Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

jarka4982
2. jan 2009

Ahojte baby,ako sa mate?Mne stale mrcha nechodi 😒 Rano som mala teplotku 36,8,nejak to moc neklesa,posledne dni ju mam stale rovnaku a asi by mala klesnut aby som dostala.
Inac,mam na anvsteve mamu,tak sme z toho velmi happy aj ja aj Matusko 🙂

aspinka
2. jan 2009

jarka kolko ti uz meska? sak testni a nenatahuj ;)

jarka4982
2. jan 2009

Ja som si uz robila test a bol negativny!Inac,mala som dostat este 24.12. 😖

aspinka
2. jan 2009

to viem ze sisi robila mozno nebola dostatocna hladina HCG ale teraz by som testla opat ved to ti meska 9 dni to uz bude hladina HCG riadna ked si tehu. Urcite by som test opakovala po 9dnovom meskani.

jarka4982
2. jan 2009

Ale ,ak by som bola tehu tak by som mala vyzsiu teplotku,asi cez 37C,nie?!

aspinka
2. jan 2009

jarka merala si si bazalnu teplotu dlhsie od zaciatku cyklu myslim pravidelne alebo az teraz? podla BT sa vobec neriad ked ju nevies presne hodnoty teplotne u zien su rozne.

jarka4982
2. jan 2009

No,zacala som si merat bazalnu teplotu az okolo 30.12. a prvy den bola 37,1C a od vtedy mam okolo 36,8C
No,uz fakt neviem co mam mysliet o tomto vsetkom.Ale ja inac mavam nepravidelne cikly 😒 No,v poslednej dobe mi az tak nemeskalo.POckam este par dni a potom uvidim co dalej.

aspinka
2. jan 2009

tak to sisi merala uz po funese na to sa vobec nespoliehaj lebo to nevies vyhodnotit ked si zacnes merat az po meskajucej vychadzat z BT mozes ked presne vies ako ti teploty kolisu od MS. Moja rada urob si test.

jarka4982
2. jan 2009

Pockam este zopar dni, a potom ak sa nic neudeje urobim si dalsi test.V lete sa mi stalo ze mi meskalo aj 2 tyzdne a pred prvym tehu sa mi stalo ze som nemala az 3 mesiace!!!No rekord bol ked som v 18-tich nemala 9 mesiacov!To bola sloboda 🙂 Vtedy som bla aj v nemocnici na vysetreniach a nic mi nezistili.Bolo mi povedane ze to mam tak geneticky,aj moja mama to tak mala az do druheho porodu.Tak asi som to zdedila po nej.
Inac,pred prvym tehu som minula cele bohatstvo na testy,lebo mi vkuse meskalo a stale som myslela ze som tehu.Vlastne aj pred tehu som nelala 3 mesiace,tak som v tehu knizke mala pisane dva terminy porodu:podla poslednej MS som mala rodit v JUNY a v skutocnosti som rodila v septembri 😀 😀 😀

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

jarka mozno si z tych zien ktore ked su tehotne tak nemusia mat 37 a nad, mozno ty mas BT o nieco nizsiu,aj take su,a 36.8 je pomerne dost vysoko,bud si tehotna alebo mas neaky vykyv

jarka4982
2. jan 2009

Ahoj Didusa,no podla mna budu to skor nejake vykyvy ☹ Lebo sa necitim rovnako ako ked som bola tehu s Matuskom.Vlastne,necitim sa ani na krami ani ako kazdy den.Bolia ma prsia-ale zas nie tak velmi ako ked som bola tehu,no uz mi to zacina vadit.Boli ma aj podbrusko obcas,a aj castejsie chodim na WC.A oooobcas mi byva blbo aj od zaludka,ale pri prvom tehulkovani mi bolo zle po cely den aj ked som vobec nezvracala.Tak,neviem.Asi zbehnem buduci tyzden k lekarke nech vidim co sa deje,a bolo by super kedby mi pichla vyvolavacku.aspon nech viem ze som sa pohla z mrtveho bodu...
Didusa,ty este mrchujes???

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

jarka ale ja si myslim, ze si tehu, mas priznaky na to sprav si este jeden test a poradim BABY TEST stoji okolo 80 sk a su tam dva citlivost 10 takze ti ukaze aj / tak si neni a aj aspon tienik tak si

jarka4982
2. jan 2009

Ja som sa uz dvaraz testovala tento mesiac.Prvyraz asi tyzden po moznom oplodneni a druhyraz asi 30. den ciklu.Oba testy boli rapidclier alebo take daco a oba boli negativne ☹

jarka4982
2. jan 2009

A ten baby test je takybten co treba len ocikat,alebo teky co sa pipetou kvapka vzorka mocu???

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

ten prvy raz nerataj, to je jasne ze ti vyjde negativne a ten druhy este si nemusela mat take hvg v moci

jarka4982
2. jan 2009

No,fakt neviem.Este uvidim co bude dalej a dufam ze gynda bude na buduci tyzden robit aby som k nej zbehla.

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

jarka tento je ten co ponoris do mocu alebo teda ocikas, ale ja ho ponaram na 10 sekund

jarka4982
2. jan 2009

Inac,ked som sa testovala pri prvom,tak mi hned prvy testik vysiel pozitivny a to boli poriadne 2 ciarky!

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

jarka aj ja som mala //a silne

jarka4982
2. jan 2009

No,tak preto si aj myslim ze teraz nie som tehu ☹
Aj kedby sme to s manzelom velmi chceli.Len dufam ze uz coskoro dostanem menzes aby sme mohli dalej pokracovat v snazeni.

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

jarka takk este skus horuci kupel a cervene vinko a sexuj vela to tiez pomaha

jarka4982
2. jan 2009

No horuci kupel si robim uz kazdy vecer,vinko moc nemam rada a v poslednej dobe ani chut na sexik ☹
A diky za rady 🙂

jarka4982
2. jan 2009

A vy sa doma ako mate?Risko uz spava v novej izbe???

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

jarka risko spi so mnou na manzelskej a nas tatino v jeho detskej izbicke, je sice za skrinami ale najhorsie je ze ked zacne chrapat tak ho nemozem drgnut ale musim ziapat na neho alebo cmukat a na to sa mi maly budi,kurnik, ja sa proste bojim ze mi padne, ozaj vie o tom ze v marci je zapis do skolky?a nevies ci budu deti aj nieco skusat tam pri zapise?

jarka4982
2. jan 2009

No,mne sa zda ze zapis zacina od januara do konci v marci,tak si musime svihnut.Neviem ani co vsetko potrebujeme pri zapise.Ty nahodou nevies?A neviem ani ci maleho zoberu,lebo tu v BA je velky naval.A ci budu aj skusat deticky to fakt neviem>My inac nie sme zo Slovenska,tak moc tu take veci nepoznam...To sa da poznat aj po mojom pravopise,ale co uz ja sa snazim maximalne 🙂

jarka4982
2. jan 2009

No a co sa tyka spania,nas maly spi v postielke ale je v noci prisunuta uplne ku nasej manzelskej posteli,aby maly mohol kedykolvek prejst k nam,a to mi aj vyhovuje a vobec mi nevadi ked nam rano vlezie do posteli.Radi ho mame pri sebea tatinka si radsej necham spat pri sebe aby som mohla do nho drgnut hocikedy ked zacne chrapat 😀 😀 😀

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

a z kadial si?

jarka4982
2. jan 2009

Zo Srbska

didusa.risulo
autor
2. jan 2009

hej?no moj maly sa zobudil prisiel si do obyvky a len zahlasil cez dudel,vyspinkany,tak fasa, idem s nim spat

pa a dobru noc, dik za pokec,aj nabuduce mozme 🙂

jarka4982
2. jan 2009

Dobru noc !!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre