Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

iwusca
22. jan 2011

@ynez75 aj som tam chcela nieco napisat ale to by im bola len voda na mlyn takze kaslem na ne...neklesnem predsa na ich uroven 😀 by som ich chcela vidiet keby im deti nechceli spavat co by robili...

ynez75
22. jan 2011

@iwusca aaaaaaaale.oni su mamy dokonale.nemaju problem...ale tak nechapem co tam vobec robia

bobocka
23. jan 2011

@ynez75 jej,tak super,ze ti malicka zacala lepsie spavat 🙂 jeeej 🙂 inak idem tu diskusiu pozriet,ked hovoris,ze tak rypu tie maminy,nech viem aky problem maju. 😠 ale ty sa tym vooobec netrap.ich do teba nic nie je.iste su to len trubky,co sa doma na materksej nudia a chybaju im zenske drby,tak si to takto kompenzuju.ved je to na smiech 🙂
@petulug @iwusca fajne bolo v kapitule.musime zopakovat. 🙂 peti ja som tam potom v piatok aj sasku zobrala a pacilo sa 🙂 tento tyzden idem naisto,mozno uz hned v pondelok 😉
@iwusca tak ty to naozaj vazne myslis s tym licenim 😉 super,ze si si nasla nieco,co ta bavi a vies akym smerom sa chces uberat.ja stale netusim,mozno aj preto si musim druhe tehu teraz odklutit,mozno casom pridem na to,kde by som sa ja uplatnit mohla 🙂

bobocka
23. jan 2011

@ynez75 no tak som si dala citacie okienko a precitala som asi 8 posednych stran z ten temy a fuuuha,niektore riadne vyskakuju.ja to nechapem,co ony riesia tu laylu? vsak ona im nenanucuje tu metodu pre ich deti.na nu sa matky obracaju s pomocou,ona nechodi od dveri k dveram a neponuka pomoc.ak sa raz na nu maminky obratia,tak je im zjavne jasne o com ta metoda je a ze sa to bez slzicky nezaobide.ale neobracaju sa na nu matky,ktorym sa dieta budi raz za noc,male matky,ktore su uz v koncoch a vyskusali uz kadeco a neslo to.jednej mojej kamaratke sa syn stale budil,tak skusila tuto metodu a prvy den sa jej dozvracal od placu,tak prestala a skusila o dva tyzdne zas a maly sa kranse naucil spat a nemaju ziaden problem so spankom dodnes.ina moja kamaratka to tiez skusila,no jej maly je proste iny,na neho to nefunguje vobec.na naho nefungue ale nic.ma 13 mesiacov a noc co noc reve ako by ho z koze drali 😢 ja len dufam,ze z toho vyrastie,lebo ta moja kamaratka uz hodnu dobu funguje len na baterky 😒 .ja som tiez mala doma peklo a knihu som si prestudovala a ked som ju chcela zacat aplikovat,tak maly zacal lepsie spavat a upravilo sa to same.nebolo treba tuto metodu vyuzit a poviem pravdu,ja by som to nezvladla nechat maleho plakat.polavila by som a musela by som ho ist utisit.ja nezvladam jeho slzy.takze som rada,ze sa nam to same takto pekne upravilo,to vsak neznamena,ze som proti tejto metode.absolutne nie.vela matkam a ich detom to pomohlo.nechela som reagovat priamo do temy,lebo ako pise iwusca bolo by to len voda na mlyn pre tie negativistky.naco ich podporovat v ich osocovani.napisala som layle do ip,trosku ju povzbudit,aj ked si myslim,ze od vas ma fajnu podporu 🙂 ona je vas general a vy ste jej vojacikovia a bijete sa za jej pravdu 😉 to je strasne mile,ze stojite pri sebe a viete si svoje rozhodnutia ubranit 😉 a absolutne neries osocovania inych matiek.ja viem,ze to riadne zaboli,kazdu by zabolelo,keby nam niekto tvrdil,ze chybime vo vychove.no ani jedna z tych zien ta nepozna,ani jedna nevie ake tazke si to koli malej nespatiu mala a ani jedna nevie ako velmi milujes svoje deti.preto ani jedna nama pravo ta sudit.ty ako matka vies co je pre tvoje deti najlepsie a ja velmi verim v materinsky instinkt a som si ista,ze keby si co i len najmenej citila,ze malej tato metoda nevyhovuje ,ci by jej nebodaj skodila,tak sa na to nedas.dufam,ze sa vam spanok nadobro napravi 😉 velmo drzim palce 🙂

ynez75
23. jan 2011

@bobocka jeeeeeeeeeej,dakujem ti za pismenka.poviem ti,ze ma vcera riadne vytocili.moj chlap sa mi cudoval,ze to takto prezivam.ja vobec nie som hasterivy typ.ale ked sa zacali navazat do toho,ake sme neschopne a zle,pomaly na nas socialku volali,a k tomu ake mame neschopne deti,dorazilo ma to.velmi som svou dceru po takmer12 rokoch chcela aj vdaka mojmu zdrav,stavu,kedze mne uz lekari povedali,ze ziadne dieta nebude(som po operacii nadoru,mam uz len polku vajecnika)a ona je tu.ako vravis,nikto nevie o mne nic.ja som svoje dieta tiez neporodila preto,aby som ju zamerne nechavala plakat.ale ona naozaj nevedela spat 8 mesiacov.ja som za ten cas naspala asi tak,ze z 24 hodin,2 hodiny.niekedy ani to nie.skusali sme doma VSETKO mozne.aj rezim,aj nie rezim,aj skore ukladanie,aj neskore.nosili sme ju na rukach,kocikovali a nicnastastie som nasla laylu,ale uplne inde na tej weissbluth metode,lebo sedim vkuse na nete a studujem,ako by som mohla malej pomoct.teraz sme v neustalom kontakte cez fb a radi mi.ja som stastna.lebo sa mala naucila v noci krasne spinkat.prvy vecer nebol bez placu,ani druhy,ale skracovalo sa to a teraz uz neplace vobec.to sa iba stazuje a vela rozprava a nakoniec sama zaspinka.ja som nezacala prktizovat tuto metodu tak drasticky,ze polozis a nechas sa ju zadusit.ja som satala za postielkou a pocuvala som ju.a stala som tam aj 2 hodiny.mala som ju pod kontrolou.aj spavam s nou v izbe.strsiu dceru som nastahovala na moju postel,priatel spi na zemi v obyvacke,len aby sa malinka mohla naucit spinkat.a oni mne budu nadavat do matky na ktoru treba poslat socialku.a laylu treba zavriet do basy,lebo ublizuje detom a nami manipuluje....uz som sa z toho vyspala.uz je dobre.mne staci ten pocit mojho stastia,ze malinka prespi od 17.30 do 7.30 celu noc bez prestavkzalebo len so slabym zamrnkanim.ja som stastna 🙂 este raz ti dakujem za povzbudive pismenka 🙂

bobocka
23. jan 2011

@ynez75 nemas za co moja.naschval som pisala aj tebe aj layle,aby ste vedeli,ze aj matka co ma spave dieta je s tou metodou ok.nemyslim si,ze je to az take strasne.iste,ze to nie je idealne,najidealnejsie by bolo,keby dieta krasne spalo a nebolo treba tuto metodu.ved ziadna matka ,co sa na to da, nenecha dieta revat 2 hodiny a nezapali si cigaretu vedla v izbe a neda si 2dcl vina k tomu.kazdu jednu matku slzy jej dietata bolia.ani jednej to nerobi dobre,no ak to ma mat vysledok,tak ...vsak ono sa hovori,ze max 2 tyzdne sa to smie skusat a ak to nezaberie,tak sa musi prestat,lebo dieta zjavne na to nie je este pripravene. a skusat sa moze az ked ma dieta 5-6kg.neries nazory inych matiek neprajnicok.nepoznaju ta,ich do teba a tvojho dietata nic nie je.namiesto osocovania a dlhych vypisovaciek by mali radsej vypnut pocitac a venovat sa svojim detom,lebo ich slova nepadaju na urodnu podu a ani jedna z vas ich "mudrosti" citat nechce.fakt to neries.malicka ti teraz fantasticky spi.ved to je super uspech ,krasne to na nu zabralo.tak sa z toho tes a tie zenske si nevsimaj 😉

petulig
23. jan 2011

@bobocka pojdem aj ja isto do kapituly, len uz to musim riesit autom. spat doma a potom pekne sup autom. Len to musim dohodnut s drahym, lebo ten furt niekde lieta a beez auta je ako bez ruky.
my sme dnes mali daku divnu noc, vela som nenaspala. mala zas teplotu, ale len 37,7 ale aj tak sa furt mrvila, stonala, mrnkala takze som bola furt hore.

bobocka
23. jan 2011

@petulig aaale netaraj,naco auto 😀 mhdcka funguje 😉 vsak nebyvas v brezne 😀 😀 😀 a pojdes uz zajtra teda,ci ako? 🙂 ja este nie som na 100%rozhodnuta,bobco ma dovolenku,tak uvidime aky plan bude.teraz je s malym u svokrovcov,ale vecer uz budem vediet ci ideme alebo nie. 🙂

ynez75
23. jan 2011

@bobocka
@petulig tak s opytam teraz vas,lebo mne sa uz tam na hnto forum nechce,kym este sa
tale kraluju tie supermamy.mate sice uz vacsie deticky,ale co by ste mi poradili ako docielit denne spanky?na ne ziadna metoda nefunguje.skusala som ju 4 dni a skoncila.no naci ju trapit.nejde to.a nepomaha ani to,ked som pri nej.ani ked ju hojdam na rukach...mozno v kociku zaspi,aj to len na 20 minut,ale uznajte,ze sa mi nechce ani sa mi neda kazdy den dvakrat za den obliekat seba,malu a hodinu kocikovat.este tak popoludni hej,to chodievame stale,ale doobeda musim aj varit,kedze starsia dcera nechodi na obedy,aj sa snazim ine veci doma porobit,lebo popoludni uz prdlajs spravim,ked uz o 17.musim zacat pomaly ukladat malu spat...fakt som zufala uz.lebo kvoli tomu,ze nechce cez den spat,je mrzuta...no dnes som s nou lezala na posteli,40 minut do mna sprtala,celu ma doskriabala,aj tak revala,tak nepomohlo,aj ked potom nejak zaspala,hoc len na polhodku...ach jaj

bobocka
23. jan 2011

@ynez75 do denneho spanku ju nemusis zas nutit.a uz vobec nie do dvoch.moj misko okolo 9 mesiaca zacal spavat len jeden cez den. to je v pohode.neriad sa ziadnymi tabulkami co hovoria,ze dieta ma spat cez den tolko a v noci tolko...kazde dieta je ine,kazde ma ine potreby.tvoja malicka spi v noci 13-14 hodin.vsak tolko nenaspia niektore deti denny +nocny spanok.ja by som ti radila prejst na jeden spanok.normalne sa s malou rano zobudite,das jej najest,budete sa hrat a uvidis,ze okolo dvanastej uz bude unavena a mrzuta.podla mna by bolo najidealnejsie aby ti zaspala okolo 12-13:00 a daka hodinka staci.tym padom bude mat denny+nocny spanok-14-15hodin co je podla mna uuuplne senzacne.mne misko ako miminko spaval max 10-12 hodin denne.viac nie. a cim bol starsi a cim viac sme zacali nejaky rezim riesit a naucili sme sa spat,tak spaval lepsie a viacej a teraz je ten jeho zdravy priemer 14 hodin denne(den + noc) niekedy je to 15,ale tych 14 vacsinou 🙂 nocny spanok mate perfektny,ten denny uz je ako bonus 😀

ynez75
23. jan 2011

@bobocka no ved ja som maximalne spokojna s nocou.ale ked ona sa rano zobudi a o hodinu a pol je totalne zla.sucha si oci,mrauci,place.....tak ju supnem do postielky.niekedy jej trva len 10 minut inokedy 40 ako dnes.kym zaspi.tiez som si myslela,ze sa hodime len ne jeden spanok,ale ona od rana,ako vstane este nevydrzi ani do 10 h ☹ a to ju zabavam aj na rukach nosim...ale nevie zaspat...no,hadam aj niektoru z vas tu nenahnevam,verim,ze nie,ked spomeniem laylu.ta mi povedala,ze mala trpi totalnym deficitom spanku.ze ked sa uplne poriesia noci a ona bude vyspata,upravia sa denne spanky.ale neupravuju sa,viki je mrzuta stale nevie zaspat.ako som pisala,nepomaha,a ani uz nejdem v tomto pripade podla ziadnej metody.a nepomaha ani to,ked ju tisim a som pri nej.na nej vidis,ze strasne chce spat,ale nejde jej to.som z toho smutna...tak asi budem kocikovat dvakrat denne,aspon kym nedospi,co zameskala 🙂 dakujem za radu.mozno po par tyzdnoch to tak aj spravim.aj ked si myslim,ze je mala a mohla by spavat este 2 krat,ale mne by stacilo,keby spinkala raz a poriadne.... nielen mne.predovsetkym jej ☹

iwusca
23. jan 2011

@bobocka ja pojdem asi az v utorok lebo zajtra mam na 17 jednu babu na licenie dohodnutu...inak kedy to ides na tu plavaren?

iwusca
23. jan 2011

@bobocka ja pojdem asi az v utorok lebo zajtra mam na 17 jednu babu na licenie dohodnutu...inak kedy to ides na tu plavaren?

bobocka
23. jan 2011

@iwusca tak aj my ideme v utorok do kapituly.bobco pojde asi s nami,nech vidi kde sa misiatko hravat chodi 😉 ak nepojde s nami v utorok,tak naisto vo stvrtok,ale v utorok pojdem aj bez bobca naisto 🙂mozno pojdem aj zajtra,no len s miskom.a plavat by sme sli len v stredu ak tak.lebo vo stvrtok mam tie znamienka,takze potom uz plavat nebudem moct ist.sla by si v stredu?ako ti malicka spi?my chodime naobed.vtedy je tam najmenej ludi.z plavarne potom chodim do europy ohriat malemu obed,tam ho nakrmim,prebalim a potom sa chodim do mesta prejst. 😉

iwusca
23. jan 2011

@bobocka tak v utorok by som tam prisla okolo tej stvrtej ako minule 🙂 a na to plavanie sa mozme dohodnut na stredu o 1100? lebo mala mi spi od jednej do cca pol tretej tak to by som sa akurat stihla vratit domov 🙂

bobocka
23. jan 2011

@iwusca ok,tak sa vidime v utorok v kapitule.a na 11 je to dost skoro,no co uz s tebou.ja chodievm s kamaratkou neskor,ale tento tyzden asi nebude moct ist,tak by som hadam aj skor sla 🙂 to budem musiet maleho budit 😀 😀 😀 vsak sa v utorok dohodneme 😉

petulig
24. jan 2011

@bobocka @iwusca ja dnes nestiham, a zajtra mame doobeda yamahu a potom musim varit, tak ja to asi nestihnem. Jedine ak stvrtok zas, uvidime, lebo drahy ide uz prerabaty kuchynu a kupelku tak budeme musiet zmiznut k nasim na par dni. Ale sla by som na plavaren veru s vami, o jedenastej by to bolo celkom fajn. Ked zaspavame o pol jednej -jednej to by som ju uz v kociku nechala spat. Este sa dohodneme.

@ynez75 ja si tiez myslim ze malej este treba dva spanky, bobocke vstava maly neskoro takze jemu stacil jeden spanok uz skor. my sme dva spanky mavali vzdy taketo kratke. my sme mali max 45 min jeden spanok. sem tam sa stalo ze hodina aj stvrt ale to bol uz vykon. davaj ju spat aj tri razy kludne lebo 20 min je malo. proste 20 min a potom vydrzi dve hodiny a daj ju znova a hotovo. casom sa to upravi same na menej spankov.ale musi si zvyknut a nastavit sa ze buva sa aj cez den. aspon ja som to tak robila a casom si sama natiahla spanok z tej pol hodiny na dlhsie

ynez75
24. jan 2011

@petulig no.ja to tiez tak robim,ze rano vstane o 7.00 a dam ju spat na 9.00 najneskor o 9.30,ale to je uz neskoro,uz mame presvihnuty ten zaciatok unavy.a potom zasa o 2 hodiny ju dam.lebo ona mi malokedy javi typicke znamky unavy.ako kedy,ale ona byva dost cula a zrazu bum,strasna unava.a kurnik nezaspi a nezaspi..no dnes sme boli kocikovat rano o 9.00 a spala nejakych 35 min,teraz je v postielke uz 15 minut a este stale vykecava.ale aspon neplace.uvidim,co z toho bude...inac,dnes sa v noci asi 6 krat zobudila s placom,ale ani raz som k nej nesla,aj prestala cca po 3 minutach...zeby zuby?sny?neviem

petulig
24. jan 2011

@ynez75 no treba len skusat, raz najdes ten spravny cas. my sme mali uz druhu noc taku zvlastnu mrnkaciu a stonaciu, ale vstala az o pol osmej tak celkom fajn. Akurat mi zaspala pred 20 min tak studujem podlahy🙂 uz mi sibe kua

ynez75
24. jan 2011

@petulig moja...ale budete mat pekne 🙂 viki este stale debatuje.neplace,len debatuje.aj to je pokrok,ze neplace.ale uz by mohla spat..do kelu 🙂

iwusca
24. jan 2011

@petulig my sa dohodneme zajtra s bobockou na tu plavaren a dame ti vediet 😎 ja musim este tie plienky na plavanie kupit 😀
no mna vyberanie podlah a podobne veci cakaju asi o pol roka tak sa tesim 🙂

iwusca
24. jan 2011

@ynez75 no mne moja posledne dva dni po obede nespala....vcera som ju hodinu uspavala a nic tak som si myslela ze sme skoncili s dennym spankom, ale dnes nastastie zaspala tak uvidime co z toho bude

ynez75
24. jan 2011

@iwusca ja mam celu tvar doskriabanu,ako som sa snazila ju vcera uspat 🙂 ale nejak je tam uz ticho.zeby spala? 🙂
@petulig ja cakam akurat sofera z nabytku.maju nam postel so skrinami doviezt do detskej izby....jeeeeeeeeeeeeeeeej a vy chodite plavat?aj ja som chcela s malou,ale ja mam fobiu z vody,odkedy som sa topila a to dost brutalnu ☹ ..nespi mala,stale keca

petulig
24. jan 2011

@iwusca@bobocka babz tak ja asi nepojdem :( ja musim yajtra k nasim asi, ideme burat kupelku a to sa tam uz nebude dat existovat..ale dajte mi vediet, uvidim mozno sa mi bude dat

iwusca
24. jan 2011

@petulig a kde byvaju vasi? to mas daleko odtial do mesta?

bobocka
24. jan 2011

@iwusca pocuvaj ivka,ja zajtra nepojdem.som uuuplne ako na smrt zabudla,ze zajtra je to len do 16:00,lebo tam maju cvicenie pre maminky.a mne sa maly len medzi 15:00-16:00 budi,podla toho kedy zaspi,tak ja svoju ucast fakt potvrdit nemozem.no to stredajsie plavanie moze byt.uz som volala aj jednej mojej kamaratke z kurzu a ona povedala,ze tiez na tu jedenastu moze prist,sice ona by najradsej skor,ale ak jej toto vyjde,tak pride.tak o 11:00 hore na poschodi pri kasach sa mozme stretnut.ked vojdes do budovy,tak hned nalavo je vytah a tam na prvom su take stoly so stolickami,hned ako z vytahu vystupis,tak tam sa mozme pockat 🙂 a aj @petulig by teda sla na 11 ;-0 to by bolo super 🙂 tak mi este zajtra napiste aj s petou,ci to plavanie na jedenastu v stredu plati a mozme sa ist cvachtat 😀

bobocka
24. jan 2011

@ynez75 neboj sa ty plavania.ja plavat neviem.vobec.ale ten bazen na plavarni ma 1,20m,takze uplna pohoda,tam sa topit nik nebude 😉

iwusca
24. jan 2011

@bobocka jaaaj no tak to teda ani ja nestiham lebo ja sa najskor vytrepem z domu o pol stvrtej a to by som tam ani nedosla 😒 nevadi aspon sa pojdem prejst do mesta a kupit tie plienky plavacie 😀 a v stredu o 11 na tej plavarni teda ja som tam este nebola tak hadam trafim ku tym kasam 😀

bobocka
24. jan 2011

@iwusca trafis 🙂 hned pri vstupe nalavo je vytah a hned ked vystupis na prvom z vytahu,tak su asi 5m od vytahu tie stoly kde sa pockame 😉 cele je to presklene.neboj,tam sa nemas ako stratit 🙂 tak super,streda o 11 plati. a inak staci ti kupit dmkove plienky za necelych 5 euri,nemusis huggiesky kupovat.misko ma okolo 11kg(mozno trosku menej),no aj tak mame to vacsie balenie dmkovych co su od 12kg a v pohode su.nie su malemu velke.predtym sme mali huggies tie boli myslim 7-12kg a tie uz dakedy v novembri ledva obliekol.len ked budes kupovat tie dmkove,tak si v obchode hned pozri ci su ok.ja som kupila prvy balicek a vsetky boli naboku roztrhnute,no nemali problem mi ich za nove vymenit.ale pre istotu si to pozri 😉

ynez75
25. jan 2011

@bobocka len u mna nejde o to,ze sa utopim,to ja plavat viem,ale ta moja fobia je taka hrozna,ze mne sa nemoze dostat ani kvapka do nosa,oci,ci usi....no fakt strasne,ale to je na inu diskusiu 😉 zatial sa nenasiel nikto,ani chlap nie 🙂 ,kto by ma tej fobie nejak zbavil ☹ takze ja ani v lete nechodievam na bazeny,kupaliska.....

petulig
25. jan 2011

@bobocka @iwusca baby tak u nas nehrozi, mala maa take sopliska ze azl uz sme tri noci poriadne nespali a ja furt len zuby rieesim a vyzera to ze ma plny nostek. dnes sa jej to pustilo. takze medzi deticky urcite nepojdeme tento tyzden.
iwusca a nasi byvaju mimo bb asi 15 km tak chodit hore dole sa mi neda kedze auto mat nebudem, lebo ho potrebuje muz. JAAAAJ ale sla by som n aplavaren veru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre