Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

nikusa9
13. okt 2010

akvi- ja chodim ku Kamenskemu a ja som spokojna 😉

maminky, prosim vas ak by ste vedeli nahodou o niekom, kto by potreboval postažiť dieťatko som tu pre Vás 🙂 🙂 🙂 mam ukončenú VŠ- pedagogicku. tešim sa 🙂 pokial sa neuvolni miesto v materskej škôlke, tak aspon takto sa venujem detičkam...dakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mia78
13. okt 2010

@jacka no chodí do skolky asi tak ze september dva týžne a dva chorý teraz oktober dva týžne chorý potiahneme ešte týžden na doliecenie ......a zacal chodit na angličtinu a zatial sa mu páči tak uvidíme už dúfam že sme si choroby odkrútili a bude pokoj.......

a kolačik idem este len piest asi na výkend..... 😀
ešte dávate vigantol my nie iba do roka sa dáva nie my sme uz skor prestali 😅

mia78
13. okt 2010

akurát sa my pečie v rúre tento http://varecha.pravda.sk/recepty/lacny-kolac/10... tak uvidím čibude chutiť ,pridala som na pol jahody a pol ananas. 😀

jacka
14. okt 2010

@mia78 ......ja som dávala vigantol ....do roka....teda dobrali sme......len to celkom nechápem že niektorý dr. odporučaju do 2 rokov a my len do jedného...... 😝 ...čudné......
aký bol koláčik?..........................

mia78
14. okt 2010

@jacka podobný ako bublanina celkom dobrý a rýchly mám rada ked nemusím pritom stat pol dna lebo pri týchto dvoch nestíham 😝 😀

hej akurat včera o tom rozprávala doktorka na stv v dámskom magazíne že ona odporúča do dvoch rokov a hlavne v zime ked je menej slnka tak neviem asi sa spítam či jej nemám dávat aspon cez zimu ked sú stale prechorený ..
teraz bereme imunoglukán odnás sa tie chorob ynechcú zobrat preč 😒 tak Mirkovy jedno uško sa lieči a druhe zase začína bolieť 😖

a inak neviete niekdo ako by som vyčistila fixu so skrine? ked čistím pračkom ale takým niečim ostávaju biele flaky.......

loren
16. okt 2010

mia skus acetonom

loren
16. okt 2010

ahojte neviete o dakej dobrej a hlavne milej detskej zubarke?

mia78
16. okt 2010

@loren svagrina chodí s detmy v podlaviciach ze tam je dobra zubarka , trocha ale od ruky,
ja chodím s Mirkom na polikliniku k Sutovskemu není rovno detsky ale prístup má dobrý
a v novamede niesú zubárky?

bobocka
16. okt 2010

zdravim maminky.tak my sme tiez solkili a kaslali.hruza ☹ .miskovi robili aj vytery a vysiel mu nejaky hnusny bacil,tak sme mali atb augmentin duo. a kocky,neprajem nikomu co my teraz doma mame.maly strasne zle na to zreagoval,taka zaparenina,ze mi do revu bolo.fakt strasne.ked sme sa ho dotkli,tak sa moje chudiatko od bolesti az triasol.strasne.cele to bolo hnusne mokvave strasne cervene,nakomplet cela ritka aj pipisko.tak som volala vo stvrtok na pohotovost,ze co s tym a doktorka povedala,ze mam nadalej davat atb a dat mu imazol a rybaciu mast a kupar v repiku.no do piatku vecera sa to vobec nezlepsilo ,tak sme sli na pohotovost a tam bola akurat nasa pediatricka.ta ked ho videla,tak hned povedala,ze na zaklade velmi zlej reakcie tie atb nemusime dobrat.povedala,ze mame davat 2x denne imazol a ostatok sudokrem.na vecer sme dali imazol a do rana to bolo podstatne lepsie,tak som mu uz davala na to len sudokrem a do vecera mu tak strasne zoschla pokozka,ze sa mu teraz az supe! ☹ kocky,fakt hruznica ☹ .normalne to cele skorovatelo. a pritom ten imazol mal fakt len v noci a cez den sudokrem.tak sme mu teraz na noc dali tu rybaciu mast a uvidime co bude zas rano.aspon,ze ho to teraz uz tak velmi neboli(aj ked stale reaguje na bolest pri prebalovani).ja sa len bojim,aby mu to az tak strasne nezoschlo,ze sa mu az do krvi koza popraska.to neviem co budem robit.fakt z dazda pod odkvap ☹ .takze kocky,ja viem,ze kazde babo na atb inak reaguje,ale ak vam niekedy daju augmentin duo sirup,tak castejsie prebalujte a sledujte co i len najmensie zmeny na kozi,aby ste nedopadli tak zle ako my ☹
ozaj a chodite na tu yamahu?viem,ze ste sa tu isty cas dohadovali. 🙂 dobre to je?
a co sa vigantolu tyka,tak aj ja som ten damsky magazin pozerala a je fakt sila,ze co pediater,to iny nazor na to.tam ta pani doktorka vravela,ze v usa odporucaju do 2 rokov a potom v zime az do 18 roku .ja som tu na koniku pisala s maminkou,co zije v usa a jej pediater povedal,ze vit d davat nemusi.takze ono je to fakt strasne individualne.co pediater to iny nazor a to plati zjavne pre cely svet.myslim si,ze toto je pre kazdu matku individualne a kazda spravi tak ako sama uzna za vhodne.jedna nedava vobec,druha dava 2 rokya potom stale v zime,ina len do roka a dost.neda sa s urcitostou povedat,kto ma vlastne pravdu.to je tak ako s ockovanim.ked je raz matka rozhodnuta,ze ockovat neda,tak ju moze hocikto presviedcat,ze by dat mala.ked sa raz maminka rozhodne,ze vit d uz netreba,tak je to len na nej.ja napr davat do 2 rokov budem.teraz sme na kapsuli do decembra a potom uvidime co bude.ale vraj uz je novy vigantol v lekarni,tak asi na nom budeme potom. 😉

iwusca
17. okt 2010

@bobocka chudatko male 😔 tak dufam ze uz je to lepsie a skoro vyzdravie uplne, drzime palce 😉

jamaat
20. okt 2010

Ahojte, dlho som tu nebola a vidím, že je to tu nejaké zabrzdené 🙂

@loren V Radvani v tej novej budove na rohu, ako sa ide do Novamedu (Mediklin?) je zubárka Šintajová, je veľmi zlatá, my k nej chodíme všetci.
@bobocka Emke sa raz tak zaparila ritka, že mi bolo až do plaču. Ono sa jej to vlastne ani nie že zaparilo až tak, mala len trochu, ale boli sme v Štúrove v teplom bazéne a keď sme vyšli von, tak ritka červená, mokvavá až do živého. No až zle mi prišlo, keď som to videla! Ale Emka sa netvárila, že by ju to bolelo. Ale podľa mňa muselo! Tak sme tiež použili Imazol, presne to zoschlo, za deň sa celkom fajn preliečilo a keď sme znovu skúsili ísť do bazéna, tak už to bolo OK.

loren
21. okt 2010

jamat dakujem 🙂

jamaat
26. okt 2010

@loren Nemáš za čo 🙂

No teda, veď som vás skoro nenašla! Od zajtra nám zase pekné dni začínajú, aj keď chladné, budeme viac von.

jacka
27. okt 2010

veru nejak je tu mrtvo..........konečne bude 😎 😎 ..............nám idu dalšie zúbky.....tak sa trápime 😝

petulig
27. okt 2010

huhu vsetky sa flakame kade take, my sme aj tak furt von aj ked je skaredo. Kua ideme sa stahovat, tak mam paniku, krabice balit skrine montovat, medzi tym ide drahy na operaciu to ide byt paseka do Vianoc...
@jacka aj nam dnes konecne vysiel osmy zub a to som pritom cakala ze vyjde uplne iny. Nervozny je krpec a v noci sa budi s placom, uz nech su tie zubaake von.

sme zacali chodit na tu yamahu hudobnu skolu, celkom sranda to je, desat deti pokope, vsetky behaju hore dole no paseka🙂

petulig
27. okt 2010

a dnes som si pripomenula stare casy na porodnom oddeleni, bola som pozriet kamosku co sa jej vcera narodila malá,aka nostalgia ma chytila 😉 hned by som druhe brala, len zatial mam co robit s tymto krpcom 😀

iwusca
27. okt 2010

veru keby som temu nemala v oblubenych tak neviem kde by som ju hladala 😀
my mame uz zubov 12 a myslim ze sa zacinaju rezat ocne lebo je nervozna a vcera nespala cez den vobec. bola hore od 9 rano do 8 vecer. to uz ja som bola viac unavena 😝
dnes bolo krasne, ale som bola na pohrebe pozriet lebo spoluziackin otec zomrel ...tych pohreboc by uz hadam stacilo na tento rok... 😖
@petulig a co sa tam robi vlastne v tej hudobnej skole?

inak baby ked otvoria plavaren neviete ci tam bude al plavanie pre deti? by som aj isla konecne 😀

mia78
27. okt 2010

@petulig veru sa tárate 😀 som vás videla dnes so Sisou cupkat do europy 😀 .................
...my sme zase išli od doktorky dnes malý prezmenu zvracal a aj uško zase pobolieva a na krčnom povedala ze ma ok a ze sa mu tlacia zadne stolicky ze tie okolo piateho roka vychadzaju tak nie len krpcou trápia ale aj vedších....

petulig
28. okt 2010

@iwusca zatial len take riekanky, pesnicky a tancovacky. Dobre to je celkom, hlavne nech si zvykaju na koletiv deti a je tam plno drobcov takze sranda.
plavanie otvaraju na plavarni, posli mimail na teba preposlem ti co mi kocka poslala co to ide robit. Cena je zatial 64 akciova. Ja budem chodit ale len sama s malou, uz platit nejdem nikomu.

@mia78 aj dnes sme sli do europy, lebo vcera sme nevyrobili. Ale dnes od rana nervy, krpata je zloduch dnes. Vstala o siestej, o jedenastej mi zaspala v aute kedze sme nestihli prist domov, po 20 min som ju budila a paseka. Si nviem predstavit, ze by nespala cely den ako Emka malaa. A budicek o deviatej rano??? aj ja chceeeeem 😕

iwusca
28. okt 2010

@petulig poslem ti mail do IP 🙂 a kde sa o vlastne idete stahovat?

jacka
29. okt 2010

@petulig ..aj sestra mi tam chodí.....a je spokojná.....veru prezrad kam sa idete sťahovať?.....v BB? 😕

neviete dokedy je Egypt v Europe?.........dufam že ešte bude cez víkend?.......

aj my sme podráždený........a ja z neho 😔

peti......tak nostalgia...však o rok si to možeš zopáknuť......... 😉 😉 🙂

petulig
29. okt 2010

@iwusca @jacka len tu v ramci sidliska, menime za vacsi byt. uz som z toho ,,vytesena,,

nam do rana vysiel osmy zub ale podrazdena je furt, v noci mrnci kazdu chvilu, tak neviem ktory jej zase ide vyjst

jani daj pokoj, mne bude stacit ked budem chodit pozerat malicku, na hodinku na ruky a domov s tym mojim zloduchom. Som rada, ze uz je vacsia 🙂

jacka
30. okt 2010

@petulig ......tak nejdeš daleko........veru treba väčšie bývanie....náhodu sa rozrastiete....... 😵 😵 😉 .......................však ty ešte možeš mať dalšie bábo...to ja budem chodiť a pozerať maličké..alebo už len sa tešiť na vnučatká 😀 😀 ...................................aj ja som rada že je už väčší.....nie ako vlani..... 🙂

nám idú už stoličky......tiež bol v kuse hore v noci.......ach jáj......sa hádam nikdy nevyspím.... 😝 😉

jacka
30. okt 2010

@mia78 ...ako malý..ešte nocí choroby domov?

iwusca
30. okt 2010

@petulig dik za mail uz som tam pisala tak hadam to uz vide 🙂
no veru ja by som aj brala druhe, ale az tak o 2 roky 😀 alebo aj teraz ale keby sa uz narodilo take dvoj rocne aspon 😀 😀

mia78
30. okt 2010

@jacka ani zo skolky nenosí my sme stravili dva týžne v školke a sme doma uz mesiac chorý a to mozem povedat v kuse ☹ teraz mu nasadili druhe antibiotika lebo ma zase zapal zvukovodu na lavom usku , predtým to bola prave..... ☹
dotoho sa prestrieda laringitýda a stale kasle chrchle .....tak dokola no nanervy ak mu to nezabere tak mu budu krv brat a vysetrenia dalsie uz neviem co 😖 a este že mu idu zuby tiež stoličky ttak paráda.....

mala nechytila od neho zatial nič ,len teraz sa jej soplíky spustili asi jej idú zúbky a začína pokašlievat tak dúfam ža to ustojíme ........

a zo spaním som podobne ako ty sa vyspím asi len ked budú v puberte 😅 aj teraz sú obaja hore mala sa asi vyspala a uz sa jej nechce a to spí cez obed hodinu......

zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jacka
3. nov 2010

@mia78 .....juj tak máš len trápenie.......stále ste choručký...a malá je zatial statočná ked to nechytá....... 😉 .......ajmy sme mali soplíky....hrozne dlho........tiež vraj zo zúbkov.........aj riťku sme mali velmi zaparenú....ale už som videla že stoličky su von....tak hádam bude už klud......aspon na čas....
inak som rada že aj vy ste taký spavci...ste nás v tom nenechali samých 😀 😉 😉

kde je sia?....dávno som o nej nepočula.....

@petulig vy sa kedy sťahujete?.....

petulig
3. nov 2010

@jacka my okolo patnasteho, drahy sa musi vratit z nemocky. Zacala som balit ale teda to je ina vec kua, tolko kramov co mame neskutocne. Neviem si to ani predstavit celeeeee. ☹

kazdovci
3. nov 2010

ahojte kocky, prepacte ze skacem len tak do fora, hladam overeneho homeopata pre moju malu princeznu, trapime sa uz 3 mesiace s ekzemom....kortikoidy nezaberaju, dermatologicka skusa...rada by som vyskusala homeopatiu. dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre