila som kliesta potvoru 😠 tak dufam ze nebol nakazeny dakou pliagou...

dijefcatko
16. jún 2010

Ahojte dievčatá, možem sa opýtať, či niektorá z vás chodí k Dr. Fruhwaldovi? 🙂

petulig
16. jún 2010

ahojtee...no my mame za sebou ,,uzasne ,,noci kua. Demolujeme postielku, prehadzujeme sa, sracky mame kazdu chvilu. Ja len dufam, ze su to zuby.
dijefcatko ja chodim k nemu. Preco?

jamaat
16. jún 2010

Už sme s tým nadávaním pomaly horšie ako slovenskí poľnohospodári 🙂

jacka
16. jún 2010

to vieš.....sme ludia večne nespokojný 😀 😉

peti......ja sa k spánku už nevyjadrujem........radšej........ 😝 😝

dijefcatko
16. jún 2010

@petulig ja som k nemu zacala chodit pred polrokom a urobil na mna vyborny dojem, ktory teraz uplne pokazil ☹ v sobotu som zistila, ze cakame babatko, tak som prisla do ambulancie, nech ma sestricka objedna (bolo mi jasne, ze hned tento tyzden to nebude). na moje prekvapenie mi povedala, ze doktor sa venuje tehotnym pacientkach od 11-12tt, ze skor to aj tak nema zmysel, ze aj tak este nic nevidiet. podotykam, ze podla PM som v 6tt, myslela som si, ze hadam v tom 8tt by ma objednal. to aj u teba bol takyto pristup? nie je to prilis neskoro, v 12tt? ked som ale dalej hadzala psovske oci, tak ma sestricka s patricnym komentarom dala na buduci tyzden, nech pridem v stredu, ale ze budem cakat, a ze uvidime, ci sa mi bude doktor venovat. 😒

petulig
16. jún 2010

ja som k nemu prestupovala od ineho doktora a to som uz bola tusim v 13 tyzdni takze to bolo ine. Ale aj u mojho stareho gynekologa to bolo tak ze jedine co bolo tak zobral krv na potvrdenie, lebo som si nebola ista a objednal ma az na 11 tyzden, dovtedy fakt nic moc nevidiet.
Takze nestresuj, on je velmi zlaty, ale maju toho fakt vela.A stoji ti to za to chodit k nemu urcite.

mia78
19. jún 2010

😝 nikde nikoho , čo noveho babule?

my už aj za ruky prejdeme ,všade sa vyštvera ale najlepsie je že sa chce púšťať a bác na rit.... a máme už piaty zub a šiesty je na ceste 😀 inač nič sa doliečujeme stále, boli sme pozreť požiarnikou v europe .... 😀

sia222
19. jún 2010

čafte..
miuš vy šikovníci..my ešte nechceme vyplazíme sa všade po 4 och🙂)
peti my teplotujeme dva dni do 39 tak neviem či zubky či 6 choroba bude uff no idem plačeme

mia78
19. jún 2010

sia ona po štyroch ale ked ju zoberem za ruky tak prejde trocha a potom sadne lebo nema volne ruky a nemoze chitať 😀
dnes my drbla s prepáčením z gauča tak ma monokla malého no dne som zúfala všade zanou lebo sa len trieska 😲

petulig
19. jún 2010

caute no mia sme natorovnako, tiez len na nohax stale,vsade sa dviha a len behat za ruky kua moje krize. vCERA sa mi zdrbala na hlavu sa dvihala na krabicu a smyk a drb.a dnesne vecerne zaspavanie hodina.polozim ju,odidem,dve mjnutya je na nohach,narobi poriadky v postielke,vsetko hore nohami a usmev.a dokola hodinu.parada,mozme sa tesit. my uz treti den hnackujeme,nechce mi jest,max.mlieko tak dufam ze uz to bude prvy zub konecne.

jamaat
20. jún 2010

@petulig Vstávanie v postieľke je super vec! 🙂

Emka už začala vyslovene vydierať večer a v noci revom, aby som bola pri nej. Furt ma kontrolovala. Už som sa nasrdila a nechala som ju revať. No a teraz keď sa v noci zobudí a začne rumázgať, tak len zavelíme (hlavne muža počúva): Emka ticho, ľahni si a spi! A ona si normálne ľahne, niekedy ešte pár krát skúsi fňukať a zaspí. Až nechápem!

bobocka
20. jún 2010

ahojte maminky.ja patrim k septembrovym maminkam 2009,ale kedze som bystricanka a rodila som v rooseveltke,tak aj k vam patrim 🙂
@petulig aj moj drobec vsade lozi a vsetko co moze rozhadze.v posielke sa krasne drzi na nohach,aj ked sem tam s nim este zatoci,lebo rovnovahu este nema 😀 .inak tie hnacky a teploty mozu byt koli zubku.ak ti malicka nechce velmi papat,tak aspon mliecko alebo lucku jej davaj.ked deticky hnackuju musia mat vyssi prijem tekutin ako obycajne.hadam vam uz rychlo ten zubok vylezie 😉
@ dijefcatko o je to divny pristup lekara,no v podstate aj spravny.ja viem,ze ty ako buduca maminka co je cerstvo tehotna to citis inak a najradsej by si hned sla na prehliadku a tehotensku knizku mala a tak 😉.ja som otehotnela v anglicku a prvych 5 mesiacov tehotenstva som tam stravila. a teda aj prehliadky u lekara a sona.ked som sla k lekarovi,ze som tehotna (bola som tak ako ty 6tt),tak mi povedali,ze to je ok,ze mam zacat brat folic acid (kyselina listova) a ze az v 12tt bude sono. a dovidenia.no ja som mala nervy.bola som cela nesvoja,som si myslela,ze mi sono spravia.tak som vydrzala tyzden a potom som si vymyslel,ze mam bolesti brucha a s tym som sla do nemocnice.akoze oscara pre mna 😀 .tam mi robili kadejake vysetrenia a ja som pritom bola ok,len som to hlupe sono chcela. no a podarilo sa.spravili mi sono a ked som videla ten malicky blikajuci fliacik,tak som hned spokojna bola. 🙂 ja ti teraz samozrejme nedavam navod ako sa skor k sonu dostat,no len viem,ze je tazke cakat dalsi mesiac a pol.ak ti sestra nenapisala tu kyselinu listovu,tak si chod sama do lekarne kupit calibrum mami alebo nieco tomu podobne.je to vitaminovy doplnok pre tehotne mamicky.teraz je ich na trhu vela .drzim palce na tu buducu stredu nech ta lekar prezrie aby si mala dusicku na mieste 😉.a gratulujem k fazulke v brusku 😉

sia222
20. jún 2010

čafte.
no u nás je to tak isto so zaspavaním nie každý večer ale je ..ale nereve to raz za čas ale poprehadzuje palpn a všetko a otrieska postielku o stenu ako tam skáče povyzlieka sa a ked dojdem že ma už vidí vo dverách hodí šípku akože spí a len čo odchádzam že sa otočím smerom ku dverám je zas na nohách..šušník sa musím rehotať..maju rozumu až až..
my už dnes bez teploty asi zubale..peti ale ked ma hnačajdu mlieko neni asi moc vhod ale zas ked ti nič iné nechce..ale aj drobec mal par dní hnačajdu ked sa mu tak naliali prve zubale a vyšli asi po mesiaci mal to asi 4dni dala som mu dietku a kulíšek a pak pohoda ..abo možno nejaký slabší rotavir neviem kedže sme zaočkovali ale nebola som u dr ked mu to prešlo..my už mame dva zubále a prestal slintať ale teraz ak mal teploty zas slintá tak tiež to pripisujem zubom ..
jej tak naš ešte necapol z gauča no dufam že ni necapne už to mate všetky za sebou ale tak my zas mame tržnú 😀
ranu🙂
on nechce za ruky som skušala ale hodí sa na kolená🙂) zato po schodoch chodiť to aj 100krát za den by išiel hore🙂
su to pajaci teda už riadny

jacka
21. jún 2010

ahojte..... 🙂

ja sa zase nemožem od malého ani hnuť.....už ho nemože ani muž okupať....ani jesť mu dať.....ani plienky vymeniť......dufam len že ho to čoskoro prejde 😖

som sa chcela opýtať..kolko plienok za den miniete?.......lebo my len dve sa mi to zda ...dosť malinko 😅

@bobocka ..vitaj.....tak sme museli byť spolu v nemocnici........ 🙂 😉

@petulig ......ešte hnačkujete?

petulig
21. jún 2010

ahojte, jacki uz je to lepsie, ale kazde rano ma poriadnu riedku naloz v plienke. V noci sa budi s krikom ale inak nic. Dne smame poradnu tak uvidim. Kua musim letiet zas stojii

petulig
21. jún 2010

no uz sme v postielke, som zvedava kolko krat sa postavi..🙂 no my minieme tak tri az styri plienky za den. Vecer este jednu a v noci neprebalujem
jamat u nas kym by som zobudila stareho tak sa dieta na komplet preberie, takze to u nas nezaberie v noci. Nastastie v noci sa este nepostavila, zato hned ako sa co len trosku preberie tak spusti tatatatatetetatat so zavretymi ocami, scurim cumel a spi dalej 🙂
. Vcera som ju zas prehadzovala z brucha naopak. Sa zobudim a ona na druhom konci postele si spokojne odfukovala. A dnes budicek 5: 45 ze paraaada 😀 😀

bobocka
21. jún 2010

@jacka no urcite sme par dni spolu lezali 😉. inak ja miniem denne 4-5 plienok.ak nahodou viac kaka,tak aj jednu dve naviac.ale vacsinou takto a v noci neprebalujem vobec. 😉 ked bol michalko mensi tak aj v noci sme samozrejme prebalovali,ale teraz uz nie.esteze mame pampersky.si neviem predstavit fungovat ako nase maminy-no aby som ja vymacala,prala,vyvarala a zehlila plienky denne...no ta to nie teda 😀

jacka
21. jún 2010

@bobocka ......len škoda že si ta nepamätám 😉

no cez noc už ani aj nie...len prvé tri mesiace ked kakal......len cez den .....aj tak mám pocit že velmi málo plienok miniem......a k dr.ideme až 19:7........ 😔

@petulig mi bežne tak vstávame........ako v poradni.....

mia78
21. jún 2010

cauky mnauky,veru prešibané sú to detúrence ked ju nechcem zobrat tak spustí taky rev ze ani tato nepomoze musí mamina zobrať potom pohoda, už ked vidím že páli k niečomu de sa dá postavit musím letieť aby nedrisla 😅
a my zaspavame spolu ja musím byť prinej..........a plienky podla toho kolko kaka a v noi tiez neprebalujem len uz ked je velmo.......

petulig
21. jún 2010

jani v poradni dobre, pochvalila krpca ze je sikovna, ze to uz nie je to ,,komotne,, babatko ako sa jej zdalo. Sak jej aj na konci namiesto zakyvania pohrozila prstom mala 🙂)
pribrali sme konecne dobre, mame 7700 a 72 cm.
dnes mame rekord, zaspali sme za pol hodinu. Bola som ju polohovat asi len 11 krat 🙂)

mia a stihas jej chodit furt za ritou? sak ja nic neurobim, aj v ohradke sa ju bojim nechat, lebo aj tam sa driape a uz aj tam sa jej podarilo rupnut na hlavu. Dnes dva krat, raz z chladnicky na zem a raz sa jej len tak light smyklo. Ale krik poriadny. Kebyze sa aspon dviha za nieco stabilne, ale ona sa chyti aj steny a sup a potom sa cuduje ze sa jej ruky smyknu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre