Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
20. máj 2009

zuzitka,z vlastnej skúsenosti-zábaly alebo vlažná sprcha a potom zabaliť do teplého,aj keď také malé dieťatko-neviem,ešte sirup by mohla dať a Viburcol čípok homeo je výborný,nám pri zúbkoch len to pomohlo...
držím palce malému aj maminke,nech to zvládnu ☹

bambi09
20. máj 2009

guga 😀 😀 😀 to na toho psa 😀
a na tú kávu môžeme aj skôr,veď tatkovia detičky postrážia raz za "uhorský"rok,nie??
váš tatinko má teda večernú pracovnú dobu??či som blbo pochopila?? 😉

guga
20. máj 2009

zuzitka - my sme dávali sirupčeky a kombinovali sme každé štyri hodiny: Nerofen pre deti a Panadol Baby. Dúfam, že to pomôže, držím palčeky.

bambi - náš tatino má prácu cez deň - domov príde okolo piatej a potom každý večer ešte späť do práce. Ale nanavyberá si, raz to tak je, tak to tak je 😒 Nič s tým nespravím a už som si na to zvykla.
On postráži malú, ale to by som radšej zverila svokre, aby ma nenaháňal, že musí ísť do práce 😉 🙂

bambi09
20. máj 2009

guga,veď ja nič v zlom ☹ ☹ veď sa môžeme skôr dohodnúť ísť na kávu...je ťažká doba,náš tato tiež nie je o 16:00 doma,neboj...a je rád,že má prácu,aj u nich sa prepúšťa...blbá doba pre rodinu je,ja som Ťa nechcela dráždiť,asi to nie je bohviečo,keď večer musí fičať do práce-prepáč 😕

guga
20. máj 2009

bambi - ja som to nebrala v zlom, len si sa pýtala 😉 😉 😉 len som sa nad tým aj ja tak pozastavila 🙂 náš tatino je živnostník, tak sa musí obracať, aby uspel v konkurencii. Tuším som to zle napísala, vážne som to nebrala od teba zle ani ma to nepodráždilo 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 veď sme veselé kopy, tak s úsmevom na tvári 😉 😀 😀 😀 😀

guga
20. máj 2009

pozeráte niekto na JOJke Ako som prežil? aj ja som mávala také pocity, že som neschopná matka a moje bábo pri mne trpí. Je to strašný pocit ☹ ☹ nemala som pocit, že nám vymenili bábo ako v tom filme, ale že ja som neschopná. 😖

bambi09
20. máj 2009

guga,tak oki 😉 to je fakt ťažké,robiť sám na seba aj uživiť rodinu,čo narobíte,hlavne,že sa máte radi 🙂 🙂
a prepla som len teraz na JOJ,už to dlho ide??vždy na to zabudnem,lebo pozeráme Primu,ale tú časť Dieťa za život či ako to bolo som pozerala a revala som...tá babuľka hrala v Rebeloch 🙂 je chutnučkááá
a pár takých pocitov som mala pri prvom bábu,teraz už nie,už to inak prežívam,aj keď občas je to ťažké,ale beriem to už inak-vychutnávam si moju malú potvorku 🙂 🙂 😉
to len znamená,že si dobrá maminka,keď sa necítiš,ako dokonalá super matka 🙂 😉

guga
20. máj 2009

ide to asi tak od deviatej - začalo to po paneláku. Ja som nepozerala iba jeden diel (keď sme boli v nemocnici) - sú to skutočné príbehy. Hrajú tam všetci z paneláku.
Ja tiež dúfam, že pri druhom to bude už lepšie 😉 😉 lebo už budem skúsenejšia - chúďa moje "pokusný králik" moja Miruška 🙂

guga
20. máj 2009

pri tom filme mám až zimomriavky...

bambi09
20. máj 2009

guga,prvé sú vždy také-testery 😀 😀 preto som na Paťa nie moc prísna,ale keď treba,aj pokričím,nemá to ľahké,ale aj jeho už beriem v pohode,neboj,deti veľa znesú,ale nemyslím krik alebo bitky,keď vedia,že ich rodičia ľúbia 🙂 😉
pri druhom už budeš skúsenejšia,ale je to fakt zvláštne,že byť dobrým rodičom sa nedá nikde naučiť ☹ ☹ ☹
keď chceš šoférovať,musíš sa to učiť v autoškole,keď máš vychovať dobre svoje dieťa,nikto Ťa to nenaučí,iba Tvoje srdce,ale je to metóda pokusov a omylov-občas,hlavne pri tom prvom 😅

ssissi
20. máj 2009

ahojte kočky, aj ja sa rada pridám k 4 tankistom, kedy a kde? 😀
Len tatino náš chodí z práce tak všelijak, tento týždeň okolo 23,00 😖

vidím, že preberáte Ako som prežil. Hroznéééé 😔

capy
20. máj 2009

zuzitka aj my sme striedali nurofen s panadolom ☹

ssissi a co robkas zajtra? stretneme sa?

guga
20. máj 2009

bambi - tak to máš pravdu, žiadny ani len rýchlokurz, hodia ťa do vody a plávaj. Našťastie som sa zatiaľ neutopila 🙂 Ja sa snažím nekričať na malú, niekedy naozaj stačí "škaredý" pohľad a už aj poslúcha (už ani nemusím hovoriť, že maminka sa bude hnevať a bude smutná - citovo vydieram 😀 😀 😀 😀 😀 ) a inokedy ani nepočuje ani nevidí čo jej hovorím.

zuzitka
20. máj 2009

som našla o tých teplotách:

teplotu mam merat kazde tri hodiny a ak bude vyssia ako 38 striedat sirup Brufen (ibuprofenum) a Panadol alebo paralen (paracetamol). Pre mna to vcera bola novinka, som si myslela, ze nemozem kombinovat dva rozne lieky proti horucke.

ono treba vlastne dodržať 6hod po rovnakom druhu.
Brufen a nurofen sú ibuprofenum a panadol a paralen sú paracetamol.

možno aj vám pomôže 🙂

ssissi
20. máj 2009

zuzitka, nám pomohlo panadol baby + beladonna (homeopatikum)

ahoj capy, noooo, môžme, ty si skôr doobeda, či poobede? Ja nejak neviem, musím si vybaviť platobnú kartu k mužovmu účtu, mali sme 2 účty, ale svoj ruším a od júna som bez karty, ak to zajtra neporiešim, no blbý pocit 😀 😝 .
Tak daj vedieť ako si, že kedy, a ja vymyslím volačo 😵

capy
20. máj 2009

ssissi mne je jedno. len o tretej idem pre vikina do skolky. inak mozem hocikedy 😉

bambi09
20. máj 2009

guga,neboj,neutopíš sa...nezdáš sa mi ako mrcha mama 😀 😀 😀
deti prechádzajú etapami,len sa z nich nezblázniť 😀 😝 ale neboj,aj dobre bude,teraz Ti malá skúša,čo môže,aj ja som tým prešla-obdobím vzdoru u Paťa a vtedy som si myslela,že som fakt nanič mama,potom to prešlo a vyšlo slniečko,teraz ma to čaká s malou zas,snáď to nejako prežijem bez ujmy na zdraví... 😀 😀 😀
ono to za to stojí,keď príde za Tebou skoro 14-ročný syn,dá Ti pusu a povie:Mám Ťa rád sám od seba,to hreje... 🙂 😉
ale tak už mi aj iné povedal-máš vrásky,celulitídu a si tučná-detská úprimnosť je nad zlato 😀 😀 😀
ale vždy dodá-ale ja Ťa mám aj tak rád... 🙂 😉

guga
20. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 to sa mi páči - to o tvojom synovi.
Malá sa prejavuje aj takto... 🙂 😉 😉 aj včera ráno len zakričala na tatinka a dobehla za ním ho druhej izby, hodila sa mu okolo krku a povedala: moooj, lúbim. No ja som z takého hotová, aj tatino bol unesený 😉 😉 Veľmi sa teším, že sa začala aj takto prejavovať a užívam si to. Alebo keď za mnou príde a len tak ma pohladká po líci a povie Moooja, je to také zlatučké - dokázala by som to počúvať celý deň 🙂 🙂 🙂 😉
Mirka je zlaté dieťa nemôžem si veľmi sťažovať. 🙂 🙂 😉

Ale u 14-ročného je to asi ešte vzácnejšie - predsa tá puberta...

Nie nadarmo sa hovorí, že opití ľudia a malé deti sú najúprimnejšie 😀 😀 😀

bambi09
20. máj 2009

guga 😀 😀 😀
tak to je fakt zlatéééé,tá vaša malá,neboj,takých chvíľ ešte bude habadej,užívajte si to,kým je malá... 🙂 😉

capy
20. máj 2009

naozaj nieje nad detsku uprimnost 😀 😀 😀 aj my to pozname. je to zlate dokonca aj ked sa vzdoruju 😅

capy
20. máj 2009

idem haji dnes som z toho tepla neaka otapena 😉 dobruuu nocku 😔 😔 😔

guga
21. máj 2009

Dobré ráno, vyzerá to dnes na krásy slnečný deň 😉 tak rozmýšľam, že čo s ním? 🙂
aké máte na dnes plány? - budem sa trošku inšpirovať 😉

zuzitka
21. máj 2009

ahojte 🙂

nepôjdeme budúci týždeň na partizánsku lúku /železnú studničku/ ??? 🙂 🙂 🙂 🙂

ena
21. máj 2009

guga: my dnes len taky nuda den.. na postu a na ihrisko pri dome pravdepodobne 😀

zuzitka; ja som ZA 🙂

netmona
21. máj 2009

ahojte,,no my tiež nic moc,,a vonku určite leboináč to nejde 😉

capy
21. máj 2009

my sme boli vonku so ssissi a nataskou, teraz doma haji,lebo sme odkvecli v kociku 😅 poobede von asi na ihrisko a pre vikina a potom pre tatina 😉

zuzitka aj ja som za 🙂

netmona
21. máj 2009

jaj,,ale sa cez to leto uhrajeme vonku ,,nie baby? 😀

zuzitka
21. máj 2009

babky, kde sú v BA LIDLe? 😅

capy
21. máj 2009

zuzitka na racianskej,

v petrzalke na jiraskovej a mamateyovej

v karlovke na karloveskej

a v meste na trencianskej

zuzitka
21. máj 2009

dikes capy 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre