Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

parvitas
12. aug 2009

obchod s latkami je aj na hornej striebornej ulici. vlastne hned pod rakom, v dome s branou a tmavym oblozenim z kamena, a je tam aj obchod aj so spodnym pradlom.
ale ake latky tam maju, to ti presne povedat neviem...

ja som kupila uz hotove navliecky na perinku a vankus v obchode Paplonik, pod trznicou vedla Barbakanu. Do 10 eur.

zunajda
12. aug 2009

ahojte tehuľky a maminky!!!už dlho som nebola na koníkovi......ale našla som Vás.Mne dáva maličká poriadne zabrať,celý deň sa točím okolo nej a keď zaspinká,snažím sa čo to poriadiť v byte.Rastie ako z vody a robí nám len radosť,aj keď je pravda,že veľa sa pri nej nevyspím,lebo papá každé 2hodiny.......Minulý týždeň bol však hrozný,urobil sa jej vred na zadočku a v pondelok aj druhý,tak sme boli pri doky a tá jej to prepichla a vytlačila,to bolo kriku.

Lenka,prepáč,že som Ťa dnes v Tescu,tak neskoro zaregistrovala ale moje očká na diaľku vidia trošku menej,tak som musela zaostriť 😵

mia78
12. aug 2009

čafte babenky, ja len tak na rýchlo my dnes nieje nejako dobre vsetko ma boli a spim postojacky a dotoho mali dostal horúčky tak vylehujeme......

aine04
autor
12. aug 2009

caute 🙂
no jamaat ako eminka, paci sa jej kresielko? ja som nad tym tiez velmi uvazovala, teraz sa mi to uz zda neskoro kupovat, ale asi sa teda mylim, oplati sa to este? ja som aj hrazdicku najprv povazovala za blud ale maly ju uz teraz zboznuje, strasne rad sa tam hrajka a rozpravka s hrackami. to asi len ked tam bol prvych par krat, tak bol z toho mimo.. 😀
tiez idem objednat ergo nosic, skusala som svagrinn, sice tam maly vydrzal len chvilu ale zvykne si... ved co ine mu aj ostane 😀

petulig, tam ako ti radi parvitas maju aj detske latky a celkom dobry vyber, ale ked vojdes do obchodu tak to maju az vzadu v tej dalsej miestnosti. povedz rovno predavacke co chces, ona ta nasmeruje.

my mame trochu nepokojnejsie obdobie, malemu idu zubky, este nie von, je to asi len ta prva faza. znasa to ako sa da, chudatko, vsetko ozuzlava, dnes tak hryzol do podbradnicka, chudatko... ☹ cely ho mal napchaty v puse a hryzol a hryzol. obcas si aj poplacka, no hadam to coskoro prejde a hnusne zubaky budu von.

jamaat
12. aug 2009

petulig, kúpila som Fisher Price, čo je až do 18 kíl. A nekupovala som nové, ale na inzerát. Je za skoro polovičnú cenu a je ako nové.

aine, ja som sa vyše mesiaca rozhodovala, či ho kúpim, a vždy, keď som sa rozhodla, že ano a začala snoriť po inzerátoch, tak Emča začala spávať aj cez deň a ja som si to potom rozmyslela. Lebo som ho chcela hlavne ako záchranu na denné spanie. Teraz, keď som si ho už zajednala, tak som naň týždeň čakala a Emka samozrejme začala zase za ten týždeň spávať aj cez deň. 🙂 ..........Ale páčilo sa jej tam, kukala ako puk, smiala sa, vykrikovala. Keď sa jej však chcelo spať, nepomohlo ani vibrovanie, musela som ju odniesť do postieľky a tam zaspala. Ale dobre aj tak. No a ak ho použijeme aj len 10 krát, tak ho ešte aj potom predám za tú cenu, za akú som aj kúpila. Teda ak ho nezagebríme alebo nezlomíme alebo čo.
Hrazdičku som tiež pôvodne nemienila kupovať, považovala som to za zbytočnosť. Ale keď baby v našej téme písali jedna za druhou, ako sa im s tým detičky vyhrajú, tak som aj ja kúpila. Tiež na inzerát spolu aj s hracou dekou, oboje len za 17eur. A páči sa jej, vie sa s tým vyhrať a ja sa zatiaľ môžem najesť alebo si porobiť čosi.

aine, v 3 mesiacoch už zuby??? Emča tiež ožužláva, ale nepripisujem to zubom. No ktovie.

Hodím foto v kresielku, len musím stiahnuť z foťáka.

sia222
13. aug 2009

čafte babky.no vidím že tema vajec🙂) ja mám tiež to od fisher..také modré máš jamatka?
pri velkáčoch som mala nevibračné a poviem vám že ja som to mala moc rada.lebo ked už mohli v tom lehniť dalo sa mi polohovať tak boli happy lebo videli na svet na mna a tak som si vela vecí pri nich porobila a velakrát tam aj zaspali.no to vibrovanie sa mi moc teda nepáči neviem nepríde mi to pre také malé deti vhod len komerč výmysel ale ved vec názoru.ale to moje teraz ho tiež má🙂))
inak zubky v 3mes normálka. mne filipko začal slintať a žužlať a tiež vravím že asi zubky a mama ma dobre že nevysmiala a mal naozaj 3mes ked mu vyliezli dole jednotky🙂 a potom mal aj trvalé skoro oproti pepke tej to išlo neskor.a ved je aj vela detí kt sa rodia so zúbkami🙂))

tehulky nás má tam hore niekto rád..to počasie je fajn v tomto stave.fuj išla som dať prať do suterenu domu a taký pavuk až mi zle zostalo teda ozaj hnus velké nohy hrubé telo asi z vonka naliezol hajzlík tak som rozmýšlala čo s ním idem robiť ak mi ujde v tomto stave ho asi ndoženem metlou tak som mu dala pol balenia biolitu🙂) ble ešte mi chlpi stoja ked si spomeniem

petulig a čo ideš niečo šiť ked zhánaš?

jamaat
13. aug 2009

sia, ano, mám to modré, už je aj v albume. A vibrovanie som práve použila. Malá je nejaká nervná, už v noci poriadne nespala. Tak som ju dala do kresielka, zapla vibrovanie a potom ešte aj nohou kolísala, kým som na nete bola. Vtedy bola spokojná. Teraz som ju znovu šibla do postieľky, chvíľu nerváčila, ale už spí. A ja idem rýchlo lekvár dovárať.

lulu26
13. aug 2009

Caute babenky,

ozyvam sa neskor, konecne oddychujem..tak, uz som mlada pani 🙂 vsetko dopadlo super, vydrzali sme to a aj mala nevyvadzala, pocasie nebolo az tak horuco, co bolo super, lebo v tych satach, bolo aj tak dost teplo...
no a po svadbe ani neviem ako to zbehlo, este ludia, zacali sme hned stahovat do BB, cakame na linku a mozme sa zabydlit v BB.
nestihla som vsetko citat, co ste tu pisali, tak dufam, ze ste vsetky zdrave....uz tu niekto aj porodil?
ja po poslednej poradni si musim davat pozor, mala ze je nizko, tak aby sme nerodili skor..to asi ako opadli tie stresy zo mna..
sia, mas IP napisala som ti...
neskor hodim aj nejake foto..

zuzik25
13. aug 2009

aine, uz zubky? fiiha, my zatial len vsetko hryzieme, ale obcas jej davam homeo.
a ten ergo ides objednavat z liliputi.sk?

to lehatko mame aj my, bo sme stale prevlacali autosedacku, malej sa tam velmi paci, a to vybrovanie, uplna blbost, nejak sa netvarila vyjavene. takto si ju mozem dat hocikde, aj na kuchynsku linku ked varim a vsetko vidi. ale zatial v nej nezaspala.

petulig
13. aug 2009

cafte..
sia svokra mi chce vreckar usit na postielku, tak nech sa snazi.

Som bola dnes na poradni. No doki nebol nadseny z toho ze sa tie ambulancie zrusili v nemocke. Ze vsade je to vraj tak dane, ze sa tam chodi a tu si to pan primar zrusi.Ze vraj si robia naprieky ako im Vodecky odisiel . Horsie je ze im ziadna poistovna nepreplati tie vykony navyse tie 4 tyzdne co tam budeme chodit. Ja som bohovo zvedava, ako by sa moj stary gyndos zachoval. Tento jaska ze mozem prist a ze to uz doklepeme. Ale je to cele na mozog.
a epi ze musim do nemocky ist, nech skusim stanicnu sestru na sale odchytit a jej sa vraj opytat. Bohuzial sa to vsetko komplikuje a nechcela by som zazit take,ze by doki povedal u mna mozete byt len do 36 tyzdna tak si to rieste ako chcete .

kurnik ako ma mala tlaci, mam pocit ze vypadne a vraj som stale zatvorena, ziadna zmena..ach jo asi stihnem este aj malovat 😀

mia78
13. aug 2009

cafte,, petu len si davaj pozor stym malovanim aby si skor nebezala mne muzik vymaloval a aj riadit musel inak neviem ako by to dopadlo ,ja som uz len doriadovala .......

mne mali tiez mal tak skoro zubky a v styroch mesiacoch mal uz dva tak je to vpohode................

nad lehatkom uvazujem aj ja este uvidim ako bude....

sia222
14. aug 2009

čafte. a čo ešte vyspávate???🙂))

peťu bud hádam aj rada aj ked je pravda že tam maju teda poriadny bordel v tej nemocnici a je asi len otázka času kým si začnú ženy otvárať usta..
ja som tiež tolerantá ale tiež odtial potial.napr v ut som tam došla o pol 10 a odchádzala o 15!!! a to len koli tomu že si ma pinkali z aambulky do ambulky lebo jeden dr prečo som došla tam no asi preto že mi tam kázali isť ked ma prepustili z nemocky a mám to aj v apieroch a že ma nezobere nech idem vedla...

a ako reči typu kt prsonál rozpráva pred pacoškami prečo si tan a ten dr (menovite si na seba kydaju kolegovia)nerobí to čo má a prečo nie je na sone

no a s tou epi mi pak napíš ako si dopadla.ako pri cene 2apol tis pričom v iných porodkách to pichaju aj zdarma v tejto si musíš sama zhánať niekoho ..mne sa nepodarilo po dvoch hodinách pinkania a každý mi povedal že to musite isť tam ked som išla tam tak tam zase že tomusite isť tam..a ked ma odporučili na konktretnu lekárku bo iná tam nebola a to podotýkam že mi povedali na anestez oddelení tak mi tá konkrétna dr povedala že ano chodila to pichať 10r ale už to nerobí🙂)

tak som to vzdala a povedala som si že ak ma to chytí budem si ju žiadať a poviem im aké super nadštandartné služby poskytuju ked ja som chcela len info kam mám isť a porodníci lekari mi nevedeli ppovedať ani sestričky z ambulancii.tak nech idu do...s takými službami a nech sa nešklebia v časopisoch ked realita je dosť odlišná.
naozaj by sa tam mal niekto už zamyslieť a riešiť to lebo teda ja bývam v BB ale vám poviem že tam boli ženy rizikové v 38tt v takom fajn vzduchu a počuvať ich reči lebo su nervozni v akých podmienkach robia a vyburuju sa takto a to boli ženy kt od rana cestovali z rimavskej a vzialenejších miest..tak sa divím že tam niekt aj neporodili..jasné že to nie je sukr nemocka ale toto by sa teda nemalo diať ani v štátnej a verím že sa to nedeje v iných..no to je fakt užas ked si dr robia naschvál a odsere si to pacientka..
ak sa im malia časáky možem im vybaviť markízu🙂)

ale v prvom rade by sa malo vedenie tohto oddelenia zaoberať urýchlene tou situacoiu ved jasné že dr su potom nervní ale mali by pochopiť že aj tehotné ženy sa chcu na tehotenstvo tešiť a nie mať takéto stresy naviac.a myslím že tie tit.akože maju vypísané velkodušne ako obhájili by mali vrátiť..

začínam mať aj ja pocit že skanzen..ale asi aj právom bo ked príde lekár poverený vedením odeelenia zrejme niekolko rokov a je mi jednoo či má svoj den alebo nie na izbu na vizitu tak si myslím že ked ho pacientky pozdravia je minimálne slušné a inteligentné sa odzdraviť.a izby piglovať riadne len vtedy ked je primárska vizita a ešte snád aj mravec kt je pod postelou stojí v pozore tak v dnešnej dobe je to uplný des.ale na pobevenie fajn.

nechcem byť humusana a je to tak všade ale nappr ked jeden pan došielpo kočke čo išla rodiť prezliekať matrac kt bol des ale čo oko nevidí..ale to naše videlo tak sme sa smiali že tam musí byť roztočov a on že nie to sa dezinfikuje!!!hovorím mu že hej? a že tak na tej posteli včera kočke odtiekla plodová voda a išla rodiť a tiež to dezinfikovali len boli akísi neviditeľní alebo sme už načisto oslepli v tomto tehu.asi sme sa mu javili tak divno že mu naletíme🙂)že ani jeden roztoč to ani doma nemám

ak máte nízky tlak tak tam sa popraví zaručujem🙂)takže peťu neviem čo ťa tam ťahá🙂)dr ti urobí prietoky povie čo s tebou..

sia222
14. aug 2009

no ma to rozohnilo dnes akosi.len ten princíp fakt..
babky nemáte skusenosť s tým vedierkom na kupanie detí?neviete kde v bb to maju?

miuš ako malinký?

jacka
14. aug 2009

ahojte...ja len na skok...som sa náhodu dostala k pc....a bánboh vie kedy budeme mat nový... 😝

moje maličke sa neotočilo...nechce byt netopier a mám toho už plne zuby...tak podla všetkeho pojdem pod nož..tak sa tam sia stretneme ak pojdeš aj ty 😉 ...a bola som na kontrole v utorok...ešte tam nebol Vodecký a ten tlk Grom ma zase nevyšetril ...vraj o dva týždne ked tam bude Vodecký STACI!!!!!!..tak pekne..naposledy som bola vyšetrena začiatkom juna 😠

jamaat
14. aug 2009

jacka, to nemyslíš vážne s tým vyšetrením!!! To je potom nielen tĺk, ale aj iné.

Sia, môžem potvrdiť, že lekári na seba kydajú pred pacientkami. Kedykoľvek som tam bola a boli aspoň dvaja lekári pokope, tak frflali na niekoho. Nemala som z toho dobrý pocit.

To vedierko som aj ja pozerala, ale podľa mňa to využiješ len pár mesiacov. Úplne malinké, čo si hlávku nedrží, by som tam nedávala. No a potom už chce dieťatko čliapať, kopať. Za tie peniaze to podľa mňa nestojí.

sia222
14. aug 2009

čaf jaci. no že si sa ukázala???🙂)
nestretneme moja mne sa tá placenta vytiahla aspon na sone mi v ut dr povedal že ju mám na urovni rebier🙂)☹ ☹ ☹ tak chcem epi.a ako vieš že sa ti neotočil čo oni ti robia len sono??no teda divný postup dr.že ťa tak dlho nevyšetril..asi je už starý a má plné zuby tých ženských otvorov🙂)ale ved to by asi mal do kelu nie?no veru už nech to máme za sebou tuším sme tu už všetky tak trocha na prášky🙂))
no vidíš a to moje je pripravené už dva mesiace dole hlavou.ja mu teraz dohováram že ešte týžden kým dr dojde z dovči nech si tam popláva a potom polezeme pekne von🙂) lebo ak nie budem nutená poumývať okná a teké práce..tak sa držkaj a ohlas sa

sia222
14. aug 2009

čaves. no ja som to videla v telke jeden herec to mal náhodou a bolo mi to divné vobec som nevedela že také niečo je🙂)tak som o tom čítala že dieťa sa v tom vraj cíti bezpečne lebo že tá poloha je podobná ako v maternici no tak neviem a kolko to stojí bajoko nevieš?mne to bol tiež divné že od narodenia to je ...
potom to využijem tak na umývanie niečoho🙂)ako normál vedro

ako tí dr su tam odborníci to si myslím zas o niektorích aj to že naozaj v tejto nemocke su kvalitné prístroje aj pre predčasne narodené deti to som tam mala možnosť vidieť..ale to chovanie niekedy..
no to kydanie som zažila v ut a tiež aj na odelení asi že ako jeden dr (konkrétne meno)po 10r praxi može urobiť taku pi..to hovoril istý dr sestričke ked mi točili ctg..ved nech si daju v krčme večer cez usta a maju po probléme medzi sebov.
a že ženy sa ohovaraju medzi sebou...

mia78
14. aug 2009

ahojky,
sia pozri tu to vedierko , http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
mne sa to tiez nezda ze ako ho tam otacat a umyvat , inak maly uz lepsie dala mu doktorka lieky ze mu zacinala angina, tak dufam ze nechitim dnes ma zase bolia krize 😒 ,
uz si nedvihaj tlak aj ked viem ze to nejde ,lebo ta porazy uz vydrzat tach par tyzdnou 😀

jacka to je riadny pacos, ja mam u neho papiere ale nechodim tam ,potom mozno uz pojdem ked bude druhy....

jamaat
14. aug 2009

mia, presne. Veď v tom vedierku záhybčoky okolo ritky nepoumývaš. Keby stálo 5 euri, tak ho kúpim ako doplnok ku vaničke. Ale za 18 euri ani bohovi. Veď mne sa už malá ani do vaničky nezmestí. Kúpila som si takú penovú podložku a na tej ju vo veľkej vani sprchujem, alebo si vleziem do vane aj s ňou a spolu plávame. Len občas vaničku použijeme.

parvitas
14. aug 2009

to vedierko vyzera dobre... len treba vediet ako tam babo dat. videli ste ako tam tie babatka kupu? drzia ich za hlavku, alebo popod pazuskami... 😉
ale deti vyzeraju byt spokojne a to je najdolezitejsie 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ
sia222
14. aug 2009

za hlávku??no teda dve deti už som vykupala ...ako aj ja som čítala o spokojnosti detí v tom len si ne´viem tiež predstaviť ako ho v tom poriadne poumývaš a tké krehké telíčko na stojáka..len ma to zaujalo že či to niekt náh nepoužívate..
miuš snád ma neporazí..len ma to zas vytočilo ked peťu napísala 😀 😀 jak pár týždnov vydžať..nežartuj🙂)bud týž štvrtok k dr v pátek rodím pod epi🙂) už sme sa s paťkom dohodli..niekedy sa tí dr chovaju akoby tehu bola choroba:(
on je nejaký starý ten grom či ako sa volá?

parvitas
14. aug 2009

sia, ved prave. ved ako sa dostanes ku vsetkym zahybcekom? ale ten sposob - drzat male za hlavku a machat s nim hore-dolu ako s vechtikom je trosku uletene.. 😀 no, robim si z toho srandu... snad tym nikoho neurazim. sama som to nezazila.
pocujte, co viete o mudr. belanovi?

montina
14. aug 2009

ahojte, jacka a kde zas ten vodecký je? chcela som už ísť konečne na sono, ale ku gromovi už nechcem ísť....minule ma pichol do stehna tým blbýn prístrojom, neviem kde čumel, normálne som mala dieru s stehne

mia78
14. aug 2009

no ved sa my to nepaci ze za hlavicku drzat ,take nemotorne sa my to zda................. 😅

sia no aj tak sa da aj ja by som sla najradsej posledny tyzden nech som doma ked pojde krpec do skolky 😅

iwusca
14. aug 2009

no ja tiez chodim ku gromovi nastastie som bola skoro do 7mesiaca v zahranici tak som u neho bola len 3x ale mam dost...tiez ma ani raz nevysetril a v utorok som bola v poradni a vysetrenie ziadne len popcuval srdiecko 😠 😒 nie ze by som mala tie vysetrenia rada ale treba pozriet ze co...ale uz tam ma na dverach tabulku ze je tam vodecky a tento dedulo len v stredu myslim aspon ze sestricku ma zlatu 🙂

btw neviem ci viete ale kto chodi na cvicenia k p.Micakovej tak buduci tyzden ma dovolenku

lucinka1104
14. aug 2009

Ahojky ja som rodila v rosweltke ,ale teraz by som radčšej šla do Zvolena asi.....

montina
14. aug 2009

ano sestricka je zlatá, možno jacka bude vedieť ked tam bola v utorok ako a kto tak v ktoré dni robí, a či je sono už každý den, a to tam teraz robia traja doktori či čo? no ved uvidíme. ináč dievčence nezávidím vám terajšiu situáciu v nemocnici. je to bieda. mne vždy bielik bol nesympatický. vraj neberie úplatky a mám 3 kamarátky čo u neho rodili a zobral si obáločku.....to je charakter enonuno. dobrí doktori z tadial poodchádzajú a úplne tam klesne úroven. ja už dlhšiu dobu uvažujem o zvolenskej pôrodnici, cez zimu mi tam rodila kamarátka, ked som ju bola pozrieť, tak som neverila vlastným ušiam, že ako si to vychvalovala. ja som rodila v bystrici, tak to viem porovnať...no budeme uvažovať, ináč krásny víkend vám prajem..pa

sia222
14. aug 2009

jaci tak už vieš prečo ťa nevyšetruje 😀 😀 ?? sa nevie trafiť zjavne 😉 šak ked tu píše kočka že jej urobil dieru v stehne...bože to bud rada šak nby ti možno stehno vyšetroval 😀 😀

monita možno potreboval niečo poslať a nemal obálku tak si zobral a čo je na tom??
a za čo si zobral ked sa to už dá oficialne za porod?

montina
14. aug 2009

nie nie sia, oni si ho zajednali, zmluvne zaplatili, po pôrode sa prišli podakovať a dali mu ešte obáločku a on si ju zobral,
ved ja nič, len vodu káže a víno pije...

sia222
14. aug 2009

tak potom vlastne mali nedoplatok tak to boli vyrovnať to by sa malo 😀 😀
to máš pravdu s tým kazaním ale to bola asi aj chyba tých ludí že išli potom za ním ked už mu zaplatili za zazmluvnenie...

a čo stoji cisarák 😀 😀 😀 nevieš??? 😀 😀
no je to slovák ako sa patrí
ked davajú ber ked biju utekaj 😉 tak by mali reagovať všetci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre