Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

ajac
3. mar 2009

Poctivá snažilka vyše roka ... Dcérka Lili má už 4 roky a ďalšie čič. Lili vyšla na prvý šup a aj to druhé ale v 11. týždni som potratila a odvtedy ☹ silný zápal po čistení, cysta, chlamýdie a teraz vysoký estrogén a moje ukážkové víkendové manželstvo ... takže až sa pritrafí ten špikuľ tak to bude 😵 😵 😵

liliandax
3. mar 2009

ajac - to je mi luto, cim vsetkym si presla ☹ ale silno drzim palce, aby ste boli co najskor uspesni a aby si mala krasne babo 😉

a odkial si?

simib
3. mar 2009

Ajac,tak to nieje bohviečo.Nestrácaj nádej,tá je vždy.Netreba na to myslieť a ono sa podarí keď to najmenej čakáš.

ajac
3. mar 2009

Orava ...Dúfam, lebo nič iné nerobím len behám po doktoroch a "nasám lieky" a počujem počkajte, vydržte, neriešte ... ale dúfam, že tento rok hádam bude lepší a že ten špikuľ sa pritrafí už sa nám "žiada" a Lili by potrebovala súrodenca ve´d je jediné vnúča z obidvoch strán a to aj tak vyzerá 😉

ajac
3. mar 2009

Baby ako to robíte,keď napíšete odpoveď a odošlete ju tak sa Vám zobrazí na "fóre" ale ja tie vaše odpovede tam nevidím troška mi v tom nie je jasné ...

simib
3. mar 2009

Aj u nás je Simi jediná,teda z mojej strany.Ale z manželovej sme zasa posledná šanca na chlapca v rodine.Ja viem,že to je ťažké počúvať stále čakaj,a je to únavné a stresujúce,ale je na tom niečo pravdy.Nič iné totiž neostáva,len čakať,snažiť sa a veriť.

liliandax
3. mar 2009

suhlasim so simi - treba dufat a cakat 😵 isto sa raz podari 😉

ako to, ze nase prispevky nevidis? 😕 nejako nie som v obraze.. 😅

ajac
3. mar 2009

Simib ak sa smiem spýtať ako dlho snažilkujete vy? ... a Simi ti má koľko ... nestíham čítať spätne ...

simib
3. mar 2009

No mi sa snažíme len druhý krát.Prvý mesiac sme na to kašlali,len 2 x a nič.Ale teraz to dobiehame.Simonka bude mať v máji 7 rokov.

elefe
3. mar 2009

vitaj ajac aj ja som tu len kratko ....a aj my snazilkujeme len kratko dokonca velmi kratko len od 28,2 takze zatial nic, a neviem co by som inak chcela, aj nam sa uz ziada babatko vonave a makke plienky, malinkte dupacky a vysivane vankusiky a perinky,,,,,no ja som taka staromodna,,,,,

ajac
3. mar 2009

Už som v obraze ... prepač liliandax ...Jasne psychika je psychika. Názorna ukážka je moja svokruška ... tá nemohla mať 15 rokov detí, chodili po doktoroch, kúpeľoch a keď si povedala čo už tak otehotnela v 35 a hneď mala 2 po sebe. Mojho manžela a švagrinu. Takže ja viem že máte pravdu psychika je psychika ale niekedy keď vidím drobčekov a fotečky mojej žabky ke´d bola mala ... tak sa žiada ...

ajac
3. mar 2009

Tak to sme dve staromodné elefe ... dupačky a plienočky, vlásočky a bošteky .... ach jajjjjjj

simib
3. mar 2009

Ajac ber to tak,že nieje správny čas a zamestnaj sa niečím nech na to nemyslíš.Aj keď sa to lahko hovorí.

liliandax
3. mar 2009

to je v pohode 🙂

inak, ajac co robis?

ajac
3. mar 2009

Som účtovníčka, a momentálne som ukončila všetky papierovačky a "odmenila" som sa tým, že som k Vám prišla 😀 a potrebujem troška "vypnúť" Akurát mi odišla navšteva a ten pocit, že tento mesiac zase nič lebo musím užívať duphaston ... na zníženie estrogénu takže dalši mesiac v čudu a potom ešte jeden ... ktovie možno leto bude "plodné" 😀 😀 😀

ajac
3. mar 2009

a ty liliandax ... ako to u teba vyzerá. Špikuľ a snažilkovanie .... baby a aké máte joby?

simib
3. mar 2009

Takže účetní.Papierovačky poznám,ja som si práve skončila živnosť a robila som daňové a výkazy atď.A môžeš mi hneď poradiť?Zrušila som živnosť k 28.2.2009.Za rok 2008 už mám daňové a zajtra ho idem podať ale neviem na 100% kedy mám podať za 2009 po ukončení živnosti.Niekde som čítala že do 3 mesiacov po ukončení a niedke že do 31.3.2010 až.

liliandax
3. mar 2009

no kolko uctovniciek sa tu zislo 😵 super, aspon mi poradite, ked budem potrebovat 😅 😉

teda aspon dufam 😀

ajac
3. mar 2009

Simib tak v tomto ti len poradím jedno ... pojdeš si zaniesť na daňové a pekne krásne sa ich tam spýtaš lebo ja mám také skúsenosti so "známymi" sto daňových úradov sto pravidiel .... a radšej sa odvolaš na dotyčného z daňového ako na mňa 😀, ale podľa mňa do buducého roka ... tiež som to počula ....
Liliandax s veľkou radosťou a hlavne ako mať super materskú ... 😀

liliandax
3. mar 2009

zienky, musim offfffffff.. maly prave vstal, napapame sa a ideme na tu "party" 😵

potom sem kuk 😉

ajac
3. mar 2009

Simib, takže
nemôžeš urobiť teraz daňové priznanie za rok 2009, lebo nevieš čo bude ešte tento rok a aké budes mať ďalšie príjmy. Môžeš sa zamestnať, príp. pracovať v zahraničí, príp. si znovu vybaviť živnosť a pod. Toto všetko je potrebné premietnuť v daňovom priznaní. Takže pekne až 31.03.2010

simib
3. mar 2009

Ja niesom účtovníčka oficko,len ma to baví.Neviem všetko,ale niečo som sa naučila od mami lebo ona je účtovníčka a doteraz sme si sami robili účt.keď sme mali bary.

ajac
3. mar 2009

Lilandax, asi mi ušlo ... malý a party ... pochváľ sa !!!!!

simib
3. mar 2009

No spýtam sa tam a uvidím.Ja sa nechystám robiť ale na MD.Dúfam.A za tú materskú viem aj ja poradiť.Teraz som sa dala na soc.ako DNP s maximálky,takže materskú by som mala mať max.

ajac
3. mar 2009

a čo ideš teraz robiť? Ja špekulujem - na polovičný úväzok a druhú polku robiť účto ... ale zatiaľ špekulujem ... keby sme "zamiešali" tak by som nemusela špekulovať ... ale keďže stále nič tak musím niečo poriešiť a vymyslieť ale najlepšie na tom bude, že sa rozbehnem a potom sa pritrafí ... ale brala by som to ....

ajac
3. mar 2009

Troška nie som v obraze. ty už čakáš baby? Druhé? a rušiš živnosť a hneď sa prihlasuješ na SP a odvádzaš sa z max. ale dodržíš tých 270 dní?

simib
3. mar 2009

Nič.Nejaké peniažky(nie oficko) dostávam za náš e-shop o ktorý sa starám a hotovo.Na zdravotke si platím ako dobrovolne nezamest.a v sociálke DNP.Ja rátam,že sa zadarí a pôjdem v decembri na materskú.

simib
3. mar 2009

Ja ešte nečakám.Do 07/2008 som bola zamestnaná.Od 10/2008 živnosť.Skončená 28.2.2009.DNP preto lebo zo zamestnania by mi to nevyšlo tých 270 dní.Takto splním 270 dní a 26týždňov platenia z max.Chápeš?

ajac
3. mar 2009

ahaaaaaaaa už som obraze ... ja som sa tak ošuškala predminulý rok. Platila som si do max. s tým aby mi vyšla mat. ale špikuľ nikde ... a peniažky tiež lebo to ti platí iba na 2 roky ... ale dúfam, že čoskoro sa ti pritrafí 😀 😀 😀 😀

simib
3. mar 2009

No to si ma moc neupokojila.Ale môže sa stať aj to ,že sa nám nezadarí to máš pravdu.Ale zatial dúfam,lebo nedavno som bola u gyn. a všetko v pohode,tak uvidíme. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre