Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

guga
6. mar 2009

Starší sa volá Adamko a drobček sa volá Samko.

Asi to niekoho nechytí, alebo sa bojí pridať. Ja som sa snažila "zaradiť" do témy, kde boli deti tak isto staré ako moja Mirka, ale nepodarilo sa mi, lebo sa tam bavili medzi sebou a cítila som sa tam ako šieste kolo u voza. Ani nie piate ale až šieste 😀 Ale môžem aspoň povedať, že som to skúsila 😉

guga
6. mar 2009

jancia - to máš asi pravdu, lebo keď som ako malá chodila k babke na dedinu, tak tam hovorili len Blava, Blaváčka, do Blavy. Ja som si už zvykla a nevadí mi to, už si to v podstate ani neuvedomujem 🙂

jancia
6. mar 2009

ahoj guga a z ktorej casti BA si ty?

zuzitka
6. mar 2009

mne je jedno, ako sa hovori bratislave 😀

ja som dostahovalec 😀

guga
6. mar 2009

ja som tiež z Petržalky, ako je Nám. Hraničiarov. A ty si presnejšie z kade?

Zuzitka - a od kial si dosťahovalec?

Mne je jedno od kial kto je, len som zvedavá. Ale nemám rada tie typy ľudí, čo na Bratislavu nadávajú, keď sa čo i len spomenie.

zuzitka
6. mar 2009

narodila som sa v malackach, do 7-ich rokov som byvala v studienke ..... na zahori 😀
aj moj druh je odtial 😀

jancia
6. mar 2009

guga ja tiez a hlavne od takych co v nej v zivote neboli... hehe a je mi smiesne ze niektori si myslia ze Petrzalka je nejake geto alebo co 😅

ja byvam ako je Drazdiak, pri Zdrav. stredisku 😉

a ja som tiez zvedava 😝 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
verulka
6. mar 2009

jancia, pls nosis krpca aj po vonku? lebo minule som videla maminku-nosicku a teraz sa mi zda, ze sa na teba podobala 😉 ja som tiez z petrzalky, al vyrastla som v starm meste a potom este skusila Lamac 😉
ja som rodena BA, toto mesto milujem, no vobe cmi nevadi blava a blavcky- ked sa hovori...

guga
7. mar 2009

zuzitka, moji obaja rodičia sú zo Záhoria 😉 (Kúty a Borský sv. Jur)

jancia - keď som mala 14 rokov, tak som bola u babky na prázdninách. Skamarátila som sa s babami od tial. Keď som im povedala,že som z Petržalky, tak na mna zarazene pozreli. Potom z nich vypadlo, že oni berú Petržalku tak, že keď doma pozrieš von cez okono, tak môžeš v pohode vidieť ako niekoho zastrelia. 😀 😀 😀
Ja som tiež bývala blízko pri Draždiaku - ešte za slobodna - na Starhradskej, je to posledná ulica pred horárňou. Takže ja som celý život verná Petržalke. 🙂

guga
7. mar 2009

verulka - máš krásnu rodinku a gratulujem k Ing. 😉 obdivujem, že zvládaš 4 deti a to ešte nehovorím, že si mala aj školu..... Čo to tam máš za tabuľku?

claudinka
7. mar 2009

aaaale ste sa tu rozkecali eejha.. to je pocasie fujto, ani psa nevyhnat.. a moj chudacik je na balkone, nie pes, ale moj drobcek samozrejme 🙂

eimiky moj sa narodil 12. septembra 😵

jancia augustovka, vsak? 😀

ja som tiez zo stareho mesta a vo vrakuni som rok teraz v podnajme s muzikom..

guga
7. mar 2009

kztjhgjzgjh

guga
7. mar 2009

aj Mirka vám chcela niečo napísať 😀

eimiky
7. mar 2009

Guga no Mirka je šikovnica 😉
Ja som tiež prisťahovaná do BA, som z Prievidze, ale Bratislavu mám rada.Mne sa tu žije celkom fajn,Nemám ani namietky voči ľuďom, ktorí tu žijú, myslím si, že všade sa nájdu nejaký ee a nejaký fajn ľudiaa nemusí to byť ani v BA.Bývam tu už tretí rok a v pohode, aj keď je pravda, že viac kamarátiek mám v PD, lebo som tam bývala od mala je mi v BA fajn.Kamrátky sa nájdu časom. 🙂
Výraz Blava nemám ani ja v obľube skôr používam BA.Každý vie o čo ide. 😉
Z ružinova som tu zatial asi sama, že? ☹

claudinka
7. mar 2009

guga veru, maly talent 😉 😉

eimiky ja tam mam trvale bydisko 🙂 ale byvam od neho 11 minut busom.. ozaj, na uvitani na urade si bola? sme sa tam nevideli nahodou? 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eimiky
7. mar 2009

Claudinka ja mám trvalé bydlisko v Prievidzi tak preto nie...

claudinka
7. mar 2009

emogeon no ty koki, jakeee skoky 😀 furt opacny kus mesta 🙂

eimiky ahaaa sak ale cez leto sa vidime na strkovci, nie? 😀

eimiky
7. mar 2009

heh no jasne ja tam občas aj teraz zájdem ale len občas...ale cez leto tam budem asi často

ssissi
7. mar 2009

Ahojte, Blavacky 😀 😀 (ani ja moc nemusím to slovo 😝)
čo ma ale točí viac je Péééétržka - blééééé - to sa mi už vlasy dupkom stavajú, keď počujem, že blaváčka z péétržky - narodila som sa tu a nikdy som petržalčana nepočula takto hovoriť.
A čo sa týka dobrých/zlých ľudí, to je ťažké hodnotiť, lebo nikto nemá na čele napísané odkiaľ sem prišiel a kde sa narodil. Preto sa mi rovnako vlasy dupkom stavajú, ak niekto hovorí o "blavákoch" ako o namyslených, arogantných...

A k téme - som rada, že som tu našla aj takúto tému. Aktuálne sú pre mňa dosť horúce témy týkajúce sa centier voľného času, mc pre deti a tak... skrátka života s deťmi v BA, tak ak nevadí, rada sa pridám.

ssissi
7. mar 2009

A teda k lokalite - bývam v Petržalke (pri malom draždiaku, dostihovej...), na nejaký čas som okúsila dvojku, krátku etapu z detstva v štvorke, ale päťka jednoznačne u mňa vedie 🙂 .

claudinka
8. mar 2009

ssissi kraasna rodinka 😉 malinka je perfisna 😵

qweedy
8. mar 2009

...mne vyraz blava nevadi, reci o arogantnych blavakov ma skor rozosmeju, lebo kolko uz rodenych bratislavcanov tu byva v pomere napriklad ku kamosom z vychodu 😀
ja som nature BA, do 23 petrzalka-ovsiste , potom stare mesto, lamac a teraz raca-krasnany 🙂 takze tiez tak putovne 🙂
zuzi vyzera to tak, ze my tu mame najstarsie deti 🙂

inak spicha by sme mohli dat podla mna klido pido v sade janka krala, tam je ked sa otepli super 🙂

claudinka
8. mar 2009

tak za Sad Janka Krala som vsetkymi desiatimi 😉 uz odmala som to tam zboznovala..

guga
8. mar 2009

So Sadom Janka Krála úúúúúúúplne súúúhlasííím. Chodila som tam kočíkovať minulý rok a chodila som tam ešte aj keď som bola tehotná. 😉

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
verulka
8. mar 2009

guga, diky..
qweedy, myslim, ze najstarsich mam ja 😉
ja moc do Mc enchodim, kedze mam uz vlekaocv..ae zase v zime uz nebudem vediet co a ako...
o arogantnych ludoch- mne to pride mega smiesne...mna voobec netrapi, kto je odkial,...nemam rada, ak sa niekto pristahuje do nejakeho mesta (hoci aj BA)a potom len nadava na vsetko v tom meste..to mi vadi...
ja som napr v robote zuistila po pol roku, ze kolegyna je mimo BA 😉

guga
8. mar 2009

emogeon - ja chodievam do Prešporkova pravideľne každý utorok 🙂 . Máme tam cvičenie a potom tam ešte ostávame hodinku v herni.

tasha8
8. mar 2009

a ja som odstahovalec beeee ☹ ☹ ale dusou stale byvam v BA 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre