Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

jamaat
15. sep 2010

Dnes som bola na detskom ihrisku na Fončorde, pod školou na Moskovskej také kamienkové ihrisko. 🙂

bobocka
15. sep 2010

@petulig http://www.happyhippo.sk/english/contact.htm tam si mozes aj slovencinu aj anglictinu prepnut a dole na stranke mas fotogaleriu a nieco viac o skolke. ak ja budem mat o tie dva roky trosku lepsiu financnu situaciu,tak tam isto miska dam.jarka (ta kocka co to ma) je fakt super.ju ta praca fakt bavi.ona stale zhana pre deticky nove aktivity,stale im nieco vymysla.to nie je ako klasicka skolka,kde je 30 deti a dve unudene ucitelky, ktore rozhodia detom hocky a hrajte sa. su tam na deticky dve a maximalne maju 12 deti.ono je fakt pravda,ze sukromne skolky su drahsie,no je to dobra investicia.jej deticky isli napr na jazykovky a kazde jedno dieta jej zobrali.kazde malo testy spravene cez 90 percent. a kazde jedno dieta jej zobrali do skoly a rodicia uz skolopovinnych deti jej dakuju,ze ich decka tak dobre pripravila,ze s nimi ulohy doma len minimalne riesia.jarka je fakt sikovna,ak budem mat peniazky,tak isto k nej miska dam. 🙂 ona ucila v skolke v londyne a odtial si sem priniesla rozne vychytavky. 🙂

petulig
16. sep 2010

@jamaat a co si sa neozvala ? ha? len teraz je to tam tak rozkopane kua neda sa tam ani prejst poraidne

@bobocka kuknem to, uvidime.Ja by som malu urcite niekde kde sa jazyky budu ucit, ale este je to celkom daleko. Aj ked by som ju chcela dat od dvoch rokov, co ale neviem ci mi ju niekde zoberu.

jamaat
17. sep 2010

@petulig Bola som so sesternicou. Ale spomenula som si na teba, že možno tam niekde bývaš 🙂

petulig
17. sep 2010

@jamaat a ved tusim ani na mna cislo nemas🙂 ja byvam trosku dalej smerom dolava ponad ihrisko..pekne to tam je, len furt strasne plne detiii

jamaat
17. sep 2010

@petulig Ale už som ti volala kedysi dávno. Tak niekde by malo byť 🙂

iwusca
19. sep 2010

@petulig vsetko najlepsie prajem k prvemu rociku 😀 a hlavne nech je mala zdrava a sikovna ako doteraz 😉

petulig
19. sep 2010

@iwusca dakujeme, Vas to caka za chvilocku. Krpec dnes pojedol co videl, nesla som ju ustrazit. A tak to aj dopadlo, ze si grcla a uz spi🙂 no oslava ako ma byt 😀

iwusca
21. sep 2010

@petulig uz vo stvrtok aj s jackou 😀
my sme dnes boli vybavovat papiere na stavebny uver takze mam zase uradou na chvilu az po krk 😝 peniazky by mali prist kazdu chvilu takze do zimy budeme mat aj strechu 😀 a na par rokov co splacat...ale hlavne ze budeme mat svoje byvanie konecne 😀 😀 ono to nie je zle u rodicov byvat ale ponorkova choroba sa zacina prejavovat 😅 😅

mia78
22. sep 2010

čauko, iwuš tak vám bude hej samím 😉 ja tiez túžim po vlasnom ale momentálne to nebude 😒

baby nešli by ste niekdo do mc- Prvé krôčiky k hudbe - Yamaha lebo sa musí objednávať a kolko by nas bolo....http://www.mcmostik.szm.com/program.htm#yamaha je to moskovskej............

iwusca
22. sep 2010

@mia78 ja by som aj sla 🙂

petulig
22. sep 2010

@mia78 ja som tam akruat chcela dnes volat a zabudla som. My sme tu 4 co by sme sli. Ak budes volat tak nas nahlas urcite. Na zimu treba nejaky program vymysliet krpcom

mia78
22. sep 2010

@petulig tak kto bude volat ty alebo mám ja a nahlasime nas 6

petulig
22. sep 2010

@mia78 tak zavolaj ty, ja teraz lietam kade tade isto zas zabudnem 😀

iwusca
22. sep 2010

a to bude byvat o osmej rano? ved to my sa akurat hrabeme s postele 😅 😀

petulig
23. sep 2010

@iwusca @jacka krpcom vsetko najlepsieeeeeeeee 😀

iwusca
23. sep 2010

@petulig dakujeme 🙂 mala akurat spi a ja balim lebo ideme na vikend na chalupu a pridu aj svokrovci tak som zvedava ako to dopadne 😀

bobocka
26. sep 2010

zdravim kocky 🙂 ja som teraz zacala dost riesit tu hnusnu MMR vakcinu.co si o tom myslite?ake mali s tym skusenosti maminky u vas v okoli? ja sa toho bojim ako cert svatenej vody ☹ .fakt neviem co s tym. je to povinne ockovanie a hadam by to nenechavali, ak by to bolo v skutocnosti tak zle a nebezpecne,ale co ja viem.musim to riadne predebatovat s nasou pediatrickou.co si o tom vy myslite?http://iuro.awardspace.com/dok/vran/MMR_bezpecn...

petulig
27. sep 2010

@bobocka ja to studujem uz tiez nejaky ten tyzden. Mam z toho obavu aj ja, lebo mam kamosku a ta ma dve deti autisticke a tvrdi ze sa to objavilo po tejto vakcine. Takze neviem. Ale ked to odmietnem tak na mna poslu socialku alebo co? veru neviem sa rozhodnut ani ja.

bobocka
27. sep 2010

@petulig mam kamaratku bystricanku a jej dcerka mala zlu reakciu po hexe a ona sa odvtedy rozhodla malu neockovat.uz ma dve deticky a rozhodla sa to risknut a neockuje.v ba je vraj nejaka doktorka,ktora neockuje,ale riesi to homeopatickymi kurami.je vela rodicov,ktori deti ockovat nedavaju.ja by som sa vsak bala.nemam odvahu neockovat,no ide mi to to,ci posunut to na nejaku vyssiu hranicu neznizi riziko.vies,napr neockovat v 15-18 mesiaci,ale po 2 rokoch niekedy.ja neviem.este mame trochu casu to poriadne prezistit a rozhodnut sa.ale toto je sialene tazke rozhodnutie.ja si myslim,ze ci uz budeme ockovat skor ci neskor,stale budem mat malu dusicku a pocit,ze sa moze nieco velmi zle stat.misko zatial krasne znasa ockovania,ale tak to bolo aj u mnohych inych deti pred MMR a po nej zacali chradnut ☹ .strasne sa bojim.dokonca sa mi o tom aj sniva. ☹ ☹ ☹ teraz vo stvrtok mame kontrolu v roku a idem sa s doktorkou o tom poriadne porozpravat.no chlacholive reci ja pocut nechcem.budem od nej ziadat poriadny nazor vzdelaneho informovaneho lekara a nie lekara co ma za povinnost toto ockovanie davat.cim viac o tom viem,tym viac sa toho bojim,no nedat maleho ockovat vobec by som sa bala asi viac.tu na konikovi je tema kde maminky vobec neockuju svoje deti,ale oni su tam nejaki divni.samozrejme nie vsetci,ale...akoby boli vo vojne s ostatnym svetom.az neprijemne obranuju svoje rozhodnutie neockovat.akoby rodicia ,co ockovat davaju boli nejaki kaciri a dobrovolne davali do svojich deti jedy ci co.s tymi sa ja radit nebudem isto.mna by zaujimalo preco sa ockuje prave v 15-18mesiaci.preco nie neskor.kde je mozne riziko nakazy. ci je efektne ockovat aj neskor...vies vela veci si este musim o tom pozistovat.a ta tvoja znama to ako riesila?ako vie,ze deticky ma autisticke po MMR?ako sa jej vyvijali pred ockovanim?ked uz mala jedno dieta autisticke a myslela si,ze to bolo po MMR,tak preco dala ockovat aj druhe?alebo ma dvojicky?napadla to potom nejako?riesila to nejak sudne?podala staznost na ministerstvo zdravotnictva? celkom by ma to aj zaujimalo,lebo to mi pride byt ako informacia z prvej ruky.inak ju riadne obdivujem.musi to byt velmi silna zena,ked vychovava dve autisticke deticky.to skutocne nie je sranda ☹ klobuk dole.

petulig
27. sep 2010

@bobocka ked nieco zistis daj mi vediet. Ja sa budem snazit to posunut aspon po dvoch rokoch a nie v 18 mesiacoch. Ono to vraj nie je pricina, ale moze to byt spustac toho autizmu.V tej vakcine je nejaky virus z mumpsu ci tak nejak , nerozumiem sa do toho velmi. A ta moja kamoska, noo deticky boli obe uplne v pohode tak do roka a pol, vsetko ako ma byt. A potom to zacalo. Genetickych testov im robili kvanta a na nic sa neprislo. Potom zacalo studovat okolo tychto vakcin, a zda sa jej to jedine mozne vysvetlenie. Aj ked mi nejde do hlavy, ze u oboch deti. Museli mat v sebe nejaky gen. Ona to zvlada aj ja sa cudujem,Starsi je na tom lepsie, vyzera v pohode, ale na mladsom to poriadne vidiet. Fyzicky absoutne nie, ale vsak kazdy vie ako sa to prejavuje. A ona mala tie deticky dost po sebe. Cize ked mal maly 1,5 a roka tak uz bola tehotna s druhym. Takze to nemohla vediet.

bobocka
27. sep 2010

@petulig toto som dnes na septembrovky hodila.uz sa mi to nechce pisat znova,tak ti to tu skopirujem 😉
kocky viete co su to potencovane vakciny?
"Jedna sa o homeopaticky pripravok vyrobeny priamo z konkretnej vakciny ktorou bolo dieťa očkovane.Mala by vraj predchadzať vzniku problemov po očkovani a ak už nastali tak by ich mala vediet odstranit. Daju sa bud vyrobit svojpomocne -potrebna je k tomu flaštička z očkovacej latky-to čo v nej zostalo, alebo sa daju objednať od rakuskej firmy Remedia.Tam dostať potencovane vakciny na každe očkovanie.Ak problem, ktory sa prejavil po očkovani-nespavost ,ekzem, autizmus atd. naozaj vznikol z očkovania vraj by to malo zabrať.Neviem čo je na tom pravdy,preto ma zaujima,či s tym niekto ma skusenosť." -toto napisala jedna maminka na forenesuhlas s povinnym ockovanim.ja viem,ze som vravela,ze tam ani nenakuknem,ze to nie je forum pre mna,ale mozno doobre,ze som tam nazrela.ani som netusila,ze nieco take vobec je.mam kamaratku,ktora deti neockuje vobec a jej muz akurat teraz studuje homeopatiu,tak jej idem hned napisat,ze co to vlastne je.jej manzel bude isto vediet.ja som skurat pisala do jedine vylucne homeopatickej lekarne-homeonitra-ohladom toho mail,tak som zvedava co mi napisu.co si o tom myslite?mne to znie ako svetielko nadeje 🙂

jamaat
27. sep 2010

No ja už mám s Emkou po tomto očkovaní, tak už mi je zbytočné sa zamýšľať. Od očkovania slabšie spáva, ale už sa to zlepšilo a určite to bude spôsobené aj tým, že jej ide teraz veľa zubov naraz. Prerezali sa jej 3 stoličky a spodné 2-ky. Myslím si, že nech sa rozhodnete akokoľvek, stále budete mať pochybnosti. Ak nedáte, môže sa stať, že ochorie, vzniknú komplikácie a budete si vyčítať, že ste nedali. Ak dáte, môže sa tiež niečo vyskytnúť, čo možno ani nebude súvisieť s očkovaním, ale zase budú pochybnosti, či to nie je z toho a či ste urobili správne. Ja konkrétne si myslím, že tých prípadov, keď očkovanie niečo spustilo, je veľmi málo oproti tým, keď sa nestalo nič. A ešte aj z tých, kde sa niečo stalo, by sa to možno neskôr stalo tak či tak aj bez očkovania. Tie autistické deti to museli mať aj nejako v génoch, to by musela byť strašne veľká náhoda, že akurát u súrodencov by očkovanie spustilo akurát tú istú diagnózu.

mia78
28. sep 2010

babule nestresujte sa zbytočne ved keby sme nad všetkým tak rozmýšlaly tak by sedeli doma a nikde nechodili aby deturence neocherely alebo niečo nechitili......priklanam sa k názoru jamat
moj malí má už 5rokou zachcilu a nič mu nieje...
..možno to spustí niečo čo už ma to dietatko v sebe a možno by sa to prejavilo neskor.........
ja sa ani nezamýšlam že by som ju neala očkovať.........
akurat máme po ročnom očkovaní ..zatiel poho.....

bobocka
28. sep 2010

kocky ,ja som jednoznacne za ockovanie.ja nemam tu odvahu nedat maleho ockovat a dufat,ze ho choroba obide.a ostatne ockovania som vobec neriesila.len o tomto som pocula,ze je kadejake,tak som to vygooglila a veru som bola zhrozena s tym co som sa dozvedela.podla mna je uplne na mieste ak sa snazim najst nieco,co by mohlo nejak vyvratit negativne vedlajsie ucinky tejto vakciny.ak aj na nic nepridem a pojdeme ockovat tak bezne,tak budem mat aspon pocit,ze som pre to nieco spravila.vedlajsie ucinky MMR ockovania su okrem ineho aj trvale poskodenia mozgu a je to aj na pribalovom letaku!!! vsak to nie je normalne 😠 .jasne,ze ak dietatko k tomu nema jemny nabeh,tak sa to nestane,ale rodicovi neostava nic ine ,len dufat.vychovavat autisticke dieta veru nie je lahke.ja pevne dufam,ze vsetky nase deticky budu v poriadku a ze kazde toto hnusne ockovanie krasne zvladne.niekedy si zelam,aby som o tom nic nevedela.netrapili by sme sa,neriesila by som to.no uz o tom co to viem, a preto mi to neda spavat a bojim sa.moj misko je moj najvacsi poklad.ak by sa mu nieco stalo,tak sa zblaznim ☹ ☹ ☹

sia222
28. sep 2010

čafte🙂)
jamat suhlasím..to by bola fakt náhoda a niekedy je aj dosť ťažke autizmus pravne diagnostikovať a už vobec u tak mal detí..sami dr robia chyby pri určovaní tejto diagn..a dosť vysoke precento autistov ma v rodine autistov a dokonca taký prejav maju samotne matky vo velkom počte..
bobocka myslím že ty sa sama stresuješ velmi každe liečivo musí mať napísané v pribal letakoch určite veci..ono stačí že ti nejaká mudra dr zaočkuje hocakou vakcinou dieťa v nesprávnom čase napr ked je chore a už je problem na svete..a očkovanie kt.su chvalené u nás si myslím že su ok aj ked stať sa vždy može ..
myslíš že keby sa to po očkovani vyskytlo vo velkom percente že by sa to očkovalo??
každa mama by sa zblaznila keby sa jej s dieťatkom niečo stalo nie si sama ale to zle sa ti može stať aj na ulici aj v obchode aj doma aj všade tak ako mia hovorí a myslím že vie o čom hovorí a vie aké je žiť aj s tým horším čo sa stáva v živote..
keby si si všetko vygooglila tak zistíš že ani rožok mu nedáš lebo ho podkan olizol v obchode a tiež može mať z toho kadečo..
užívaj si MD a nestresuj sa stále.

sia222
28. sep 2010

moji velkáči už prešli tiež týmto očkovaním už sa to vtedy dávalo a ich babka robi na obvode sestrčku očkuje tisícky detí a myslím že sama by bola proti a nechcela by im ublížiť..

sia222
28. sep 2010

baby kde bude to plavanie žabka neviete? idete daktorá?

bobocka
28. sep 2010

moj syn je mojim vsetkym.velmi ho lubim. a keby sa na svete objavil co i len jediny pripad choreho dietatka po tomto ockovani,tak by to vo mne vyvolalo pochybnosti o tom.dam ockovat,jasne,ze ano.stale verim tomu,ze ak by to bolo ockovanie s otaznikom,tak by bolo mozno len odporucane,resp uplne stiahnute.neverim tomu,ze by ho dali medzi povinne ockovanie,keby verili,ze to nesie v sebe vazne rizika.no su pripady,ked to neskoncilo dobre a skuste povedat tym rodicom,ze to je bezpecne.velka vacsina deticiek je po tomto ockovani v poriadku,naozaj len minimum deticiek malo problemy.ale malo.podstatne je,ze to ockovanie nesie v sebe aj velmi neprijemne rizika a predtym sa predsa nedaju zavriet oci. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre