Býva tady někdo v Maďarsku, kousek od Bratislavy?

gabrielad
28. mar 2008

Ahoj, najde se tu někdo kdo bývá v Maďarsku, kousek od Bratislavy? My budeme bydlet v Dunakiliti, kousek od Rajky. Teď jsme ještě do konce dubna v Bratislavě, ale už se tam moc těším a ráda bych poznala nové lidičky, kteří tam už bývají.

kitka123
5. máj 2008

Chamina, Gabi uz je prestehovana, no pokud vim, tak tam jeste nemaji internet, takze proto tu neni. A nasli jste neco pekne v Dunakiliti?

chamina
6. máj 2008

Ahojcek, no my sme boli na prvej obhliadke v UJRONAFO pri Mosonyi a ten dom je asi patrocny a je urobeny tak ze donho nemusis ani korunu vrazit navyse ak nechces...takze asi pojdeme tam...aj ked sa bojim tej vzdialenosti je to od Petrzalky 38km...no neviem ja take mestske dieta.....boli sme pozriet v Bezenye v dvoch domoch, potom ten v Dunakiliti ale do tych domov musis vrazit hrozne prachy...tie domy musis urobit ako zvonka tak aj zvnutra..... uz tak zdvihli ceny oproti minulym rokom ze hroza...Kitka ty si tusim v Rajke ze? Ako to tam funguje? Stretavate sa tam niekde napriklad maminy s detickami? a ako to budes potom riesit ak ti dieta pojde do skolky a skoly? kam ho das?

kitka123
8. máj 2008

Chamina, jasne, ze sa stretavame, poznam ale jenom ty, co uz jsou tu taky cca tri roky jako my, nove pristehovalce neznam, v podstate ani neni velmi kde se seznamit. Mame tu dve pekne detske hriste, ale slovenstinu jsem tam jeste neslysela. Slovaku uz je tu hodne, ale asi ne zrovna rodiny s detmi, nebo o sobe nevime. Co se tyce skoly a skolky, mela by vzniknout slovenska trida, nebo uz dokonce existuje, ale zatim co vim, tak vetsina deti jde do okolnich dedin na SK, Jarovce, Rusovce, Cunovo nebo do BA, do mistni skolky predpokladam idu deti z dvojjazycnych rodin, ktere mluvi madarsky i slovensky.
A kde je prosim te do Ujronafo? Kterym smerem z Mosone? To slysim poprve

nika251
12. máj 2008

Ahojte. My sice v Dunakiliti byvat nebudeme ale rozmyslame nad kupou domceka v Komarome. Chcem sa vas opytat ako je to s povolenim na pobyt, ci nerobia problemy s predajom, vlastnictom nehnutelnosti a ako je to s trvalou adresou. A dalej - ako je to s platenim dane s nehnutelnosti... Dakujem.

gabrielad
autor
18. máj 2008

Ahoj, tak už jsem opět tady. Konečně máme internet 🙂 . Stěhování proběhlo v pohodě, ale ještě stále máme co dodělávat.Ale to spojení se světem mi chybělo. TV taky už máme, dokonce s českými programy, ale více mi než TV mi chyběl internet, protože bez toho si toho zařídím mnohem méně (nezískám informace, které potřebuji). S bydlením tu jsem spokojená, příroda okolo je úžasná.

queenofrain
22. aug 2008

Ahojte 🙂
kitka123, cez koho si kupovala dom ty? vies po Madarsky?

janica83
23. aug 2008

je tu niekto kto byva v Mosoni? rada by som mala kontakt s niekym kto tam kupil byt

queenofrain
6. sep 2008

varovanie, ci skor poucenia pre dalsich odvaznych:
www.queenofrain.bloguje.sk

Zabavte sa, ja sa bavim 😲

queenofrain
11. sep 2008

A uz sme sa prestahovali na www.rajka.bloguje.sk

gabrielad
autor
27. sep 2008

Queenofrain - ne každý může mít takovou smůlu jak vy. Jak jsem ti psala do blogu, celé to je spíš k pláči (vztaženo k vaší situaci) , ale jinak kdyby to nebyla pravda, tak se člověk u toho skvěle pobaví. Tak snad bude lépe.
My tu bydlíme cca 5 měsíců a všechno v pohodě, postupně doděláváme dům. Maďarsky neumíme a i tak to jde. Sousedy máme skvělí, nestěžujeme si, pomáhají nám.

pammie
3. dec 2008

ahojte, my byvame v madarsku uz vyse pol roka a sme maximalne spokojni. kvalita byvania sa neda porovnat s bratislavskym bytom. je pravda, ze pokial neovladate jazyk a nemate dobru realitnu kancelariu, tak mozu nastat problemy. vsetky problemy, ktore odznievaju v mediach su hodne nafuknute. len pre ilustraciu, existuje stranka susedov - slovakov zijucich v Rajke a jej okoli: www.susedia.info

gabrielad
autor
4. jan 2009

No koukám, že se tu opět někdo objevil. Stránky susedia.info jsou super nápad, něco takového na webu chybělo.

aninka22
20. apr 2009

Ahojte, ja zúfalo hľadám kamošku na spoločné kočíkovanie, korčulovanie, a hranie sa s našimi deťmi. Bývam v Hegyeshalome, nájde sa tu niekto z podobnej lokality (Mosonmagyarovár, Rajka, Bezenye, Dunakiliti...???) Prosím, ozvite sa na mejlík, díky,Aninka

gabrielad
autor
21. apr 2009

Ahoj Aninka22, právě jsem ti poslala mailíka. Tak jukni do pošty.

skalnicka
12. máj 2009

Ahoj, my uvazujeme o Mosoni...gabi, tak ako je to po takmer roku od vasho nstahovania? ako je to reziou okolo domceka? ja mam jedine obrovsky des z toho, ze nevieme madarsky a ci nas tam budu mat radi...dik za infosky!

lucinki
23. jún 2009

Ahoj, my sme prave pred 2 tyzdnami prebrali dom pri Mosoni. Este ho mierne davame do poriadku, ale koncom leta uz snad budeme aj byvat. Po madarsky nevieme ceknut ani jeden, ale v tom nevidim problem. Som zvedava, ako sa nam tam bude byvat...... 😀

gabrielad
autor
27. jún 2009

Ahojte, mrkám po delší době a vidím, že to tu trochu žije. Tady vám posílám kontakt i na stránku převážně Slováků žijících v Maďarsku.
http://rajkask.ning.com/
Co se týče neznalosti maďarštiny, tak ani já jí neznám, za ten rok znám pár slovíček, které přidávám do angličtiny a k tomu používám ještě ruce 😉 a docela se to dá. No a když mám fakt problém, tak si to najdu ve slovníku nebo případně se domluvím v realitce a oni mi pomohou. Ale zvládla jsem tu vyřídit si sama přihlášení k odvozu odpadů, zubaře a následné úkony, no když to prostě jinak nejde, tak se to dá. Co se týká lidí, tak jsou tu lidé velmi příjemní. Obchodníci mě v Mosoni už poznají, sami mě zdraví, povídají si, prostě paráda. Pro děti to tu je taky moc fajn. V restauracích většinou oddělené kuřácké a nekuřácké, dětské židle, tu tam dětský koutek a ošklivě se nikdo nedívá. Dále naši sousedi jsou Maďaři a jsou moc fajn, pomůžou sami, spousta lidí mě tu už i sama zdraví, dokonce i ztracenou peněženku mi přinesli domů. Za ten rok jsem potkala pouze jednoho nepříjemného člověka a byla to mladá "kráva" v Tescu, která se asi špatně vyspala, protože nikdy se mi nestalo, že by tam na mě byli nepříjemní, naopak.
No a Energie prý jsou tu o trochu levnější než na SK, neumím to moc posoudit. Jsme tu zatím rok a teprve budeme mít letos první zúčtování a uvidíme jak na tom jsme. Navíc u nás to je dost zkreslené, máme hodně velký dům, který částečně rekonstruujeme, takže náklady na energie jsou vyšší a navíc tu máme každou chvíli na návštěvě příbuzenstvo a to taky něco stojí. Na elektrice nám to vyšlo na měsíc 17800 Ft, na CZK to je 1780 Kč, nevím kolik přesně to je SKK. Ale hodně používám sušičku a pračku (Nelda je neustále špinavá) a navíc nám tu šel půl roku zbytečně velký elektrický bojler, o kterém jsme nevěděli, že je zapnutý. Ostatní zúčtování přijdou postupně během dalšího půl roku.

ivankaba
28. jún 2009

ahojte....ja by som sa zas chcela spytat..ideme tiez byvat do mosonu...a ze ake pripojenie na net mate?

gabrielad
autor
29. jún 2009

My konkrétně máme od T-Mobilu, ale dá se od různých firem. Doporučuji navštívit portál Susedia, posílala jsem odkaz, kde se i takovéto věci řešili.

lucinki
29. jún 2009

Caves, my mame Haninet. Priamo v mosoni maju kancelariu. Celkom to zatial s nimi ide. Uvidime, ked sa nastahujeme a zacneme stahovat, ze co to urobi s rychlostou, ale mohla by ostat

ivankaba
29. jún 2009

dakujem Vam velmi pekne....

marekp
29. júl 2009

aj ja byvam v mosoni... idem pozriet tu stranku 🙂

svuba
3. dec 2009

Prosím Vás, ako riešite každodenný príchod na Slovensko do zamestnania, školy, škôlky, keď Vám práve nefunguje auto a pod.?
Toto ma asi najviac odrádza. Tešila som sa, že zpojazdnia autobus z Bratislavy, cez Rusovce v septembri 2009.Ale bohužiaľ to zrušili.

gabrielad
autor
11. jan 2010

http://rajkask.ning.com/ tady najdeš potřebné informace

veronika185
12. jan 2010

Ahojte my sa prave stahujeme do Janossomoria 11 km od Mosonu. Dopravu riesime tak ze mame dve auta ked sa jedno pokazi tak stale je tu druhe. Snad sa tam casom vybuduje slusna komunita ze si budeme moct aj vypomoct v pripade nejakeho pruseru.

PS: s realitkami sme dobre skusenosti nemali ale nakoniec vsetko dobre dopadlo. Viac na vyziadanie.

ikke
14. jan 2010

veronika185 • 12. jan 2010 o 23:58
Ahojte. Stahujeme sa z BA do Janossomoria. Povodne som Zilincanka ktora nevie ani slovo po madarsky 🙂 Tak sa pomaly snad nieco naucim. Kazdy mi hovori kolko Slovenskych rodin je uz v okoli. Tak najdu sa tu niektore. Aby sme si spolocne ulahcili zivot? 🙂.

veronika185 • Dnes o 16:11
Tak asi ani nie alebo nemaju cas konikovat?

gabrielad
autor
24. feb 2010

Veroniko jestli chceš, tak se mi ozvi na email: transylvania@seznam.cz a rozhodně se podívej na http://rajkask.ning.com/

ivkamo
9. apr 2010

Ahojte, od min. roka byvam so svojou rodinkou v Mosonmagyarovari, kupili sme tu byt. Chcela by som sa zoznamit s nejakou super, mladou maminou z okolia. Som povodne z PB a ked som prisla nevedela som ani slovo po madarsky, teraz co to zvladnem...Mam 17-mes. dcerku, ozvite sa. Tesime sa na nove kamosky.

pammie
23. aug 2010

ahojte, stranka Slovakov v Madarsku - teda aj mamiciek z Rajky, Dunakiliti, Mosonu, Hegyeshu a ostatnych sa prestahovala pred par mesiacmi z domeny rajkask.ning.com na http://www.susedia.info ....

verusia
18. sep 2010

@svuba
Tiez sa uz za kratko budeme stahovat do Mosonu, to iste nas odradza, ale v okoli zije uz tolko Slovakov.
Pani z realitky, ktora nam ponukala domy na predaj je Slovenka a v Leveli si Slovaci pomahaju tak, ze sa striedaju s odvozom deti do skoly. Potom sme sa presli po dedine a ked sme zaculi Slovencinu, tak sme hned kricali ako o dusu dobry den 🙂 Tesim sa na stretnutie s rodakmi v Mosoni, pripadne v Leveli
Moj e-mail je verba.gibson@gmail.com

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre