Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
25. jún 2009

sakra,to čo je?? 😠 😠
zvyšok príspevku je v čiernej diere?? 😕 😨

bambi09
25. jún 2009

žeby mimozemské sily?? 😀 😀 😀
tak stručne ešte raz:je rozdiel,keď to robí človek naschvál,alebo neúmyselne 😒
ten náš sused je arogantné hovado,na Vianoce 2008 začal šúchať steny a robil to 3 mesiace,teraz ten byt prerába a vôbec sa neobťažoval aspoň upozorniť na rámus,keď mu tam manžel na 1.sviatok vianočný zvonil,že je sviatok,sa ho drzo opýtal,či si myslí,že teraz preto prestane 😠 😠 😠
som mala na bastarda policajtov zavolať,ale som nechcela robiť ródeo na Vianoce 😒 😒

capy
25. jún 2009

ach ti susedia 😠 😠 😠

jedine co na to pomoze je dom na samote 😀 😀 😀

bambi09
25. jún 2009

capy...u lesa 😀 😀 😀
môj obľúbený film 🙂 chčije a chčije 😀 😀 😀

capy
25. jún 2009

bambi 😀 😀 😀 😀 😀 moze byt aj u lesa

rovni
26. jún 2009

ahojte kocky 😉
citam Zuzitku ze v Tescu maju vypredaj detskeho oblecka-akurat sa tam chystam,mala uz vyrasta z overalovych pyzamiek,tak snad tam najdem nieco za dobru sumu
len mam dilemu vo velkostiach-ci 80 alebo 86
este sa stretkujete?radi by sme sa niekedy pridali 😉

ssissi
26. jún 2009

čaute baby,
jej, na samote u lesa, by som brala aj ja, ale muselo by byť všetko podstatné blízko 😀 😀 😀.
alebo na tu samotu, bambi, treba presťahovať toho predkožkového 😀 😀 😝

Jééého, v tescu výpredaj? Rovni, a tú 80, či 86 kupuješ dopredu? Alebo je Nelka už taká veľká? Mne sa ale zdá, že cherokee to má číslované aj tak, že 9-12 mes., 12-18 mes....., tak ja by som kúpila pre 10 mesačnú na tých 12-18 pyžamko. Ak nie je moc drobunká.
My máme dnes rok a 1/2 😵 a pyžamká cherokee 12-18 sú už také menšie.

A chcem sa pochváliť - dnes mám výsledky z kompletky - 🙂 🙂 🙂, cholesterol, krvný obraz, cukor, pečeňovky..................... všetko na jednotku 😀 😀 😀. Ešte počkám na výsledky z opakovanej cytologie a môžem sa tešiť zo života. Nebyť tých sprostých alergií a imunitných vecí, tak som zdravá ako repa 😀.

bambi09
26. jún 2009

ahojte 🙂
ssissi,tak super,že si ok,ja mám kartu v šuplíku 😨 😨 hanbím,ale ako sa lekárka,čo k nej chcem chodiť vráti z dovolenky,idem,už je načase 😕 a na gyndu teraz po mrche chcem ísť,vstupujem si do svedomia,cez leto chcem aj u zubára preventívky dojednať a s Paťom na očné,má problémy zo slnka,nech mi ho radšej lekárka pozrie
a naša malá je drobnejšia,ale lekárka mi povedala včera,že ja som nízka a narodila sa nám 2,5 kilová,tak nemám robiť paniku,ale keby sa jej niečo nezdalo,pošle nás pre istotu na endokrinológiu,máme sa prísť ukázať až v dvoch rokoch tak preventívne 🙂 aj Paťo bol vždy drobnejší a už sa ťahá hore,za chvíľu prerastie aj tatina 😀 však už zje za chlapa 😀 😅
no,na samote u lesa by som brala žiť,len tak ako ssissi píšeš,to by sme museli k tej samote aj BA presťahovať 😀 😀 😀 😅

ssissi
26. jún 2009

bambi, k tomu lekárovi určite choď, čím skôr sa niečo zistí, tým lepšie (teda týmto som sa ako bezdetná neriadila, ale teraz nejak vnímam viac, že musím byť kvôli malej zdravá).
A ak máš Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, tak v rámci kompletky máš zdarma aj test na okultné krvácanie - prevencia rakoviny hrubého čreva - u knedlíkových a klobáskových slovákov je fajn, že to je v rámci kompletky.

A ešte mi pichla protitetanovku - má sa každých 10-15 rokov. Normálka mám zvýšenú teplotu po očko ako malinká 😅 .

A u zubára som od novembra bola 6 krát 😒 a posledná plomba čo mi robil, mi po 6 týždňoch v piatok vypadla 😒 (to bol celkovo nejaký blbý deň), tak si to idem vyreklamovať.

A tá drobnosť je dedičná, nemaj boja 🙂

bambi09
26. jún 2009

ssissi,ja som mala zvýšený cholesterol,keď mal Paťo infekčnú mononukleózu,to mal 3 roky a lekárka hovorila,že to môže byť skrytý priebeh choroby,tak som mala diétu,ale dám si to skontrolovať 🙂 😉
a mám VZP,aj drahý,toho pošlem,lebo majú v rodine rakovinu hrubého čreva 😒 ☹ ale asi aj ja si dám,len ja mám skôr problém s hemoroidmi po pôrodoch,jediné,čo mi na to pomohlo boli Švédske kvapky a homeo mastička ☹
hmmmm,a tá plomba,to poteší 😖 to určite reklamuj 😨
s tou dedičnosťou máš bohužiaľ pravdu,ja to mám po rodičoch,ale tak čo už,lepšie byť krpatý,ako "sviňa" 🙂 😉
inak je veľmi šikovná,tak z toho nerobím drámu 🙂

ssissi
26. jún 2009

bambi, určite si daj aj ty, nie je to nič nepríjemné - ten test - robí sa doma 😉. A určite menej nepríjemné ako chodiť na nejakú kolonoskopiu a kadečo iné.. a hlavne, keď je neskoro.
A cholesterol je tiež sviňa 😝 .
hej, hej, lepšie byť krpatý, ale za to šikovný 🙂, veď dobrého veľa nebýva 😵 😵 😵

ssissi
26. jún 2009

tú plombu určite vyreklamujem, inak posledné prachy, čo odo mňa videli, berem kartu a dovi dopo. Stála ma 30 eur 😖

bambi09
26. jún 2009

ssis,tak to je fakt veľa,my máme dobrého zubára,a nie drahého...
ja mám dnes smutný deň,pred chvíľou mi prišla smutná sms,pomáhame jednému chlapčekovi z Dobrého anjela a píšem si s jeho starkou,dnes im zomrel starký,bol veľmi chorý,mal nádor na pečeni-neliečiteľný,bohužiaľ ☹ ☹ ☹
ona sa sama stará o chorého vnuka a aj sa starala o chorého manžela-silná a statočná žena,obdivujem ju 😔
prečo sa také veci stávajú dobrým ľuďom a svine si žijú pohodový život?? ☹ 😠
nemám slov...

zuzitka
26. jún 2009

t-com pláž je zaplavená ☹

kili
26. jún 2009

fu, to im všetok piesok odplaví? 😕

capy
26. jún 2009

my ked sme isli dnes okolo obeda cez most tak este nebola ☹ ☹ ☹ kam budeme chodit na stretka ☹

my sme boli dnes na kontrole a vikino ma vsetko zahojene,este o tri tyzdne kontrola sluchu a dufam ye potom bude chvilu pokoj 😒

my sme boli pozriet na devine. no pekne je zatopeny. ☹

capy
26. jún 2009

kuk som na nete fotky a plaz nieje pod vodou. oblozili ju vrecami z pieskom kuk http://galeria.zoznam.sk/pix.fcgi?oid=205414&ci...

zuzitka
26. jún 2009

tak je všetko pod vodou, okrem plaže 😅 😅 😅 dakujem pekne ajtak ☹

petaba
27. jún 2009

caute
my sme sa prave vratili z toho festivalu... bolo super, malej sa velmi pacilo... predstavenie je kazdu celu hodinu az do 18.... odporucame 😎

petaba
27. jún 2009

inak ja som to aj kamerovala... ma to asi 45 minut, tak ak by niekto chcel... tak mi dajte vediet a doneste mi na stretko dvd a ja vam to napalim... mala to kuka uz odkedy sme sa vratili 😀

petaba
27. jún 2009

kde ste zase vsetky 😠 ☹

petaba
27. jún 2009

ja asi odpadnem... dnes tu nikto nebol... co ste sa dohodli 😀 Ake mate pllany na zajtra... ak by sa tu niekto objavil 😀

ena
27. jún 2009

petaba: myslela si ten festival s rozpravkovymi postavickami? Ja som nad tym aj rozmyslala, ale Filipa nejako velmi ludia v maskach netankuju a ked bol trocha mensi, tak sa ich skor bal, tak mozno na buduci rok... ale keby si video nejako posekala a porobila kratke videjka na youtube, tak ho mozme na buduci rok pomaly pripravovat 🙂))
My sme boli vecer pozriet v sade janka krala na vojakov. A na zajtra, co som pozerala na nete, tak som nasla len dostihy na dostizke. Divadielka a tak u nas asi zatial velmii nebudu mat uspech, skusili sme este v zime ELA HOP predstavenie a chceli obaja zutekat, lebo tam na zaciatku bola tma..
Inak, musim pohladat, ale niekde som nasla ze jul-august je nejake premietanie rozpravok, detske kino a nie je tam uplna tma. deti do 3 rokov myslim zadarmo.. len neviem, kde som to na nete videla, mozno to mam aj niekde ulozene.. dufam, ze najdem skor, ako to bude neaktualne 🙂

ena
27. jún 2009

a mam to, je to v Auparku:

V Auparku letia supermamy

Počas oboch prázdninových mesiacov sú v Auparku každý deň v týždni pripravené atraktívne aktivity pre deti, ktoré podporia ich kreativitu v tvorivom ateliéri, podnietia k pohybu v inline škôlke a lanovom centre, či zabavia vo filmovom klube. Tešiť sa môžu aj rodičia, ktorí vo vybraných obchodoch s detským tovarom nájdu špeciálne akcie na nákup .. Užite si leto v Auparku!

Inline detská škôlka
• každá júlová a augustová sobota (od 4. júla až 22. augusta)
• od 14.00 do 18.00 (4 hodiny) vo voľnočasovom areáli za Auparkom
• minimálny vek dieťaťa: 4 roky
• maximálny počet detí naraz: 10
• maximálna doba pre jedno dieťa: 1 hodina (obmedzenie platí v prípade veľkého počtu záujemcov)
• počet inštruktorov: 4-5
• k dispozícii bude na zapožičanie kompletná výstroj (korčule + chrániče)

Lanové centrum Liana
• každý utorok (od 7. júla až 25. augusta) „lezecký detský kútik“ v čase od 17.00 do 20.00 hod.
• vek dieťaťa od 5 do 10 rokov
• pre tieto deti bude vstup zdarma, staršie deti, resp. rodičia, ktorí by chceli liezť na vysokých prekážkach si budú vstup platiť podľa aktuálneho cenníka
• z bezpečnostných dôvodov je nutné aby rodič ostal s dieťaťom
• pre tento detský kútik bude určený 1 inštruktor, ktorý sa bude učiť deti a rodičov bezpečný pohyb na prekážkach a bude na nich dozerať
• pre deti bude určené prízemie lanového centra, tj. nízke lanové prekážky ( tj. nie vysoké prekážky, ani lezecká stena)

Palace Baby Movie Club
Každú stredu a sobotu od 8. júla v Palace cinemas o 11.00 hod. budú predstavenia pre mamičky s deťmi.
Pripravené sú filmy: Kung Fu Panda, Doba ľadová 2, Shrek 2, Spláchnutý, Lovecká sezóna 2 a Príbeh o Zúfalčekovi – všetky filmy sú s dabingom
• počas filmu nebude v kinosále úplná tma, iba stlmené svetlo
• v kinosále bude stíšený zvuk
• pre deti je pripravený aj pedagogický dozor
• deti do 3 rokov majú vstupné ZADARMO
• prvých 1.000 detí dostane voľnu detskú vstupenku do Aqauaparku v Senci
Stačí si zakúpiť jednu vstupenku za 2 € a druhá vstupenka na to isté predstavenie je zadarmo. Akcia platí na vybrane filmové predstavenia pre mamičky s deťmi do 12 rokov.

Time out
• klasický detský kútik (3 – 10 rokov) na prvom poschodí
• každá nedeľa od 12. júla - kedykoľvek v čase medzi 14.00 a 15.00 hod – vstup zdarma, platný 60 minút
• každý pondelok po celý deň - tvorivé dielne
• každý utorok po celý deň - maľovanie na tvár

Ateliér DaVinci
• každý štvrtok a piatok (od 9. júla až 28. augusta) od 14.00 hod do 19.00 hod. v centrálnej časti Auparku - maľovanie, kreslenie a kreatívne aktivity s pedagogickým dozorom a vstupom zdarma

Zľavy v obchodoch
Každý pondelok od 11.00 hod. do 14.00 hod. platia 40% zľavy v prevádzkach s detským tovarom: Original Marines, Benetton, Siesta Shoes, Step by step, Bublina a ďalších ...

petaba
28. jún 2009

nooo celkom fajn program... mozno na nieco vybehneme 🙂

Ena nooo skusim nieco porobit 🙂

bambi09
28. jún 2009

ahojte 🙂
baby,de ste???však sa hádam Dunaj ešte drží,ako to vyzerá v Petržalke?? 😕 😕
inak hrôza,ešte aj prší zas,tak to nem bude dobréééé... 😨 ☹

capy
28. jún 2009

ahojte. my sme boli vcera u nasich gratulovat tatinovi a dnes sme boli v rakusku v neuesiedle am see. bolo perfisne. maly sa nechtiac aj okupal 😀 😀 😀

petaba
28. jún 2009

a neprsalo vam? lebo tu bolo zase otrasne cely den... my sme sa v dazdi prechadzali po meste, co nam uz doma sibalo, mala spala v kociku a my sme mokli 😅

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambi09
29. jún 2009

ahojte 🙂
petaba,pripájame sa s gratuláciou k meninám a fíha,aj môj muž má dnes sviatok,no,už viem,ako strávime deň 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre