Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

iwusca
25. aug 2009

tak sa spytaj ja sa chystam bud v utotok alebo v stredu ale asi v stredu lebo vodecky mi povedal ze mam rovno prist s vysledkami k nemu a v stredu robi do 15:30 tak to by som hadam stihla 🙂

mia78
25. aug 2009

iwus je to na druhom poschodi tam gde je sono, a sestra tam byva od rana,mozes tam aj zaklopat......

petulig
25. aug 2009

iwus a tebe dal doki nejaky papier ze ta maju zobrat ? ci ?

iwusca
25. aug 2009

petu nie nedal iba mi povedal ze tam mam ist a povedat ze ma poslal on...tak dufam ze s tym nebudu mat problem..

a btw Vodecky spominal ze ta ambulancia pre fyziologicku graviditu by sa mala obnovit ale ze nevie kedy 🙄 ale to asi nevie nikto 😝 😀

petulig
25. aug 2009

tak uvidim zajtra co mi povie moj doki ale tak ci tak raz na to ctg ist musim. Ale rada by som sla cim skor buduci tyzden.
no my sa uz tej ambulancie nedockame isto 🙂 sme to akurat vystihli chaos ako vysity

jamaat
25. aug 2009

petu, jedna vložka mi zostala, môžem ti darovať. 😀

petulig
26. aug 2009

jeeej tak tie dupky s tou kostrou to je frajerina 😀 Ja som raz videla niekde na fotke body Metallica. Taaak strasne by som ich chcela, ale nikde ich neviem najst.
musim sa poohliadnut aj po nejakom overale hrubsom, lebo mam len bundicky ale overal na jesen zimu zatial ziadny.

jamaat
26. aug 2009

to nájdeš skôr na nete

mia78
26. aug 2009

babky od 31.8 budu mat v lidli zase detske veci...........

mia78
26. aug 2009

babenky co cakate dievky,tak som sa pitala na prepichovanie usiek tak az od dvoch mesiacou sa odporuca lebo v usku su vsetky nervove zakoncenia a ze to nerobi dobre............

iwusca
26. aug 2009

petu tak ma napadlo ze utorok je 1.9. a to je sviatok. tak to tam asi nikto nebude nie? ja by som teda sla v stredu...

jamaat
26. aug 2009

Mia, registrujem. Chystám sa nabehnúť do Lidla.

sia222
27. aug 2009

Ahojte tehulky moje. no strašne strašne vam dakujem za gratulace!!! konečne som sa sem dostala pustili nas v utorok ale to viete vybaliť sa a včera som davala dom dohromady riadila po mojich bordelarikoch čo nechali dotoho malinky papkal mamina mi došla doktorka...no tak konečne dnes.

no babky moje nechcem strašiť ake vas to nečaká vy nie ste treťoodičky 🙂
zo str na štvr ma to v noci chytilo každých 10min tak sme išli do nemocky a že otvorená na 1prst ☹ tak som si poležkala vypoula zopar porodov a kua rano to ustupilo.mala som take slabšie krvacanie..
no a tak o 6večer to začalo zas..kua a trvalo to až do rana ranička...bol to brutus ale preto že kontr boli a neotvarala som sa.sestrička mi povedala bo videla na ctg silu kontrakcii že som riadne statočná že nerevem potom už som plakala a rano došiel doki a už sa to tak rýchlo spustilo razom som sa pootvárala odtiekla voda a za 10min bolo po všetkom 🙂 mne tu epi nemohli dať bo som nebola otvorená a ked som sa začala že by mohli išlo to tak rýchlo už potom že by nestihli 😉 alemala som ju vybavenu.
no a potom ma zašívali a zašívali..dr si asi opakoval kurz vyšívania bo to nemalo konca 🙂

inak su tam zlatí personal nemusíte sa vobec báť..fakt aj sestričky..
kua len tie bolesti boli britus fakt mj najhorší porod teda porod už lahoda ale tých 12hod pred..uff normálne som na seba hrda že som to zvládla..
no a teraz si neviem sadnuť na riť teda da sa mi len na polke 🙂 kua..musel ma nastrihnuť aby to bolo rychlejšie a aby ma nepotrhal..
takže tak 🙂 už som šťastná že to je za mnou babky ako blcha

sia222
27. aug 2009

babky čítala som vas tak na rýchlo kua už sa teda nenudím malinky je každu hodku a pol hore a tak okolo pol 3rano sa nabumbá a spí do pol 7 ale večer ho trápi brušenko idem dať foto

no ale som chcela povedať že som vas čítala a písali ste o vložkách..nespoliehajte sa že ich maju v lekárni v nemocke nemaju ich.ja som si ich tam tiež kupila ked som chodila do poradne a že šak pak muža pošlem ked bude treba a su vypredané ani po celej bb ich nemaju vraj ten dodávatel ich nemá či čo.tak si kupte neajé obyčky hrubé mne potom kupil a zdá sa mi že mi boli ešte lepšie..
no a hajzláku na kvantá 🙂 ale kupujte neochutený 🙂 bo štípe mala som tu česť 😠
kremik na ritku je v tých reklamných hovadinách ale plienky som mala aj ja zaleží ako sa rozbehne a kaká a ciká my sme začali neskor bo sme grckali plodovu vodu dva dni..no gaťky košele hajzlák ..tak ako píše miuša..
inak ja som sa do tých papierov.gatiek poporodných nenatrepala 😀 😀 a že velkost universal
ale mala som sebou aj tie sieťkové a mne boli tie lepšie
dudulku som aj ja mala niektre sestričky pindaju niektore doporučuju..ale zoberte si
keby ich mal človek počuvať každa povie niečo iné...tie na novorodeneckom su dosť neochotné ale su tam aj vynimky zlatunké..a naše gynekologycke su uplne že fajn žienky..tak sa držkajte a dajte vedieť čo a a ako u dokiho.
miuš aj ta pani už porodila ak sa pamatáš stale tam chodí s mužom a dievčatkom.ty kokso malinký že 4,6kg a 60cm ked som ho videla iný valibuk moj bol ako tien 🙂 pri nom ale cisarákom rodila

petulig
27. aug 2009

bree ranko, siaa maly aky zlaty skriatok.
Teda poviem ti riadne si statocna. A to som myslela, ze treti porod to musi ist ako po masle. Riadne indi vindi. Ale mas to za sebou a rychlo zabudnes. Ach jo zacinam mat pomaly stresy.
Mne vcera doktor povedal ze sme sa trochu pohli z dvojky mam dake cislo 4 aj tak neviem co to znamena, ale ze hlavicka je ete dost vysoko. Tak mozno v oktobri porodim 😀
ja som si tu EPI bola tiez vybavit, mam aj tie papiere podpisane, tak uvidime.
kolko si tam vlastne bola? povinne su 4 ci 5 dni ?

petulig
27. aug 2009

iwus mne vcera doki povedal ze to ctg ak neporodim tak ma posle buduci tyzden. Ze kedze mi on robi prietoky tak ze to take potrebne nie je. Ze su tam aj tak stare pristroje v nemocke. Tak asik budes musiet ist sama. Alebo potom niekedy koncom buduceho tyzdna. Este idem v stredu k nemu buducu a uvidim co mi povie.

sia222
27. aug 2009

🙂 čaf. no ved vraj to tretie je velmi indi vindi.bud alebo no my sme mali alebo.. 🙂 🙂 ja som išla do nemocky zo str na štvr koli kontrakcaim..ale v opiatok sa narodil rano takže to sa ráta ako cel den na 4den nás vlastne pustili.ono skor ani nepustia lebo robia deťom vyšetrenia a tie sa robia po určit hodinách po narodení.ale ked si ok aj dieťa na 4 pušťaju..ved tam je toho ako na páse tak potrebuju postele 🙂

nebojkaj sa zvládneš to..kua ja som sa tak bála ale ked to začalo povedala som si vydržim a strašne som sa tešila ako bude vypadať a tak..aj tak sa mi zdá také zvláštne že už je po všetkom 🙂
kua len dufam že si skoro sadnem normálne.máčam sa v repíku a dnes si nasvietim s bio lampou kua ale to je riadna bolesť chodím ak dosraná s prepáčením a hlavne tak podvečer nohe od seba krívam🙂včera som boal narýchlo s mužom v tescu babka strážila a normál som videla svatých ked som si sadala do auta🙂)

peťu žeby si bola otvorená na 4? mne to tak pripadá podla toho čo píšeš..tak to by bolo fajn moja to by bol ok porod..hlavne sa nestresuj a nebojkaj..mysli na mna ked tam budeš vzdychať🙂)ja som baby inak z toho porodného stola videla na náš dom sila čo??inak ten stol je vymakaný čo tam maju new mne sa ušiel pohodlný fajn...

petulig
27. aug 2009

sia aj sa vyspis daco ? ako v noci fungujete?
ja uz to neriesim radsej, drahy ide na vikend na stretavku zo skoly na chatu tak dufam ze este vydrzim 😀

tak teraz uz len aby ti vsetci pomahali, nech si aj oddychnes. Ale uz ste doma tak to musi byt super pocit. Chodit kontrolovat maleho do postielky. Tato musi byt hrdy 😀 Nas sa uz nevie dockat, kazdy vecer jej dohovara aby uz isla von.

no na tie 4 prsty to asik nebude, to by som uz mala bolesti asik. Toto bude len dake ine cislo, ale ja sa aj spytam a aj tak tomu prd rozumiem.
inak vcera ma aj vybozkaval doki k narodkam mi blahozelali so sestrickou taka som prekvapkana ostala 😵

sia a bola si sama ci bol drahy s tebou ? vela zien je tam momentalne?

jamaat
27. aug 2009

Sia, tak ešte raz gratulujem. Vytrpela si si ako aj ja, došľaka.

petu, môžeš byť otvorená na 4 prsty a nemusíš mať bolesti. Ak by to tak bolo, je to super. O to kratšie budeš mať kontrakcie. Ja som to pri prvom tak mala.

Nám sestrička vravela, že treba byť 5x24hodín v nemocke. Ale ako píše aj sia, majú málo lôžok, takže sa potrebujú rýchlo zbaviť pacientiek. Naša detská lekárka sa čudovala, že nás pustili domov s vysokými hodnotami žltačky.

jamaat
27. aug 2009

Sia, ak ťa dlho šil, tak ťa hádam aspoň dobre zašil a nebude dlho bolieť. Po prvom sa mi stehy potrhali, vypadali, rana otvorila, zahnisala a dlho sa hojila. Teraz to bolo v pohode, ale aj si dal záležať.

Malý je srandovný trpaslík. A nôžky má také plutvičky ako moja prvá dcéra. 🙂

petulig
27. aug 2009

no kiez by to tak bolo, ale vravel ze hlavicka je este dost vysoko. Tak asi idem asi treti krat okna umyt🙂 a po schodoch pobehat. Ale som neskutocne leniva posledne dni.

sia222
27. aug 2009

čafte.no petulig to je presne ak vraví jamatka možeš byť otvorená..jedna tam bola že prvorodička a tiež bola dlho otvorená a razom sa dootvárala voda fuč dieťa padlo nižšie a za pol hodku mala po 🙂 super porod

nebojkaj ona ti padne nižšie🙂
no som sa smiala jamat že sex nemohol byť koli placente predtým a teraz zas koli šitiu som hovorila dokimi že ma asi navždy zašil už trištvrte hodku ma šil🙂)) to si teda dal záležať o nom je to známe aj sestričky mi povedali že on je taký poctivec že preto to bolo tak dlho ale ved to je fajn

malinký bol nekludný v nemocke nemala som mliečko ale ved akože to bolo normál ale oni su tam ako tupci niekt sestričky dali mu príkrm z flaše to vygrcaval lebo bol taký rozhádzaný z toho že grcal plod vodu dva dni aj mu to odsávali mala som to prve mlieko také huste že mi to schlo na kozách ako lepidlo a nemal silu si to pocucnuť.tak sme sa vytrápili jednu noc a ked už nastupilo normal bolo ok.akurát stale grackal tak že ho mám podopierať že to daky reflux či čo ale že to je normálka.tak má pod matracom v postielke aby bol vyššie a odvtedy pohoda negrcká ako ked ležal na rovnom. akurát večer mava koliku ale dali nám každej také kvapky či čo v nemocke proti tomu tak mu dávam ale inak je zlatý papká tak každú hodku a pol až dve hodky a pak buva
a nad ránom vydrží tak aj 3a pol hodky tak to zaspím ako babo zas ja.zatial to zvládam sa zdá najhoršie je si sadnúť🙂) a kríže mi odišli trocha

tato sa teší to vieš nie nebol so mnou on by tam aj tak odpadol🙂)))
ale bohoví je fakt to vieš to je jeho prvý syn a chlap chce chlapa ajked sa tváril že mu to je jedno..

bol zlatý on je taký že ked mám sviatok tak mi nekupi kvety proste to nerieši a teraz dobehol do nemocky s bukretou mal ju sice trafenu v taške 🙂 čo mi veci doniesol a musela som ho s nou vyprevadiť bo tam sa nesmú živé kvety tak mi bolo smiešno že sa snažil mi urobiť konečne radosť kvetmi a mussela som ho poslať nazad s tým🙂))) no vypisoval sms každému a on nepije nejako sem tam pifko jedno dve ale v sobotu došiel taký rozbitý po piatku ešte som ho nevidela takého🙂))
bolo vela žien bolo plno ked som ja bola ked som odchádzala tak sa dost uvolnilo ale iste sa aj naplnilo zas.
každý den tam doviezli jednu dve tri rozbite po porode🙂) aj na peri maju plno
aj nám dnes došiel lidl a je tam že tie veci budu ja potrebujem kabátik malinký dva tri 50 56 a nikde nemaju tak skusim tam bbo mu je všetko velké čo mám 🙂 dnes som ho dala do kočíka a pri otvorenom okne tak si tam buvinká fajn len ho nakojím prebalím a spí 🙂)

hedula.
27. aug 2009

Sia, gratulujem. Prajem hlavne vela zdravicka obom a aj sily.
Ak sa mozem opytat u koho si rodila? Neviem, ci si to niekde v prispevkoch spatne spominala, no nezaregistrovala som to.
A boli Ti treba v nemocke tie nepremokave podlozky? A tie dva dni, kym si sa otvarala si stravila na tej izbicke (vzdycharni) pri porodnych salach? No to ma asi chyti klaustrofobia, ak tam budem tvrdnut dva dni :(

jamaat
27. aug 2009

sia http://www.antonyfashion.com/index.php?zobraz=p...
Majú predajňu na Dolnej ulici hneď oproti budove Alianzu na Huštáku.

petulig
27. aug 2009

no pekne ,sa tesime s tebou. Coskoro sa aj my hadam budeme. Dnes ma zas cely den brucho boli, keby to boli len taketo bolesti tak ajajaj pohodicka 😀
si viem tata zivo predstavit. Moj tiez nepije len jedno dve pivka, ale uz si kupil fernet a chladi si ho. Len jemu je vzdy potom aspon dva dni zle, tak neviem kto ho bude doma liecit 😀
ozaj ked si tam prisla, isla si rovno na prve posch.? Lebo jedny baby hovoria ze rovno tam, druhe ze niekde na prijem ci co, nie ze tam bude lietat ako blba, ked sa to tam furt meni.

ja si neviem predstavit ako mi bude spat pri otvorenom okne.Mne tu furt nejake deti behaju pod oknami, psy stekocu no na nervy uz to vidim. Dufam len ze v zime ich to prestane bavit a doma budu sediet. Dnes rano o siedmej kosili, normalne nikoho netrapi, ze ludia by si aj pospali kua.

mia78
27. aug 2009

ahojky......juj sia aky bambulko zlaty malinky ,normalne ti zavidim ze maš zatým už ,no ten porod nie veru.......

mne dnes povedal ze o tyzden na kontrolu tak ma az depka uz chita ja ze uz v stredu nastupim... 😝 , ale na buduci piatok pravdepodobne nastupujem do nemocky .......tak uvidime hadam vydrzim pokope dovtedy.....

to je hej ze mužici stihnu zapit ten moj ani prveho nestihol tak som povedala že može teraz naraz obydvoch 😀

v lidli budeme asi uz o siedmej stat aby este mali 😀 😀 😀

sia222
27. aug 2009

petulik keby si počula ten hukot čo je tu tak máš nervy ..pod kopcom je tká tepláren a oni tam niečo už asi mesiac robia a´strašne to počuť hore ale to su také rachoty ako fras nejaké stavebné práce..ale ono zas je dobre ked si deti zvyknu aj na hrmot malinký spí ako zarezaný a včera soom okolo neho vysávala..to by si si nič potom neurobila doma a hned by bol hore..
ja som išla rovno na porodnu salu na 2posch.ked ta to chytí chod tam..som zazvonila povedala čo mije a zobrali ma vyšetrili ja som už išla aj s vecami prezliekla som sa do košielky muž mi zobral veci domov čo som mala na sebe pusinka a šup na vzdycháren🙂 no o takomto čase pred týždnom to už na mna začínalo zasa isť🙂)
ja som tam bola raz predtým na ctg protekčne 🙂 ma doki poslal ked mi to v nemoc zle ukazovalo a pýtala som sa sestričky že ked ma to chytí či mám isť ku nim a zvoniť a ona že hej.tak chod aj ty tam kdyby neco

miuš no už som bola zvedavá že ako si na tom..teda lenivka malinká dobre jej je u teba ešte..a čo povedal že cisarák?
bože babky mne vás je už aj luto uprimne už aby ste aj vy mali potom.inak mne furt neide do hlavy sila že som si robila srandu že som sa dohodla s malinkým že si v piatok vyleze a aj to tak urobil🙂)

hedi ja som si zobrala ale dávalinám podložky.ono ich teraz tak velmo netreba kedže možeš nosiť nohavičky akurát po porode ked ťa tam daju tak kym sa obriadiš pod sprchou a tak ale nie je to ako kedysi bez gatiek takže fajn..
ano bola som na vzdychárni.ale sestričky su zlate zatvárali dvere ked nejaká rodila ale počuť jasné 😀 ☹

mne to možno urýchlilo lebo s niektorími aj mne slza vyhrkla🙂)

jamat ja som ten obchod už velakrát hladala že na huštáku aj v pardone reklama a ja ho neviem nájsť

tam su také kabelky s bižutkou a smerom k námestiu je tá tatiana...čo je tam také alebo som slepá??

petulig
27. aug 2009

mia a ty ides cisarskym ci co? ze v piatok chces nastupit. Nenechavajte ma tu samu 😀

ja dnes od rana dokolecka bolesti, asi by som si ich uz mala zacat sledovat casovo, ale furt niekde lietam.

sia ten obchod je na rohu, tam ako su tie kabelky tak smerom do mesta jeden dva obchody od tych kabeliek a vedla tatiany tusim rovno.

tak v pondelok v lidli rande? 😀 kopa dochodcov a my

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre