Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

pici
25. mar 2009

pohodu., no stress a just happy.. gazi co hovoril?

liliandax
26. mar 2009

ahojte kocky

aj u vas snezi? 🙄

aspinka
26. mar 2009

u nas len nieco chvilu poletovalo ale uz je klud neboj v sobotu ma byt pekne 😀

liliandax
26. mar 2009

u nas snezi od rana 😒

mna uz z toho fakt drbne.. nieco na mna aj maleho lezie, uz by sa to mohlo skoncit

aspinka
26. mar 2009

Aj ja si hovorim ze tie choroby skoncia ked uz konecne zacne normalne hriat slnko 😉

pici
26. mar 2009

tu takusto snezilo. ja som dneska totalne ko. spat chcem....

mimomu
26. mar 2009

ahojte baby,ako? 🙂

pici
26. mar 2009

mne dosla anu na kavu do roboty a chystam sa k zubarovi.. nic moc vyhliadky,,,,

mimomu
26. mar 2009

pici ja chodim kazdy druhy tyzden k zubarke lebo mi lieci nevyliecitelny zub a tak to tam neznasam.....ze strach 😝
ja mam dnes volno 😀

pici
26. mar 2009

mimi a co si ho nedas vytrhnut?

mimomu
26. mar 2009

ja tam nechcem mat dieru,radsej to budem platat dokedy sa bude dat,ale velka nadej tam nie je.... ☹
preco sem chodi tak malo bab teraz? 😒

bambolina
26. mar 2009

caute, no u nas je krasne, 20 stupnov, slniecko, skoda ze som bola zavreta cely den v praci...
pici, otec sa hrozne tesil, az mu slzy vyhrkli..odkedy mame lucu, vie aky to je zazrak mat vnuka 🙂 🙂

pici
27. mar 2009

ja som bola u zubara a vsetko mam ok. tak som sa tesila..

no .,.. vies si ho predstavit aj svokrovci obaja plakali ked svagrina povedala ze cakaju babanko...

aspinka
27. mar 2009

ahojte! Aj ja by som mala ist zubarovi mam pocit ze sa mi hybe plomba a ten zub ma boli ked kusem ale kym sa ja k tomu odhodlam 😅 inak moja mrcha klope na vratka 🙂 Tento mesiac stiham dve jednu som mala zaciatkom mesiaca a teraz mi zacne druha 😀

simib
27. mar 2009

No ahojte.Kde ste furt všetky?Máte čierne body.Kuknem a nič nové.Prečítajte si to snažilky.My to tak praktizujeme a asi to bude dobre.
Celibát a sexuálna zdržanlivosť kvalitu spermií nezlepší. Izraelskí vedci tvrdia, že je to práve naopak. Čím častejšie muži ejakulujú, tým pohyblivejšie a plodnejšie spermie majú. Naopak so sexuálnou zdržanlivosťou sa prudko znižuje nielen kvalita mužských pohlavných buniek, ale rovnako ich pohyblivosť vo vagíne.

Doktor Eliayho Levitas z Ben-Gurion University v Beer-Sheva skúmal desať tisíc vzoriek mužského semena, pochádzajúceho od klientov kliniky pre riadené oplodnenie. Doposiaľ vraj lekári vyzývali mužov majúcich problémy s počatím dieťaťa, aby pred snahou oplodniť svoju partnerku niekoľko dní sexuálne abstinovali. Ale doktor Levitas teraz vyhlasuje, že to nebolo práve šťastné odporúčanie, pretože počas sexuálnej abstinencie kvalita spermií klesá. Lekári odporúčali 3 - 7 dní neejakulovať, t.j. zdržať sa ako priameho pohlavného styku, tak aj masturbácie, aby sa zvýšila šanca na oplodnenie. Už po dvoch dňoch abstinencie však začínajú byť spermie menej aktívne, menej priľnavé k vajíčku, takže nie sú schopné dokončiť oplodnenie.

Na stretnutí odborníkov z Európskej spoločnosti pre ľudskú reprodukciu a embryológiu v Kodani doktor Levitas prehlásil: „Zásadným prielomom nášho objavu je, že abstinencia dlhšia ako tri dni má určité poškodzujúce účinky na semeno. Niečo sa stane, keď spermie zostávajú v mužských orgánoch. Z nejakého dôvodu sú poškodené a majú zhoršenú schopnosť oplodniť vajíčko. Počet sa síce výrazne nezníži, ale kvalita áno. Spermie, ktoré zostávajú v reprodukčných cestách štyri až päť dní, sú už veľmi výrazne poškodené.“

U mužov prevádzajúcich častý sex sa vyskytuje 10% percent spermií schopných priľnúť k vajíčku a oplodniť ho. Ale po štyroch dňoch abstinencie je to už len 8%. Po štrnástich dňoch sexuálnej abstinencie bolo dobre pohyblivých len 20% spermií, čo je polovica oproti normálu.

aspinka
27. mar 2009

simib takze ides na to cez studiu 😉

simib
27. mar 2009

Ako cez studiu.To som nepochopila.No nám sa to nejak zapáčilo to snaženie a sexujeme každý deň a tak ma napadlo,že či to nemôže viac ublížiť ako osohovať tak som pátrala.Ale čo keď máme stále chuť? 🙂 🙂 🙂

pici
27. mar 2009

no tak ked mate stale chut tak je to super. ja stale chut zial nemam.

simib
27. mar 2009

Je to super pre nás.Ale čo pre budúce mimi?Ty Pici si kolký DC už?

pici
27. mar 2009

ja som teraz.... 16DC...

urcite to nie je na skodu ked viac sexujete..

simib
27. mar 2009

Tiež si myslím.No veď ale uvidíme,nie?Ty si mala kedy Ovulku?

aspinka
27. mar 2009

Simib studia o spermiach co si sem dala ;) baby ja moje snazenie odkladam na jul august 😉 vsetko nasvedcuje tomu ze to tak bude najlepsie 😎

simib
27. mar 2009

Aspi a myslíž že to nieje dobre?A prečo to odkladáš? ☹

pici
27. mar 2009

simi ja som mala ovulku tento tyzden... od soboty som mala plodne.. tak uvidime...

a aspi.. co si sa tak rozhodla?

simib
27. mar 2009

Pici tak tfuj tfuj nech to vyjde.A čo je so Zumi???

aspinka
27. mar 2009

ja som toho isteho nazoru ze muz moze kazdy den a nema to ziaden zly vplyv skor naopak pekne krasne sa doraba cerstve strlivo 😀
No teraz este nemozem lebo mam ten krem na vyrazky ten budem patlat a potom mi to nevyhovuje lebo v juli ideme na dovcu a keby som otehotnela maj-jun tak mi vychadza ze sa dostanem do toho mojho kritickeho tyzdna kedy mi strasne zacne byt zle nebudem nic jest len lezat a zvyjat sa zaludok ma bude boliet a to bude trvat take dva mesiac.
Ale nevadi v mojom zivote je vsetko ako ma byt 😉

pici
27. mar 2009

aspi a odkial to vies? kazde tehotenstvo predsa moze byt ine nie?

ja neplanujem. dovolenku mam zaplatenu. a bud idem sama alebo aj s fazulkou.. alebo si na nu pockame neskor.
podstatne je citit sa fajn a nemat asi depky tak si to nepripustam...

neviem kde je zumi, ani kondi.. nejako nas opustili.....

aspi... ten duac ma kratkodobe ucinky. bavila som sa o tom s bambolinou. telo si na to zvykne.... a nie je potom uz ucinny...

aspinka
27. mar 2009

pici pri malej som myslela dva mesiace ze skapem bolo to hrozne! Ja som nemala nevolnosti ako kamosky ale krce v zaludku ako keby som mala vred jedlo sa mi protivilo a bola som slaba jak mucha cca do 6 - 14tt. Myslela som si ze som prvy krat tehotna telo nevie sa to s nim deje.
Ked som v septembri otehotnela druhy krat vsetko sa zdalo ok a som bola presvedcena ze to nebude take zle ale huuups 7tt a odkvacla som na postel krce az som plakala od bolesti totalne nechutenstvo a slabost. Skoncilo az ked som potratila. Ten pocit ze mi nic uz neni ked som dosla po zakroku z nemocnice som nenavidela.
Pochybujem ze pri tretom to bude ine.
Ta dovolenka je taka nasa spasa lebo ani sa pri nasom uvere nikde nedostaneme pozvali nas znamy tak moc si to nechceme nechat prepast ktovie kde sa my kedy dostaneme 😀
s tym kremom ja uz neviem lebo u mna sa to zrazu objavilo takze ´ja to beriem ze to preliecim a bude pokoj.

simib
27. mar 2009

Aspi Pici má pravdu.Neplánovať.Ja som si vždy hovorila,že na Vianoce a tak by som nechcela byť v pôrodnici a možno to tak bude.Je mi to jedno.Kedy to príde.Tak to má byť.Inač keby sa u nás náhodou tento mesiac zadarilo,tak na narodky by som mala darček.Ja som 30.4. a moja mama 16.4. A 16.4.by som mala dostať.

aspinka
27. mar 2009

aj ja som neplanovat zatial som naplanovala a vzdy som otehotnela 😉 ale nie ako ma byt tak bude ked aj otehotniem vobec mi to nebude vadit BUDEM SA TESIT!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre