Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

zumi99
9. feb 2009

moni, tak kocikovy gang? ok, ved ma poznas ja som za vsetko 😉 akurat som prisla z jazdy skusky mi presunuli na piatok 13-ho to je stastny den...snad som vam to uz nepisala, lebo ja sa zvyknem niekedy omylom opakovat 😀 😀 kondi mozno si dostala a si tehu, tak ako 1x...len mi nesmut 😉

pici
9. feb 2009

ja si tiez myslim, ze to tak moze byt.. aspinka by to mohla rozlusknut.. alebo test?

zumi99
9. feb 2009

ahoj katrin vitaj medzi nami 😉

zumi99
9. feb 2009

pici myslis, ze sa moze testovat aj pocas mrchy? kokos mozno sa pytam taku chujovinu 😉 ale fakt neviem 😀 😀

katrin21
9. feb 2009

pici, zumi :
no, som z Prievidze, priatel byva v TT, tam budeme potom byvat spolu.... pracujem, tlmocim do Tal. + robim v komunikácii ... mam jednu dceru, 8 r, a ziada sa uz nejake babinko.... a som rozvedena.. aj priatel ma jedno dceru... ma 7r ( byva v Ba).. takze by sme chceli syna. ale je nam to v podstate jedno.. hlavne nech sa podari, kedze mam endometriozu.. zrovna dnes bude o nej Reflex...

katrin21
9. feb 2009

baby, inak aj ja obzeram kociky....

pici
9. feb 2009

co je endometrioza? to som zase mimo ja... povies katrin?

zumi.. no ja myslim ze sa da testovat aj cez mrchu... lebo podstatna je asi pritomnost hcg.. co vylucuje bejby...

fuuuu a teraz dzufmam, ze som nezadrela nejaku chujovinku

katrin21
9. feb 2009

zumi: moja segra mala pri vsetkych troch detom chrchu cele tri mesiace..... pritom uz vedela ze je tehu... jej byva zle uz tyzden po oplodneni.... mne zas vobec..

pici: endometrioza je taka pliaga, ked pocas mrchy sa ti ta vystelka, co sa odlupuje z maternice( endometrium) uklada v dutine brusnej, alebo vo vajecniku ( cystu som mala z toho)... a pod.. horsie je, ze liecba neexistuje, teda len taka, ze ti umelo navodia prechod, s navalmi a vsetkym... a vetdy nemas mrchu, takze sa nema co hromadit a vysusia sa liziska, ktore sa neodstranili pocas Laparoskopie... na tej som bola 29. okt.
Takze tak... zvykne sa to opakovat a najlepsia liecba je otehotniet a nemat 9 mes., kramy... ibaze zas je s endo problem otehotniet.. takze zacarovany kruh.. ja som uz bola tehotna 2x, mam dceru a jednu inetrupciu, ked mala malá rok... ale vtedx som bud nemala endo.. alebo som o tom nevedela... takze asi tak...
teraz chceme s priatelom babatko, tak len cakam, kedy dostanem mrchu, alebo najlepsie, kebxy som ju uz ani nedostala... lenze neviem, kedy mi nabehne cyklus, tak aj preto chcem zacat merat teplotu... aby som vedela.. moze to trvat aj dva mesiace.... 😝

zumi99
9. feb 2009

fuha katrin ta endometrioza je ina pliaga...
verim, ze sa vam s priatelom babatko podari co najskor 😉

zumi99
9. feb 2009

co sa tyka merania teploty tak to je z nas najlepsia odbornicka aspinka...ja som si ju merala mozno 3 dni a prestalo ma to bavit 😒

moniqe3
9. feb 2009

ahojte

vítam katrin: máš krásnu dcérku.. a škoda tých nádherných vláskov... 😅 😅

kondi: nebuď smutná... víjde to na ďalší krát uvidíš... však aj tak sa táto téma volá začíname od februára... a som si 100% že po februári budete všetky tehulky. 😵 😵 😀

pici: a čo v meste?

ja musím ísť urobiť niečo s tým mojím milovaným dieťaťom..lebo mi tu ziape pri uchu a nepáči sa jej že som za PC.. 😀

katrin21
9. feb 2009

monique : vlasky dorastu 😉

zumi
: ved aj ja sa bojim, ze nebudem dosledna v tom merani... ze zabudnem a tak.... alebo ma ot prestane bavit.... ale aspon skusim... mala by som uz zacat, len neviem, kde zacat merat... tam dole sa mi to zda divne.. 😨 moze byt aj pod pazuchou??

zumi99
9. feb 2009

tusim su dva sposoby, tam dole 😀 zevraj je to presnejsie a potom v ustach pod jazykom

pici
9. feb 2009

ja som bola sefovi telefon vybavovat u kamosky co robi v .. .mobile...
je tehu a odchadza na matersku tak som ju chcela este stihnut.....

kondi33
9. feb 2009

no baby ja neviem, začalo my také troška špinenie a tak som myslela že mrchaňa a odvtedy nič.tak ja už neviem že čo to má znamenať.

zumi99
9. feb 2009

kondi urob ten test 😉 slubila si

zumi99
9. feb 2009

ved uz nie je na neho skoro

pici
9. feb 2009

podla na by si si ho tiez mala spravit... kondi .. ideeeeeeeeeeeeeeees

zumi99
9. feb 2009

jj ides nato, skus to 😀

kondi33
9. feb 2009

ok pojdem si ho kúpiť ale až zajtra ráno ho spravím. ak sa tá sviňa mrchatá do večera nerozbehne tak slubujem, že si ho ráno spravím. 😉

pici
9. feb 2009

tesime sa... aky mate dneska den dievcata? mne sa nic nechce...

moniqe3
9. feb 2009

kondi: ty nás napínaš ako guma v trencloch... 😀 😀

katrin: aj mne by bolo blbé si merať tam dole... 😀 😀 lebo keďže Viki je taká že za mňou stále chodí bolo by mi čudné keby sa na mňa musela pozerať..to že sa na mňa pozerá ako sedím na WC a utierať si zadok na to som si už zvykla.. 😀 😀 😀 😀 😀 😎 haha 😀 😀

zumi: máš IP

pici
9. feb 2009

xixix. to je sranda... moni si ma pobavila. ja si to nechcem merat vobec. aj tak vecne na nieco zabudnem

kondi33
9. feb 2009

ale aj tak podla mňa nie som. určite sa tá štetka rozbehne dnes 😠 😠 😠

pici
9. feb 2009

kondi. sak sa testni. aj tak nie je nic stratene. aj ked by si mala mrchu..

moniqe3
9. feb 2009

pici: ja si to tiež nebudem merať keď už budeme pracovať na druhom.. aj tak mi to nijak nepomôže.. ja viem presne kedy mám ovuľku - mám 3dni strašné bolesti a za 14 dní dostanem vždy mrchu..takže ďakujem prírode, že ma urobila takú senzibilnú.. 😀 😵

kondi: však môžeš mať mrchu a byť tehulka... 😉

moniqe3
9. feb 2009

hej urob si ten test !!! 😠 😎 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

moniqe3
9. feb 2009

idem na nákupy do Tesca a musím urobiť zo seba peknú ženu tak sa zatím majte.. 😀 😉

kondi33
9. feb 2009

ja mám tiež hrozné bolesti pri ovulke...
dobre dobre žienky dnes sa testnem, ale malý spí takže potom keď vstane pojdem do lekárne a kúpim test. spokojné?
neviem na čo je to dobré keď aj tak nie som tehu ale nech ste spokojné, tak vám každej osobne dojdem pretrieť oči s tým testom 😀

pici
9. feb 2009

moni... a preco ze peknu zenu? mas rande? xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre