Cesta zo Žiliny do Čadce pred pôrodom

nika898
23. feb 2016

Ahoj budúce mamičky a mamičky. Momentálne som v 30 týždni no podľa sona v 32, ale každopádne termín pôrodu máme ešte relatívne ďaleko. Po rozhovoroch s kamoškami som sa rozhodla rodiť v Čadci a dnes som tam bola aj na prvej hodine predpôrodnej prípravy. Cesta tam bola v pohode kedže to bolo mimo špičku no chcem sa vás opýtať, že kedy ste vyrážali z domu keď to už na vás prišlo. Lebo keď sme sa z Čadce vracali domov do Žiliny a videla som tie kolóny tak mi nebolo všetko jedno a samozrejme ani manželovi, hneť sa ma začal vypytovať, že kedy máme ísť, či to stihneme a že on už vidí že budeme rodiť na lúke 🙂. Viem, že každý pôrod je iný, ale budem vďačná za každú radu či skúsenosť 🙂

evittam
23. feb 2016

@nika898 No, jediná skúsenosť - ako si už stihla napísať - každý pôrod je iný......A hocičo ti tu hocijaká mamička napíše či porodila do hodiny od začiatku bolestí, odtečenia plodovej vody, alebo do 10 hodín - to ti nepomôže nikto ti totiž nepovie ako to bude s tvojim pôrodom. Ale držím prsty aby to vyšlo podľa tvojich predstáv. 😉

bykaterina
23. feb 2016

Do CA su aj ine srasy kde ti nehrozi zapcha 🙂 kukni na mape

acer11
23. feb 2016

skús cestu cez mesto,nie cez tunel 😉

bykaterina
23. feb 2016

@acer11 v piatok jej ani cesta mimo tunela nepomoze ☹ lebo zunel zajvaraju dost casto, ale ked to da cez bytcu alebo cez rovne a tiez cesta cez KNM nula bodov hlavne pooobede do takej 18 hod

petrife
23. feb 2016

Skúste po starej ceste, v Krásne nad Kysucou zísť z hlavnej cesty a ísť po tej vedľajšej, Google maps kukni aj keď ani to nie je niekedy výhra, keďže cez most pred Čadcou sú semafóry. Pokús sa nerodiť v piatok poobede 🙂 Ale keby bolo úplne najhoršie, tak sa dá ísť ešte jednou cestou, keď pôjdete po tej starej ceste, tak pred Čadcou, kúsok za pumpou odbočiť vpravo okolo pekární Vilija a poza Tesco. Ono za bežnej premávky je to celkom v pohode, najhoršie sú piatky poobede a úplne najhoršie, ak sa stane nehoda, ale to už vôbec neovplyvníš. Tak držím palce, nech všetko stihnete 🙂

nika898
autor
23. feb 2016

Jej super baby. Ďakujem veľmi pekne za rady 🙂

darinaz
23. feb 2016

No ak to na teba pride akurat v tej dopravnej spicke,tak odporucam cestu cez velke rovne,turzovku... Je to sice kilometricky dalej,ale istejsie,ze nebudete niekde stat v kolonach. Vsetko dobre prajem!

30tnicka
24. feb 2016

Nás to chytilo v noci, takže to bola pohoda 🙂 šli sme z Bytče. 130km/h v daždi... môj chlap tomu uťal :D

ukulela
24. feb 2016

@nika898 pozri, keby bolo najhorsie a mala by si pocit, ze to nestihate, resp, by ste sa v cadci niekde zasekali v kolone, jednoducho si zavolas samitku a hotovo. oni ta odvezu prednostne a s hukackou 🙂🙂🙂
... ja som od prvej kontrakcie porodila za 14 hodin - aj to ma uz museli naliat oxitocinom 🙂

bykaterina
24. feb 2016

@ukulela ale pochybujem ze ju zavezu tam a nie do ZA nemocky 😉 , to nie je taxi s hukackou

ukulela
24. feb 2016

@bykaterina keby uz stala v cadci, tak ju dovezu tam - idu predsa do najblizsej porodnice. jasne, ze keby si volala zo ZA, tak ju do cadce nepovezu. logicky ju odvezu do ZA porodnice.
a jasne, ze to nie je taxik s hukackoou, v prvom rade by si mala sama zabezpecit vcas odvoz. ale teda keby sa nieco uz dialo a manzel by panikaril, tak ma pravo a narok volat si sanitku. keby napr krvacala, alebo ozaj keby zastali v kolone niekde v tuneli a podobne. ako poistka na ukludnenie manzela to moze posluzit - neboj, keby bolo zle a niekde sa zasekame, neporodim na poli ael zavolame sanitku a odvezu ma.

bykaterina
24. feb 2016

@ukulela to je jasne ze ma pravo na sanitku 🙂 , ale ak pojde cez turzovku tak tam jej to nehrozi to co ked pojde cez KNM

nika898
autor
25. feb 2016

@ukulela to je aj moj posledny plan... dostat za cedulu okres Cadca keby bola velka zapcha a naozaj by to vyzeralo ze nestihame a volat sanitku 🙂 a dakujem za radu 🙂

petrife
25. feb 2016

@nika898 ešte šťastie, že si nerodila dnes :( bola nehoda, tak také kolóny od krásna boli, že až :( Akože za bežnej premávky je to úplne v pohode, ale ak je nehoda, tak koniec sveta :(

nika898
autor
27. feb 2016

@petrife no vsak toho sa obavam, viem ze ked je tam nehoda tak to koniec. Ale ked to na mna pride tak hadam este stihnem pozriet dopravny servis aby sme mohli ist cez Turzovku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre