Celomestská téma pre Blaváčky

pipi1211
25. apr 2008

Baby tak ma napadlo ze tu mame sice vela tem ohladom Bratislavi ale nemame taku celomestsku.... predsa len sa mi vzdy nechce prispievat do kazdej Ba temy tak dufam, ze moj napad nevyde na zmar a popiseme vela stran a dufam,ze nam to admini dovolia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
3. jún 2009

ssissi,no 😠 😠 chlapi sú fakt veľké deti,aj môj mal nedávno druhú pubertu 😀 😀 😀
ale teraz sa už na veci díva inak,aj z môjho pohľadu,nie len,že on nie je spokojný 😒 konečne,heuréka a už neberie ani domáce práce ako samozrejmosť odo mňa-už som ho za 15 rokov vycvičila 😀 😀 😀

ssissi
3. jún 2009

kili, pri dvoch deťoch, neverím 🙂
Bambi, taký nejaký výcvik by sa zišiel aj u nás. Teda snažím sa, aby pochopil, že keď napr. vysáva (čo sám od seba neurobí nikdy), tak že to nepomáha mne, ale skrátka upravuje bordel, ktorý urobil aj ON. Berem, že teraz som na MD, tak varenie atď a väčšina starostlivosti o malinkú je na mne, ale keď príde z práce, tak by bolo fajn, keby priložil ruku k dielu aj on, aj keď teda chápem, že aj on má nárok na oddych. Ja som pred MD pracovala 10 rokov, z toho päť rokov v rovnakej firme ako muž, takže viem, že to nemá v práci ľahké, ale lezie mi niekedy na nervy uhol jeho pohľadu. Pritom na MD ísť nechce, sám hovorí, že by to s malinkou nezvládol. Tak sa pomaly snažím ho preorientovať, niekedy sa aj bavím na tom, že si vymeníme role, a to on sa bude starať, či mám opratú bielizeň, a či mám ísť v čom do práce, čo som teda musela robiť aj pred materskou, ked sme obaja pracovali :-/. Muži sú ako deti.

kili
3. jún 2009

ss, no jo, mám fakt pohodu, aj keď mi už dosť lezú na nervy tie isté veci, čo musím hučať, nech nerobia (ako vyťahovanie hrncov, už mi ich dobre poobíjali 🙄 )

guga
3. jún 2009

dala som pred chvíľkou malú spinkať a ona mi povedala: "Dobjú noc.....lúbim" no úplne som na mäkko 😵 😵 😵 😵 😵

guga
3. jún 2009

mne vyhovuje viac ten piatok a je mi jedno či doobeda alebo poobede... (trošku sa bonznem... zajtra mám narodky a keď som MM povedala, že chcem ísť na stretko, tak mi to pripomenul - ja som na to aj zabudla 😀 😀 😀 Chceme byť zajtra spolu 😉 😉 😉

kili - vážne si neviem predstaviť ako si válaš šunky pri dvoch deťoch.... 🙂

bambi09
3. jún 2009

guga 🙂 🙂 🙂 zlaté 🙂
a teda predčasne,aby som zajtra nezabudla:Všetko najlepšie k Tvojim 18-tinám,veľa lásky,zdravia,šťastíčka,pochopenia od mužíčka, veľa rodinnej pohody a radosti z materstva Ti prajeme 🙂 🙂 😉
ssissi,tak to bolo aj u nás,ja Ti povysávam,ja Ti to urobím-do kelu,mne??len ja špiním??? 😠
ale už to nepovie,len naňho pozriem,tak milo,keď to ide povedať a opraví sa...nám povysávam,odložím umytý riad atď.,ale neboj,nežehlí a práčku tuším zapínal len raz,keď som bola v pôrodnici s malou 😀 😀 😀

kili
3. jún 2009

guga, no ležím na gauči, deti robia bordel, a ja semtam zavolám S. aby si išiel zobrať kúsok jablka 🙂
no a teraz ten bordel upratujem, čo je tak na 20min. roboty, na miesto celodenného behania im za zadkom 😀

guga
3. jún 2009

keď MM vysáva, tak to môžem prevziať ja povysávať znova... umyje riad asi raz za rok....."novú" práčku máme asi 4 roky a zapnúť ju nevie....... keby mal ožehliť, tak to radšej odnesie svojej mamine 😖 😖 😖

bambi - ďakuejem 😵 😵

bambi09
3. jún 2009

guga,ja som tiež predtým robila veci po ňom ešte raz-chyba! teraz sa už naučil,že buď niečo robí poriadne alebo nech sa na to radšej vypr... a veľmi sa zlepšil,už on buzeruje,keď mu beháme po povysávanej časti bytu,musíme si predtým ponožky povysávať,keď tam chceme vstúpiť 😀 😀 😀
no,ale tú stierku na okne stále nemám dokončenú... 😀 😝 ale počkám,budem trpezlivá... 😅 😅
a nemáš za čo-guga,dobre to oslááááv 🙂 😉

petaba
3. jún 2009

guga aj my zelame vsetko naj naj naj 😉

ssissi
3. jún 2009

😵 jeeej, guga, pripájam sa k prianiu- všetko najnajnaj. A to ľúbim ti dala Mirka k sviatku 🙂.

Ani môj muž nevie zapnúť práčku 😀.

Kili, tak to zíram. Možno je to aj tým, že sa pohrajú spolu? Moja malinka sa nehrá sama nikdy, s výnimkou dneška- asi 20 minút sa hrala s gaučom, inak sama len pri úplnom devastovaní tak, že napr vylezie na tv stolík, odtiaľ na televízor a chce este vyššie hore na reprák a tak, no skrátka stale ju zábavam, sama sa nepohrajká bez toho, aby sa nešla prizabiť. Tak väčšinou riešime niečo spolu, tak ju to baví najviac. Kamošky majú aj mladšie deti, čo sa hrajú samé s hračkou a tak, ale ja to beriem tak, že netreba porovnávať a malinka nie je nesamostatná ale spoločenská a basta 🙂

guga
3. jún 2009

ssissi - dobrý prístup 😉 😉 😉 Mirka sa začala sama hrať asi tak pred dvomi mesiacmi. Doma je stále v tej istej miestnosti ako ja, keď odídem z izby,tak ide za mnou 🙂 ale už sa vie zahrať aj sama. Keď napr. umývam riad, tak otvorí skrinku, kde máme cibuľu a cesnak a začne ich šúpať a nosí šupky do koša - toto ju veľmi baví. Alebo robí vežičku z konzerv. V spálni keď upratujem postele, tak ich usilovne rozhadzuje a vála sa po nich a len sa smeje a kričí: "válam válam" 😀 😀 😀 😀 tak k nej skočím a válame sa spolu 😀 😀 😀 😀

ssissi, peta - aj vám ďakujem 😵 😵 😉

kili
3. jún 2009

ss, spolu si moc nehrajú, ale je pravda, že keď sú dvaja, sú takí spokojnejší a mňa už tak nepotrebujú 🙂

bambi09
3. jún 2009

no,baby,tak u nás detto,malá sa pohrá sama len chvíľu-vtedy,keď vyhadzuje šuflíky 😀 😀 😀 to moju asistenciu nepotrebuje vtedy,inak furt na mne,či pri mne,aj keď píšem sem,tak väčšinou len jednou rukou,druhou ju pridŕžam na kolene 😀 😝

ssissi
3. jún 2009

Som rada, že je tu viac takých spoločenských detičiek 🙂.
Kili, hej, keď sú dvaja, určite je to iné. Aj môjmu mužovi sem tam poviem, že malinká má len nás, on mal brata (je z dvojičiek), ona sa nemá s kým iným pohrať, ak nerátam nášho chudáka psa. A pred chvíľkou ma z postieľky zavolala do izby, len preto, aby mi ukázala, kde mám nos 🙂, taká zlatá bola.
Bambi, a si vezmi, že keď takto spolu ťukáte, tak bude Katarínka snáď v troch rokoch písať kamarátkam z piesku maily 😀. My tiež koníkujeme spolu.

Baby, lúčim sa pre dnes, ideme kukať Nestydu, snáď to nebude nejaká trapošina, dobrú nocku, ahojte.

bublinaz
3. jún 2009

juuuj, baby, ale ste tu toho stihli popisat od vcera vecera 🙂 nocna uderka mala poriadnu slinu, hehe 🙂 teda, aj ked nie vsetky info boli smiesne ☹

ja mozem zatial stretko aj stv aj piatok. ale piatok by viac vyhovovalo dopoludnia, resp. skore popoludnie lebo na vikend pride familia, tak nas cakaju nejake nakupy a tak.

a tiez celkom rada pocujem, ze su tu aj ine narocne deticky. nasa tiez len vyrevuva, ak sa jej nikto nevenuje. sama sa zabavi iba parkrat do dna na par minut :o a tiez poznam deturence, kt. staci doslova snurka od topanok na pol dna 🙂

ked som za PC, tak mala stoji pri mne na stolicke, opreta o radiator a vykrikuje na auta, alebo mlati nejakou hrackou do okna. ale aj to ju uz posledne dni prestava bavit :-/

zuzitka
3. jún 2009

moj samko bol dost casto v ohradke, kde mal hracky ... ale najviac ho bavila plastova flasa alebo listoval casopis 😀
on sa vedel aj vie zahrat sam 😉

bublinaz
3. jún 2009

ano, zuzitka, v dobrom ti zavidim 🙂 plastova flasa nas bavila asi pred dvomi mesiacmi taky tyzden-dva a casopis listuje stylom - odtrhnem, zozujem, hehe. takze odstranujem vsetko papierove z dosahu. a dnes napr. zhltla kusok obalu z papierovych vreckoviek. a spokojne si pri tom mlaskala 😎

zuzitka
3. jún 2009

samko si pekne listoval stranu po strane 😉 napriklad Zivot alebo Quelle...
a v podstate mi nic nevhodne nepchal do ust ... ja som mala velmi kludne ditko 😉 😉 😉

o to viac som zvedava na druhe ditko, to bude urcite presny opak 😝

ena
3. jún 2009

bambi09; tak s tym zberom jahod, to teda neviem, ale to vies, tie posledne, to uz je taka drobnava..aspon my sme v zahradke tie posledne mali take mrnavejsie.

zuzitka
3. jún 2009

samko bol urcite vyse roka v ohradke, teda nie cele dni, ale davala som ho tam, aby mi nelozil kade-tade, ked som prave nemala cas 😉

mal len jeden oblubeny suflik, ktory otvaral ... s igelitkami, nic ine neotvaral. a rad sa hral so stipcami 🙂

guga
3. jún 2009

Mirka má tiež rada časopisy, pekne si ich listuje, ale nakoniec aj tak ostanú pokrčené a roztrhané. Inak rada vyberá a hrabe sa v šuflíkoch, vo veľkých skriniach, v malých skrinkách, v taškách - no tie má strašne rada. Ak je nejaká v dosahu už sa v nej prehrabuje 😀 a ešte má strašne rada topánky - vyzúva a obúva 🙂 🙂

bublinaz
3. jún 2009

hotove andilko 🙂 neboj, aj druhe babo bude pohodak. a ak nie, tak vyskusate tretie 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitka
3. jún 2009

to bolo mne? ze tretie mimi .... 😅

zuzitka
3. jún 2009

guga ... az zajtra mas narodky, ja ti az zajtra poprajem 😀 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambi09
3. jún 2009

zuzitka,my len aby sme nezabudli,sme dnes zaželali... 😀 😀 😀
a naša si minule vliezla do tatovej obrovskej tenisky,len som nestihla odfotiť 😀 😀 😀 síce má nohy dlhé po tatovi-chodidlá,ale tak do č.44 ešte má ďaleko 😀 😀 😀
a u nás štipce už nefičia,tie šuflíky ešte hej a časopisy už len staré dávam,lebo tiež odtrhne kus tu,kus tam...ale vie už pekne listovať,len mi minule roztrhala 2 knihy,teda pár stránok,čo som ešte na základke dostala za vzorný prospech a školskú dochádzku 😀 😀 tak som bola smutná chvíľu 😒 ale tak Paťo mi nejaké tiež počmáral,tak toto už prežijem 😀 😀 😀 a minule malá vykadila kúsok z obalu z Karičky 😀 😀 😀 takže statočná papierožrútka je tiež 😀 😀 😝

petaba
4. jún 2009

my sme nastastie asi ukazkove dieta... nevybera sufliky, netrha veci, nerhadzuje pradlo.... ona ma svoj kutik kde ma kuchynku, stolik a babiky a samozrejme tv s DVD... tam sa zahra... ked bola mensia, tak mi presedela na kolenach pri pc ked som nieco robila.... v jednom obdobi dokonca zaspavala pri pc, inde nechcela... mozno citila, ze tu som najviac v pohode... uplny relax.

no ako sa dohodneme s tym stretkom? nie ze zistime ze je uz sobota a nic....

nechystate sa dnes niektora do medickej alebo do prezidentskej zahrady... by sme isli ... porobit nejake pekne fotky 😀

emogeon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre