Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

osusko
2. feb 2010

pekný den babenky aj ja som z BB a rodila som 1.AUGUSTA a rodila som u MUDr.Vodeckého mala som šťastie. Aj prvú som rodila u neho aj druhú, aj som k nemu chodila na kontroly aj teraz chodím.
Začali sme 6.mesiac z horúčkami nedela a pondelok bol utrpenie dneska je lepšie, ešte noc bola horšia ale teraz v pohode. Dúfam že to tak vydrží.

mia78
2. feb 2010

ahojky,, ja tiez nejak nestiham mam tolko zehlenia a mala sa my budi kazdu chvilu ja musim ucicikat........dnes ani varit nestiham maly sa napapa skolke my daco zbodneme a naveceru nieco uz vimyslíme 😅 mala stale na rukach a ked spi tak kym sa otocim uz je hore....akurat som ju na treti raz uspala idem dat kafe ak stihnem dopit 😅

inak hockedy ked som na fb prihlasena tak tam niesom iba s maly hra rybicky a tak 😀 😀 😀

osusko vytaj medzi nami...... aj my sme mali piatok a sobotu horucky a uz sme boli na pohotovosti sobotu mala zapal tak antibiot..... vy ste nesli k doktorke? ja by som s bal uz ci jej nieco neni lebo u deti nikdy nevies aj nasa vyzerala ze jej nic neni iba teplotky stiahneme ale preistotu sme sli a.........

petulig
2. feb 2010

cafte..sisa vitaj 🙂
noo tak ockovanie riadne kriku bolo, bol tam s nami o mesiac mladsi adamko a ked zacal plakat tak miska zo sucitu gamba dole a plac tiez.Ked prestal prestala aj ona a dokola 😀 zlati boli.
pribrali sme za 22 dni 400 g tak bola spokojna doktorka a to ani nevie ze uz zemiak a mrkvu papame, priznala som lenryzovu kasu 😀 ale aj tak mame len 5960 g.

mia kasli na zehlenie, veci sa daju nosit aj neozehlene.Ja mam kopu ktora sa mi neustale zvacsuje, tak len vyberam a odkladam, ale uz by som veru mala sa prinutit. 😖

ada73
2. feb 2010

jacka, jamaat, sia222: ahojte, tak to už mam za sebou, maly sa narodil 26.1 o 1.50 hod:O) epidural som dostala:O) trapila som sa od pondelka rana, nakoniec to bol cisarsky, ale nie kvôli epiduralke ale kvôli tomu, že maly mal omotanu pupocnu snuru a slabli mu ozvy.

petulig
2. feb 2010

ada ahooj, tak gratulujem. Ako sa ti podarilo tu epi dostat? 😎 😎
inak my sme mali tiez snuru omotanu a na nas vytiahli extraktor. Pri kom si rodila?

jamaat
2. feb 2010

ada, gratulujem! Vitajte doma. Prajem veľa zdravia, spánku a trpezlivosti 🙂

petulig
2. feb 2010

a mame teplotu cez 38, dufam ze to do zajtra prejde. idem do perin..bru noc

jacka
3. feb 2010

dobré ránko....

ada blahoželám 😵 😵 😵

peti aj my sme mali ...ale 38 nie je vela..... 😉 ....dufam že vám už klesla 😵

petulig
3. feb 2010

raanko, teplota presla, ale noc bola na nic. Kazde dve hodky hore sa hmyrila, mrncala.Dufam ze ju to prejde dnes.
kuaaa a zas ten sneh porazi ma a este k tomu aj sluzbu mame von 😀 😀

sia222
3. feb 2010

čafte.
adi gratulujem a vela vela zdravíčka..a čo ti dali epi a potom ti pri cisare len dopichli? no fajn aspon nejaká spokojná žena čo jej dali epi v tejto nemocke🙂)
hlavne že máš po a že je všetko ok..inak 26.1 nááádherné znamenie užasní ludia vodnári 😀 😀 😀

peti keby si bývala v dome máš službu stále tak sa nerozčuluj 😀

termixicek
3. feb 2010

Zdravim vas zienky moje :D
My sme domka treti den, boli sme skoro tyzden v RS, no a konecne som sa okrem FB prihlasila aj sem, drobec teraz buva, tak som sa natlacila a teraz veget chvilu a uz som vam musela napisat :D
Adamkovi konecne vysiel eden horny zubok a do tyzdna hadam vide aj druhy a ako som dnes kukala, uz opuchaju dvojky horne, takze uz to asi pojde zaradom...no naramne sa tesim, lebo teraz sme hore noc co noc okolo dvoch hodin sa len mece a mrnci a prehadzuje...no uchvatne to je s tymito zubkami. A nechce mi papat polievky!!!!!
Nooo...a co este mame nove...vcera Adamko urobil svoje prve dva krociky :D ani si to neuvedomil, hral sa s buksickou od hipp caju a ako ju drzal, pohol sa dopredu a dnes spravil tri, tak hadam sa uz pusti a nebude sa mi kvackat na teplaky :D
kym mam cas, idem si vas pocitat, aby som vedela, kto ma co nove :D
Vitam nove cleny :D

termixicek
3. feb 2010

No tak som daco pocitala a k tomu ockovaniu....my sme po druhom ockovani tiez zacali v 5 mesiaci strajkovat a kedsom volala sestricke, co to ma byt, tak m povedala, ze to nema nic spolocne s ockovanim, no ja uz potom neviem, ale ako vidim, nie som jedina, co po ockovani nastali so spankom problemy. No a kadernicka....ja chodim ku p. Zdenke, robi v salone Tiziana v dolnej a som velmi spokojna, je sikulka a hlavne je to aj cenovo OK.

aine04
autor
3. feb 2010

ahoj kočky 🙂
pamatate na mna este? 😉
trosku som vas citala, pozeram ze si asi citame myslienky lebo aj mne by sa patrilo nejaku kadernicku navstivit, nech mi s tymi tromi chlpmi co mi ostali nieco spravi. ach jaj... kdeze su uz moje vlasy, to mam za to ze boli moja pycha, uz nemam na hlave skoro nic.

jamaat dobre som vyrozumela ze si sa vydala? tak srdecne gratulujem, vela vela stastia 🙂

joj a snad este nie je neskoro popriat vela stastia a zdravicka vsetkym Emkam co tu mame a samozrejme aj Sii (ty si na Emu narodena si spominala, nie?)

matulkovi minuly tyzden prestrihavali tu uzdicku na jazycku, tak teraz bude mat podrezany jazyk 😀 . ale bala som sa toho, lebo mal aj anestezu, nakoniec to dopadlo super ani revy neboli.

idem vas este trochu precitat, pokial mi to moj syncek dovoli.

jamaat
3. feb 2010

No vitaj aine, našťastie ešte nie sme natoľko matersko-dementné, že by sme si ťa nepamätali. 😀 .....Ďakujem za gratuláció.

jacka
3. feb 2010

aine......no pekne od teba.....že si si spomenula na koníka 😉

termi......no mne už horko ťažko spí aj cez den......tak neviem či je to fakt tým ....ale......je to na nervy 😝

veru ja som dnes odpartávala sneh každu chvilu....už aby to prestalo kydať 😠 ........a prišla slnečna jar 😎 😎

jamaat
4. feb 2010

Dobré ráno. Ako máme vonku krásne! 🙂

mia78
4. feb 2010

ahojky , ...ternix a ja chodim do Tiziany ku kadernicke a som spokojna akurat vcera som bola 😀 sikulky su tam
a je tam aj nechtove studio a maser vedla a aj kozmetika vsetko pokope 😀

sia222
4. feb 2010

čafte
peti idem hodiť foto špecial pre teba a opováž sa povedať že to nemám ok 😀 😀

miuš už ste ok? nam sa asi zaniesol kanálik očný už nám to robili a pojdeme asi znova..rano sa zobudil s očkom zahnisaným tak uvidím..maju nas v ut očkovať tak asi z toho nič nebude..
kua mna už tiež dáko bolí hrdlo..asi šupnem slivovicu nebo co síce som to nikdy nepila ale možno pomože..
no dnes je krásne ale včera to bol užas..bola som muža skontrolovať v práci a ako hlavný ťah na RK maju uplne vPčku asi ked som išla tam buranica a ked nazad už dalšia vobec sa tam o to nestaraju ako to tam zužili des..no ale ku námna kopec som vyšla na parádičku..mne mali dať asi dva vodičáky nie jeden 😀 akurát že ma čakala celkom pekná vrstva sniežiku odhádzať aby som sa dostala do garáže

petulig
4. feb 2010

🙂) cafte strigy

noo siaaa toto ti schvalujem. Sekne ti to. Ja sommyslela take tie uplne kratke vlasy na chalana, to sa mi nelubi. Toto ma smrnc, kocka si 🙂
veru krasne je, vcera som prisla total hotova z prechadzky. Som musela v radvani sadnut na bus 🙂 este za sa najdu gavalieri, ktori pomahali aj z busu aj na chodniky 😀 ze dakujeme

aine ze sa aj ukazes

my sme uz druhy den riadne podrazdeny, mrnci cely den od toho ockovania a v noci sa budi s placom co nebolo nikdy. No bohvie ci ockovanie ci zas sa zuby hlasia.

aine04
autor
4. feb 2010

ahoj, no ved ma uz tolko nehreste 🙂 , ked tie dni tak bezia, poznate to...
dnes mame veru ako v rozpravke vonku. ako v mrazikovi 😀 . my sa pojdeme po obediku trochu vyvetrat, ked bude najteplejsie.
aj vikend ma byt krasny, tak nas tato pojde asi lyzovat a my pojdeme s nim, ale len na prechadzku, na lyze este nie 😀 😀 😀

sia dobry mas uces, akeze nestastie, kocka si. teda kočka, nie kocka 😉 . ale naozaj velmi dobre to je. kde si sa to davala strihat?
a mius, Tiziana je kde?

ja som si po druhom ockovani nevsimla ze by maly horsie spaval, on vzdy spaval velmi zle, ale zacal mi hnackovat. a uz som bola cela vylakana, ze co zas chytil a potom som tu na konovi niekde nasla ze sa to stalo viacerym detickam. ale dr. na to cloveka neupozorni, ba ani suvislost s ockovanim neprizna 😠

termixicek
4. feb 2010

aine: ze suvislost...nepriznaju si ani nos medzi ocami, ked sa jedna o zle veci...my sme zacali zle spat a tak isto sa dostavilo nechutenstvo a ked som sa pytala tak kdeze...to nemoze byt od ockovania a potom som na nejakej stranke o ockovani nasla, ze sa moze prejavit aj nechutenstvo, vraj to nie je bezne, ale stava sa to a malo by to prejst do mesiaca. Aj preslo. Ja som len zvedava, co nas caka po tomto okovani, mame ist 23. ach jaj ...obklady, paralen...hmmmm..ale to je uz posledne take, kde budu horucky a opuchy. Uz nech to mame za sebou.
A tiziana je pri positive, alebo skor pri rybe v podchode...
Sia musim pozriet aj ja, len uz idem jest teraz kym mi dieta spi, lebo nevladzem...

mia78
4. feb 2010

sia tak uz celkom dobre mala este musi dobrat lieky a von sme neboli uz nepametam 😝 lebo sme museli v teplucku byt.......uz nech je zima het...

sia a dobre to mas.....ja osm podobne ale dlhsie to mam 😀 hodim aj ja nech sa pobavime ....

tak ako termixicek pise tak za rybou pod branou maju aj tabulu......

jacka
4. feb 2010

no fíha...mia ...sia.... 😵 😵 😵 😵 vy ste kočky.......škoda že som sa ja neodfotila ....lebo aj ja som to mala tak nejak...len z dlžkou sii 😉

peti netreba všetko hádzat na zubky.......aj ked nietko ani nevie kedy vyjdu prvé zubky....ak ja pri prvom....som neverila že v štyroch mesiacoch vylezú von..a teraz už len čakám a čakám

inak to čo vraví termix.....aj moj mal nechutenstvo...podráždený ...nespaví......ale to nechutenstvo som nejak neriešila...však ani nám stále nechutí a niekedy by sme zjedli aj klince

sia...a kde vypalchuju tie kanáliky...u pediatričky?...ste to mali ked sa narodil?..ups tolko otázok 😅

mia78
4. feb 2010

kanaliky vyplachuju na ocnom mala tiez mala po narodeni ale ked vyplachli nastastie mame pokoj.......

petulig
4. feb 2010

dieevky kocky ste, ja to mam skoro rovnako tiez taku pupus ofinku ale mam to z vas asi najdlhsie, aj ked bohvie dokedy 😀 😀 . Vycesavam cele chumace.
dieta spi, idem jest 😀 😎

jacka
4. feb 2010

dobru chuť..peti 😎 😀 😀

jacka
4. feb 2010

mia..a ty si videla ako to robia?...však to musí byť plaču ☹

mia78
4. feb 2010

nevidela ,poslala ma do cakarne ale placu bolo......

osusko
5. feb 2010

no ahojte babenky
mia boli sme u doktorky povedala že zuby aleboak sa vyhádže tak 6 infekčná choroba. Tak do štvrtka sa mi vyhádzala tak sme išli zase k doktorke a vraj tá 6 choroba. Mám to nechať vyvrcholiť a potom to pominie. Nemôžme ísť ani vonku.
A ozik Mia aj nám ked bola asi v dvoch mesiacoch preplachovali očká

osusko
5. feb 2010

no peti a čo ved mate dobrú váhu ved mi máme 6715G

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre