Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
24. júl 2009

cafte..co este spite baby?
nebolo to az take hrozne v tom meste, ani som nevedela ze mam dake brucho pokial nebolo treba sa zohynat🙂
ale mali sme kazdu hodinu prestavku na terase na pollitrovy dzusovy strik 😀

na tej trznici som bola ale tam boli asi najdrahsie tie plienky . Jedna okolo 50 sk skoro.Ale kamoska mi vcera nejake zohnala v paploniku ze maju tak ich pojdem omrknut pondelok. Ja mam 8 ks doma ale neviem ci to bude dost ci nie. Este aspon zo 5 by som prijala.
Inak tieto najazdy na mesto nemozem robit casto, lebo pokupim tolko hovadin 😀 kadejake hrkalky, nanutili mi aj teplomer do vody a nejaku silikonovu lyzicku ci co , uvidime ci mi to vobec bude treba.

ja pouzivam elastiq krem. Zatial mi este strie nevybehli, ale aj tak to vraj az ku koncu. A kamoska az po porode ked sa zmensovala postupne. Tak ani neviem ci to ma nejaky vyznam tolko sa kremovat. 😎

jacka
24. júl 2009

ahojte....čo už máte víkend 🙂

petu ako je ti doma..... 😉

však ak sa nepoužívaju látkove plienky tak ich vela nie je treba..ale ja som dávala aj do zavinovačky pod hlavičku..ale inka su pekne drahe tie plienky..su aj vyšívane zlatou nitkou 😠

ja sa tiež teším na to ochladnie len aby prišlo..ale dnes celkom fajn fuka 😉

tie strie...to ak máš dostat tak sa možeš natierat hocičím...nepomože ti to..ja zatial nemám nič...ale do septembra 😝

jacka
24. júl 2009

a v nemocke je klíma...ale ako mia píše..hučí...a pre mna tam bol dost suchý vzduch...tak si treba nabalit vela Lucky..alebo inej vody..ja som rodila prve v juli..a ked som s tade vyšla tak vonku bolo..otras..a dnu sa dalo prežit...len okná sa nedaju otvárat

mia78
24. júl 2009

ahojte
no o hej je tam suchy vzduch, treba si zobrat aj daky balzam na pery a do nosa Mar alebo vincentku striekat........

to je tak aj ja som pri prvom nakupovala co som videla teraz mam aspon vyhodu ze uz nieco mam a nemusim tolko kupovat....aj ked to laka 😀

petulig
24. júl 2009

jacka zatial doma ok. V pondelok idem do roboty pomoct tak mi to ujde rychlejsie. Ale da sa, ved on pondelku co som doma som vlastne doma len dnes cely den 😀
mohli by sme to potom dat dokopy nejaky ten zoznam co treba a co nie. Na nete je toho tolko ze sa z toho tazko vysomarit da.

poljaja
24. júl 2009

Ahojte maminy,

ako pekne tu diskutujete a podporujete sa navzajom
rada sa pridam, termin mam okolo 18. 8., uz sa tesim na ten maly zazrak,
zaciatkom augusta ma este caka stahovanie do BB, tak dufam, ze to nejako zvladnem...

kocky, mate skusenost niektora aj s Dr. Schwarzom?

v stredu mam ist do amb. pre fyzi. graviditu, neviete ci ide o nejake specialne vysetrenie?

drzim palce v tomto teple, uz sa tesim na vikend, ked sa ma ochladit...

poljaja
24. júl 2009

Diky Mia 78 za info 🙂

sia222
24. júl 2009

čafte babky.
poljaja vitaj v BB táto tema je že bystričanky z rooseveltky aine na nás prisťahované asi pozabudla ked tvorila názov temy🙂) ale má odpustené🙂))
aj ja chcem mať termín 18.8.!!!!

miuš a čoti dal na tie opuchnuté nohy?či si mu nehovorila?mne tie ruky prešli a od včera znova ale mna to aj bolí neviem či to je normál.už neviem čím si to mám natreť.kua toto tehu sa na mne vyburilo teda.naj je že raz čítam že pri opuchoch sa nemá vela piť a kamoška mi hovorila že to má aj v knižke a na jednej stránke som čítala že je to paradox ale že sa má vela tekutín🙂)niekedy mám pocit že tí dr by sa mali liečiť na schyzofreniu🙂)

no babky miuš má pravdu to ked žena čaká prvé pokupi aj nemožné a pak jej to je na dve veci.asi sme každá taká.jáj ale ten obchodík pod tržnicou mám rada maju tam pekné vecičky
ten hukot by mi nevadil hlavne nech sa tam dá dýchať.no ale dufam že tam nepojdem.ani mi tak nevadí že by som bola tam ako že doma by bol neporiadok atd atd

a tie strie babky aspon ja mám taku skusenosť ako jacka niekedy aj ked sa ponatieraš aj neviem čím tomu nezabrániš.záleží aj ako rýchlo priberu ženy.mne dr vtedy povedal že na moju postavu a 50kg ak priberem vela tak sa tomu nevyhnem bo to podkož väzivo ani nič iné urobiť nemože.a mal pravdu kedže sompri fil pribrala 19kg a natierala som sa kadečím bolo to rýchlo vela kg na moju postavu:(takže jedného dna tak leaser🙂)na stehná ale brucho mi neporaskalo velmi a teraz zatial tiež nie.ja som nemala ani ten pásik od pupíka čo maju tehulky.vy už máte?
jaci a ty siišla na ten lomničák za lulu ked ti fúúka?teda tu je hic ale v noci fukalo som myslela že poletíme takže spánok nikde.tak som tak rátala že kedy sa ja vyspím a vyšlo mi to že v roku 2012 ked pojde do školky

mia78
24. júl 2009

vravela som mu a ze ma aj pobolieva.... tak ze nesolit, a povedeal ze nepit ale to sa potom opravil ze pit musim 😀,
ale nesolit lebo sol zadrziava vodu inak nic............

a ten pasik nemam tiez ani som ho nemala predtym myslim uz nepametam.............

jacka
24. júl 2009

sia jasne ...vieš aky super vietor sme tu mali...aspon sa dalo dýchat...všetko som si poslala len pre seba 😀 😀

no o to spanie nespomínaj...dalšie roky sa zase nevyspím 😝

mia...prečo by si mala rodit sekciou..čo mi ušlo 😕

veru tak ...treba priberat postupne.. 😝 ..hlavne ku koncu tehu..vtedy je velké riziko že popuká koža

ja som tiež chcela čosi nove kupit..ale muž ma zrušil...a má pravdu...ved s toho rýchlo vyrastie..a vlastne po prvom tie vecičky vyzeraju ako nove..

vela pit...to je sice pekne..ale raz tolko skončí potom vo wecku..a to ma nebaví hlavne v noci 😝 😝

mia78
24. júl 2009

preto lebo prve bolo sec... povedal ze aj druhe pojde, ale teraz ze uvidime lebo nevizera ze bude velke ...ja by som skor normal skusila (ale len s epi...) a nech su radsej pripraveny aj na to.....

a ten vietor bol naozaj riadny ja som sa tiez v noci zobudila 😅

veru ze sa nevispime ☹ mne sa mali este teraz budi napit cikat a tak a este to bude dvojnasobne........

lucka0122
24. júl 2009

tehulky nase ja som sa natierala vkuse a brusko mi popraskalo az v 39tt......

poljaja
25. júl 2009

sia , dakujem za privitanie, no nic ine nam neostava, len odpustit🙂)

pasik nemam ani ja, ani neviem, ci sa este vytvori, uz len cez 3 tyzdne zostava...

s tym pitim a behanim na WC je sranda, pripravujeme sa na pravidelne nocne vstavanie, nie? 🙂)

jacka
25. júl 2009

ahojte.... 🙂

mia...presne viem o čom píšeš...ja mám stále to iste dookola..ked nie pit tak cikat..a furt.niečo...kedy ste mali 3roky?...aspon nebudeme vyzerat ako mrtvoly ked sme zvyknute 😀 😀

mne sa pomaly začína tvorit pásik.....ale je len zatial taky slabučky... 😀

poljaja...a kedy máš presne termín...a čo čakáte?...a najlepšie je dat si pred spaním melon....už nikmdy viac 😀 😀 😠

mia78
25. júl 2009

ahojky
dobre ochladenie dnes, ale volako s my chce dnes spat, keby to slo 😅

maly bude mat teraz v novembry 4r.............ja som vecer si dala melona som zedla celu stvrtku tak to bolo behacky 😀 ale bol dobryyy 😝

montina
25. júl 2009

Ahojte dievčence. Ktoré chodíte ku Gromovi v utorok na sono, dlho čakáte? neviem, či si mám zobrať dovolenku, či len tak odbehnúť z roboty...akurát pečiem ovocné mafinky, cítite tú vôňu? hihi

jacka
25. júl 2009

monitna..ahoj..jasné že citime..mnami by som si dala 🙂

ja chodím....a na sono...aspon dve hodiny....a to nerobí Grom ale Držík 😉

iwusca
25. júl 2009

montina aj ja k nemu chodim bola som tento tyzden v utorok a prisla som tam o 7:10 este ani dr tam nebol a uz som bola 8 v porad 😝 🙄 na rad som sa dostala okolo 9:30

a mne sa uz ten pasik spravil al len taky tenky 😎 to je asi indivindi ako s tymi striami...ja sa natieram len obyc detskym olejom a zatial nic tak uvidime ci to vydrzi 😅

poljaja
25. júl 2009

Jacka, termin mame 18.8., cakame dievcatko, dlho sme nevedeli, co to bude, tvrdohlavo sa nam skryvala 🙂

este sa s chlapom dohodnut na mene 😖 ...vy uz mate vybrate?

ja mam ist v stredu na CTG, tak som zvedava, ci mi bude stacit jeden casopis na citanie...

mam na strie olejcek od Eucerinu, brusko je zatial ok, ale urobili sa mi strie na kolenach...no chapete to? 😠

jacka
25. júl 2009

na kolenách....no kde sa hnusoby ešte nespravia 😠 😠 😠

no meno..meníme ako počasie...teda nie ja ale muž 😠 ....teraz je aktuálne Danielko...som zvedavá že pokial porodím ako sa bude volat 😠

na CTG? prečo?

poljaja
25. júl 2009

CTG je, myslim, normalne vysetrenie, zistuju sa ozvy srdiecka babatka a maminy a zasobovanie babatka kyslikom, robi sa v poslednom mesiaci bezne...

takze nie som sama, kto ma perepetie s menom 😉

petulig
26. júl 2009

caftee..ani ja nemam ziadny pasik, a pochybujem ze aj daky bude, ani naznak po nom. ALe sa mi svinucha snazi jedna stria urobit pri pupku..No co uz ked tam chce byt tak nech je. 🙄

aine04
autor
26. júl 2009

ahojte 🙂
ja som sa natierala kadecim, najprv takym olejcekom proti striam co mi segra kupila vo Fann. ten som si pochvalovala. potom som zacal mat taku suchu kozu ze uz nezaberal a presla som na Excipial, ten sa mi po par tyzdnoch tiez malil, tak som zacala patlat Leciderm a nakoniec zaberala iba obycajna modra nivea. pocas tehu sa mi ani jedina stria neurobila, zato po porode som mala kozu v dezolatnom stave, skratka neviem ako je to mozne, asi tym strasnym tlakom ale strie sa mi spravili pri porode ☹

poljaja strie na kolenach? 😀 paaani, to som fakt v zivote nepocula... inak Dr. Schwarz ma raz vysetroval, neviem na mna bol celkom mily, aj ked taky svojsky... to hovoria asi vsetky, ze je taky zvlastny, hlavne ten jeho zmysel pre humor...

sia, nevyhovaraj sa ze si pristahovana, ty si uz nasa - bystricanka pazrava, z toho sa uz nevyvlecies 😀 😀

jaci tak Danielko? 😵 to mal tento tyzden meniny, aj ste mu nieco kupili? 😉 🙂

petu s plienkami je problem, aspon teda zohnat take, co nie su ako sietka proti hmyzu... a ja som zo zaciatku kym bol drobec malicky minala asi tonu plienok za den. vzdy ide jedna do ortopedickych nohaviciek (ak pouzivas jednorazovky, ak bavlnene tak idu dve), ta je kazdu chvilu prekakana takze casto menit, aspon dve do kocika som si davala, jednu pod neho ked odgrckol a jednu ktorou som ho utierala po odgrckani....

jacka
26. júl 2009

aine...zapila som jeho meniny...poslala som mu trochu pivečka 😉 ..nech si zvyká 😀 😀

to je sranda...cele teho nemáš nič a zrazu po porode toto... 😒 .......ale mat strie na kolenách...tak to je už sila 😖 ....to už fakt možu byt všade 😝

no mne stačilo pár plienok...zbytočne vela som ich pokupila 😝

aine..a ako Matuľko....počuva? 😵 ..a ake máte noci? 😉

aine04
autor
27. júl 2009

jaci tak ste si spolu pripili na zdravie 😀 😀
Matusko je dobrucky, minuly tyzden ked sme mali tu dovolenku a boli sme na dedine na chalupe tak bol uzasne dietatko, darmo, cely den na vzduchu v kociku, bol taky spokojnucky ze az. a ked som mu zaparkovala kocik pod orechom tak bol takyyyy nadseny 😀 . uz sme mali z toho prcu, no uchvateny bol asi z tolkych listov, este ked vetrik zafukal, no jedna radost. tak sa s tym orechom vyrozpraval... 😀 😀 😀 aj sme ho tocili na kameru, dobre sme sa na vlastnom dietati zabavali. hrozne rychlo mi rastie to dietatko, este nedavno bol malicke babatko, taka larvicka a teraz ho vsetko zaujima, co sa kde mihne, hned obracia hlavicku 🙂

poljaja
27. júl 2009

dobre ranko maminky,

tusim mi dnes odisla hlienova zatka, zatial ziadne ine priznaky az na bolesti v podbrusku v noci ako pri menstruacii....skusene mamicky, viete poradit kedy cakat porod?...predpokladam, ze je to otazka par dni...

aine04
autor
27. júl 2009

poljaja mne zatka odisla a ja som cakala a cakala a cakala.... 😀 😀 😀 az som musela nastupit do nemocky a maleho museli vyhnat von... je to asi indi-vindi. 😉

poljaja
27. júl 2009

ahoj aine, a kolko dni trvalo cakanie? 🙂

loren
27. júl 2009

poljaja mne ked odisla zatka tak som do 10 hod rodila

aine04
autor
27. júl 2009

to sa uz presne nepamatam, ale mne aj zatka odchadzala postupne tak asi 2 tyzdne pred predpokladanym terminom. a rodila som 9 dni po termine, po oxytocine...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre