Chceme druhé bábätko. Začíname v 02.2009. Pridáte sa?

didusa.risulo
28. okt 2008

Ahojte mamicky, ale aj este nie mamicky, my mame 2 rocneho syna, s manzelom sme si povedali, ze druhe babatko chceme ked bude mat risko 4 roky, ale ja bz som uz chcela mat opat doma miminko a risko dat surodenca, lebo on ma rad deti a pozorujem, ze sa s nimi vie krasne zahrat...
niekolko mesiacov som manelovi rozpravala o babatku a nakoniec sme sa rozhodli ze vo februari by sme sa zacali snazit o druhe. tak ak je tu niekto, kto po novom roku chce ist do toho tiez, tak prispievajte a o par mesiacov si budeme hadam pisat ako prezivame tehotenstvo, ake mame chute, ktora kolko pribrala... 😉

liliandax
14. jan 2009

didusa - to je super tabulka! 😵

didusa.risulo
autor
14. jan 2009

je tu niekto?som on line

martinka16
14. jan 2009

Hej pici koli tomu aby nam vyratal pohlavie .....chceli by sme dievcatko....tak ale nenahnevam sa ani na chlapca....

liliandax
14. jan 2009

ja som sa sem dostala az teraz 😒

ste tu?

pici
14. jan 2009

a funguje to? to akoze vam povie kedy plodit? tak nejak?

didusa prd tym grafom rozumiem.. ale podla toho ake teplo citim z tvojho pisania.. tak by si mohla byt tehu podla toho grafu?

kludne ma pouc.. ja budem len rada

pre mna je velika zmena uz len to ze tento piatok si po siedmych rokoch nedam anti...
takze veci okolo okrem ovulacie mi nic nehovoria...

didusa.risulo
autor
14. jan 2009

pici teplo?????????ake teplo?pici ja este len cakam na ovulku to meranie mi vyznaci teda ja si zapisujem tie teploty do grafu na jednej stranke a ta mi vyhodi kedy som mala ovulaciu kedy mam ocakavat menzes kedy mozem testovat,pre mna je to zabavka, pre ine je to desenie sa co bude aka bude teplota rano, su na nervy ale iba niektore

didusa.risulo
autor
14. jan 2009

a aj zistis ako pracuje tvoje telo a ci vzdy mas to co mas mat v rovnaky termin ci vobec mavas ovulku,lebo mozes mat aj anovulak a ani o tom nevies, ze nemas ovulaciu, nemusis mat kazdy mesiac,takze takto t oje

aspinka
14. jan 2009

Ahojte. Ja som mala dnes rychly den skoncila mi mrcha tak som zvedava co tento mesiac spachame ;)
pici bohate ti staci ten vypocet plodnych dni zadaj si to tam vlavo na tom linku co dala diduska. K merania pristup az ked sa nebude darit. Zakladom je ze zena ked ma 28dnovy cyklus tak sa vseobecne rata ze v polovici cyklu je ovulacia na ten 14den od zaciatku mrchy. Tri dni pred a tri dni po su cca plodne dni. Lenze niektore zeny maju ovulku ovela skor ako v polovici cyklu alebo niektore az tesne pred mrchou. Takze ked sa snazia v polovici uz je po funuse ja mavam ovulku na 14-15den a vzdy sme sa trafili. Graf bazalnej teploty som si robila len pre zaujimavost a fakt je to sranda 😀

pici
14. jan 2009

jemine domine.. to je complicated
no sa mi tak zdalo z toho pisania.. ze sa tesis na to co ta caka tak ja ze uz sa zadarilo... musim ist hajat zajtra idem na sluzobku do brna.. a manzel na mna caka... v posteli xixoi

liliandax
14. jan 2009

ja som si bazal. teplotu nikdy nemerala, takze som v tomto uplny zaciatocnik 😒

a kedy a kde sa ma merat? 😅

didusa.risulo
autor
14. jan 2009

lili tam dole je najlepsie,ale mozes aj pod pazuchou,v konecniku, v ustach,no a kazde rano v pravidelnu hodinu po minimane 6 hodinovom spanku, ziadna veda, velmi jednoduche,ako hracka,moj muz vravi, ze jeho uz ani nebudem potrebovat na uspokojenie,staci mi teplomer 😀 sem tam si z toho uz zarty robime

idem brumkat, 😔

ninka123
15. jan 2009

Dobre ranko.. Tak sa ospravedlnujem vsetkym tehulkam, ale som uz 3tyzden bez netu-polahcujuca okolnost 😅 a samozrejme vsetkym blahozelam 🙂 Pekny dnik 🙂

didusa.risulo
autor
15. jan 2009

Ahojte takze ja mam podal vsetkeho ovulku, bolesti, hlien,vcera taky dnes vodovy, ale teplotka mi dnes srupla co som si myslela, ze este len pride ovu, kedze este som nemala pokkles,ja som z tohoto na nervy, keby tu bol aspon muz, tak sup sup a je to tam, ale takto som na nervy 😔

csikike
15. jan 2009

ahojte, tiez som tu dlho nebola, a ja pevne dufam, ze o tyzden najdem //, podla vsetkeho sme vystihli ovulku, teda BT si nemeram, lebo obcas treba v noci vstavat k malemu a asi mam divny teplomer, lebo ked som si meravala tak boli hodnoty aj 35,3°C co sa mi moc nezda, takze sa spolieham na hlien 😅

didusa.risulo
autor
15. jan 2009

csikike tak to je moc nizke,a akym teplomerom merias a kde?

csikike
15. jan 2009

didu, merala som klasickym digi a v posve, preto sa mi to nezdalo, sice to bolo rano o 5tej, ale ostatne hodnoty boli v norme a tato sa mi zdala divna, tak som s tym prestala, zatial to moc neriesim, lebo sa pokusame iba 1 mesiac

csikike
15. jan 2009

didu, akurat som pozerala ten kalendar, co si hodila link a presne mi to vychadza 😵

didusa.risulo
autor
15. jan 2009

avojte dnes tu nikoho nebolo?kuk moj novy albumik 😉

liliandax
16. jan 2009

pekny dnik zienky

vcera som na nete nebola, maly cely den bol u nasich a ostal aj tam spat.. nechcel ist domov 😠 Tak som mala cely den na vybavovacky 😉

didusa - kukala som tvoj album.. aj Risko je teda velky herec 🙂

martinka16
16. jan 2009

Bre ranko zienky snazilenky....

Tak som sa asi dost dlho neozvala, uz mi prisiel ten papier c som spominala ze som volala Dr,Jonasovi,,,,,poslal mi ho na vyplnenie udajov a samozrejme aj sek na zaplatenie vypoctu ale neni to nejaka horibilna suma,...
Tak som zvedava co nam vyrata,,,,,uz sa neviem dockat,,,a vy co mate nove?????mame kolko tehuliek?

pici
16. jan 2009

ahojte dievusky.
ja som bola vcera ko.. z tej sluzobky.
profesor sa robi ze to nevidel, co sme mu dali do mejlu.. ale sme to zachranili ze sme ho nakopirovalli a bavili sme sa v mejloch akoze je to na ineho profaka ked sme uz take tapy a poslali sme mu to... takze pohodka

mati, dala by si mi kontakt na toho jonasa? ja by som si to mozno dala vypocitat...

didi... dostanes po prdke s tym fajcenim... pekne s tym konci.. chceme byt tehu predsa nie?

idem kuk tvoj albumik....

didusa.risulo
autor
16. jan 2009

pici ja som nemala v hube od vcera vecera, vcera len 2 a pred vcerom tiez len 2, to som uz dobry rok nebola na tom tak zle, nemam doma ani cigu takze tak, ak vydrzim tak by som nechcela ani dnes a mozno si dam len pre abstak vecer ale to uz bude len 1

liliandax
16. jan 2009

didusa - aj odo mna dostavas jedno NO NO NO 😠
kukla som tvoj albumik 😵 Risko je tiez riadny herec 😉

mati - teraz mam aj ja chrobaka v hlave, co sa tyka toho Jonasa 😒 .. len ci to aj tak funguje 🙄

pici - super, ste sa vynasli! 😀

didusa.risulo
autor
16. jan 2009

liliandax,nemam pocit, ze ja velmi zhresim,ked si dam 2 denne, su fajciarky ktore stiahnu 20 denne, som na tom omnoho lepsie ako tie druhe ja mam velky snahu prestat, ale mam abstak, chyba mi to, nevime co so sebou, ale snazim sa drzat,a dokonca nechapem, ale maly ma tak vytaca, ze napriek tomu ze nemam cigarety doma, ani nekricim, neodsudzujte ma za to, ze si potiahnem 10 krat denne

pici
16. jan 2009

dida.. si sikovna.. ale aj tak sa obmedz. na minimum.. da sda to.. fakt viem co hovorim. ja mam teraz tolko roboty ze nemam kedy fajcit.. ale tolko nervov ze by som si dala 4 naraz.. ale nedam si.. proste ne.. staci si povedat, ze halo stacilo... ja viem, ze to dokazes.. cvic, behaj okolo domu, rob hocico, ale ne cigu.. vymyslim ti nejake prekvapko ked to dokazes.,... napr... neviem.. mozes si vymysliet odmenu.. a dostanes ju.. co ty na to.. ja myslim ze aj baby by boli za keby sme sa mohli pochvalit so snazilkou nie len buducou tehu ale aj buducou nefajciarkou..

dida idesssssssss

didusa.risulo
autor
16. jan 2009

pici ja som obmedzila a dost, ako som uz pisala,dnes dam jednu, a mozno ani jednu, ale skor ano a potom uz nie, a odmena?porozmyslam, ale co by si mohla dat?ved sa ani nepozname

sara2
16. jan 2009

ahojte 😉
som tu dávno nebola...
ako sa vám darí?
My pracujeme o stošesť 😀 .Ale akurát som založila medzi Snažilkami novú tému týkajúcu sa otehotnenia a očkovania.Budete mi vedieť poradiť?Sme obaja zaočkovaní proti chrípke a práve v týchto dňoch mám plodné dni tak neviem,či sa máme alebo nemáme pokušať.Či by to nemohlo uškodiť ak by bolo oplodnenie úspešné..
Ak môžte tak poraďte.dikes babenky.pekný deň 😎

liliandax
16. jan 2009

didusa - ja som to nemyslela v zlom, ale presne ako pise pici, ono sa to isto da, ze tu chut zapalit si, niecim potlacis 😉 Z praxe to neviem, lebo som nikdy ani jednu cigu nevfajcila, ale mala som priatela, ktory kvoli mne chcel prestat fajcit (mne to strasne vadilo) a videla som, co s nim tie abstaky robili 😝
No nikdy viac 😒

ale ty to isto dokazes!!! 😵

sara - ja ti v tomto neporadim ☹ nevyznam sa..

pici
16. jan 2009

sari. to bohuzial neviem
dida.. ved nejde o to, ci sa pozname alebo nie.. ide o to, ze ti dam nejaku odmenu pokial to dokazes.. aby si mala motivaciu.. jasne ze tou najvacsou je ze chceme mimi...
musis s tym prestat lebo chces.. nie preto, ze vies ze sa to nema a ze to nie je dobre.. to som si hovorila 11 rokov a fajcila som fajnovo.. aj teraz by som si dala... neboj sa ze nie.. a kriza este dojde. a nie jedna.. ale nedas si.. den.. potom druhy k druhemu pribudne dalsi a ked sa trochu vyhecujes tak to bude zrazu tyzden. dva.. mesiac.. a ked si zakazdym povies aka si silna ze si to uz tolko zvladla tak to potiahnes...

didusa.risulo
autor
16. jan 2009

baby, gratulujte mi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre