Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

guga
13. máj 2009

možno, že za pár mesiacov, už budem aj ja hrdou nositeľkou tehotenskej knižky 😉 😉 😉 😀

zuzitka
13. máj 2009

guga ... no bodaj by 😀 😀

petaba
13. máj 2009

babulky prave som dorobila pozvanku na narodeninovu oslavu, tak ak chcete kuknite 😀

pre porovnanie

na 1. narodeniny
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

na 2. narodeniny
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

bambi09
13. máj 2009

jéééééééééj,petaba,to je chutnučkéééé 🙂 😉 😉
a dobrá taktika na chlapov... 😉 veď keď sa zadarí,tak už im iné nezostane,ako sa tešiť,nie?? 😉 😀

petaba
13. máj 2009

bambi dakujem za pochvalu 🙂

capy
13. máj 2009

baby tak vam drzim palceky nech sa zadari a nech presvecite chlapov 😉 🙂 🙂 🙂

petraba peknucka pozvanka 🙂 sikulka si 😉

petaba
13. máj 2009

🙂

bublinaz
14. máj 2009

petaba: 1*** 🙂

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
netmona
14. máj 2009

petaba,,hezké 🙂
bublina z,,ty už v BA,,či ete nie? 🙂

netmona
14. máj 2009

no emogeon,,nestraš,,aj ja idem na dovolenku ale nie otehotnieť,,na to su už mladšie 🙂

bambi09
14. máj 2009

ahojte 😉
netmona a čo Ty už do dôchodku sa chystáááš?? 😀 😀
chceš mať jedináčika? 🙂 my ešte nad tretím uvažujeme,vždy som chcela veľkú rodinu... 🙂 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambi09
14. máj 2009

emogeon,zatiaľlen snívam 😀 malá ma dostatočne vyčerpáva,ale keby som mala istotu,že malé bude v poriadku,išla by som tak za rok do toho,len čo som si s malou v tehu užila,preplakala som X nocí,tak sa bojím ☹ ☹ ale veď uvidíme,chuť by bola...len nabrať odvahu,keď sa pritrafí,nepoviem nie,ale tak nejako že hup na to-neplánujem teraz 🙂 🙂 😉

bambi09
14. máj 2009

kde ste všetky?hajáte,keď je zima?? 😀 😀 😀
až na druhej strane som vás našla,u nás na balkóne je 10 stupňov,normálne prikurujeme ohrievačom 😝 😝

bublinaz
14. máj 2009

netmona, jop, uz sme naspat v BA, ale tusim sme z tatier doniesli aj tu kosu 😒

bambi, parada a klobuk dole. ja sa aj druheho trosku obavam lebo tehotenstvo bolo sice v pohode, ale potom to bolo dost narocne - koliky, minimum spanku a aj nadalej je betaaarka poriadna. a umraucana :o)

capy
14. máj 2009

baby nebojte sa kazde tehu je ine. viem podla seba. pri vikinovi so bola na rizikovom a ked sa narodil tak som ani nevedela ze ho mam. prespal celu noc od narodenia,nemal koliku ... no proste babika. a tomino tehu v pohodicke a ked sa narodil tak maval koliku, celu noc este ani teraz neprespi.... proste zive striebro 😀 😀 😀

guga
14. máj 2009

peta - pozvánka je peknučká - aj ja by som chcela byť taká šikulka 😉 😉

bambi - aj ja som si užila počas tehotenstva, tiež som preplakala noci aj dni 😢 😢 😢
ale idem do toho znova a dúfam, že za taký rok a pol budem maminka už dvojnásobná 😉 😉

bublina - my sme si tiež pretrpeli koliky - to je strašné, keď malinké chúdiatko si nemôže ani "puknúť" ale všetko tieto obdobia prejdú a bude dobre. Počkaj na obdobie vzdoru, obdobie: "JA SAMA"... 😀 😀 😀 😉

bublinaz
14. máj 2009

guga, tak na ten vzdor sa uz tesim 🙂 som zvedava, co nas caka lebo mala vzodruje uz teraz 😝

bambi09
14. máj 2009

tak u nás už aj to je občas,už nechce,aby sme ju pridržiavali,ani keď padá 😀 😀 nás odháňa,taká je vtedy podarená... 😀
guga,ja som mala blbé tehu,ale pretrpela som to s Katkou,s Paťom to bolo lepšie,ale plakala som kvôli tým diagnózam,čo nás pri malej strašili,10 syndrómov a VVCH srdiečka jej nezistili ani na morfologickom UZV ☹ 😒
tak toho sa bojím,grcanie aj nejedenie sa dá vydržať,len už ku koncu som sa nevedela dočkať,kedy to skončí a ja porodím 😝 😀

guga
14. máj 2009

bambi - vracanie netrápilo ani mňa - to by bolo v pohode. Ale na začiatku tehu ma posielali na potrat, lebo že bude postihnuté bábo (bola som v piatom týždni na rendgene srdca - vtedy som ešte nevedela, že som tehu...) a moja gynda hovorila, že to sa ani neoplatí zisťovať, že to musí ísť preč. Ešte teraz by som bola schopná ju skopať za to do kocky - SVIŇA JEDNA!!!! 😠 😠 😠 Dali sme si všetko preveriť v ružinovskej nemocnini - je tam špecializované odd., ktoré sa zaoberá výškou ožiarenia...
A potom zasa ku koncu tehu som si dala s malou dušičkou spraviť ECHO plodu - tam mi zisťovali, či malá nezdedí moju chorobu srdca. To aby boli pripravení lekári pri pôrode, keby nebolo všetko OK. Mne zistili chorobu srdca, keď som mala štyri mesiace - chúďa moji rodičia - veľa si so mnou v tomto vytrpeli... 😵 😵

bambi09
14. máj 2009

guga,tak tú kravu by som fakt nakopala,niekedy treba počúvať skôr svoje srdce,ako lekárov,ale pochybnosti má človek aj tak ☹ ☹ úplne Ťa chápem,ja sa o malú veľmi bojím,aj keď operácia zatiaľ nie je potrebná,ale ktovie,mne to povedali v pôrodnici,čo som sa naplakala,bola tam taká véééľmi zlatá lekárka,ma utešovala,že sa nemám trápiť,lebo prídem o mlieko,ale tak to sa nedá,keď nevieš,čo s malým je,až po sone som sa trochu upokojila,ale primár Divinec bol bohový,vedel všetko odľahčiť 🙂 😀

guga
14. máj 2009

hrozila jej operácia????? 😨 a čo znamená presnejšie tá jej diagnoza?
človek vie, že má byť silný a vydržať, ale nedá sa to splniť na rozkaz - to poznám - slzy sa hrnú samé....

capy
14. máj 2009

aj mi sme mali zle afp testy tak som bola mesiac na tom tak ze co bude ked nahodou..... ☹ ☹ ☹

guga az zle mi ostalo ☹

mojej sesterke ked sa narodila mala tak ju behom prveho mesiaca operovali tri krat. chudatko najprv pruh, potom sa jej zamotali crievka a este nieco na srdiecku

guga
14. máj 2009

capy - malinká si musela chúďa veľa prežiť a vytrpieť - má toho našetrené na celý život...
z čoho môžu mať tak malinké bábetká pruh????

trošku zmením tému - za chvíľoučku budú naši vystupovať naši na Eurovízii - ako 8. v poradí. 😉 😉 😉

bambi09
14. máj 2009

no,tak už spievali,boli dobrí,len takých je tam viac 🙂 😝
guga,malá má defekt medzikomorového septa-čiže priehradky,má tam takú dieročku,ktorá sa vďakabohu zmenšuje,z 1cm po narodení naposledy v zime to bolo do 2mm,tak aj lekár dúfa,že sa to uzavrie samo,sú aj horšie diagnózy,ja viem,bohužiaľ,capy čo píšeš je hrozné ☹ ☹

guga
14. máj 2009

bambi - nič nepoteší viac ako keď sa dieťaťu zlepšuje zdravie 😉 😉 😉 držím palce, aby sa tá "dieročka" stratila úplne. 😉

capy
14. máj 2009

aj kolegynin maly mal pruh hned ako sa narodil. tak neviem mozno sa natrapili ked sli na svet. neviem 😒

bambi09
14. máj 2009

guga,si zlatá,ďakujem 🙂 🙂 😉
a ten pruh je dosť častý u detičiek,to je fakt,ale dnes som čítala v Mama a ja smutný príbeh,že malé dieťatko odmieta jesť aj piť-úplne,museli ho kŕmiť sondou-hrozné,klobúk dole pred mamičkami,čo majú choré deti a zvládajú to ☹

capy
14. máj 2009

aj ja obdivujem vsetkych co maju dlhodobo chore deticky. mne stacili tie nase chvilky v nemocnici. ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre