Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

mia78
21. aug 2009

caute

jamaat tu je kontakt http://www.banby.sk/contact.html , teraz plavaju vraj v Dixone, predtym plavali v radvani kde bol megagim a sauny.......

ja som bola dnes na krvi a potom som sa este vytriasla v aute so svokrou do Zv........ale je taky hic 😝 este ze mame klímu v aute..........

petulig
21. aug 2009

jaamat a mne hovoril ze vraj to nic nie je kua, nech ma nestresuje ani zbytocne dopredu. Aj mi to vysvetloval ale ja som blba do toho. Tak radsej sa asi idem vrhnut na draheho nech to ide prirodzene 😀
plavat by sme mohli potom aj spolu chodievat, aspon nam bude veselsie.

ja som dnes po meste hladala nejaku podlozku prebalovaciu. V motyle mi ponukali za 29 evri kua a potom uz len take hlupe farby mali vssade tak asi objednam cez net.

mia78
21. aug 2009

nejako sme klesli tak posuvam aby sme sa nehladali 😀

ani pisat sa nam nejak nechce ci co? 😅 to asi to teplo ale sa ma ochladit na vykend, tak uvidime 😎

petulig
22. aug 2009

cafte..sa vsetky niekde tulame. Ta sia sa kde stratila? Dufam, ze nie je v nemocke.
Ja maam dnes narodky tak sa necham asi niekam pozvat len o tom drahy este nevie 😀
malej som dohovarala, ze by to bol celkom dobry narodeninovy darcek ale nechce sa jej este 😵

mia78
22. aug 2009

putu tak vsetko najlepsie 😀

sia hadam uz kojí malinkeho, ked sa neozýva.......

jamaat
22. aug 2009

petu, všetko najlepšie k narodeninám. A nejak sa ponáhaľaš, veď do termínu máš ešte vyše 2 týždňov. 🙂

petulig
23. aug 2009

kujem, ked ja som uz netrpezliva cela 😀 bola som teraz za ocom v nemocke a uz som bola taka pripravena ze by som tam ostala najradsej. Ale tak mala najlepsie vie kedy von, asi to nebudem silit ziadnym hmatom.

parvitas
23. aug 2009

petu, vsetko najlepsie 🙂
tak co, bola vcera nejaka romanticka narodeninova oslava?

petulig
23. aug 2009

nic nebolo, mala byt dnes, ale oca este nepustili z nemocky tak radsej pockam. Nejak to nesilim, okruhle bude az o rok 😀 ale sampanske sa chladi tak ak pride chut tak padne 😵

parvitas
23. aug 2009

jasne, to sa lepsie oslavuje, ked je rodina pokope. ale to sampanske znie fajn, tak si to aspon takto uzite. 😅

evita221
23. aug 2009

Ahojte dievčatá,dík za odpoved,Sia,dúfam,že budeš mat s tými vzchádzkami pravdu.Ako tak vidím,všetky sa už pripravujete na porod ,tak tu asi po septembri ostanem sama tehotná.Tak dúfam,že sa ešte nejaká tehulka pridá.Ozaj,prosím vás neviete ako ordinuje Spanielka v Zdravovede?Musím tam íst koly PN a neviem to ani za....nájst.Tak dík a držte sa,normálne vám už závidím.

zunajda
23. aug 2009

Ahojte!Zas som tu len na skok.Ako som už písala,malej sa na zadočku urobil vred,.....dopadla nakoniec tak,že skončila na operačnom stole ☹ Museli jej ho vyoperovať,lebo sa to stále vracalo.V stredu nás o 11hod príjmali a o 14hod ju už aj operovali,poviem Vám, som rada,že nás po 3 dňoch odtiaľ pustili.Vyzerá to tam strašne.Malú som ani nemala pri sebe,keď chcela papať,prezvonili ma a ja som behala ako blbá hore dole po schodoch.Detičky chúdence vyrevané,zachrípnuté až mi išlo srdce puknúť nad tými čo tam nemali maminky.Povedala som,že si ju tam nikdy viac nedám a už vôbec nie samú. 😠

žienky,spomínali ste opuchnuté nohy?Mne v nemocnici poradila Hilarová piť denne 1liter mlieka a fakt to pomohlo.Ja som ich mala v nemocnici ako kupy.Behom 3dní bolo však po.

mia78
23. aug 2009

ahojky , zuny uz bude hadam dobre ...drztesa.......mne teraz akurat od vcera puchnu nohy aj ruky tak vyskusam hadam....

petulig
24. aug 2009

ahojte..no mlieko to ja do seba nenatlacim ani nahodou. mne puchnu zatial len prsty na rukach.
inak neviem ci su to ti poslickovia ci co ale uz treti den ma boli brucho ako na mrchu. Ziadne pravidelnosti ale je to tu.

sia222
24. aug 2009

ahojte tety len v kr8tkosti v8m p93em z nemocky. dovolte aby som sa predstavil.
vol8m sa PATKO a ako som sa s maminkou dohodol 6e sa narod9m v piatok tak som aj dodrzal.ale nemala to lahke trapil som ju dva dni 🙂 teda zo str na stvrtok som sa zacal ozyvat abz vedela ze som fer chlap a ako chcela ze v piatok si mam vyliezt tak som urobil.vytrapil som ju teda riadne branicka sa nechcela otvorit a nik nemal kluce.tak som to 21/ho piatok prerazil o 7,22 hod rano.mal som 2970g a 50cm. no tak tak to je s nami ked sme vam tu chybali.zajtra nas asi pustia domov tak vam maminka napise 🙂
tak sa majte tety a povedzte vasim detom nech uz idu na svet nech mam kamaratov
posielam vam pusinky

PATKO

montina
24. aug 2009

jééj sia gratulejeme k paťkovi, aký je už ukecený, pozri sa, ešte sa len narodil a ako mu to už ide......paráda. pekný dník všetkým pa

petulig
24. aug 2009

jeeeej ja som to vedeeeel kua..sia si frajerka gratulujem. Bolo to s EPI nakoniec?
idem za chvilku do nemocky dohodnut sa s anesteziologickou tak ta mozno niekde zahliadnem 😀

mia78
24. aug 2009

ahojky,

sia gratulujem tak to mas uz za sebou aj ked ta malinky vytrapil......a vela zdravicka prajem obom ........

my by sme uz chceli len nasim malim sa este nechce vsak petu 😅 , ja mam uz interne za sebou vsetko ok tak uvidime.......

parvitas
24. aug 2009

blahozelam, sia!
Patko, vitaj 😉 no riadna story, chlapce, z teba bude spisovatel 😀

petulig
24. aug 2009

mia to mi treba interne vysetrenie? no pekne to tam budem asi hodne dlho..no ved uvidim
veru ja by som ju uz chcela tu.
Mia ty este ziadne poslicky nic sa nedeje?

mia78
24. aug 2009

petu nie nepotrebujes interne jedine ze by si isla na cisarsky.........a tym ze ja mam jeden za sebou tak my museli urobit predoperacne....tak neboj........
ale mam take cudne pocity tiez a hlavne vecer a niekedy sa my ani neda riadne ist co tlaci 😅 a stale nic ......

petulig
24. aug 2009

noo to teda bolo, som cakala dve hodiny na anesteziologicku lebo musela na sale ostat. Potom poslala taku mladu za mnou, ale velmi zlatu osobku. Podpisala som nejaky papier vypocula si o epi kadeco a domov. Treba mi nejake vysetrenie na zrazanlivost krvi ci co, ale ze ked sa nestihne tak ze nic take sa nestane.
noo mna od rana vsetko ominalo a ako som do nemocky prisla tak nic. Xi mala sa zlakla asi.

jamaat
24. aug 2009

Sia, gratulujem. My sme to tu už tušili. 🙂 Tak vám obom prajem veľa zdravia, mliečka a pohody.

maska1
25. aug 2009

ahojte bystričanky 😉 chcela by som sa vás opýtať, či niektorá z vás nemá zoznam čo potrebujem do pôrodnice? zatiaľ veľmi pekne ďakujem 😉

mia78
25. aug 2009

cafte de sme vsetky, petu este to na teba neprislo 😀

maska bude ti treba asi tolko: pyžama zo dva, osuska - uterak, hygiena -pasta,kefka,mydlo, ......., hrnček+príbor ,vlozky po porode ,dobre su aj nohavicky po porode kupis v lekarni, dake ponozky,zupan, mozes aj odsavacku ,

pre babetko - utierky+ krem na ritku , zopar plienok jednoraz. davaju len zo pät na den,( mozes daky hrebienok na vlasky, dudlík...)

a este sobasny list,obciansky ,kartu poistenca, a jasne knizku tehu....

ak som na nieco zabudla pripiste....... ja som vybalena ako na dovolenku za tasku taka je tazka este ze ma kolieska 😀 😀 😀

petulig
25. aug 2009

kokso hrncek pribor to ma vobec nenapadlo, to treba? idem to rychlo pribalit. Ja somdnes este optimistka zhanala vlozky porodne a nikde nie su, mam len jeden balik tak bude musiet stacit.

mia este som cela, ani to nevyzera ze by sa daco malo udiat. Zajtra idem k dokimu tak uvidime.Ale ten hmat si asi urobit nedam, uz to necham na malu,ona je teraz sefka.

jamaat
25. aug 2009

petu, tie vložky mali v lekárni v nemocnici, takže keď budeš potrebovať, kúpi ti manžel cestou k tebe 🙂

petulig
25. aug 2009

jamat nemaju uz ani tam, otec je v nemocke tak mi to obehol. Vraj su stiahnute od vyrobcu ze sa ani objednat nedaju momentalne. Tak som si bola este pre istotu kupit v tescu take obycajne libresse ci co to je, lebo keby som to na draheho nechala ten by mi tampony doniesol 😀

iwusca
25. aug 2009

ahojte
tak som dnes bola na kontrole a uz bol Vodecky 🙂 taky sympos ma za 10 minut pozrel ani som nevedela ako, povypytoval sa na vsetko mozne a aj sono mi stihol spravit 🙂 to sa so starym Gromom neda ani porovnat a poslal ma na bud tyzden na CTG do nemocky 😝 nejdete niektora? alebo mi aspon napiste ze kde to tam je a od kolkej tam su ...dak.

petu ja som porodnicke vlozky zhanala a tiez nemali tak som si ich objednala z netu na docsimon.sk a poslali ich do 10 dni

petulig
25. aug 2009

iwus ja by som mala ist buduci tyzden na to CTG, teda uz minule mi vravel ze ma posle ale zabudli sme. Zajtra idem k dokimu tak sa ho opytam. Mozme ist potom spolu ak sa dovtedy nerozsypem 😀
ja uz tie vlozky nejdem riesit, uvidim ako mi budu stacit. Ved doma uz budem normalne nosit, aj ked si to neviem predstavit, lebo ja som stale len s tamponmi chodila. Straasne mi to pojde na nervy isto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre