Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
4. jan 2010

čafte matky🙂
ja mám dav druhy toho gelu na zubky a prrddd 😀 ale mne to chutí som koštla🙂ja som si min týž pýtala v lek a povedala mi tá lekárnička ked som jej povedala že zachvílu bude mať 5mes bo mali len od 5 abo len tei bylinkové a grepove a ona mi povedala že by to nedávala skor že to už obsahuje analgetiká aj ked nie vela ale obsahuje..tak som kupila grepoví a občas mu to dám na dudku ale to má asi ako za odmenu lízatko skor si myslím🙂)ja už sa tiež tešímked sa mu to prereže my tam tie čiarky máme od dvoch mesiacov to mi asi len chcel ukázať že aha tam tie zbále budem mať za pol roka🙂)ale robí také ksichtíky že sa mi nedá nesmiať sa ked ma štve že piští mu poviem že patrisko rozmaznané a taký usmev šibalský hodí že ho musím postískať 🙂)

sia222
4. jan 2010

jáj konečne po sviatkoch bo by som len vyžierala ale zas na druhu stranu mi tá slanina asi zachranila nejaku zlomeninu to sadlo to stlmilo..kua teraz že dobre bunda a šup ale akosi sa zjarieva tma začína neskor...namzakázala dr chodiť von tak sa tu usuším týžden..dala nám antibit ale že namá zapal čiste všetko ale kedže mu to steká na priedušky tak nech mu to tam neostane aj v noci buva dobre to len ked sa napije akoby nevedel prehltnuť tak pochrchle trochu ale žiadny des..no ale dr je dr tak snad vie čo robí to vraj dáke nie silné su..ale aj by som sa divila keby odomna nič neschytal..dnes som mu dala špenát so zemičakmi trocha sa zalizoval ako fras dal mlieko a chrní vyše hodky spokojný🙂)

iwusca
4. jan 2010

ahojte
baby dnes som rozmyslala ze dam aj ja malej tu mrkovovu stavicku namiesto tych kvapiek co nam dala dr ale moj oco ma zrusil ze teraz co sa predava mrkva je pestovana v sklenikoch a je plna chemie a neviem coho. Ze pre dospelych to nie je problem odburat ale pre babo to moze byt problem takze bacha na to...kedtak kupit daku bio alebo uz daku hotovu mrkvovu stavu pre deti....ale ze tam nie je ziadna chemia si clovek moze byt isty len ked si to vypestuje doma na zahradke 😝

a my sme tiez chory mala chrchle a ma sopliky nastastie teplotu nemame a proti kaslu davame tiez ten homeopatucky sirup a do nosa nasivin kvapky pre dojcata tak jej to hadam rychlo prejde 😖
a uz len ked chytim do ruky odsavacku tak zacne revat...strasne to neznasa chudinka ☹

jacka
4. jan 2010

iwusca..plne s tebou súhlasím s tou mrkvičkou..... 😉

ozaj máte pocit že sa vám babo zmenilo po troch mesiacoch....napr.či viac spinká...alebo menej plače...a tak

iwus...to sa ešte netrápite s tou odsávačkou aj ked bude väčšia......my sme prveho držali z mužom.... 😒

mia78
4. jan 2010

moja spava ako spavala ale asi tak menej place teraz sa prebavi pokuka pokeca a uz ked je unavena sa zacne vymrastat .......

veru jacka aj my sme sa s malím natrapili kym sa nenaucil fukat riadne... muz ho drzal ruky nohy a este dako hlavu drzat no tie deti vtedy naberu taku silu ze neviem de sa to vnich bere.......a malej teraz ked idem odsat tak my bucha doruk ze jej tiez musime chitat ale zatial tak prito nevrieska.......

sia a to by sa malo na dasienka natierat nie na dudu......

petulig
4. jan 2010

tak som kupila nejaky dentinox fajne to je 😀 take bylinkove a aj homeo nejaky chamomil mi poradila tak son jej to akrat dala a budem cakat na zazrak🙂 my sme se nezmenii zatial, trosku menej plakala ale teraz sa mi zda ze ssa to vracia.Ale vyrzi mi uz dve hodky hore a potom sa uz vymrasta 🙂 no dnes sme same tak som zvedava akp ideme bacovat v noci.Kupila som aj panadol sirup sak sa zide .
tak sa liecte babky a uz nech je tu ta jar 😎

sia222
4. jan 2010

čafte.
ivuš to máš pravdu presne ja sa snažím kupovať tu mrkvu čo ma aj vnať lebo tá má vraj menej dusičnanov ale tá čo je taká velká pekná má sice viač šťavičky ale ja to sama chemia..no ale čo neni presne akoo píšeš čo si doma nasadíš ale aj to ta oda nič moc už..ale ja už som sa stretla aj s tým že v tých bio to nie je celkom také ako propaguju teda možno su fir kt to naozaj dodržuju a takéto im to kazia ked zoberu vzorky a len zarábaju viac na ludoch kt na tom fičia..
ale ja dávam malo surovu vačš tu varenu a tam sa to snád trocha udusí...
ja som mu to dala aj na dasienka a tak malinko na dudu ale na konec pri tej umelej hmote aby to mal na dasnách..

pati a bola i u dr?

ivuš aj my sme davali stodal a nasivin ale akosi sa mi zdalo že to nezaberá tak som radšej išla..

petulig
4. jan 2010

sia bolo tam asi pat kocikov a sa mi nechcelo cakat. ale pojdem zajtra. Som stretla kamosku, su na Nutrilone a krpec jej za dva tyzdne pribral len 20 g a doktorka neriesi ze pokial nechudne.. 😢

renabr
4. jan 2010

ahojte, prosím vás robí sa niekde v bb 3D sono? a kde konkrétne a čo stojí? dakujem krásne

jamaat
4. jan 2010

petu, pamätáš, čo som povedala, že po druhej dávke očkovania sa zase spanie zmení? 🙂 ....Ono to asi nesúvisí až tak s očkovaním, ale s vekom, v ktorom sa tá druhá dávka dáva. Podľa mňa je to zubami. Aj keď tie zuby ešte vôbec nevidno a možno jej vyjdú až o pár mesiacov, v tých ďasienkach sa to hýbe. Dokonca suseda vravela, že jej synovi ich už bolo vidno na prerezanie a znovu sa schovali. Od nás z májoviek niektoré žienky zostali v šoku, lebo dovtedy im deti krásne spali, my s nespavcami sme im závideli, a zrazu budenie každé 2 hodiny, ani cumel nechceli, len na prsníku visieť. Ja s Emkou ešte patrím k tým šťastnejším, väčšinu noci prespí. Ale zuby nynčem a pozerala som do mojej knižky, tak mne vyšiel prvý zub až v 9-tich mesiacoch.
To papanie - lepšie povedané nerváčenie namiesto papania - to tiež poznám. Má proste nekľudné obdobie. Malo by sa to zlepšiť, ale priprav sa na to, že potom zase aj zhoršiť. Je možné, že ťa bude aj kvákať, škriabať. No na nervy - mala som chuť vtedy skončiť s kojením.
Ten gel Dentinox mám aj ja, kúpila som ho ale omylom. Chcela som bylinkový, až doma som zistila, že obsahuje aj lidokaín. Ale nevadí, kúpila som potom ešte výlučne bylinkový s propolisom Dologel. Tento jej dávam, keď je menej nervózna, je sladký, tak aspoň menej cumel vypľúva. Keď je horšie, dávam Dentinox.

Na bok obracať sa má z chrbátika, postupne sa zboku bude prevracať na bruško. A ak nechce spávať na brušku a začne sa v postieľke na bruško obracať namiesto spania, tak to je katastrofa! 🙂

renabr - v BB je 4D sono v Radvani u MUDr. Fruhwalda, cenu som už zabudla, ale to si vygúgluj.

lulu26
4. jan 2010

Caute baby,
hlasim sa po dlhej dobe, to viete, tie sviatky, manzel dosiel, na silvestra nasi ani neviem, kde mi hlava stala..
citam, ze riesite spanie, sakra, ja ten problem nemam, chvala bohu, ulozime sa o 20,00 niekedy 21,00 tak spi do tej 3,00alebo 4,00 tak sa zobudi o 8,00 ale stalo sa, ze aj o 9,00, to vam fakt nezavidim, je to dost..tka ju vykvacim o tej 13,00 na okno a spi aj do 16,00aj do 17,00 a to ju musim budit, co sa cudujem, ze nie je potom problem vecer..
my sme tiez trosku pokaslievali, dala nam nejaky sirup chloracum ivax ci ako..fuj, ale horke ako slak..ale Emilly ta snad zje vsetko, tej to chuti 🙂 ja badam, ze ako sme mali 2 mesiace, tak je uz taka vnimavejsia, objavila si rucky, tak co sa len da, tak ich cmula, alebo sa snazi dat celu past do ust..
navstevy co tu boli, tak ju naucili pekne na rukach no a dnes sme boli same, tak sme sa trapili..ta chyti, taky zachvat revu, ale od nervu, ze ju neberiem za kazdym ako sa jej paci..fakt, tie deti nie su hlupe..vedia si vydobit vela..
smeje sa ako taky smejo, a ako sa vie hadat, sakra..mali by sme dat vsetky deti do jedneho detskeho kutika a by sme videli, co dokazu 😉 peti, drzim ti palce, ja by som fakt na toto nemali nervy, ja by som uz davno dala mali na umelu vyzivu, mas fakt dobru vydrz a zavidim ti to..to spanie, nech sa vam upravi..

sia222
5. jan 2010

čafte..lulu ty čo buntošíš v noci? 😀
jaci vy už máte aj druhé očkovanie ked jamat spomína? bo my ešte nie a sme starší ved to sa až v 5tom ne?

renabr sa mi vidí že okolo 1700sk to stálo už ani ja nepamatám daju ti cd a foto..ale ten dr je fajn aj sestrička velmi a pre mna to bol teda riadny zážitok vidieť krpčeka tak..ja som ho potom porovnávala z fotky a ked sa narodil ale sa mi nepodobal tak snád mii ho nevymenili v porodnici🙂

asi mala poradnu ked už bolo poobede..no moj tiež vela nepriberá ako zozačiatku..ale kadí 3x denne niekedy na napapa a šup.. tak neviem načo to papká 😀 😀
no nervačíme aj my a parádne ale som mu povedala že nie na ručičky tak ked išiel jesť ma tak rafol za vlasy že mi vyšklabal..dosť že mi padaju ako fras každý den vysávam horšie aby mi neostali na hlave tak tri..nepadaju vám?si pmatám aj pri velkáčoch ale nie až tak moc mi asi nepadali už neviem..kupila som si ti inoeu či ako sa to vola v lekárni drahé je to ako fras ale je mi z toho nejako divno na žaludku...keby som nebola hnilá aspon žihlavou si oplachovať

jacka
5. jan 2010

ahojte....

ešte sme neboli..ideme 18.1.......

veru..neviem prečo papé....kde jednou dierkou dnu a hned druhou von 😀 😀 😀 😉

my už týžden vstávam o 5 ráno.....tak by ho to už mohlo prejsť 😝

som sa chcela psýtať.....beret aj nejaké vitaminy...aj prtoi padanie vlasov....lebo ja mám pocit že o chvilu tam nebudem mať nič....a za chvilu budem kupovať parochnu 😝 😅

jacka
5. jan 2010

som to napísala ako hoten totoen..dufam že ma pochopíte 😅 😀 😀

proti padaniu je najlepší zinok...len mne v lekárni povedali že ked sa kojí tak zinok sa nesmie....a ten calibrum čo beriem ....mi nejak nepomáhal 😝

sia v piatom mesiaci?.....nám vravela že nabuduce nás preočkuje... 😅 ....

petulig
5. jan 2010

cafte..no tak noc rovnaka ako predchadzajuca. Nastastie mi dala jednu trojhodinovku tak nie som taka rozbita. Ale dnes som sa prekonala a nedavala som cumel. Ona za kazdym ked sa zobudila po hodinke a pol tak pytala jest, vycucla vsetko a o hodinu znova hore. Tak bohvie co ja vsetko riesim a ona bude hladna. Mozno uz mam malo mlieka preto sa mi tak jeduje pri kojeni kua.
no kazdopadne kupim dnes male balenie nutrilonu a oskusame vecer co na to povie. Bo ja uz neviem.

jaamat my mame dalsie ockovanie druheho februara tak to sa s tym spanim este nacakam 🙂 A bohvie co nakoniec pride, mozno este horsie 😀 Ale uz aj muz ma nervy, je zastanca kojenia ale ked vidi co sa robi v noci tak myslimz e coskoro ho to prejde. Len neviem cim ju budem krmit ked flasku ani bohovi.

jacka o piatej, kvalita . Potom uz vobec nezaspi? My uz dva mesiace o tej stvrt pol osmej.Kiez by jej aspon toto ostalo.
vitaminy neberiem a tiez mi zacali poslednych par dni riadne vlasy rednut. Musim ostrihat lebo mala mi aj tak uz polovicu vytrhala. Ta ma silu. Vcera sme sa pretahovali o lyzicku. Som jej davala caj a asi sa jej bohovo pacila, normalne som mala problem jednou rukou to ustat🙂

sia222
5. jan 2010

to akože jaci ste lepší ako my bo my o 4tej vstávame..
ja som si dávala len to čo som písala ale malo by sa to 3mes jesť vraj je to dobre ale teraz som to vysadila mala som pocit že mi je z toho zle..no ešte to skusim za pár dní..
ty kokso ani nevrav s tou parochnou ..ja mám dlhé čierne vlasy a su všade to tak na páradu aj vidno ale ja sa ich bojím už aj chytiť..muž mi vraví že sa mám dať nakrátko ostrihať ale neviem či by to pomohlo..a ja mám také nepodarené vlasky že by som vstávala ako Kuko kedysi mal také v tom vysielaní pre deti🙂)

neviem ani aké vit by boli ok baby poradte ak viete abo sa stretneme v parochnovom študiu na jar🙂))ja by som skusila blod potom krátke 😀

no ja tiež neviem načo to papká ked jenou dnu druhou von..si neuvedomuje aké je to drahé na to aby to za 5min šupol do plienky 😀 😀

petulig
5. jan 2010

o stvrtej???? nieeeee to my sme dnes akurat o stvrtej zaspali na tri hodinky. To je hruuza, ale zas ked lahnes o osmej s krpcom do stvrtej si ako rybicka, len aky dlhy den mas 🙂
sak co sa ondiete, na leto treba aj tak imidz zmenit. Zhodime haro a bude. 😀

jacka
5. jan 2010

tak ja ten pokald v plienke mám naštasie zadarmo 😀 😀

peti..zaspí o pol 8 do 8 😝

jááj..musím padať

petulig
5. jan 2010

baby som pozerala ten sacok co mam doma BEBU tam je napisane ze po otvoreni spotrebovat do 14 dni. To akoze mam tereaz cely ten sacok vyhodit ked som len jednu varku urobila z neho? To je co za haluz? Co sa moze stat tomu prasku ?

termixicek
5. jan 2010

Caute zienky...tak som sa sem konecne dostala, aj ked len na chvilu, lebo poklad spi, ja som hladna musim este toho tolko urobit, ako som sa vratila z RS, neviem sa doriadit a hlavne toho pradla na pranie a potom skladat a este zehlit mi treba....bozeeeee
Aj ked neskorsie, ale vsetkym vam zelam v Novom roku hlavne vela zdravicka pre cele vase rodinky a stastie a peniazkov :D
My mame o 5 dni 10 mesiacov a pomaly si zacinam uvedomovat, ze o chvilu idem objednavat tortu na narodeninovu oslavu...hrozne to bezi a moj poklad bude mat 1 rok :D
Idem zienky, hadam sa mi sem vecer podari prist a docitat va, ake ste mali Vianoce a tak...

jamaat
5. jan 2010

Ahojte.
Mne v lekárni poradili na padanie vlasov prírodné vitamíny, boli síce o trochu drahšie, ale dalo sa. Je to od firmy 4Life - vitamíny pre tehotné a dojčiace. Vlasy, ktoré už majú vypadnúť, vypadnú aj tak, bolo to vraj treba začať brať skôr. Ale tie ostatné by to malo zachrániť, nie však pred vyšklbaním. Ešteže mám veľa vlasov, lebo už by som bola aj plešatá, Emka mi ich vytrháva v celých trsoch. ........Kupovala som ich v lekárni v pasáži OTP.

petu, aj naše májové baby, keď sa im detváky tak začali v noci budiť, skúšali UM, či nie sú hladné. Ale výsledok nebol žiadny, budili sa tak či tak. Preto vravím, že je to zubami.

zuzik25
5. jan 2010

ahojte mamule,
k padaniu vlasov, mne velmi pomohol pantehnol (su kapsule alebo take tabletky s prichutou, tie sa mozu aj cmulat). ale tie vytrhnute mi to nezahranilo. 😀

aj my sa budime v noci a nie je to o tom ze by bola hladna, ked sa uz zobudi, neutisi ju nic ine len moje mliecko. ale to si len trosku potaha a pusti, prelozim ju do postielky a spi dalej.

petulig, ja mam tiez jeden taky sacok ale Nutrilonu otvoreny, ale robim z neho malej puding, takze to prejde varom. no neviem ani ja co sa moze tomu stat, ked to dobre skladujes. 😒

sia222
5. jan 2010

čafte babule..
no peti nemožeš to spotrebovať..tomu prášku sa nestane nič 😀 ale malinkej by sa mohlo ked jej to dáš..
pretože je to balené špecialnej folii a ked to máš dlho otvorené tak na to kadečo vpl vzduch vlhko atd po dlhšom čase..može mať tráviace probl a iné zdravotné ja by som to nerobila že to dám po dlhom čase to máš to isté ako hocaké iné jedlo kt odporučaju skonzumovať do urč času po otvorení..mne sa to tiež stalo ked som kojila že som vyhodila bo bolo dlhšie otvorene..
jamat ja mám tiež husté ale des ako mi padaju ak to tak pojde dovi dopo🙂ale najý tam hore mi to zas vynahradil na nehtoch tie mám pevné aj po porodoch stále..

no to by som sa peti vyspala ale ja neviem o 8 zaspať večer..muž mi vravel že to bude tým že som malo unavená z dna že mi bude museť nadeliť nejakú prácu aby som večer o 8 padla do postele🙂)

sia222
5. jan 2010

viem že to niekt baby použiju na koláč kde ide sušené mlieko

petulig
5. jan 2010

tak nic teda, jasi z toho urobim krupicu 🙂 mne sa hadam nic nestane 😀 jaaaj kokos ake prdy dnes dava krpec a to som si dala len pohar fen.caju.to je horsie ako na silvestra petardy 😀

jamat nestras ma to je moja posl.nadej:) a zatial skoro vsetko co si povedala sa mi potvrdilo kua

jacka
5. jan 2010

peti...... 😀 😀 😀 ....vieš ako sa vraví.......lepšie jeden prd..ako 10 doktorov 😉
ja by som dnes táááák spala....som zvedavá na nočnú 😝

petulig
5. jan 2010

mi hovor jani, uz sa vopred bojim co zas bude v noci. Asi lahnem s nou hned o osmej ak sa jej podari zaspat, lebo teraz mi zaspala o pol siestej tak som zvedava kedy zalomi na noc. V noci sa dotrepe muz domov, dufam ze narobi zase hluk a zobudi nas 😠

jacka
5. jan 2010

tak my už spinkáme......no mna by šiblo keby tak neskoro zaspal ☹ .............................nás tiež ocinko budí.....to je ako tank 😠

petulig
5. jan 2010

no uz spime tiez, ale dokedy nik nevie.Napchala sa ogrcala ma dve minuty revala a uz je tuha. Idem k nej s knihou, v telke aj tak nic nie je , budem mat cumel ako zabavku 😀

jamaat
5. jan 2010

Tak vám aj s detičkami prajem dobrú noc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre