Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

dadka.
3. júl 2010

@petulig Ja som dnes tak rozmýslala nad tym, podla čoho si ho našla petulig? Ja som dva mesiaca behala po nete, a narazila som na neho tak, že som volala každej cukrárke, či bude mat cas a chcela som vediet aj cenu, a ked som vytočila jeho číslo, tak som si nevšimla, že ma napísané "matulko74" a tak ked mi to zodvihol mužský hlas, tak mu vravím, nech mi dá jeho manželku....a on mi vraví....a načo, ved torty pečiem ja!!!! Potom, ked som si bola u neho pre tortu, tak sme sa smiali, porozpraval mi aj niečo zo svojho života, ukázal mi aj iné torty, lebo viac vtedy piekol a mam ešte takých dvoch tučniačikov objednaných u neho, lebo mi ich bude piect, ked sa mi sestrička vráti z Nového Zélandu....Na Novom Zélande totižto dva dni čakali na tučniakov, aby ich vobec videli.....a je tam už vyše roka, tak na návrat som jej toto vymyslela....a ešte kadečo iné. Dala som jej vyrobit tričko s tučniačikmi tiež 😀 😀 😀

dadka.
3. júl 2010

A dovch tučniačikov jej preto dám upiect, lebo si tam našla priatela a prídu spolu na Slovensko....tak preto dvoch 😀 😀 To len na vysvetlenie pre čitatela 😀 😀 Ale petulig, fakt si dobra, jooooj ja som sa natrapila, kym som na neho prišla....sa mi nič nepáčilo, žiadne sladké torty som nechcela...toto bola taká kokosovo-punčová s mandarinkami, to som si ja vymyslela, lebo bolo dost teplo a nechcela som nič také moc sladké a príkre 😀 😀 Petulig, ked budem potrebovat niečo vyhladat môžem sa potom na Teba obrutit? Si študovala "hľadačstvo"??? 😀 😀 😀 😀 😀

dadka.
3. júl 2010

@bobocka Nemusis si vybrat len z jeho tortičiek, môžes si aj sama vymysliet, alebo mu môžeš dat nejaký obrázok. Ja som si tiež pri mojej tortičke povedala, že chcem aby na domčeku boli slimáčikovia a boli 😀 😀 Že na trávičke chcem ježkov a boli 😀 😀

bobocka
3. júl 2010

@dadka. super.to je fakt parada,ze si nasla takeho super sikovneho pana elektrikarocukrara 😀 .mojmu syncekovi bude piect tortu jeho prababka(velmi sa na to uz tesi 🙂 ),no ja urcite prehovorim muzicka aby sme aj takuto krasnu dali spravit.do septembra este casu dost.ozaj a v akom predstihu mu to treba dat vediet.tyzden-dva dopredu?a treba mu kupit suroviny,ci to uz je v cene?

tinusa412
3. júl 2010

Ahojte

neviem ci mi budete vediet poradit ale neviet ci Mudr. Fruhwald este berie nove pacientky? ďakujem

dadka.
3. júl 2010

@bobocka tyzden-dva dopredu mu určite zavolaj, on si Ta zaznačí do debilnička 😀 😀 a všetko máš v cene. Všetky potraviny, ovocie, orechy, všetko! Nezáleži aká je náročná ta torta, ale aká ťažká....a už si si aj vybrala akú dáš spravit, alebo máš nejaký nápad?

dadka.
3. júl 2010

Koncom tohto mesiaca mu idem tiež dat upiect, ale to pre moju švagrinku, jej synček bude mat rok....a vybrali sme tuto, nádhrná,nie?

bobocka
3. júl 2010

@tinusa412 to aj mna zaujima.bezpodmienecne potrebujem zmenit gynekologa a on j vraj super 🙂

bobocka
3. júl 2010

@dadka. paradna 🙂 synovcek bude stastny prestastny 😉

petulig
3. júl 2010

dievcata ujo google najde vsetko.medzitolkymi zenami jeden pan tak som skusila a bol to on🙂

petulig
3. júl 2010

a fruhwald isto berie nove pacientky,nedavno k nemu isla kamoska.mozem ho len doporucit,je super.pisem z mobilu,tak viac zajtra.

jacka
5. júl 2010

ahojte......

tak sme kupili tu flašku so slamkou a trvalo jeden den a pekne z neho ťahá.... 😵 .........šikovný po mamine 😀 😀 😉

a kde ste všetky .......my sme každy den v bazene....malému sa tam velmi páči...... 😉

čo máte nové.....

petulig
6. júl 2010

@jacka serus 🙂 sa maate, my nemame dvor, inak by sme sa tiez furt kupali. Ale teraz sa aj nejako ochladilo sa mi vidi, fuka vietor a to sme sa chceli ist kupat dnes.
s tou slamkou som jej to dala asi dva tyzdne dozadu a nechcela to ani omylom. Skusila som vcera a na prvy sup.Az na to ze sa napije a polovicu vypluje von 😀 inak vsetko po starom, liepa sa vsade, pada ako hruska a nervuje sa 😀

jacka
6. júl 2010

@petulig ..aj my tak...vypluje...ale niečo vypije...lebo si odgrne z vody 😉
veru dnes tonebolo na kupanie......ale ešte nie je koniec leta.....vy idete niekam na dovolenku?...všetci traja? 😉

bobocka
6. júl 2010

@jacka no vidis.som ti vravela.deticky to rychlo pochopia 🙂 a aj moj misko si velakrat privela potiahne a bud mu fajne zabehne,alebo to na tricku konci 😀.ale aspon,ze pije
@petulig aj moj misko sa vsade stvera.ja uz som z toho na prasky.furt mu za zadkom musim byt a najhorsie je to,ze uz to len horsie bude 😒 .no mame sa na o tesit haha
a chodite niektora plavat s dietatkom do megagymu?petulig myslim,ze ty na stare hory chodis,vsak? a co vy ostatne?mate skusenost s megagymom?

jacka
6. júl 2010

@bobocka ....aké malé a aké chápavé 😵 .......ja mám nohy samá modrina.....čo ma vkuse hryzie......a len chodiť.....a chodiť......a nedaj bože sa mu otočiť že niekam idem.....koniec....rev až do susedov 😔

neboj nebude horšie.....len treba dávať bacha a ...oči aj na zadku.......teraz len rpíde to naj....ked sa zachvilu samé rozbehnu 😵 ...sa teším 🙂

nemám skusenosť z megagymom............

zase sa mi ide zapáliť prsník......to je des 😔 ...bobočky ty kojíš?......

mia78
7. júl 2010

@bobocka ja som chodila do megagymu s chlapcom ,dve lekcie sme absolvovali to bolo pred štyrmi rokmi, a bola som spokojna až nato že niekedy bola studenšia voda inak milé vyučujúce........

petulig
7. júl 2010

@jacka hej ideme v auguste, ale len tu na slovensku. ked sa rozbehnu same tak to uz len bude. To vidim teraz vonku na prechadzkach, to uz neobsedi v kociku, len behat a ked zakricis stoj tak este vacsie sprinty
😀 @bobocka kamoska chodi teraz do megagymu a spokojna je. Az na tu studensiu vodu sem tam vraj, ale inak hygiena aj ostatok v pohode. My teraz na plavanie nechodime, pojdeme na jesen zas. Je to teraz tak posunute ze plavaju akurat ked spime. A som rada ze mame ako taky rezim v tom spani.

jacka
7. júl 2010

@petulig ...a kde idete?....my ideme tiež v auguste......na Ružinu.....dufam že nám vyjde počasie.... 😉

kolko ti spinká 2x denne?.....

bobocka
7. júl 2010

@jacka kojim kojim este sa aj dost dlho chystam kojit.ak sa podari do dvoch rokov chcem 😉 teda to este dost predbieham,ale momentalne si kojenie uzivam.je to v pohode.ked si spomeniem a nase kojacie zaciatky,na tu bolest,ragady,zapaleny prsnik a slzy....fuuu...ale som rada,ze som vydrzaa a raz je to fajn
dakujm kocky za info ohladom megagymu..no s tou studnou vodou ste ma vazne schladili ☹ ja nemozem studenu vodu...ja by som bola najradsej aby aj more bolo vyhrievane a s penou 😀 .neznasam studenu vodu 😠 mne trva sto rokov kym sa do studenej vody dostanem.mozno ak sa nahlas postazujem,tak nejaky ten stupienok pridaju 😀 😀 😀 no som zvedava.piatok sa blizi 😉
@petulig aj ja som teraz musela trosku poposuvat ten dennny rezim koli tomu plavaniu,no nejak nam to nevychadza.kurz zacina o pol jednej a to my akurat spime.aj teraz krtko chrni.neviem ako to v piatok zvladnem,ci nebude mrzutko.no uvidime.

jamaat
7. júl 2010

Ahojte.

@jacka Ak cítiš, že ťa chytá zápal a nahmatáš si v prsníku hrčky, tak tie hrčky treba len riadne rozmasírovať, samozrejme dať malému mlieko vyťahať a zápal nepríde. Mne to pomáhalo. Len keby som to hneď vedela, mohla som si možno ten najväčší zápal ušetriť.

My sme včera aj kúpalisko stihli doobeda, kým ešte pekne bolo 🙂 .....A v piatok ideme na Pohodu, tak som velice zvedavá, ako to zvládneme 🙂

petulig
7. júl 2010

@jacka spi dva krat. dnes doobeda dala 2hod a 20min , zobudila sa o 12:10 a potom uzx len o stvrttej zaspala na pol hodinku. niekedy spi dlhsie doobeda, niekedy poobede. ale jeden spanok ma vzdy dlhsi. Vecer ju kupem pred siedmou , ale zaspi az okolo osmej, kym sa sto razy postavi v posteli a ponatahuje hracky 😀. A ideme do Patiniec na tyzden.
@jamaat idete aj s malou? si trufas? teda obdivujem. Ja si to neviem predstavit ako by v stane niekde zaspala. Ale tusim , ze ste boli aj ked bola uplne malicka .

bobocka
7. júl 2010

@jacka jacka inac ak citis,ze zapal prichadza,tak treba castejsie kojit,nech to mimi vytaha a pomaha si natriet prsia tvarohom a prilozit na ne salatove listy 🙂 a premasirovat tie hrcky ak su tak ako jamaat vravi.treba to zachytit v zaciatku,lebo inak je to pech ☹

jamaat
7. júl 2010

@petulig Ideme aj s Emkou. Teraz to bude asi náročnejšie ako vlani, to ešte prespala dosť času v kočíku. Ale tak dáko vytrímeme.

jacka
8. júl 2010

@bobocka
@jamaat ..dakujem za rdičky...ale už je neskoro na masírovanie...bolí jak des...ani dotkunuť...horko ťažko nakojím......pomáha mi kalciová masť.....a teplotu sťahujem paralenom...dufam že dnes už bude lepšie 😅

@petulig pekne ti spinká.....hádam sa aj aj raz dočkám 😖

jacka
8. júl 2010

@bobocka ..ešte k tomu kojeniu...........ja som prvého kojila vyše dvoch rokov........a to už enbolo kojenie...ale len ukludnovanie sa na prsníku.......teraz by som chcela len do roka....uvidím.....horšie bude to odstavovanie 😔

bobocka
8. júl 2010

@jacka fuuuha,neprijemne.dufam,ze ti to rychlo prejde.inak ked beries lieky (aj ked hlupy paralen)ak nasad malemu probiotika.biogaia je super.lieky v mliecku mozu dotentovat jeho crevnu mikrofloru.ak nechces davat probiotika,tak aspon denne jedz probioticke jogurty.aj to hadam pomoze.drzim palce nech je zapal rychlo prec 😉

petulig
8. júl 2010

@jacka no buva ako kedy, ale dnes zas budicek o 6_00, papala o stvrtej ale zeby potiahla asponm do siedmej ani nahodou. Isto ma daky budik pod vankusom 😀 . a to zaspavanie je des, strasne nieco. To uz takto bude furt? to ich nikdy neomrzi vstavat v tej posteilke? Aj dnes o stvrtej v noci som ju nasla ako stoji a kuka na mna. Nieze by sa ozvala, ze ideme jest 😎

sia222
8. júl 2010

peti neboj príde doba ked ich budeme z tých postielok vyhánať len to trvá nejaký ročik dva tri osem? 😀 😀 a nie že sa budu stavať lahnu si v tom čo maju na sebe 😀 a budeme ich obhánať nech sa idu osprchovať a daju pyžamko🙂
moj ma tak rad to mlieko že sa nan budí 2-3 krát v noci a to papká dobre nechápem čo je hladný🙂
kupila som mu v meste krosničku bo ideme ked pojdeme do tatier a išla som napešo tak ako debil nazad vpredu kočík a na chrbte krosničku resp krosničisko🙂 tak som hodila aspn okuláre nech som inkognito🙂)

mia78
8. júl 2010

ahojky babky 😉
@jacka Ružiná je super, ja som tam stanovať chodila roky mam pekné spomienky .. 😀 teraz už nechodíme tá voda tam už neni taká čista ako bývala ..............

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre