Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Byty v Pezinku

nikol_
27. aug 2015

Ahojte dievcata, zvazujeme s partnerom kupu bytu v Pezinku. Mesto a tamojsie sidliska vobec nepoznam. Ako tak pozeram ponuky bytov na predaj, najviac ich je na Novomeskeho ulici a su aj najlacnejsie. Byty na ostatnych uliciach su drahsie. Preco su tie byty na Novomeskeho lacne oproti ostatnym? Je podla Vas hlupost kupit tam byt? Samozrejme u nas hra cena velku ulohu a nechceme brat vysoky uver. Ak mi niekto poradi, ktora lokalita v Pezinku je fajn, budem vdacna. 🙂

mm2008
27. aug 2015

Ahoj, je to panelové sídlisko, ale plne vybavené , občianska vybavenosť, všetko je tam - obchod, škôlka, škola aj doprava dostupná (autobus). Jedine, že do centra mesta a na železnicu je to kus pešo, ale sú ľudia, ktorí by to nemenili, podobne, ako Petržalka v BA. Treba ísť osobne pozrieť.

domin9
28. aug 2015

@nikol_ tie byty su stare, preto su tam najlacnejsie.. je to povodna stavba... stare sidlisko.. treba si tie byty ist popozerat, ale byva sa tam v pohode.. je to tam pekne..

fra
28. aug 2015

ono to zas nie je z tych najstarších sídlisk v PK - Novomeského ulica je na Severe a domy na nej sa stavali cca v rokoch 1988-1992 takže sú relatívne novšie - to, že sa tam predáva veľa bytov je myslím hlavne tým, že je to dlhá ulica a v každom vchode je veľa bytov- je to však ďalej od centra a má to sídlisko taký panelákový "look" hoci sa už postupne zlepšuje, vybavenosť je tam myslím slušná a v blizkosti sú príjemné vinohrady, kam sa dá ísť prechádzať- a samozrejme, jedina možnosť ako zistiť či by ste si tam byt mali kúpiť je ísť sa tam pozrieť ... rozhodne to nie je to taká typicky asocialna štvrť ako napríklad Pentagon v BA či niektoré domy na Golianovej v TT - chodte pozrieť a uvidíte, ak sa vám tam bude páčiť, vezmite... iné sídliská v Pk sú Juh- to je bližšie k Ba aj k centru, sú tam blízko zastávky medzimestskych autobusov, Tesco aj Lidl, domy sú tam však dosť staršie, z tych 70- tych rokov (okrem domov tesne pri plavárni) ... teraz sa veľa stavia na Muškáte- to je celkom na kraji PK smerom von z mesta, tam je tiež veľmi príjemné prostredie, veľa zelene hoci dosť od ruky- na druhej strane ak má rodina autá je to celkom jedno .... nemyslím si, že by nejaké sídlisko v Pezinku bolo vyslovene zlé, príjemne sa tam býva asi všade, len treba rátať s dochádzaním ktoré je dosť časovo náročné, ak teda človek pracuje v BA

fra
28. aug 2015

keby som si mala vybrať ja, asi by som si kúpila v Pk byt v tehlovom murovanom dome- tých je dosť v blízkosti centra- ulice Záhradná, Za hradbami, 1. mája- len tie sú asi zas trochu drahšie- no, skutočne je to individualne a ide o to, čo človek chce, rozhodne chodte do Pezinka si to všetko pozrieť zblízka a určite nie len jeden raz- inak je blbosť kupovať akykolvek byt....

snopkulka
28. aug 2015

Tiež sa prikláňam k názoru, že si treba pozrieť mesto a zopár bytov na vlastné oči. Popozerať blízkosť škôl, škôlok, obchodov.... ako na teba ktoré sídlisko zapôsobí... taktiež byt.... pozrieť bytovku, vchod, skrátka nasať tú atmosféru, potom sa rozhodnete 🙂 ja bývam celý život na Severe, aj teraz sme kúpili byt na Severe, dokonca v bytovke, v ktorej som kedysi povedala, že by som žiť nechcela 😀 My sme tu nadmieru spokojní, máme 3 škôlky do 5 minút chôdze a 2 základné školy do 2 minút chôdze 😉 taktiež sú blízko potraviny, pošta, lekáreň, pekáreň, všetko čo potrebujeme máme blízko 🙂 Ale páči sa mi aj sídlisko Muškát (tam je to však ďaleko napr. do školy), na Juhu sa tiež býva v pohode - je tam veľká škôlka, základka, blízko nákupné centrá (Lidl, Tesco...), v centre mesta sú tiež pekné bytovky, byty (čo som mala možnosť vidieť), ale taktiež je to ďaleko napr. do školy (ja už vidím tie cesty, cez ktoré by deti museli chodiť a mám paniku 😀 ), kde by som bývať nechcela, je sídlisko Na starom dvore - je síce pekné, čisté, ale žiadny poriadny obchod poblízku a zdá sa mi odtiaľ všade ďaleko 😀 a nechodia tade žiadne autobusy 😲 A čo sa týka bytov na Novomeského, je to tak ako popísala @fra , staršie bytovky, ale čo mám kámošky, ktoré na Nov. bývajú, tak sú spokojné 😵 veľa šťastia

nikol_
autor
2. sep 2015

Co hovorite na Šancovu ulicu? idem tam na obhliadku na buduci tyzden do 1 izboveho bytu. je to taka zlta bytovka. https://www.google.sk/maps/@48.2893183,17.27116...

snopkulka
2. sep 2015

@nikol_ netuším aké sú tam byty, ale čo sa týka ulice, tak super - tichučká, kľudná, žiadna veľká premávka a máš to pár minút do centra mesta 🙂

mm2008
3. sep 2015

@nikol_ bývala som blízko, je to tichá ulica, blízko centra, školky, lekárov ... iba škola je trošku ďalej.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli