Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jacka
24. aug 2011

@mia78 to máte super že nemusíte........neviem čo šaleju v školke..... 😝 😠 ................aj mu tie 4 hodky nejka prospeli?.....
a ozaj ako sa citiš?.......tieto horučavy ťa musia ubíjať že?.........Mirko už vie že čakáte bábätko?.....

sme boli dnes na Sliači.....deti ani domov nechceli 🙂 😵 ................aspon deti maju radosť z týchto horučav

mia78
25. aug 2011

@jacka ahoj, no zo školkou som spokojna akurát ked bolo chrípkove obdobie tak sme nosili ze je zdravý ..........ani mu nepomohli teraz ideme v septembri na kontrolu na alergo tak kej jej to tam nadyktujem ako bol chorý tak neviem čo mu dá..........................cítim sa unavená ale aspon nevolnosti prešli tak som celkom ok 😎 ............Mirko vie on sa teší už predtým chodil že kebyže máme ešte bábu on má rád detičky ale jasné že aj žiarli 😎 😀 ....................my ideme v nedelu na letecký Mirko strašne zbožnuje lietadlá stále vraví že bude pilot ,tak uvidíme dokedy ho to bude držať 😅 😀 ..................deti majú radost ked sa môžu kúpať hlavne 😀 inak Mirko nemusí horúčavu skôr zimu 😝 😀

jacka
27. aug 2011

@mia78 ahoj ...............aj my sa chystáme na Sliač len ešte neviem či dnes alebo zajtra................sa mi zdá že je stále ešte teplo 😝 ..............uvidíme 🙂 ..........................mojmu je to jedno ako je vonku......lita a behá a vonku može byť aj 40.......aj mínus..... 😝 .................mala si nevolnosti?......a máš ine teho ako pri tých dvoch je ani nie?....tak Mirko sa teší....a Ninka asi s toho ešte nemá rozum......hádam len ked sa narodí....bude šok 🙂

mia78
27. aug 2011

@jacka ahoj, tak sme boli dnes doobeda bolo fajn Mirko sa vytešil 😀 bolo fajn celkopm pofukovalo tak ani horúčava a preto som si ani nevšimla že mi tvár spálilo a Mirkovy pliecka 😝 ale hlavne že nebolia zatial...a ked začali lieta stíhačky tak to bol hluk som malej aj ušká zakrívala vlasne všetky deti som si všimla držali 😒 😎 ...............nevolno my bolo pár týždnou ale len tak ako by som na kolotoči bola žalúdok obrátený ale už sa vytešujem lebo my to prešlo a idem si to užívať 😉 predtým my bolo pri Mirkovi najhoršie pri Ninke asi tiež takto ako teraz tak hádam bude dievka 😝 😅 ......Mirko sa teší raz bračeka potom zase sestričku no už mu vravím uvidíme že si neviberie 😀 a Ninka to ešte nevníma až ked bude velké bruško tak asi potom 😉 ....................tak si to užite na letisku 😀

jacka
27. aug 2011

@mia78 my sme nešli..nechcela som byť s detičakmi na slnku.....presne toho sa bojím...úpalu a spálenia....a už som mala s Peťkom dosť trápenia nemusím mať ešte 😝 ....pojdeme zajtra........my sme videli stíhačky tak Peťko len aha....a vou.........a tak......som zvedavá ako to prežiju uši 😀 😀 😀
veru Ninka je maličká..... 🙂 .....takže baba...ja som pri oboch citila hned na začiatku že čo čakám....ani na sono som nemusela..... 😉 .....................a mám pocit že keby som mala tretie tak je to chlapec 😀 😀
aj budeš dávať foto zo Sliača?.......

jamaat
7. sep 2011

@mia78 Čo to tu čítam??? Gratulujem! 🙂 🙂 Nech je všetko OK a tehotenstvo bezproblémové. A potom aj pôrod samozrejme 🙂 .....A to ste chceli, či sa pritrafilo?

@jacka Boli ste na tom leteckom dni? My sme šli na kúpalisko na Kováčku, tak sme len oči otvárali, aké sú všade zápchy.

jamaat
7. sep 2011

@mia78 Píšeš, že Mirko je stále chorý a nič nepomáha. Pozri si túto tému: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

mia78
7. sep 2011

ahojky@jamaat dakujem, chceli sme a pôrod bude sekcia uz teraz viem aj predtým boli obe tak som rizikova ale verím že to dopadne dobre 😉 .............hej chorý stále prečítam dík 😎

jacka
7. sep 2011

@jamaat boli sme ale len v nedelu poobede a už tam nebol taký nátresk 😉 ................................ja velmi na Kováčku nechodím....kvoli tomu detskému bazenu.......inak sa ako máte?.....

@mia78 ako v školke?

mia78
7. sep 2011

@jacka školke zatial super konecne sa raduje ked ide a ešte nám nakázal že nemáme poneho tak skoro chodiť že sa chce hrať tak sa teším 😀 a malá by najradšej tiež tam ostala nikdy nechce stade ísť lebo ju pustia dne sa pohrať a koniec domou zasvet nie 😉 🙂

a vy ako?

jacka
7. sep 2011

@mia78 no najskor že už NIKDY......a teraz to isé...nemám chodiť pre neho tak skoro...ja chodím totižto hned ako ja najedia 😅 ........či ako mi to povie....mám chodiť pre neho skoro posledný......😅.no a Peťko je na to tak isto ako tvoja Ninka.....nechce odtial domov 😀 ...len som zvedavá ako to bude ked tam bude naozaj dakedy chodiť 😅

jamaat
7. sep 2011

@jacka Prečo kvôli detském bazénu??? My sme s ním práveže boli spokojní. A kde chodievate?

jamaat
7. sep 2011

@jamaat Doteraz som Kováčku veľmi neobľubovala (chodili sme plávať len do normálneho bazéna), ale práve kvôli tomu detskému bazénu sa mi tam teraz páčilo. No keby nebola taká strašne studená voda v BB, tak by sme do Kováčky nešli. Lenže hrdo si drgnú názov termálne kúpalisko v BB, vlani bola voda fajn, tohto roku studená. Tak to človeka duplom vytočí.

jamaat
7. sep 2011

@jacka Sebe som napísala namiesto tebe 😀

Emka tiež už ide chodiť do škôlky, ale je teraz soplavá, tak ešte nenastúpila. Som zvedavá, čo bude. Ak bude zle, tak pôjde neskôr. Zatiaľ ma to netlačí.

jacka
8. sep 2011

@jamaat ..na Kováčku kvolu tomu že do detského sme museli brávať papuče.....tam nebolo dobre dno....ten starší mal prsty od krvi............už to urobili???.........................sme chodili na Sliač.......sa im tam velmi páčilo 🙂 ....teplá vodička.....ani vela ludí nebývalo.... 😉
a kde ju ideš dať do školky?....ty už ideš do roboty?

to vieš v BB chcu prilákať ludí.....veru vytočí to ...hlavne pre deti je to blbé ....aj ked im je to jedno.....ale drglocu zubami.....

jamaat
9. sep 2011

@jacka Dno je rovnaké, dala som Emke sandálky do vody a chvíľu bola aj bosá, nôžky mala v poriadku. Do BB prilákajú veľký prd, keď ľudia zistia, že ich sprosto klamú. A najmä keď rodičia drkocú zubami duplom, kým stoja v bazéne pri dieťati. Ten Sliač už viacerí odporúčali, tak budúci rok už hádam pôjdeme pozrieť.
Do škôlky bude chodiť u nás na dedine. Robotu mám takú flexibilnú, že si robím, koľko chcem. A ešte teraz ani oficiálne nerobím.

jacka
9. sep 2011

@jamaat ....no my sme boli bez sandálok...a mal ošuchanu kožu.....ale nič nevravel...len večer doma.....že ho to boí..... 😒 .....................................ja som v BB bola naposledy asi pred dvoma rokmi......ale sa mi zdala sa mi teplá detská voda....či sa mýlim???...............mne sa na Sliači páčilo........voda teplučká.........len škoda že bolo tak málo teplo v lete....... 😖 ................ale inak ani vo Zv nie je bohvie čo.....voda ako ľad..😝..................
to máš super s tou robotou...... 😉 .....................už bola v školke?.....či teraz mala ísť prvý krát 🙂

jamaat
9. sep 2011

@jacka Vlani bola v BB teplá voda. Tak tohto roku sme boli vytešení, ako dobre bude. Boli sme asi 3x a zakaždým studená. Aj kamarátky čo vraveli, tak vždy studená. A aj mi ochorela riadne, bolo to akurát po tých kúpaniach.
Emka ešte nebola v škôlke, teraz pôjde v pondelok prvý krát.

jacka
10. sep 2011

@jamaat ..nebolo slnko .......tak nemalo čo vyhriať...a napísať možu čo chcu......len to sklamanie 😠 😠 .....................my sme ochoreli vo ZV...to bol ako ladovec.......len deťom to nevadilo.....ale tie následky potom 😠 😠 ☹ ...tak sme sa rozhodli ísť na SLiač.....aj ked ja som vlemi nechcela......kvoli tej vode.....ale nelutujme.........................už bola niekdy takto bez teba?......som myslela že bývaš tu v BB?.......nejkaá som popletená...asi mi tá materská škodí 😠 😉 ............................
aj ste boli na jarmoku???

jamaat
10. sep 2011

@jacka Určite to nebolo len slnko, tá voda bola skutočne vlani teplá, termálna. Vo Zvolene je riadne studená voda, kedysi dávno sme tam boli.
Emka býva bezo mňa, ale doteraz vždy s mužom alebo staršou dcérou doma. Nemám ju kam dávať, u nás starké nefungujú, takže to, že bude inde ako doma, bude pre ňu novinka. Bývame hneď pri BB, v Nemciach, a máme tu škôlku. Dnes sme boli na jarmoku, tak sa Emka aj vykolotočovala, ale bála sa, keď bola na niečom sama. 🙂

petulig
10. sep 2011

ahojte dievky.@jamaat tak ty uz pracovat ides?inak to mate fajn,ze malu skor zoberu do skolky,na dedine sa to skor da aj ked nema tri roky. Ja uz tiez vymyslam,zacinam robotu hladat pomaly.som myslela,ze sa dam rovno na druhe dieta,ale asi to necham na neskor,alebo ....
@jacka pocuj mamina neboli ste dnes na jarmoku?taka mamina pri mne stala,maleho mala na kolotoci pri drukose na parkovisku a strasne sa mi na teba podobala.ale nebola som si istaaa

jacka
11. sep 2011

@jamaat som zvedavá ako zvládnete zajtra školku........ 🙂 ...dáš ju hned na celý deň?........

@petulig myslíš pri tom detskom kolotoči?...........tiež son si nebola tebou istá či si to ty...............si bola asi z maminkou nie?.....teba nevezmi do tej bývalej práce?.........................len sa pekne daj na druhé......skor sa vyhraju ked je tam menší vekový rozdiel.....a 6 rokov je už dosť.... 😔 teda podla mna 😉

petulig
11. sep 2011

@jacka noo peknee xi.tak sme sa takto obisli. Ano s mamou som bola.som uz aj mala pokusenie ze ta prezvonim ci si to ty xi ja by som aj druhe,ale mne je muz furt prec a neviem si dost dobre predstavit ako by som fungovala s dvomi detmi sama. Do byvalej roboty ma asi nevezmu,tam je to zlozite,nemaju dostatoocne trzby aby sa dalsia baba uzivila vraj.a ty este nerozmyslas do roboty?

jamaat
11. sep 2011

@petulig Uvidím, čo s robotou, podľa toho, ako sa Emka v škôlke bude tváriť. Nič ma netlačí, ja trošku robím neoficiálne, takže ide len o to, či to začnem robiť viac a oficiálne.

@jacka Najskôr ide len na pol dňa. Z toho nejaké obavy nemám. Ale neviem si predstaviť, ako tam bude spať. Veď s ňou bol odjakživa problém pri zaspávaní. Teraz zaspáva s fľašou mlieka. To v škôlke mať nebude.

jacka
12. sep 2011

@petulig veru obišli..........................to vieš ked ťa nechcu zamestnať tak si hoc čo vymyslia 😠 😠 😠 ....................ja neviem ako s robotou......kvoli malému....neodporučaju mi ho dať do školky...len do predškolskej.....a ani neviem kde by som ho dala.........tu vo ZV asi ani taká školka nie....len v BB ☹ ☹

@jamaat do máš fajn že máš taku dobru praácu......a hlavne že ju máš.... 🙂 ....ako Emka??? 🙂 ......to bude ine ked bude spať v inom prostredí..... 🙂

petulig
12. sep 2011

@jacka a co je malemu?chory je,ci? No v robote je to tak,ze zistili ze to zvladnu aj dve nameiesto trooch co sme boli predtym.
@jamaat to je fajn ak si robis sama na seba to e uplne najlepsie.ja by som tiez daco zacala,ale vymysliet nieco nove co tu neni este to je nadludsky vykon.uvidim ako,lebo mys ma teraz blbe obdobie,kzdeho sa boji,tak by mi ani nevydrzala v skolke

jacka
12. sep 2011

@petulig to máš blbé v robote.........a to ti už povedali?.......možno nás jamaat zamestná 😉 😉 😉 .............Peťkovi zistili celiakiu........ ☹ ............dietujem celá rodina ☹ 😉

ty by si ju aj teraz dala do školky?

jamaat
12. sep 2011

@jacka
@petulig Nerobím sama na seba, nemám firmu. Len zastupujem firmu a koľko urobím, toľko zarobím. Nejaké provízie mi idú z obchodov, ktoré som už predtým urobila, takže mám prilepšenie k materskej.

Emka dnes v škôlke v pohode. Som zvedavá, čo mi povedia, či bola celý čas spokojná. Keď som jej povedala ráno, že idem preč a nech ma v škôlke počká, tak ani nereagovala, neviem, či ma vôbec počula.

petulig
12. sep 2011

@jamaat tak fajn, emka je uz velka dievka. medzi detickami a hrackami jej bude fajn
@jacka fuuha a mate to v rodine ? mam kamosky co to tiez maju, no ta strava je veru fin. narocna niekedy.
mne to tak jemne naznacila uctovnicka a sefova frajerka, aj ona je bez roboty a ze momentalne su nizke trzby takze dalsiu babu na obch.oddelenie nie je treba. mozno neslkor ked sa to rozbehne. Tak radsej haldam inde, aj tak som sa tam uz nemala kde posunut. Sice sme sa vsetci poznali a tykali si,no ale uvidim este mam rok cas.

jacka
12. sep 2011

@jamaat ...tak len nech jej to vydrží....... 🙂 .....chce ísť ešte aj zajtra?

@petulig ....jednému zakazujem to...iném toto čo može e nemože jesť........veru ...drahá dieta....ale musíme .... ☹ som bola v škou do čoho všetkého pchaju pondiatu pšenicu 😠 😠 .................však ešte máš rok čas.....a dovtedy možeš čakať dalšie bábätko 😵 😉 .......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre