Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

paola.o1
12. mar 2009

caute baby, neviete ci este funguje ta bibiana v centre a co sa tam deje?

claudinka
12. mar 2009

tak to by som tiez rada vedela, kedze som v meste nebola sto rokov.. ked som bola mala, som to tam priam milovala 😵 😵 sme tam pravidelne so segrou chodili, tvorive dielne, divadielka, vystavy..

paola.o1
12. mar 2009

no prave, aj my sme tam travili detstvo a bolo to vzdy fajn, az kym sestru odtial nevyhodili, lebo cmajzla ceruzky. no ale v lete by som tam s malym skocila🙂

certica
12. mar 2009

bibiana funguje, je tam vselico, vstup zadara. myslim, ze sa oplati, ale skor pre vacsie deti tak od 2,5r.

zuzitka
13. mar 2009

uz som bola v presporkove 😀 aj s Emogeon 🙂

katka432
13. mar 2009

jej,certi,ahoj moja...zvladame sa dobre,maly je poklad...takze sa to dako da,a co ty??ako sa dari tvojim chlapom???pozeram,ze ste uz velkyyy... 😀 😀 😀

katka432
13. mar 2009

gweedy,mas pravdu v podstate hej.. 😀
babky,dobry napad s tou bibianou,tiez sme tam ako deti obcas chodili,urcite to tam pojdem omrknut aj s malou...pridate sa niekto??
a inak aj tu v raci sa nam otvirilo neake materske centrum,tam ako je billa,no este sme tam neboli,tak neviem odporucit

paola.o1
13. mar 2009

baby odkedy chodite s detmi do materskych centier? aby z toho aj cosik mali....

eimiky
13. mar 2009

to už som sa aj informovala, že je najlepšie keď začne chodiť...tak neviem

ssissi
13. mar 2009

Ahojte,
už cítiť JAR 🙂.
tá bibiana, to je skôr tak pre staršie deti, nie? Tak o knižkách.. ak sa nemýlim 😅 .

Paola - my sme boli prvýkrát v MC, keď mala malá 11 mesiacov. S 5-mesačným bábom je asi skoro, nič z toho nemá a imunita tiež slabšia - teda takto som to brala ja.
To uvidíš... keď bude šalieť za ostatnými deťmi. A chodiť, alebo aspoň 4-nožkovať. A nebude mu stačiť byť celý deň doma (ak napr. bude fučať, pršať), hocijako ho môžeš zabávať, bude príšerne unudenééééé. Tak to prišlo u nás.

guga
13. mar 2009

Ahojte, na veľtrhu v Inchebe som sa pýtala pre aké staré deti je bibana a pani priamo od tiaľ povedala, že je to pre deti približne od 2,5 roku.

ssissi
13. mar 2009

Díík, Guga,
tak my si ešte počkáme 🙂.

katka1981
13. mar 2009

Ahojte je tu niekto z Race?

guga
13. mar 2009

Rača sa tu dosť "rozmnožila" 😀 tuším som tu ostala jediná Petržalčanka ☹

ssissi
13. mar 2009

Guga, nie si sama 🙂
z ktorej lokality si?

guga
13. mar 2009

z Lachovej, za políciou na Nám. Hraničiarov. Aj ty si z Petržalky?

ssissi
13. mar 2009

áno, som tiež z Petržalky.
z Bradáčovej - pri lesíku, kúsok od dostižky.
Na Lachovej som si robila dávno vodičák.

guga
13. mar 2009

áno?, tuším sa to volá Gemainer, alebo tak nejak, že? videla som tu jazdiť ich autá. Do lesíka som chodila kočíkovať minulý rok, ešte keď malá spávala v kočíku.

ssissi
13. mar 2009

Guga, vidíš, napadla mi otázočka -
ak ideš z nám. hraničiarov na poštu na vlasteneckom, a máš kočík, tak kade ideš?
Ja bývam v petržalke takmer od narodenia (ak nerátam krátky pobyt u st. rodičov v Krasňanoch a ešte krátku etapu v Dúbravke a Biskupiach), ale na toto som neprišla 😕. Ak nechcem ísť po blate a tej ceste, kade chodí veľa áut. Máš nejakú fintu?
Je tam taký akoby chodník od chorvátskeho ramena k pošte - ale bez priechodu pre chodcov. Vyššie je chodník z panelov, tam je priechod, ale za ním sú tuším schody, ak sa nemýlim 😕.

ssissi
13. mar 2009

presne, ujo Gemeiner 😀.
Juuuj, to bolo dávno, tak vidím, že ešte fungujú 😀 .
Ja zase občas mierim vašim smerom - do DM-ka, alebo keď niečo z terasy, alebo keď robím kolečko od Technopolu popri Chorvátskom k pošte a potom okolo polície cez Nám. Hraničiarov naspäť domov.

guga
13. mar 2009

no ja na tú poštu veľmi nechodím, lebo mi tiež vadí, že sa tam zle ide. Radšej využijem tú pri trhu (čo je pri Lidli), ale keď tam z nejakého dôvodu musím ísť, tak prejdem na druhú stranu Chorvátskeho ramen (idem okolo) a prejdem cez ten akože chodík čo je tam urobený z nejakých betónových kvádrov a na tej hlavnej ceste je prechod pre chodcov, ale radšej si tam dlhšie počkám, kým je skutočne prázdna cesta, lebo len máloktorý šofér si všimne, že tam niečo také ako prechod je. Na druhej strane cesty sú schody ale aj zjazd pre kočíky a to si už v podstate tam. Prejdeš cez parkovisko a si za poštou. 😉

guga
13. mar 2009

áno ešte Gemainer funguje a tuším má aj nové autá 😀
Ja už na také dlhé prechádzky nechodím, lebo sa snažím, aby malá chodila pešo, takže sme dlho vonku ale ďaleko neprídeme 😀 😀 😀
Kým som chodila na prechádzky, tak som tvrdila, že za celý život som nenachodila toľko čo na meterskej 😀

ssissi
13. mar 2009

Je to tam dosť na figu, niečo by s tým mohli poriešiť.
Vidíš, to je fakt, máš na výber v blískosti ešte jednu poštu - tú červenú.
My "patríme" na vlastenecké, a keď idem pre nejakú zásielku, tak vždy špekulujem, že kade vlastne - ten zjazd pre kočíky som ani nevedela, že tam je, slááááva. Raz, to bolo ešte v lete, som sa tam motkala, čakala som pred tým neviditeľným priechodom, čo je za tými kvádrami, a pozerala na druhú stranu. Nebolo ale vidieť, ako to tam pokračuje, bolo vidno len tie schody. Tak mi napadlo, že prejdem cez cestu nejako a že čo potom, ak sú tam len schody 😅 😝, mala som hlboký kočík, tak som to radšej vzdala a išla oblúkom 😀 😀.

ssissi
13. mar 2009

No, ani sa mu nedivím, že nové autá... si pamätám, koľkokrát sa zapotil, keď ma učil šoférovať, že čo mu robím so spojkou 😀
hej, presne, deti sa nám starajú o líniu 🙂 .
to s tým chodením pešo u malej o chvíľu čaká aj mňa, už mi začala chodiť, tak som zvedavá, že kedy budeme vonku bez kočíka. Zatiaľ mi to vyhovuje takto 😅.
A kam chodievate von?

guga
13. mar 2009

Ja som si tiež dlho nevedela rady so schodmi, tak som sa doma učila, že ako chytiť kočík z boku a preniesť ho. Tak sa to chvíľku dalo - hlavne pred zimou, ale keď som už malú naobliekala a dala fusak, tak už mi bol ten kočík ťažký. Ozaj, neviem či vieš 😀 ale zajtra je u Saleziánov detská burza letného oblečenia. Ja som na takej bola pred zimou a dali sa tam kúpiť pekné veci, tak sa tam zajtra ráno chystám. Našťastie mi príde strážiť Mirkin dedo malú, aby som sa tam mohla v kľude motať 😀, muž ide do roboty, tak som stiahla deda 🙂
No mne malá chodí pravideľne na druhú stranu ako chcem ísť ja 😀 Teraz keď sa už bude oteplovať, tak budeme chodiť na ihrisko čo máme za domom - čo je za políciou a teraz, keď je takto škaredo, tak ešte chodievame do MC - Gessayova, Prešporkovo, Hojdana

kili
13. mar 2009

guga, tiež chodíte do prešporkova? aj my, teda zatiaľ len 2x + tá narodeninová oslava. ale máme permanentku, tak sa tam ešte ukážeme. a kde presne bývaš, keď spomýnaš ihrisko za policajtami

kili
13. mar 2009

ssissi, za tým prechodom sú schody, ale aj šimnina, kočíkom sa tam kľudne dá preisť, horšie je to za tým, keďže tam dosť stoja autá na tesno, tak niekedy nie je ani kade 🙄

guga
13. mar 2009

bývam v Petržalke - Lachova a tí policajti sú na Nám. Hraničiarov 🙂
Do Prešporkova chodíme v utorok, lebo tam máme cvičenie na fitloptácha potom tam ešte ostávame na hodinku v herni.

kili
13. mar 2009

guga, no myslela som si, preto som sa pýtala. tiež tam niekedy chodíme 🙂
my sme zatiaľ boli 2x vo štvrtok, mali sme ísť v utorok, ale som bola vyčerpaná, tak som to presunula. tak sa niekedy spolu asi aj uvidíme 🙂
kedy chodievate von na to ihrisko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre