Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

iwusca
8. sep 2009

no caute
ja som v tej nemocke bola dnes a na moje obrovske prekvapenie som to nasla na prvykrat !! normalne som hrda na seba 😀 len to prostredie pred tou ambu je dost deprimujuce ked som tam cakala tak tam furt niekoho prevazali na operacky a aj takeho chlapca maleho...chudacik dufam ze nemal nic vazne... ☹

no a dnes tam bol doktor Belan myslim ze celkom bol fajn a povedal ze aj ked mam termin v piatok este to ani nahodou nevyzera zeby sme isli rodit tak asi tiez len tie kolotoce pomozu 😀 a sestricka myslim sa vola Kostialova ale to si niesom ista ci som to spravne precitala 😅 a ta je uplne najlepsia strasne zlata osoba 😀

a na KO mam ist v pondelok na 8:30 kto sa prida?

iwusca
8. sep 2009

a normalne mam chut vyhlasit verejnu zbierku pre nemocnicu kedze nasa vlada asi nema eura na take zbytocnosti..... 😔 ved to je tam hrozneeee jak keby sa tam zastavil cas-svetla nesvietia,podlahy porozbijane, sedacky dotrhane no a tie pristroje ani nehovorim...ved ten tlakomer musel mat aspon 50rokov.... 😝

petulig
9. sep 2009

jaaj tak som to ja poplietla 😀 mne ani tlak nemerala. Vravela ze odmeria ale dosiel doki sfucany a zabudla od radosti.
iwusca ja idem na osmu pondelok tak sa stretneme 😀 Dufam ze tam bude nejaky iny doktor bo tento ma asi necha prenasat do oktobra 😕
a u mna to veru nevyzera na porod. Uz ma ani krize nebolia, sice ma tlaci mala ako vzdy ale inak pohoda. Ak uz ani jarmok nezaberie tak neviem veru. 😖

petulig
9. sep 2009

zeny kde ste. To cely den ani tuk 😀

jacka
9. sep 2009

ja som už tu....tiež to nevyzerá že pojdem zajtra rodit.....otovrena vraj nie som len a špičku prsta...takže akoby sa nič nedialo.....ved som vravela že sa stretneme v oktobry 😀 😀 😀 😀

ja idem na buduci štvrtok.....dúfam že dovtedy sa niečo zmení.....ma to nebaví 😠 😝 😒 😖

jacka
10. sep 2009

čo ani dnes nik ani ťuk 😀 😀

nebodaj šli rodit....a tie ostane trápia detičky...asi im nedaju spinkať 😅 😉

petulig
10. sep 2009

ja som tu 🙂 iwusce prisiel drahy tusim tak ta sa tu neukaze 😀

a akeho doktora si chytila v nemocke?

sestricka vravela ze zvyknu vyvolavat v 41 tyzdni tak dufam ze do buduceho stvrtku sa pohneme, vyvolaaaavacku nechceem kua. 🙄

jacka
10. sep 2009

to ma ani nestarš...sa bpjím vyvolávačky viac ako porodu...do kelu 😠

Jenča...zlatý ani ništ som necitila....ked vyšetroval....len strááááááášne rýchlo rozpráva..som mala čo robit aby som aspon dačomu chapenzi 😀 😀

tak iwusca nás zradila 😀 😀 😀

petulig
10. sep 2009

tak iwusca belana ty jenca a ja zdutliaka. Dufam ze v pondelok bude niekto normalny.
Mne dokopy ani nic nepovedal, stukal do pocitaca, dal mi daku spravu a dovi v pondelok.

neboj ziadna vyvolavacka nebude. Ked uz pojde fakt do tuheho tak nieco vymyslime 😀 .Mne sa dnes do rana snivalo prvy krat o porode ak sa to tak da nazvat. Som niekde na ulici porodila nic ma nebolelo, potom som sadla na autobus a ze do nemocnice. Este aj revizor sa tam vyskytol, ale tomu som len vynadala ze listok nemam ze ci nevidi ze som prave porodila . No uz mi riadne hrabe z toho. 😀 😀

jacka
10. sep 2009

ha---pekné sny 😀 😀 😀 😀 .......ja rodím každu noc...neviem či ma spodok bruch v noci neboli že také snívam...aa ráno sa zobudím vo svojej posteli 😝 😀

ak už burčiak nezaberie ...a malému bude chutit tak ešte bude aj pýtat a ostane tam..........fak neviem čo ešte sa dá vymysliet 😀 😀 😀

iwusca
10. sep 2009

ja som stale tu 😀 a drahy prisiel a nie aby so oddychol ale uz o 7 bol hore a teraz zehlii prosim pekne 😀

aine04
autor
10. sep 2009

cavte zienky 😀
uz vas to cakanie pekne otravuje, co? este to mam v zivej pamati... 9 dni po termine a s vyvolavackou 😅

my mame zajtra uvitanie do zivota 😵 , mojho matusika idu vitat, no predstavte si... 😀 😀 zase sa tam zhrkneme cela pocetna rodina ako ked som rodila - no skratka hujerovci 😀 😀 😀

jamaat
10. sep 2009

Ahojte žienky, sledujem vás, aj keď nepíšem.

A prečo sa tak bojíte vyvolávačky??

aine04
autor
10. sep 2009

jamaat s vyvolavackou su kontrakcie ovela bolestivejsie 😕

lulu26
10. sep 2009

Caute baby,

dllho som tu nebola, ale stihla som Vas precitat, petulig ty si este neporodila? Cakate na mna? 😀
ja ani nestiham na porod mysliet, mame este nejake dokoncovacky, 3.10. nam idu montovat linku a 5.10. mam zapis do skoly, tak snad to stihnem este..tak uz budeme byvat v BB.
Za pochodu pripravujem vecicky pre malu, dosla uz postielka, objednali sme komodu..veciky mame dost, brat stale zo Svajcu nieco posiela, mam pocit,ze to nestihne ani vynosit...co nam este treba je kociar, ale uz je vybraty... bebe comfort high trek, poznate ho? ake ste si kupili vy?
pocujte, zabudla som na detskeho lekara, to musime mat vybaveneho dopredu?
sia, ak tu budes, napis mi do IP meno a tel, c. tej lekarky, dakujem..
teraz nie som v BB, ale ako budem, zastavim sa...asi uz aj dobehnes ty k nam, ved maly uz bude vacsi, a ja sa budem este gulat, sakra..

sia222
10. sep 2009

čafte.bože babky moje kukám že sa ešte trápite..mia s loren už asi vyvaluju telá na jiske ked nepíšu 🙂
peťu a aký zdutec tam bol ako sa volal?no baby hovoriua že po vyvolávačke to intemzívnejšie bolí a mne ju pri patíkovi ani nedali a myslím že horšia bolesť už nemohla byť.ked porovnám porody moje patík bol ako s 10vyvolávačkami potom🙂)
baby tak ked zajtra uvidím na jarmoku na husenkovej dráhe niečo objemnejšie to budete vy? 🙂
peťu inak fajn sníčky
kua mi najnovšie občas sa aj v noci vozíme v kočíku🙂)bohužel kolika je svinucha.vraj trvá tak do 3-4mesiaca táák sa tešíím..keby som aspn schudla z toho že 100x v noci vstanem k nemu malinkému drobčekovi 🙂

aine ak tam každý príde ako hujerovci tak sa tam ani nepomestíte🙂ked sme mali sobáš(to bol piatok)tak pred nami bolo uvítanie detičiek a bolo ich tam statočne..tak nech vás riadne uvítaju pak napíš ako bolo.tuším im aj nejaké euráče dávaju..
inak petu ty by si mi mohla prísť navariť a ivuscin manželík požehliť..
ivusca to on ako že bežne žehlí?

jacka
10. sep 2009

iwus ...no šikovný je ten tvoj manželík...však ho pošli aj ku mne... 😉 😀

sia...a ked budu mat burčiak v ruke tak to sme my 😀 😀

veru otravuje...už aby sme to mali za sebou ...hlavne rýchlo a bezbolestne 😀 😉

sia222
10. sep 2009

no len bacha s burčákom ak chceš odber pupoč.krvi 🙂)
no mojka to bezbolestne ..ja by som vám to priala ale asi to tak moc neide ☹ trocha to bolí🙂

bože ja som taká truuba tak ma vžy bolia ruky ked kadejakoležím a píšem na notbuuku kua a mne až včul došlo že ved ja už nemám brucho a zas ho možem mať na bruchu položený 😀 😀
no ivuscin manžel je in dnes🙂)

peťu len aby si o tom cestovnom lístku nešramotila dokimu čo ťa bude rodiť že si si nestihla kupiť🙂)
ozaj ako to máš s tou epi?

babky vy čo ste už oddelené s detičkami🙂 dali ste ich zaočkovať proti rotavírusom?aky mate na to názor?mne dala dr nejaký leták o tom.mne sa to nejako už s tými očkovaniami prieči trocha bo už asi aj proti prachu budeme očkovať zachvílu a fi.zarábať..no neveim či ho mám dať či nie..

iwusca
10. sep 2009

no on este nie je manzel, to sme este nestihli ale aj to bude 😀 a on je velmi poriadkumilovny, domace prace ovlada ma 100% a vie aj velmi dobre varit a aj sa tvari ze ho to bavi 😎

jacka
10. sep 2009

sia pekne foto...tá posledná je kde fotená?....
.nechcem odber...nechcem nič....len rodit... 😀 😀 😀 potom budem nadávať....a budem chcieť aby šiel naspäť ked mi nebude chcieť dat spať 😀 😀

ved tu bolest vydržíme.....však sme ženy..nie? 😵

iwusca....tak si sa ho len pekne drž...a rýchlo sa vydaj.... 😉 😵

hedula.
10. sep 2009

Cafte kocky,
Petuliq, Iwusca vy ste boli v utorok dopoludnia v tej ambulancii, kde robia aj CTG? Ja som tam bola tiez, ale len na CTG, potom som bola u Dr.Molitorisa. Cakala som tam (na CTG) aj s manzelom, mala som take bile tricko a rifle, co ma uz neskutocne tlacili, a tak som tam nevedela obsediet 🙂, bo sa do nich uz nemestim, ale hovorim si, ze nejako vydrzim uz. Ten lekar co Vas vysetroval, kym mne robila sestricka CTG je Dr. Belan (tak hovorila sestricka).
No mne Dr. Molitoris v uteri povedal, ze som na 4cm otvorena, ze to bude v noci, prip. zajtra (teda uz vcera 9.9.). Ze na prvorodicu fajn nalez, ze to nebude velmi tazke a pravdepodobne ani tu EPI, co som si zariadovala nebude treba, bo to nestihneme pichnut, kedze sa to picha ked je zena cca na 4cm otvorena. Mali sme prist aj s manzelom okolo 16tej vcera za nim na porodne saly. No mne tvrdlo brusko akurat tak este v utorok a v noci klud, vcera tiez len dopoludnia par ztvrdnuti (ja by som to kontrakciou nenazvala, to som mala cele tehotenstvo taketo tvrdnutie). Ja hovorim muzovi, tak toto podla mna na porod nevyzera, sa citim super, este aj periny som rano prezliekala. A bolo mi smiesne, ze s kufrom a manzelom do porodnice ako na dovolenku, som si to inak predstavovala. No nakoniec lekar povedal, ze to silit nebudeme, ze si pockame, tak sme sa pobrali domkov a cakame. Zajtra idem zas na kontrolu. By bola sranda, keby som uz bola zas viac otvorena aspon na 8cm 😀 , by som nemusela tu prvu dobu porodnu tolko trpiet.
Tak sa babky drzte a snad sa stretneme na porodnici uz coskoro.

iwusca
10. sep 2009

hedula hej bola som tam v utorok ale este sama lebo drahy prisiel az vcera vecer 😀

jamaat
10. sep 2009

Ja som oba razy rodila s vyvolávačkou a nezdali sa mi kontrakcie strašné. Prvý raz to bolo úplne v pohode a za 2 hodiny hotovo aj s cestou.

sia, nedala som proti rotavírusom očkovať. Väčšina ochorení má ľahký priebeh, len tie najťažšie idú na infúzky do nemocnice a nie sú tam žiadne trvalé následky alebo niečo také. Väčšinou to deti prejdú ako hnačky s teplotou, ktoré za pár dní prejdú.

hedula, tak tá tvoja predpôrodná fáza znie dobre. Hmm... 🙂

sia222
10. sep 2009

čafte.no jaci práve dnes som mala ten stav že či by nešiel nachvílu nazad do bruška🙂 on je stále hladný ale stále🙂napapká sa za pol hodku hodku znova a ked ho chcem ošááliť cumlom tak ho dudle ako najatý a ked ho nemá je mu jedno čo je v dosahu deka látková plienka abo naprázdno ako kapor..tak neviem či ho to bruško od hladu nebolí.stolica občas zelená a robili mu výter dr povedalal že asi hladová ale pre istotu.nešťastie vysledky su ok.dufam že sme týmto pádom neskonili s kojením.ale je to zo dna na den horšie.asi mušupnem klobásku na jarmoku nech sa chlapec napapká dosýtosti 😀
to bolo na kupku tu v bb parkur.skákanie bolo v nedelu tá foto čo sa pýtaš

ivusca veru sa vydaj čo najrýchlejšie 😀 😀 😀 taký by sa aj mne zišiel..moj tiež varí ked už mám toho dosť ale v reštike abo objedná domov a povie že ako dobre dnes navaril.bo nevie ani ako sa šporák zapína a zjavne sa to ani nechystá naučiť🙂)ale občas už žehlil ale len svoje košele. a občas žehlí ked ma naštve fajn 🙂

petulig
10. sep 2009

🙂 caftee no teda hedula to aka prva faza porodna 😀 ina paraada. Ja som uz dnes bola na jarmoku lebo zajtra tam isto bude straasne vela ludi. Dala som si burciaku, nejaky pezinsky na hustaku fajnovy bol, len na mna divne pozerali ludia ako si s poharikom vykracujem.
A zas ma vsetko boli ako sme celym mestom presli peso , este aj to hlupe koleno furt neprestalo. Uz som total ako kalika. 😀

inak ja som bola hedula v pondelok tam, vtedy tam bol Kamensky. Ale asi mal len blby den. Belana by som brala, ten je zlaty.

inak mne tiez kazda zena co doteraz jej vyvolavali tak tvrdila ze to boli sto razy viac. Tak jaamat je prva co to netvrdi. Ale teda brala by som to tak ako to ma hedula. Ja som stale na spicku prsta ak sme sa nepohli od pondelku.

sia epi som si bola vybavit. Mam nejaky papier podpisany tak uvidime. Lebo som s takou mladou babou hovorila , tusim uhliarova riadne mila bola, ale ma upozornovala , ze mozem natrafit na doktora, ktory mi to nebude chciet pichnut.

oxan
10. sep 2009

baby cafte teraz pisal lorenin muz na facebooku ze uz maju dceru sa narodila dnes O 12 30 okolo 4kg a55 cm aj ja sa pripajam ku gratulacii

jacka
10. sep 2009

no fiha petu....nebodaj chceš ist rodit...aj s burčiakom v ruke......inak aj po mne hádžu pohlady ked idem na pivečko....čo je na tom 😕 😀

sia len mu daj napapkakť papakáčovi malinkému.....a dávaš len svoje mliečko alebo už aj UM?....tei látkove plienky mi niečo vravia...to asi robia všetky detičky 😉 ....juj sa teším na maličkeho len sa sa už narodí...rýchlo 😵

ja som tiež počula že vyvolávačka je ...des...radšej ee....nech sa pekne otváram..lebo aj ja som len na špičku 😝

petulig
10. sep 2009

tak loren je uz mamina, isto uz aj mia to ma za sebou. Uz len zopar slonic nas tu ostalo 😀

jacka
11. sep 2009

dobré ránko....

no tak to vyzerá že sa tu budeme do nekonečna gulať ešte my tri 😝

ej len teraz som si to všimla...tak má riadnu babulu 😵

loren....srdečne vám blahoželám ..nech vám babulka robí celý život len radosť 😵 😵 😵

jamaat
11. sep 2009

Dobré ráno.

Gratulujem loren. Prajem im veľa zdravia a pohody. A bezproblémové papanie.

Tak sa už rozbiehate. Sia bola len taký vyzvedač-prieskumník. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre